Wyjedź do Niemiec bezpiecznie i komfortowo ATERIMA Busem.
Rekrutacja i zatrudnienie on-line bez konieczności wychodzenia z domu. Aplikuj
Najlepsze oferty od pracodawcy nr 1 w rankingu Opiekunek24.pl
Aż 98% zadowolonych Opiekunów ze współpracy z nami – dołącz do nas!
Bezpieczna praca w pandemii w ATERIMA MED – mamy 6 gwarancji bezpieczeństwa!
W tym momencie 7 Opiekunek przegląda oferty pracy ATERIMA MED
Mamy dopasowane oferty - wyjedź na zlecenie do Niemiec na jak długo chcesz!
W ciągu ostatnich 2 godzin godzin aplikowało już 3 Opiekunów.
Współpracując z nami otrzymasz możliwość uczestnictwa w certyfikowanych szkoleniach.
Oferujemy dedykowany program szkolenia tylko dla Opiekunów ATERIMA MED
Dołącz do grona najlepszych Opiekunek i odbieraj premie do wynagrodzenia.
Tylko dla Opiekunów ATERIMA MED - profesjonalne wsparcie Zespołu Pielęgniarskiego!
Rozwijaj kompetencje językowe i zarabiaj więcej! Korzystaj z kursów języka niemieckiego!
ATERIMA MED – numer 1 wśród firm z branży opieki na seniorami w rankingu Opiekunek24.pl
Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów ATERIMA MED.
Blisko 1000 sprawdzonych ofert czeka na Ciebie. Aplikuj
Teraz najwyższe premie – sprawdź oferty i wyjedź z ATERIMA MED.
U nas to Ty wybierasz zlecenie! Blisko 1000 ofert czeka na Ciebie. Aplikuj Z nami zyskasz wysokie zarobki + PREMIE. Zawsze terminowe wypłaty. Aplikuj

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Praca jako Opiekunka osób starszych w Niemczech – jak wyjechać?

Decyzja o wyjeździe do Niemiec jako Opiekunka osób starszych nie należy do najłatwiejszych. Na początku należy przeanalizować wszystkie za i przeciw, a przede wszystkim zastanowić się, czy masz odpowiednie umiejętności, by całodobowo opiekować się niesamodzielnym seniorem.

Jakie warunki musi spełniać Opiekunka?

opiekunka-osob-starszychKluczową rolę przy podejmowaniu decyzji o wyjeździe do Niemiec jako Opiekunka seniora odgrywa znajomość języka niemieckiego, doświadczenie w opiece nad osobą starszą lub chorą oraz odpowiednie usposobienie. Znajomość języka niemieckiego w opiece nad osobą starszą w Niemczech jest niezbędna, ponieważ pozwala na codzienny kontakt oraz budowanie relacji z podopiecznym. W ATERIMA MED wymagana jest minimum podstawowa znajomość niemieckiego, która pozwala na komunikowanie się i radzenie sobie w typowych sytuacjach dnia codziennego. Bezpłatne lekcje języka niemieckiego dla Opiekunek dostępne są na naszej stronie internetowej.

Doświadczenie w opiece nad osobami starszymi w pracy Opiekunki jest konieczne. Pozwala na umiejętne wykonywanie codziennych obowiązków względem podopiecznego oraz uniknięcie stresu w sytuacjach wymagających rozmowy w języku niemieckim. 

Bardzo istotne jest również posiadanie pewnych cech charakteru – osoby cierpliwe, pełne empatii i otwarte na nowe doświadczenia o wiele łatwiej odnajdą się w nowej sytuacji.

Pamiętaj, że im wyższy poziom znajomości języka niemieckiego i większe doświadczenie w pracy jako Opiekunka osób starszych, tym większe szanse na atrakcyjne wynagrodzenie i szybki wyjazd do Niemiec.

Od czego zacząć szukanie pracy?

Gdy już zdecydujesz się na wyjazd do Niemiec jako Opiekunka – zgłoś się do nas! Możesz to zrobić przez telefon, odwiedzając jedno z naszych biur lub po prostu wypełniając formularz na stronie internetowej ATERIMA MED, na której znajdziesz również dużo ofert pracy w Niemczech. Po wysłaniu zgłoszenia konsultant kontaktuje się z kandydatem – początkowo jest to rozmowa telefoniczna na temat doświadczenia i umiejętności potencjalnego Opiekuna osoby starszej. Opiekunowie w ATERIMA MED mogą podczas rekrutacji określić preferowane miejsce pracy oraz zakres swoich obowiązków.

Sprechen Sie Deutsch? 

Kolejnym krokiem jest telefoniczny test języka niemieckiego. Etap ten jest niezwykle ważny, ponieważ pozwala odpowiednio sklasyfikować poziom znajomości języka przez Opiekunkę, a następnie – indywidualnie dopasować odpowiednie zlecenie. Już na tym etapie są przedstawiane konkretne oferty pracy w Niemczech.  

Podstawowy poziom znajomości języka niemieckiego to podstawa. Podczas pracy w opiece nad seniorem trzeba codziennie posługiwać się językiem niemieckim, dlatego znajomość podstawowych zwrotów i słów jest tak istotna. Z naszego artykułu dowiesz się, jak najlepiej przygotować się do rozmowy po niemiecku.

Przeczytaj również:
Ile zarabia opiekunka osoby starszej w Niemczech?
Jakie cechy powinien mieć dobry opiekun osób starszych?
Praca w Niemczech bez języka jest możliwa?

Co zabrać na spotkanie rekrutacyjne? 

Podczas spotkania w sprawie pracy jako Opiekunka osób starszych należy mieć przy sobie dowód osobisty oraz zaświadczenie o podleganiu ubezpieczeniu zdrowotnemu – wymagany minimalny okres posiadania ubezpieczenia to miesiąc. Więcej o tym wymogu można przeczytać tutaj. Warto zabrać ze sobą również prawo jazdy oraz certyfikaty, referencje i dokumenty potwierdzające udział w kursach i szkoleniach. Wszelkie dokumenty potwierdzające doświadczenie w opiece są mile widziane!

Wiemy, że nie wszyscy kandydaci mogą przyjechać do jednego z naszych biur, aby podpisać umowę. Wtedy proponujemy rozmowę za pomocą Skype’a. Omawiamy szczegóły naszej współpracy, a dokumenty wysyłamy pocztą. W ATERIMA MED sam możesz wybrać dogodną formę spotkania.

Jak długo muszę czekać na wyjazd do Niemiec? 

Po pozytywnym przejściu weryfikacji językowej, zebraniu odpowiedniej dokumentacji i ustaleniu szczegółów wyjazdu przychodzi czas na podpisanie umowy w sposób dogodny dla kandydata – zwykle ma to miejsce w najbliższym biurze ATERIMA MED. Posiadamy oddziały w całej Polsce, m.in. w Krakowie, Katowicach, Opolu, Gdańsku, Szczecinie, Łodzi oraz we Wrocławiu. Poza tym, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym możliwe jest także spotkanie w naszych Mobilnych Punktach Rekrutacyjnych, które znajdują się w Warszawie, Rzeszowie, Poznaniu, Toruniu i Bydgoszczy.  

Wyjazd jest możliwy już w kilka dni po zgłoszeniu. ATERIMA MED kompleksowo organizuje przejazd Opiekunki osób starszych do Niemiec – zapewnia bilety i pokrywa koszty podróży w obie strony. 

Konsultanci ATERIMA MED dokładają wszelkich starań, aby proces rekrutacyjny przebiegał sprawnie i bezstresowo, a po wyjeździe do Niemiec pozostają z Opiekunami osób starszych w stałym kontakcie – bezpieczeństwo i zadowolenie Pracowników to dla nas priorytet.

Dołącz do najlepiej zaopiekowanych Opiekunów!

Aktualne oferty pracy w Niemczech w ATERIMA MED dla Opiekunek osób starszych dostępne są na naszej stronie internetowej.

Zamów bezpłatne połączenie →

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.