Praca dla opiekunek w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Praca jako Opiekunka osób starszych w Niemczech – wyjazdowe niezbędniki

Gdy wszystkie formalności związane z wyjazdem do Niemiec jako Opiekunka osób starszych zostaną załatwione, kolejnym krokiem jest odpowiednie przygotowanie się do podróży. Aby ułatwić sobie pakowanie warto najpierw sporządzić listę rzeczy, które trzeba ze sobą zabrać.

Dokumenty to podstawa!

W pierwszej kolejności należy zadbać o zabranie niezbędnych dokumentów:

  • dowodu tożsamości, 
  • wszystkich umów dotyczących pracy, 
  • biletów autobusowych,
  • prawa jazdy,
  • karty płatniczej – przed wyjazdem należy sprawdzić w banku, na jakich zasadach można bezpłatnie korzystać z karty na terenie Niemiec.

Koniecznie zabierz ze sobą również pieniądze w niemieckiej walucie – około 100-180 Euro to wystarczająca suma na początek.

Co musi się znaleźć w walizce Opiekunki?

opieka-nad-osobami-starszymiPierwszym etapem pakowania jest skompletowanie odpowiedniej garderoby – w zależności od pory roku, w której wyjeżdżasz do Niemiec na zlecenie. Bardzo ważne jest wygodne obuwie i odzież, w której czujesz się dobrze. Podczas pracy jako Opiekunka osób starszych najlepiej sprawdzają się luźne, wygodne ubrania. Kosmetyczka i apteczka to podstawa – szczególnie jeśli regularnie przyjmujesz leki na receptę. Obowiązkiem rodziny Podopiecznego jest zapewnienie Opiekunce seniora podstawowych jednorazowych artykułów higienicznych. Warto jednak jeszcze przed wyjazdem zaopatrzyć się w rękawiczki jednorazowe, które są niezbędnym środkiem utrzymania higieny podczas opieki nad osobami starszymi. Aby pozostać w kontakcie z bliskimi należy przed wyjazdem sprawdzić swój telefon komórkowy oraz ceny połączeń do Polski. Przede wszystkim trzeba zadbać o włączenie roamingu u operatora sieci komórkowej. Najlepszą opcją na wyjazd jest telefon bez sim-locka, który umożliwia korzystanie z karty zakupionej na terenie Niemiec. Zmniejszysz dzięki temu koszty opłat za połączenia w porównaniu do korzystania z usług polskiej sieci komórkowej. Opcja ta jest zdecydowanie bardziej opłacalna przy dłuższym zleceniu.

Jeśli na miejscu będziesz mieć zapewnione połączenie z Internetem dobrym pomysłem jest zabranie laptopa lub tabletu – korzystanie ze Skype’a pozwala zminimalizować koszty związane z połączeniami do Polski. Nie zapomnij także o ładowarkach do wszystkich urządzeń elektronicznych, jakie ze sobą zabierasz.

Więcej informacji na temat zawartości bagażu podręcznego przeczytasz w naszym artykule

Co przyda się na miejscu?

Aby umilić sobie pobyt na zleceniu w pracy jako Opiekunka seniora przy pakowaniu warto pamiętać o tym, co sprawia Ci radość – może to być dobra książka, ulubiona muzyka lub zapas zgranych na komputer filmów. Na miejscu przydatne mogą okazać się również rozmówki polsko-niemieckie oraz nieskomplikowane gry planszowe, w które można zagrać z podopiecznym. 

Miłym gestem jest zabranie drobnego podarunku dla seniora i jego rodziny – na przykład polskich słodyczy, które z pewnością pomogą w przełamaniu pierwszych lodów po przyjeździe do pracy jako Opiekunka. 

Pamiętaj, aby nie pakować się w pośpiechu – przemyślany bagaż pozwoli Ci uniknąć stresu po przyjeździe do Niemiec i rozpocząć pracę jako Opiekunka osób starszych w Niemczech z dobrym nastawieniem i humorem.

Dołącz do najlepiej zaopiekowanych Opiekunów!

Aktualne oferty pracy w Niemczech w ATERIMA MED dla Opiekunek osób starszych dostępne są na naszej stronie internetowej.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.

Kliknij i zadzwoń +48 12 341 15 15