ATERIMA MED to pewna, legalna i bezpieczna firma – jesteśmy na rynku od 2011 roku
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
Jesteśmy firmą nr 1 w branży opiekuńczej według rankingu firm na portalu opiekunki24.pl.
9,7/10 – nasza ocena wśród polecających nas Opiekunów. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów – sprawdź nasze oferty!
W naszej codziennej pracy kierujemy się mottem: „zaopiekuj się naszym Podopiecznym, a my zaopiekujemy się Tobą”.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do bezpłatnych webinarów „Profesjonalni w opiece" z przydatnymi wskazówkami dotyczącymi opieki nad osobami starszymi.
Zapewniamy stałą i indywidualną opiekę Koordynatora.
Nasi Opiekunowie mogą korzystać z nieodpłatnych i indywidualnych porad prawnych.
Organizujemy przejazd w obie strony i zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem od drzwi do drzwi.
Zapewniamy wsparcie psychologiczne przez telefoniczne konsultacje z psychologiem.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do wsparcia językowego przez indywidualne konsultacje z lektorem języka niemieckiego oraz kursy językowe.
Zapewniamy wsparcie merytoryczne przez telefoniczne konsultacje w zakresie opieki z Ekspertami Biura Medycznego ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna prywatnym ubezpieczeniem medycznym, które uprawnia do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej na terenie Niemiec i Polski.
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmiennikami.
Mamy zlecenia w atrakcyjnych regionach Niemiec – sprawdź nasze oferty!
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do preferencji Opiekuna.
Do grona Opiekunów ATERIMA MED dołączył właśnie kolejny Opiekun – dziękujemy za zaufanie.
Teraz nasze oferty przegląda 17 osób. Sprawdź dostępne zlecenia i zarezerwuj najlepsze dla siebie.
W tej chwili nasi Koordynatorzy potwierdzają oferty z 23 Opiekunami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna aż 64 Opiekunów.
image/svg+xml

Język niemiecki od podstaw? Ucz się z ATERIMA MED!

Problemem wielu opiekunów z doświadczeniem, którzy chcieliby wyjechać do pracy do Niemiec, jest brak znajomości języka. Sprawdź, jak w ATERIMA MED możemy pomóc Ci z nauką języka niemieckiego.

Wolisz naukę na własną rękę? Szybciej się uczysz słuchając dialogów? A może największą motywacją dla Ciebie jest nauka z lektorem? Zobacz, jakie możliwości oferujemy w ATERIMA MED. Jest ich naprawdę sporo! :)

język niemiecki nauka

Niemiecki dla początkujących, czyli lekcje z Teresą

Wszystkich opiekunów, którzy zaczynają nauka niemieckiego od podstaw zachęcamy do sprawdzenia naszego internetowego kursu. Ten darmowy kurs niemieckiego jest dostępny dla wszystkich na stronie internetowej ATERIMA MED. Towarzyszką nauki jest pani Teresa, opiekunka, której udało się opanować niemiecki dla opiekunek w stopniu podstawowym i wyjechać do Niemiec jako opiekunka.

Każda lekcja w kursie składa się z dwóch części:

  • I część to zbiór przydatnych słówek i wyrażeń z nagraniami audio oraz proste ćwiczenia sprawdzających wiedzę z lekcji,
  • II część zawiera dialogi z rozmów opiekunki Teresy i jej podopiecznej, nagrania audio oraz wskazówki i cenne porady pani Teresy. Pomagają one opanować język niemiecki dla opiekunek osób starszych.

Z pierwszych lekcji w kursie dowiesz się m.in. jak się przedstawić czy opowiedzieć o sobie i swojej rodzinie. Wszystkie materiały z lekcji możesz pobierać na swój komputer, tablet lub telefon. Cały kurs dostępny jest na stronie www.aterima-med.pl/niemiecki-dla-poczatkujacych

Kursy przez internet lub telefon

Wolisz naukę w domowym zaciszu? Wypróbuj kurs przez internet (w aplikacji Skype lub Messenger) lub przez telefon. To szybki i bardzo wygodny sposób na opanowanie podstaw niemieckiego i szansa na atrakcyjną ofertę pracy w Niemczech. Zajęcia odbywają się w niewielkim gronie, kiedy chcesz i gdzie chcesz. :)

Więcej szczegółów na temat kursów stacjonarnych oraz kursów przez internet lub telefon organizowanych przez Akademię Opiekunów można znaleźć na stronie internetowej www.dlaopiekunow.pl.

Samouczek dla opiekunów, czyli nauka niemieckiego dla początkujących

„Samouczek: Niemiecki dla opiekunów osób starszych” to materiał stworzony przez ATERIMA MED, który pomaga kandydatom do pracy w opiece w nauce języka niemieckiego. Otrzymują go opiekunowie, którzy chcą wyjechać do Niemiec, ale nie opanowali jeszcze podstaw języka.

W Samouczku można znaleźć podstawowe słówka, zwroty i informacje, czyli minimum językowe, które należy przyswoić przed wyjazdem do pracy w Niemczech. Książeczka jest podzielona na kilka działów tematycznych, m.in.: pierwsze kontakty, rodzina, opieka nad osobami starszymi, jedzenie. Kandydaci zainteresowani wyjazdem do Niemiec z ATERIMA MED mogą otrzymać Samouczek drogą pocztową lub e-mailem (w formie elektronicznej).

Telefoniczne dyżury lektora

Uczysz się niemieckiego, ale nie rozumiesz zasad gramatyki? Szukasz odpowiedniej metody nauki dla siebie? Albo po prostu chcesz zbudować zdanie po niemiecku i utknąłeś? J W takich sytuacjach zawsze pomoże dyżur lektora języka niemieckiego. Wszyscy Opiekunowie zatrudnieni w ATERIMA MED mogą korzystać z telefonicznych konsultacji z doświadczoną lektorką!

Jak wygląda taki dyżur? Kiedy można z niego skorzystać? Wszystkiego dowiecie się z wywiadu z samą lektorką, który znajdziecie tutaj. :)

Rozgrzewka językowa przed wyjazdem do pracy

Opiekunom, którzy ciągle uczą się niemieckiego, przed wyjazdem do pracy oferujemy tzw. rozgrzewkę językową z lektorem. Rozgrzewka to indywidualne spotkanie z lektorem języka niemieckiego na komunikatorze Skype, Messenger lub przez telefon. Jej głównym celem jest pokonanie bariery językowej opiekuna. Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj.

Pogotowie językowe

Nazwa wzbudza emocje, ale „pogotowie językowe” to po prostu bezpłatna usługa dla Opiekunów ATERIMA MED, polegająca na ekspresowej pomocy językowej przez telefon! J Podczas rozmowy po niemiecku brakuje Ci pewnego słowa? Nie rozumiesz, co mówi Twój podopieczny? A może masz problem ze zbudowaniem konkretnego zdania? Pogotowie językowe jest do dyspozycji opiekunów we wtorki (w godzinach 11:00-12:00) i czwartki (w godzinach 17:00-18:00) . Jeśli w trakcie wizyty w sklepie, u lekarza lub podczas codziennej pracy masz problem z komunikacją, zadzwoń! Nasz tłumacz pomoże Ci i unikniesz stresu lub nieporozumień. :)

Kurs języka niemieckiego na platformie Akademii Opiekunów

Na platformie edukacyjnej www.platforma.akademiaopiekunow.pl można znaleźć lekcje niemieckiego dostosowane do trzech stopni zaawansowania. Materiały są dostępne dla wszystkich Opiekunów ATERIMA MED.

Dla naszych Opiekunów przygotowaliśmy:

  • Kurs słownictwa – skierowany głównie do osób początkujących,
  • Kurs gramatyczny – cykl lekcji dla osób, które znają już podstawy niemieckiego,
  • Filmy gramatyczne, w których niemiecką gramatykę w przystępny sposób tłumaczy zawsze uśmiechnięty lektor Tomek :)

W ATERIMA MED na każdym etapie pracy wspieramy naszych Opiekunów. Szczególną uwagę poświęcamy osobom, które dopiero uczą się języka niemieckiego. Wiemy, ile motywacji i cierpliwości wymaga nauka, dlatego wszystkim kandydatom i pracownikom chcemy jak najlepiej pomóc m.in. poprzez tworzenie wielu materiałów edukacyjnych oraz organizowanie kursów. Pamiętaj, że im szybciej rozpoczniesz naukę języka, tym lepsze efekty osiągniesz.

Potrzebujesz wsparcia w nauce? Nie wiesz jak zacząć? Zadzwoń pod numer tel. +48 12 347 64 64. :)

Znajomość języka niemieckiego się opłaca! Daje swobodę w kontaktach z podopiecznym i jego rodziną, pozwala poradzić sobie na zakupach czy podczas wizyty lekarza. Stopień zaawansowania jest też głównym kryterium przy ustalaniu wysokości wynagrodzenia. Poza tym osoby dobrze mówiące po niemiecku są najbardziej poszukiwane przez seniorów i ich rodziny.


Kiedy język niemiecki jest niezbędny?

Opiekunka osoby starszej musi umieć przeprowadzić prostą rozmowę z podopiecznym. Kontakt z seniorem wiąże się bowiem z koniecznością zadawania pytań, np. o samopoczucie, posiłki czy sposób spędzania czasu. Codzienna opieka wymaga umiejętności rozumienia tego, co druga strona chce przekazać. Pamiętajmy, że starsza osoba może mówić cicho lub niewyraźnie, co znacznie utrudnia właściwe odczytanie jej słów.

Niemiecki dla opiekunek osób starszych pomaga także w kontakcie z rodziną podopiecznego, lekarzem czy pracownikami sklepu. W każdym z tych przypadków umiejętność sprawnej komunikacji umożliwi osiągnięcie celu.

Niezdolność do swobodnego porozumiewania się w języku niemieckim powoduje nieporozumienia i zdecydowanie utrudnia pracę. Dla osoby nie znającej języka wyjazd do pracy wiąże się z wielkim stresem, która obniża komfort pracy. Za to umiejętność komunikacji w tym języku już na starcie dodaje pewności siebie.


Nie znasz niemieckiego? Nie będziesz opiekunką

ATERIMA MED codziennie otrzymuje zgłoszenia od kandydatek na opiekunki. Niestety część z nich nie zna języka niemieckiego lub zna go zbyt słabo, by zajmować się osobami starszymi w Niemczech.

Jedną z tych osób jest Pani Krystyna, która wysłała do nas wiadomość:
"Zwracam się do ATERIMA MED z pytaniem, czy możliwe jest podjęcie przeze mnie pracy opiekunki w Niemczech? Mam kilkunastoletnie doświadczenie w pracy w polskim domu opieki społecznej. Niestety język niemiecki znam bardzo słabo. Bardzo zależy mi na pracy i wiem, że jeśli wyjadę do Niemiec, to bardzo szybko nauczę się wszystkiego na miejscu."

Przypominamy, że by podjąć pracę w Niemczech w opiece nad seniorami trzeba spełnić następujące dwa warunki:

  • mieć doświadczenie w opiece nad starszymi bądź schorowanymi osobami,
  • znać język niemiecki przynajmniej na poziomie podstawowym, czyli w stopniu, który umożliwia porozumiewanie się podczas codziennej pracy z niemieckojęzycznym podopiecznym.


Jak poprawić swoją znajomość języka niemieckiego?

Nauka języka wymaga czasu i poświęcenia. Jednym przychodzi łatwo i szybko, innych kosztuje więcej wysiłku.

Aby ułatwić Wam podjęcie pracy opiekunki w ATERIMA MED, oferujemy na naszej stronie lekcje języka niemieckiego – „Niemiecki dla opiekunek”. Jest to bezpłatny kurs niemieckiego. Można w nim znaleźć słownictwo oraz zwroty potrzebne do wykonywania tej pracy. Nauka języka niemieckiego nie należy do najłatwiejszych, dlatego by ją Wam ułatwić, podajemy dokładny sposób wymawiania wszystkich słów.

W naszym cyklu znajdują się lekcje dla początkujących, czyli lekcje z Teresą oraz dla osób na poziomie zaawansowanym, czyli lekcje z Barbarą.

Zachęcamy do wyboru odpowiedniego poziomu dla siebie. Nauka niemieckiego pomoże w podniesieniu stopnia znajomości języka niemieckiego i tym samym da szansę na lepiej płatne zlecenia w opiece.

 

Zamów bezpłatne połączenie →