Wyjedź do Niemiec bezpiecznie i komfortowo ATERIMA Busem.
Rekrutacja i zatrudnienie on-line bez konieczności wychodzenia z domu. Aplikuj
Najlepsze oferty od pracodawcy nr 1 w rankingu Opiekunek24.pl
Aż 98% zadowolonych Opiekunów ze współpracy z nami – dołącz do nas!
Bezpieczna praca w pandemii w ATERIMA MED – mamy 6 gwarancji bezpieczeństwa!
W tym momencie 8 Opiekunek przegląda oferty pracy ATERIMA MED
Mamy dopasowane oferty - wyjedź na zlecenie do Niemiec na jak długo chcesz!
W ciągu ostatnich 2 godzin godzin aplikowało już 2 Opiekunów.
Współpracując z nami otrzymasz możliwość uczestnictwa w certyfikowanych szkoleniach.
Oferujemy dedykowany program szkolenia tylko dla Opiekunów ATERIMA MED
Dołącz do grona najlepszych Opiekunek i odbieraj premie do wynagrodzenia.
Tylko dla Opiekunów ATERIMA MED - profesjonalne wsparcie Zespołu Pielęgniarskiego!
Rozwijaj kompetencje językowe i zarabiaj więcej! Korzystaj z kursów języka niemieckiego!
ATERIMA MED – numer 1 wśród firm z branży opieki na seniorami w rankingu Opiekunek24.pl
Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów ATERIMA MED.
Blisko 1000 sprawdzonych ofert czeka na Ciebie. Aplikuj
Teraz najwyższe premie – sprawdź oferty i wyjedź z ATERIMA MED.
U nas to Ty wybierasz zlecenie! Blisko 1000 ofert czeka na Ciebie. Aplikuj Z nami zyskasz wysokie zarobki + PREMIE. Zawsze terminowe wypłaty. Aplikuj

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Język niemiecki od podstaw? Ucz się z ATERIMA MED!

nauka-niemieckiego-ATERIMA-MEDProblemem wielu opiekunów z doświadczeniem, którzy chcieliby wyjechać do pracy do Niemiec, jest brak znajomości języka. Sprawdź, jak w ATERIMA MED możemy pomóc Ci z nauką języka niemieckiego.

Wolisz naukę na własną rękę? Szybciej się uczysz słuchając dialogów? A może największą motywacją dla Ciebie jest nauka z lektorem? Zobacz, jakie możliwości oferujemy w ATERIMA MED. Jest ich naprawdę sporo! :)

Kurs dla początkujących z Teresą

Wszystkich opiekunów, którzy dopiero zaczynają naukę niemieckiego zachęcamy do sprawdzenia naszego internetowego kursu dla osób początkujących. Kurs jest bezpłatny i dostępny dla wszystkich na stronie internetowej ATERIMA MED. Towarzyszką nauki jest pani Teresa, opiekunka, której udało się opanować podstawy języka i wyjechać do Niemiec jako opiekunka.

Każda lekcja w kursie składa się z dwóch części:

  • I część to zbiór przydatnych słówek i wyrażeń z nagraniami audio oraz proste ćwiczenia sprawdzających wiedzę z lekcji,
  • II część zawiera dialogi z rozmów opiekunki Teresy i jej podopiecznej, nagrania audio oraz wskazówki i cenne porady pani Teresy.

Z pierwszych lekcji w kursie dowiesz się m.in. jak się przedstawić czy opowiedzieć o sobie i swojej rodzinie. Wszystkie materiały z lekcji możesz pobierać na swój komputer, tablet lub telefon. Cały kurs dostępny jest na stronie www.aterima-med.pl/niemiecki-dla-poczatkujacych

Kursy stacjonarne w całej Polsce

Uważasz, że lepszym rozwiązaniem dla Ciebie jest nauka z lektorem? Akademia Opiekunów, czyli partner ATERIMA MED, organizuje na terenie całej Polski kursy stacjonarne „Niemiecki dla opiekunów”. W ramach kursu opiekunowie mogą liczyć m.in. na:

  • zajęcia z wykwalifikowanym lektorem języka niemieckiego,
  • plan nauki dostosowany do indywidualnych potrzeb opiekuna,
  • certyfikat ukończenia kursu.

Warunkiem uczestnictwa jest motywacja do nauki i chęć wyjazdu do pracy jako opiekun w Niemczech. Głównym celem kursu jest nauka praktycznych zwrotów, które ułatwią pracę w Niemczech i swobodną komunikację z podopiecznym. Lekcje odbywają się 2 lub 3 razy w tygodniu.

Po zakończeniu kursu i pozytywnej weryfikacji opiekun może liczyć na sprawdzoną ofertę pracy. Koszty kursu są w 100% zwracane po podjęciu pracy w ATERIMA MED i przepracowaniu przez opiekuna 2 miesięcy w Niemczech.

Chcesz wziąć udział w kursie w swoim mieście? Więcej informacji na temat kursów możesz znaleźć na stronie www.dlaopiekunow.pl i pod numerem telefonu +48 12 347 64 64.

Kursy przez internet lub telefon

Nie możesz dołączyć do kursu stacjonarnego lub po prostu wolisz naukę w domowym zaciszu? Wypróbuj kurs przez internet (w aplikacji Skype lub Messenger) lub przez telefon. To szybki i bardzo wygodny sposób na opanowanie podstaw niemieckiego i szansa na atrakcyjną ofertę pracy w Niemczech. Zajęcia odbywają się w niewielkim gronie, kiedy chcesz i gdzie chcesz. :)

Więcej szczegółów na temat kursów stacjonarnych oraz kursów przez internet lub telefon organizowanych przez Akademię Opiekunów można znaleźć na stronie internetowej www.dlaopiekunow.pl.

Samouczek dla opiekunów

„Samouczek: Niemiecki dla opiekunów osób starszych” to materiał stworzony przez ATERIMA MED, który pomaga kandydatom do pracy w opiece w nauce języka niemieckiego. Otrzymują go opiekunowie, którzy chcą wyjechać do Niemiec, ale nie opanowali jeszcze podstaw języka.

W Samouczku można znaleźć podstawowe słówka, zwroty i informacje, czyli minimum językowe, które należy przyswoić przed wyjazdem do pracy w Niemczech. Książeczka jest podzielona na kilka działów tematycznych, m.in.: pierwsze kontakty, rodzina, opieka nad osobami starszymi, jedzenie. Kandydaci zainteresowani wyjazdem do Niemiec z ATERIMA MED mogą otrzymać Samouczek drogą pocztową lub e-mailem (w formie elektronicznej).

Telefoniczne dyżury lektora

Uczysz się niemieckiego, ale nie rozumiesz zasad gramatyki? Szukasz odpowiedniej metody nauki dla siebie? Albo po prostu chcesz zbudować zdanie po niemiecku i utknąłeś? J W takich sytuacjach zawsze pomoże dyżur lektora języka niemieckiego. Wszyscy Opiekunowie zatrudnieni w ATERIMA MED mogą korzystać z telefonicznych konsultacji z doświadczoną lektorką!

Jak wygląda taki dyżur? Kiedy można z niego skorzystać? Wszystkiego dowiecie się z wywiadu z samą lektorką, który znajdziecie tutaj. :)

Rozgrzewka językowa przed wyjazdem do pracy

Opiekunom, którzy ciągle uczą się niemieckiego, przed wyjazdem do pracy oferujemy tzw. rozgrzewkę językową z lektorem. Rozgrzewka to indywidualne spotkanie z lektorem języka niemieckiego na komunikatorze Skype, Messenger lub przez telefon. Jej głównym celem jest pokonanie bariery językowej opiekuna. Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj.

Pogotowie językowe

Nazwa wzbudza emocje, ale „pogotowie językowe” to po prostu bezpłatna usługa dla Opiekunów ATERIMA MED, polegająca na ekspresowej pomocy językowej przez telefon! J Podczas rozmowy po niemiecku brakuje Ci pewnego słowa? Nie rozumiesz, co mówi Twój podopieczny? A może masz problem ze zbudowaniem konkretnego zdania? Pogotowie językowe jest do dyspozycji opiekunów od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-20:00. Jeśli w trakcie wizyty w sklepie, u lekarza lub podczas codziennej pracy masz problem z komunikacją, zadzwoń! Nasz tłumacz szybko Ci podpowie i unikniesz stresu lub nieporozumień. :)

Kursy e-learningowe na platformie Akademii Opiekunów

Na platformie edukacyjnej www.platforma.akademiaopiekunow.pl można znaleźć lekcje niemieckiego dostosowane do trzech stopni zaawansowania. Materiały są dostępne dla wszystkich Opiekunów ATERIMA MED.

Dla naszych Opiekunów przygotowaliśmy:

  • Kurs słownictwa – skierowany głównie do osób początkujących,
  • Kurs gramatyczny – cykl lekcji dla osób, które znają już podstawy niemieckiego,
  • Filmy gramatyczne, w których niemiecką gramatykę w przystępny sposób tłumaczy zawsze uśmiechnięty lektor Tomek :)

W ATERIMA MED na każdym etapie pracy wspieramy naszych Opiekunów. Szczególną uwagę poświęcamy osobom, które dopiero uczą się języka niemieckiego. Wiemy, ile motywacji i cierpliwości wymaga nauka, dlatego wszystkim kandydatom i pracownikom chcemy jak najlepiej pomóc m.in. poprzez tworzenie wielu materiałów edukacyjnych oraz organizowanie kursów. Pamiętaj, że im szybciej rozpoczniesz naukę języka, tym lepsze efekty osiągniesz.

Potrzebujesz wsparcia w nauce? Nie wiesz jak zacząć? Zadzwoń pod numer tel. +48 12 347 64 64. :)

Zamów bezpłatne połączenie →

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.