Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
ATERIMA MED to pewna i sprawdzona firma – jesteśmy na rynku opieki już ponad 10 lat!
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
W opinii Opiekunek24 jesteśmy numerem 1 wśród firm świadczących usługi opieki.
Pomagamy w dopasowaniu oferty do potrzeb i możliwości Opiekuna. Porozmawiajmy!
98% Opiekunów i podopiecznych jest zadowolona ze współpracy z nami. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów!
Do grona Opiekunów ATERIMA MED właśnie dołączyła kolejna Opiekunka. Dziękujemy za zaufanie!
Najlepsze oferty schodzą jak świeże bułeczki. Teraz przegląda je 11 osób.
Teraz nasze oferty sprawdza 7 osób.
Nasze oferty weryfikuje teraz 17 osób.
W tej chwili nasi koordynatorzy potwierdzają oferty z 18 Opiekunkami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna 87 Opiekunek.
Świętujemy! Właśnie podpisaliśmy umowę z kolejną Opiekunką!
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmienniczką.
Rok 2022 to rok wyższych stawek za zlecenie. Dobrze zarabiaj z ATERIMA MED.
5 gwarancji bezpieczeństwa – wyjedź na zlecenie ze spokojną głową. Dajemy poczucie bezpieczeństwa w czasie pandemii.
Jesteśmy w razie potrzeby – zapewniamy indywidualną opiekę Koordynatora.
Pomagamy w opiece nad podopiecznym – służymy fachową poradą Zespołu Pielęgniarskiego.
Oferujemy bezpłatne cykle webinarów z certyfikatem „Profesjonalni w opiece”– tylko dla Opiekunów ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna – oferujemy pakiet dodatkowego ubezpieczenia, w tym ubezpieczenie na wypadek zachorowania na COVID-19.
Zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem z adresu pod adres.
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do potrzeb i możliwości Opiekuna.
image/svg+xml

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Opieka nad osobami starszymi – budżet domowy, czyli Haushaltsgeld

Praca Opiekunki w Niemczech to nie tylko opieka nad osobami starszymi. Codzienne obowiązki Opiekunek wiążą się również z prowadzeniem domu, robieniem zakupów, a co za tym idzie – dysponowaniem pieniędzmi, które otrzymaliśmy od rodziny seniora.

Opieka seniora – codzienne wydatki

Praca Opiekunki w Niemczech to przede wszystkim sprawowanie opieki nad seniorem i prowadzenie domu. Jednak praca w opiece polega również na regularnym robieniu zakupów spożywczych, regulowaniu opłat za wizyty lekarskie seniora lub kupowaniu leków. Wszystkie obowiązki Opiekunki osób starszych w ATERIMA MED zwykle są ustalane na samym początku współpracy, zaraz po przyjeździe do Niemiec.

Jak mądrze dysponować budżetem?

budzet-domowy-OpiekunkiNiemieckie rodziny co miesiąc lub co tydzień (w zależności od ustaleń) powierzają Opiekunom pieniądze na bieżące wydatki (Haushaltsgeld). Wysokość kwoty zależy zwykle od przewidywanej ilości opłat, jakie na bieżąco musi regulować Opiekun oraz możliwości finansowych rodziny. Na samym początku pracy ustal, czy za otrzymane pieniądze masz kupować tylko produkty spożywcze, czy też np. środki czystości i lekarstwa. Warto pamiętać, że pieniądze, które przekazuje rodzina są przeznaczone na zakup produktów spożywczych zarówno dla podopiecznego, jak i dla Opiekuna osoby starszej. W branży opiekuńczej w Niemczech rodziny seniorów są zobowiązane do pokrycia kosztów wyżywienia Opiekunów. Należy jednak pamiętać, że chodzi tu o podstawowe produkty żywieniowe – swoje ulubione przysmaki, takie jak słodycze należy kupować na własną rękę.

Wydajesz? Zapisuj!

Dysponując pieniędzmi otrzymanymi od rodziny podopiecznego trzeba pamiętać, aby skrupulatnie zapisywać wszystkie wydatki. Nawet jeśli rodzina seniora nie wymaga od Ciebie opisywania wszystkich zakupów – zadbaj o to. Rozliczanie i zapisywanie wszystkich zakupów to dowód Twojej uczciwości. Najprostszym sposobem na prowadzenie wydatków podczas pracy w Niemczech jest założenie zeszytu (Kassenbuch) w którym będziesz notować codzienne zakupy i załączać do nich paragony.

Opieka nad osobami starszymi może czasem wiązać się z niespodziewanymi wydatkami. Notowanie wydatków nie świadczy tylko o Twojej kompetencji i rzetelności – w sytuacji, w której zabraknie Ci środków na bieżące zakupy, możesz powiedzieć o tym rodzinie i pokazać, na co zostały wydane pieniądze. Zdarzyć się tak może w przypadku choroby podopiecznego – Opiekunka osób starszych w takiej sytuacji znaczną część pieniędzy musi przeznaczyć na zakup potrzebnych leków.

Kolejnym plusem prowadzenia zapisków związanych z zakupami jest fakt, że takie notatki będą cennym punktem odniesienia dla Twojej zmienniczki i pozwolą szybko zorientować się, jak kształtują się miesięczne wydatki w domu podopiecznego. Więcej informacji na temat wydatków w pracy Opiekunki znajdziesz w Informatorze Opiekunów ATERIMA MED. 

Haushaltsgeld, czyli domowy budżet Opiekunki

Podstawą w prowadzeniu domowego budżetu przez Opiekunkę osób starszych jest świadomość, że dysponujesz cudzymi pieniędzmi, które są przeznaczone na najbardziej potrzebne rzeczy codziennego użytku. Dobra organizacja w zapisywaniu wydatków i szczerość mają ogromne znaczenie w budowaniu zaufania rodziny podopiecznego i zrobienie dobrego wrażenia. Rzetelność i dokładność pozwoli na uniknięcie sytuacji trudnych i poprawi Twój komfort pracy w opiece nad osobami starszymi.

Pamiętaj – wszyscy Opiekunowie ATERIMA MED w przypadku problemów związanych z pieniędzmi otrzymywanych od rodziny podopiecznego zawsze mogą zwrócić się do swoich Koordynatorów, którzy postarają się pomóc w każdej sytuacji. Kontakt z naszymi pracownikami to dla nas priorytet!

 

Opieka-nad-osobami-starszymi-banner

Zamów bezpłatne połączenie →