Wyjedź do Niemiec bezpiecznie i komfortowo ATERIMA Busem.
Rekrutacja i zatrudnienie on-line bez konieczności wychodzenia z domu. Aplikuj
Najlepsze oferty od pracodawcy nr 1 w rankingu Opiekunek24.pl
Aż 98% zadowolonych Opiekunów ze współpracy z nami – dołącz do nas!
Bezpieczna praca w pandemii w ATERIMA MED – mamy 6 gwarancji bezpieczeństwa!
W tym momencie 4 Opiekunki przeglądają oferty pracy ATERIMA MED
Mamy dopasowane oferty - wyjedź na zlecenie do Niemiec na jak długo chcesz!
W ciągu ostatnich 2 godzin godzin aplikowało już 3 Opiekunów.
Współpracując z nami otrzymasz możliwość uczestnictwa w certyfikowanych szkoleniach.
Oferujemy dedykowany program szkolenia tylko dla Opiekunów ATERIMA MED
Dołącz do grona najlepszych Opiekunek i odbieraj premie do wynagrodzenia.
Tylko dla Opiekunów ATERIMA MED - profesjonalne wsparcie Zespołu Pielęgniarskiego!
Rozwijaj kompetencje językowe i zarabiaj więcej! Korzystaj z kursów języka niemieckiego!
ATERIMA MED – numer 1 wśród firm z branży opieki na seniorami w rankingu Opiekunek24.pl
Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów ATERIMA MED.
Blisko 1000 sprawdzonych ofert czeka na Ciebie. Aplikuj
Teraz najwyższe premie – sprawdź oferty i wyjedź z ATERIMA MED.
U nas to Ty wybierasz zlecenie! Blisko 1000 ofert czeka na Ciebie. Aplikuj Z nami zyskasz wysokie zarobki + PREMIE. Zawsze terminowe wypłaty. Aplikuj

Praca dla opiekunek w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Opieka nad osobami starszymi – budżet domowy, czyli Haushaltsgeld

Praca Opiekunki w Niemczech to nie tylko opieka nad osobami starszymi. Codzienne obowiązki Opiekunek wiążą się również z prowadzeniem domu, robieniem zakupów, a co za tym idzie – dysponowaniem pieniędzmi, które otrzymaliśmy od rodziny seniora.

Opieka seniora – codzienne wydatki

Praca Opiekunki w Niemczech to przede wszystkim sprawowanie opieki nad seniorem i prowadzenie domu. Jednak praca w opiece polega również na regularnym robieniu zakupów spożywczych, regulowaniu opłat za wizyty lekarskie seniora lub kupowaniu leków. Wszystkie obowiązki Opiekunki osób starszych w ATERIMA MED zwykle są ustalane na samym początku współpracy, zaraz po przyjeździe do Niemiec.

Jak mądrze dysponować budżetem?

budzet-domowy-OpiekunkiNiemieckie rodziny co miesiąc lub co tydzień (w zależności od ustaleń) powierzają Opiekunom pieniądze na bieżące wydatki (Haushaltsgeld). Wysokość kwoty zależy zwykle od przewidywanej ilości opłat, jakie na bieżąco musi regulować Opiekun oraz możliwości finansowych rodziny. Na samym początku pracy ustal, czy za otrzymane pieniądze masz kupować tylko produkty spożywcze, czy też np. środki czystości i lekarstwa. Warto pamiętać, że pieniądze, które przekazuje rodzina są przeznaczone na zakup produktów spożywczych zarówno dla podopiecznego, jak i dla Opiekuna osoby starszej. W branży opiekuńczej w Niemczech rodziny seniorów są zobowiązane do pokrycia kosztów wyżywienia Opiekunów. Należy jednak pamiętać, że chodzi tu o podstawowe produkty żywieniowe – swoje ulubione przysmaki, takie jak słodycze należy kupować na własną rękę.

Wydajesz? Zapisuj!

Dysponując pieniędzmi otrzymanymi od rodziny podopiecznego trzeba pamiętać, aby skrupulatnie zapisywać wszystkie wydatki. Nawet jeśli rodzina seniora nie wymaga od Ciebie opisywania wszystkich zakupów – zadbaj o to. Rozliczanie i zapisywanie wszystkich zakupów to dowód Twojej uczciwości. Najprostszym sposobem na prowadzenie wydatków podczas pracy w Niemczech jest założenie zeszytu (Kassenbuch) w którym będziesz notować codzienne zakupy i załączać do nich paragony.

Opieka nad osobami starszymi może czasem wiązać się z niespodziewanymi wydatkami. Notowanie wydatków nie świadczy tylko o Twojej kompetencji i rzetelności – w sytuacji, w której zabraknie Ci środków na bieżące zakupy, możesz powiedzieć o tym rodzinie i pokazać, na co zostały wydane pieniądze. Zdarzyć się tak może w przypadku choroby podopiecznego – Opiekunka osób starszych w takiej sytuacji znaczną część pieniędzy musi przeznaczyć na zakup potrzebnych leków.

Kolejnym plusem prowadzenia zapisków związanych z zakupami jest fakt, że takie notatki będą cennym punktem odniesienia dla Twojej zmienniczki i pozwolą szybko zorientować się, jak kształtują się miesięczne wydatki w domu podopiecznego. Więcej informacji na temat wydatków w pracy Opiekunki znajdziesz w Informatorze Opiekunów ATERIMA MED. 

Haushaltsgeld, czyli domowy budżet Opiekunki

Podstawą w prowadzeniu domowego budżetu przez Opiekunkę osób starszych jest świadomość, że dysponujesz cudzymi pieniędzmi, które są przeznaczone na najbardziej potrzebne rzeczy codziennego użytku. Dobra organizacja w zapisywaniu wydatków i szczerość mają ogromne znaczenie w budowaniu zaufania rodziny podopiecznego i zrobienie dobrego wrażenia. Rzetelność i dokładność pozwoli na uniknięcie sytuacji trudnych i poprawi Twój komfort pracy w opiece nad osobami starszymi.

Pamiętaj – wszyscy Opiekunowie ATERIMA MED w przypadku problemów związanych z pieniędzmi otrzymywanych od rodziny podopiecznego zawsze mogą zwrócić się do swoich Koordynatorów, którzy postarają się pomóc w każdej sytuacji. Kontakt z naszymi pracownikami to dla nas priorytet!

 

Opieka-nad-osobami-starszymi-banner

Zamów bezpłatne połączenie →

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.