Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
ATERIMA MED to pewna i sprawdzona firma – jesteśmy na rynku opieki już ponad 10 lat!
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
W opinii Opiekunek24 jesteśmy numerem 1 wśród firm świadczących usługi opieki.
Pomagamy w dopasowaniu oferty do potrzeb i możliwości Opiekuna. Porozmawiajmy!
98% Opiekunów i podopiecznych jest zadowolona ze współpracy z nami. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów!
Do grona Opiekunów ATERIMA MED właśnie dołączyła kolejna Opiekunka. Dziękujemy za zaufanie!
Najlepsze oferty schodzą jak świeże bułeczki. Teraz przegląda je 11 osób.
Teraz nasze oferty sprawdza 7 osób.
Nasze oferty weryfikuje teraz 17 osób.
W tej chwili nasi koordynatorzy potwierdzają oferty z 18 Opiekunkami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna 87 Opiekunek.
Świętujemy! Właśnie podpisaliśmy umowę z kolejną Opiekunką!
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmienniczką.
Rok 2022 to rok wyższych stawek za zlecenie. Dobrze zarabiaj z ATERIMA MED.
5 gwarancji bezpieczeństwa – wyjedź na zlecenie ze spokojną głową. Dajemy poczucie bezpieczeństwa w czasie pandemii.
Jesteśmy w razie potrzeby – zapewniamy indywidualną opiekę Koordynatora.
Pomagamy w opiece nad podopiecznym – służymy fachową poradą Zespołu Pielęgniarskiego.
Oferujemy bezpłatne cykle webinarów z certyfikatem „Profesjonalni w opiece”– tylko dla Opiekunów ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna – oferujemy pakiet dodatkowego ubezpieczenia, w tym ubezpieczenie na wypadek zachorowania na COVID-19.
Zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem z adresu pod adres.
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do potrzeb i możliwości Opiekuna.

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Rozgrzewka językowa – sposób na oswojenie j. niemieckiego przed wyjazdem

Wyjeżdżasz do pracy jako opiekunka osób starszych z podstawową znajomością języka niemieckiego? Jeśli tak – przeczytaj, jak w przyjemny sposób przećwiczyć język przed wyjazdem. Na ten temat porozmawialiśmy z Julitą Dudziak z Akademii Opiekunów, która zajmuje się organizacją rozgrzewek językowych dla Opiekunów ATERIMA MED.

wywiadJulito, czym jest rozgrzewka językowa?

Rozgrzewka językowa to spotkania z lektorem dla nowo zatrudnionych opiekunów ATERIMA MED. Spotkania kierujemy do osób, które czują się niepewnie ze swoją znajomością języka niemieckiego. Czyli kiedy kandydat podpisze umowę z ATERIMA MED i ma trochę czasu przed wyjazdem do Niemiec, może poćwiczyć przydatne wyrażenia, korzystając z rozgrzewki językowej. Spotkania odbywają się przez Skype’a, Messengera lub telefonicznie. Jeśli ktoś się martwi, że nie znajdzie czasu na rozgrzewkę – od razu mówię, że na spotkanie można się umówić na dowolną godzinę, w dowolnym terminie.

 

Skąd wziął się pomysł na prowadzenie rozgrzewek językowych?

Pomysł wziął się z potrzeby lepszego mówienia po niemiecku naszych Opiekunów. Często mówią mi, że znają niemiecki, ale czują się niepewnie i obawiają się, jak sobie poradzą na miejscu. Wiedzą, na czym polega praca, bo mają doświadczenie w opiece, ale pojawia się pytanie: „Co z językiem?”. Opiekunowie wyjeżdżają daleko od rodziny, co jest dla nich stresujące. Dodatkowo stres może wzmagać problem z komunikacją. Rozumiemy, że przed wyjazdem trzeba się spakować, zorganizować różne rzeczy, ale przygotowanie pod kątem języka też jest ważne.

Jak wyglądają spotkania z lektorem? Czy są to typowe lekcje języka obcego?

Rozgrzewka językowa nie wygląda jak typowa lekcja. Temat spotkania staramy się dostosować do indywidualnych potrzeb każdego opiekuna. Nasz lektor pomaga oswoić się z mówieniem po niemiecku, przełamać barierę językową i pokazuje, jak w praktyce korzystać z wiedzy, którą mają opiekunowie. Podpowiada również, w jaki sposób korzystać z Samouczka języka niemieckiego, przygotowanego przez ATERIMA MED. W Samouczku znajdziemy słówka i zwroty w języku niemieckim, które przydają się zwłaszcza na początku pobytu za granicą. Dzięki lektorowi można przejść przez kilka rozdziałów z Samouczka i poznać przydatne sformułowania w praktyce.

Wiele osób ma barierę przed mówieniem w języku obcym. Co zrobić, żeby się przełamać i skorzystać z rozgrzewki?

Warto pamiętać, że lektor to osoba, która przede wszystkim chce nam coś doradzić przed wyjazdem. Spotkanie z lektorem niewiele różni się od zwykłej rozmowy przy kawie ze znajomym. Wszyscy nasi lektorzy to przemiłe osoby. Każdy miał kiedyś nauczyciela, który stał nad nami z linijką i upominał – gwarantuję, że nasze spotkania tak nie wyglądają! Dla potwierdzenia zachęcam do obejrzenia ostatniego live’a na Facebooku z naszą lektorką Panią Beatą (można go obejrzeć TUTAJ). W rozgrzewkach nie chodzi nam o ocenianie, ale o ułatwianie pracy naszym Opiekunom.

Czyli nie ma ocen i dziennika? :)

Broń Boże! Nie ma ocen i dziennika. Nie ma też żadnych sprawdzianów. Spotkania odbywają się w przyjemnej atmosferze. Opiekunowie, którzy wzięli udział w rozgrzewkach mówią, że było warto, bo czują różnicę. Wiele kwestii językowych, których wcześniej nie rozumieli, stało się łatwiejszych po spotkaniu z lektorem.

Dlaczego według Ciebie warto wziąć udział w rozgrzewce?

Chcemy, żeby nasi Opiekunowie z podstawowym poziomem języka poczuli się pewniej. Żeby mieli możliwość przypomnienia sobie najważniejszych zwrotów i „rozgrzali się językowo”, zanim zaczną pracę w Niemczech. Na rozgrzewce mogą sprawdzić, jak wychodzi im mówienie i skorzystać z rad profesjonalnego lektora. Dzięki temu potem na miejscu jest im łatwiej. Jeśli jest możliwość, żeby w jakiś sposób ułatwić sobie pracę, to naprawdę warto.

Julita wiem, że znasz język niemiecki. Czy polecisz swoje sposoby na ćwiczenie języka?

Mogę doradzić 3 sposoby. Po pierwsze: dużo słuchać. Nawet jeśli się nie rozumie języka, warto włączyć sobie radio czy telewizję po niemiecku i słuchać np. podczas gotowania. Po drugie: uczyć się słówek. Niekoniecznie od razu 100, ale np. każdego dnia poznawać 2-3 słówka związane z życiem codziennym takie jak: kawa, herbata, chleb. Można sobie też przywieszać karteczki ze słówkami na sprzętach np. na lodówce czy czajniku.

A trzeci sposób?

Trzecia rzecz to oczywiście: nie bać się mówić. Myślimy sobie: „Nie powiem, bo na pewno zrobię błąd” i tak dalej. Nieważne. Proszę się nie przejmować. Jeśli powiemy coś źle, to ktoś nas poprawi i następnym razem będziemy mówić lepiej. Nie od razu będziemy rozmawiać o polityce czy najnowszych filmach. To nie oznacza, że przez kilka lat nie można w ogóle nic mówić po niemiecku. Jeśli ktoś mówi: „Kali jeść, Kali pić” – to rozumiemy, czego chce Kali. Nie jest ważna poprawna odmiana. Najważniejsze, żeby przekazać informację.

Dziękuję za rozmowę!

Ja również dziękuję i serdecznie zapraszam wszystkich chętnych opiekunów do korzystania z rozgrzewki językowej, podczas której m.in. można poćwiczyć mówienie po niemiecku.

Zamów bezpłatne połączenie →