Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
ATERIMA MED to pewna i sprawdzona firma – jesteśmy na rynku opieki już ponad 10 lat!
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
W opinii Opiekunek24 jesteśmy numerem 1 wśród firm świadczących usługi opieki.
Pomagamy w dopasowaniu oferty do potrzeb i możliwości Opiekuna. Porozmawiajmy!
98% Opiekunów i podopiecznych jest zadowolona ze współpracy z nami. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów!
Do grona Opiekunów ATERIMA MED właśnie dołączyła kolejna Opiekunka. Dziękujemy za zaufanie!
Najlepsze oferty schodzą jak świeże bułeczki. Teraz przegląda je 11 osób.
Teraz nasze oferty sprawdza 7 osób.
Nasze oferty weryfikuje teraz 17 osób.
W tej chwili nasi koordynatorzy potwierdzają oferty z 18 Opiekunkami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna 87 Opiekunek.
Świętujemy! Właśnie podpisaliśmy umowę z kolejną Opiekunką!
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmienniczką.
Rok 2022 to rok wyższych stawek za zlecenie. Dobrze zarabiaj z ATERIMA MED.
5 gwarancji bezpieczeństwa – wyjedź na zlecenie ze spokojną głową. Dajemy poczucie bezpieczeństwa w czasie pandemii.
Jesteśmy w razie potrzeby – zapewniamy indywidualną opiekę Koordynatora.
Pomagamy w opiece nad podopiecznym – służymy fachową poradą Zespołu Pielęgniarskiego.
Oferujemy bezpłatne cykle webinarów z certyfikatem „Profesjonalni w opiece”– tylko dla Opiekunów ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna – oferujemy pakiet dodatkowego ubezpieczenia, w tym ubezpieczenie na wypadek zachorowania na COVID-19.
Zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem z adresu pod adres.
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do potrzeb i możliwości Opiekuna.

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Niemiecki dla opiekunek – znajomość języka kluczem do sukcesu

Korzyści płynące z dobrej znajomości języka niemieckiego w pracy opiekunki w Niemczech to nie tylko bezpieczeństwo, pewność siebie i szansa na wyższe zarobki. Swobodne posługiwanie się językiem zmniejsza stres i wpływa na większy komfort pracy jako opiekunka osób starszych.

Niemiecki dla opiekunek – bez języka ani rusz!

niemiecki-dla-Opiekunek-ATERIMA-MEDPraca opiekunki w Niemczech nie jest możliwa bez (przynajmniej!) podstawowej znajomości języka niemieckiego. Nawet doświadczona opiekunka osób starszych nie może pracować w Niemczech jeśli nie jest w stanie porozumieć się ze swoim podopiecznym w jego ojczystym języku. Podczas rekrutacji do pracy jako Opiekunka w ATERIMA MED nasi konsultanci w trakcie rozmowy telefonicznej sprawdzają znajomość języka niemieckiego u kandydatki na opiekunkę. Nie wiesz na jakim poziomie językowym jesteś? W naszym artykule wyjaśniamy, ile trzeba umieć, aby zakwalifikować się na dany poziom znajomości niemieckiego w ATERIMA MED. Zaraz po sprawdzeniu znajomości języka opiekunce zostaje przedstawiona oferta pracy w Niemczech oraz proponowana stawka wynagrodzenia. Podczas weryfikacji poziomu niemieckiego w ATERIMA MED ważna jest swobodna rozmowa z konsultantem po niemiecku i zaprezentowanie swoich umiejętności. Nasi konsultanci dokładają wszelkich starań, aby proces rekrutacyjny przebiegał bezstresowo, dlatego ważne jest, aby nie przejmować się błędami językowymi lub drobnymi potknięciami.

Dużą motywacją do nauki niemieckiego jest fakt, że poziom znajomości języka wpływa na wynagrodzenie opiekunek. Poza tym, opiekunki z dobrą lub bardzo dobrą znajomością języka niemieckiego są najbardziej poszukiwane przez niemieckie rodziny, co oznacza wiele ofert pracy w Niemczech i dość krótki czas oczekiwania na wyjazd.

Dobry start w pracy opiekunki

Niemiecki jest podstawowym narzędziem niezbędnym w pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech – już od samego początku odgrywa dużą rolę, np. podczas pierwszego dnia na nowym zleceniu, kiedy poznajesz swojego podopiecznego i jego rodzinę. Warto wcześniej na wszelki wypadek zapisać na kartce kilka zdań, które chcesz powiedzieć. Pozwoli to na zrobienie dobrego pierwszego wrażenia. Więcej na temat pierwszego dnia w pracy przeczytasz w naszym artykule.

Opieka nad osobami starszymi a znajomość niemieckiego

Swobodne posługiwanie się językiem niemieckim przede wszystkim pozwala rozpoznawać podstawowe potrzeby seniora. Kluczowe jest mówienie po niemiecku, ale także rozumienie języka – podopieczni często mówią cicho, niewyraźnie lub posługują się dialektem, czyli regionalną odmianą niemieckiego, który może utrudniać zrozumienie. Znajomość niemieckiego dobrze wpływa również na atmosferę na miejscu pracy.

Znajomość języka umożliwia wykonywanie takich czynności jak zakupy w sklepie, aptece, umawianie wizyt u lekarza, a w sytuacjach tego wymagających – opisanie aktualnego stanu zdrowia seniora np. podczas domowej wizyty lekarza lub wezwanie karetki w przypadku pogorszenia się samopoczucia podopiecznego. W jednej z naszych lekcji niemieckiego przybliżamy przydatne zwroty podczas wystąpienia takiej sytuacji.

Codzienne życie i praca opiekunki w Niemczech

Swobodne porozumiewanie się po niemiecku jest bardzo ważne podczas sytuacji dotyczących codziennego życia opiekunki osób starszych – wizyt u lekarza, dentysty albo przy nawiązywaniu nowych znajomości. Nawet oglądanie telewizji, słuchanie radia czy przeglądanie prasy będzie dużo przyjemniejsze kiedy będziesz w stanie zrozumieć większość słów.

Znajomość niemieckiego pozytywnie wpływa na pewność siebie i swobodę w codziennej pracy opiekunki, która staje się znacznie łatwiejsza i mniej stresująca, gdy masz świadomość, że poradzisz sobie z każdą rozmową. Mniejsza bariera językowa pozwala także na budowanie relacji z podopiecznym i jego rodziną oraz nawiązywanie nowych znajomości.

Jak szybko nauczyć się niemieckiego?

W ATERIMA MED staramy się jak najbardziej usprawnić podnoszenie kompetencji opiekunów i skuteczną naukę języka. Nasz bezpłatny kurs niemieckiego dla opiekunek jest uważany za najlepszy w Polsce. Jak dotąd pojawiło się w nim ponad 80 lekcji niemieckiego, w których możecie śledzić życie opiekunki Basi Oleksy i jej podopiecznej, pani Doris. Aby ułatwić wszystkim opiekunom osób starszych naukę języka przygotowaliśmy kilka przydatnych metod i wskazówek umożliwiających szybkie przyswajanie słownictwa i zasad niemieckiej gramatyki!

Poza bezpłatnym kursem, pracownicy ATERIMA MED mogą korzystać ze specjalnie dla nich przygotowanych profesjonalnych kursów niemieckiego dla opiekunek dostępnych na platformie Akademii Opiekunów. Więcej informacji na ten temat wszystkich kursów przeczytasz w naszym artykule.

Opieka nad osobami starszymi w Niemczech jest nierozerwalnie związana z koniecznością mówienia i rozumienia po niemiecku. Poza pracą, niemiecki bardzo często może przydać się podczas podróży i w sytuacjach niezwiązanych z opieką. Jest językiem ojczystym dla ponad 100 mln osób, a kolejne 80 mln biegle się nim posługuje.

Podsumowując – korzyści ze znajomości niemieckiego jest mnóstwo! Nie chodzi tylko o rozumienie seniora i ułatwienie codziennego życia w Niemczech, ale też o budowanie relacji i sprawną komunikację z podopiecznym. Dobrym przykładem jest przytoczenie cytatu Nelsona Mandeli: Jeśli rozmawiasz z kimś w języku, który ta osoba rozumie, to co mówisz przemawia do niego. Jeśli rozmawiasz z nim w jego ojczystym języku – trafia to wprost do jego serca”.

Na naukę języka nigdy nie jest późno! Ucz się razem z ATERIMA MED! :)

Myślisz o rozpoczęciu pracy jako opiekunka osób starszych? Sprawdź nasze oferty pracy w Niemczech i aplikuj!

Zamów bezpłatne połączenie →

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.