Praca dla opiekunek w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Niemiecki dla opiekunek – najlepsze metody nauki w pigułce cz. II

Wszyscy opiekunowie osób starszych, którzy uczą się języka obcego na własną rękę wiedzą, jak kluczowa jest cierpliwość. Aby nauka szybciej przynosiła zadowalające efekty, warto wybrać taką metodę, która sprawi, że zapamiętywanie nowych słówek i zasad gramatycznych nie będzie obowiązkiem, ale przyjemnością.

Pierwszą część tego artykułu i więcej skutecznych metod nauki znajdziesz TUTAJ.

Nauka w Niemczech

metody-nauki-niemieckiegoPobyt i praca w Niemczech jako opiekunka to świetna okazja do nauki języka. Podczas kursów językowych w Polsce bardzo popularną i efektywną metodą są lekcje z Native Speakerami, czyli rodzimymi użytkownikami danego języka obcego. Wszyscy opiekunowie, którzy mieszkają i pracują w Niemczech mają możliwość codziennego kontaktu z językiem. Warto tę szansę wykorzystać w 100%. Zobaczcie, jak!

  • Słuchaj radia i oglądaj telewizję! Podczas pracy w Niemczech włącz radio lub oglądaj telewizję z podopiecznym. Dzięki temu poznasz prawidłową wymowę i osłuchasz się z językiem. Nie przejmuj się tym, że nie rozumiesz całych wypowiedzi – staraj się wyłapywać poszczególnie słowa. O znaczenie niezrozumiałych wyrazów możesz zapytać także swojego podopiecznego. Dobrym pomysłem na początek są programy informacyjne, prognozy pogody lub bajki dla dzieci, w których słownictwo jest nieskomplikowane.
  • Czytaj gazety po niemiecku – codzienna prasa to źródło wielu przydatnych na co dzień zwrotów i słów. Czytając gazety podkreślaj trudne i niezrozumiałe wyrazy, a w wolnej chwili sprawdź w słowniku, co oznaczają – tłumacząc fragment artykułu łatwiej zapamiętujesz poszczególne słowa!
  • Nie bój się odezwać! Podczas wizyty na poczcie, spaceru w parku czy zakupów nie bój się zapytać kogoś o godzinę lub o drogę. Niemcy są zazwyczaj otwarci i wyrozumiali jeśli chodzi o przyjezdnych, którzy dopiero uczą się języka. W taki sposób pozbędziesz się strachu przed mówieniem, a kto wie – może będzie to okazja do ciekawej rozmowy!
  • Rozmawiaj ze znajomymi – masz znajomych, którzy też uczą się niemieckiego? Świetnie! To dobra okazja aby wspólnie porozmawiać i poprawiać swoje błędy! Jeśli masz w okolicy zaprzyjaźnione opiekunki możecie wspólnie poćwiczyć nowe zwroty – nawet przez telefon lub Skype’a!

Dla bardziej zaawansowanych

Osoby, które znają niemiecki na poziomie średniozaawansowanym, mogą nieco urozmaicić swoje metody nauki języka.

  • Słuchaj ebooków po niemiecku – lubisz czytać książki? Może to czas, aby spróbować przeczytać coś po niemiecku? Dobrym pomysłem jest słuchanie audiobooków, np. podczas przygotowywania posiłku. Dzięki temu można w łatwy sposób osłuchać się z językiem.
  • Oglądaj filmy z niemieckimi napisami! Nauka poprzez oglądanie filmów i seriali jest szybka i przyjemna. Szczególnie w sytuacji, kiedy oglądasz film po polsku, ale ustawiasz napisy w języku niemieckim – warto spróbować!
  • Zmień menu w telefonie lub w komputerze – Smartfon i komputer to urządzenia, z których często korzystasz. Zmieniając język na niemiecki sprawisz, że mimowolnie nauczysz się wielu nowych słów.

Niemiecki dla opiekunek

Jak widać, metod nauki języka niemieckiego jest mnóstwo. Dzięki temu, każdy opiekun może swobodnie dopasować i wybrać tą najlepszą. Można też testować różne techniki i sprawdzić, która przynosi najlepsze efekty. Warto wykorzystywać każdą okazję do nauki oraz pamiętać, że nie od razu Rzym zbudowano – nauka wymaga czasu, systematyczności oraz silnej woli.

A Wy? Jaką metodę nauki niemieckiego uważacie za najlepszą? Podzielcie się z nami swoimi sposobami w komentarzach :)

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.

Zgłoś się do nas - oddzwonimy!