ATERIMA MED to pewna, legalna i bezpieczna firma – jesteśmy na rynku od 2011 roku
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
Jesteśmy firmą nr 1 w branży opiekuńczej według rankingu firm na portalu opiekunki24.pl.
9,7/10 – nasza ocena wśród polecających nas Opiekunów. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów – sprawdź nasze oferty!
W naszej codziennej pracy kierujemy się mottem: „zaopiekuj się naszym Podopiecznym, a my zaopiekujemy się Tobą”.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do bezpłatnych webinarów „Profesjonalni w opiece" z przydatnymi wskazówkami dotyczącymi opieki nad osobami starszymi.
Zapewniamy stałą i indywidualną opiekę Koordynatora.
Nasi Opiekunowie mogą korzystać z nieodpłatnych i indywidualnych porad prawnych.
Organizujemy przejazd w obie strony i zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem od drzwi do drzwi.
Zapewniamy wsparcie psychologiczne przez telefoniczne konsultacje z psychologiem.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do wsparcia językowego przez indywidualne konsultacje z lektorem języka niemieckiego oraz kursy językowe.
Zapewniamy wsparcie merytoryczne przez telefoniczne konsultacje w zakresie opieki z Ekspertami Biura Medycznego ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna prywatnym ubezpieczeniem medycznym, które uprawnia do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej na terenie Niemiec i Polski.
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmiennikami.
Mamy zlecenia w atrakcyjnych regionach Niemiec – sprawdź nasze oferty!
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do preferencji Opiekuna.
Do grona Opiekunów ATERIMA MED dołączył właśnie kolejny Opiekun – dziękujemy za zaufanie.
Teraz nasze oferty przegląda 17 osób. Sprawdź dostępne zlecenia i zarezerwuj najlepsze dla siebie.
W tej chwili nasi Koordynatorzy potwierdzają oferty z 23 Opiekunami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna aż 64 Opiekunów.
image/svg+xml

Dlaczego warto wyjechać z ATERIMA MED? Szkolenia i warsztaty

Wszystkie Opiekunki osób starszych wyjeżdżające z ATERIMA MED do Niemiec mogą liczyć na wiele bezpłatnych materiałów edukacyjnych. Poza tym, z myślą o rozszerzeniu wiedzy naszych pracowników umożliwiamy im udział w wielu wydarzeniach naukowych, takich jak sympozja i warsztaty. 

Sympozjum-Aktywizacja-Seniora

ATERIMA MED i Akademia Opiekunów

Opieka nad osobami starszymi to praca, która wymaga wiedzy związanej z chorobami typowymi dla osób w wieku podeszłym. Podczas codziennej opieki szczególnie istotna jest wiedza praktyczna. Akademia Opiekunów, która jest partnerem ATERIMA MED, pomaga w rozwijaniu umiejętności językowych oraz zawodowych Opiekunek osób starszych zatrudnionych w ATERIMA MED.

Opieka nad osobami starszymi a praktyczna wiedza

Akademia Opiekunów wspiera opiekunki osób starszych oferując im specjalistyczne usługi szkoleniowo-doradcze, które obejmują:

  • Podnoszenie kwalifikacji językowych opiekunek pracujących za granicą (poprzez stacjonarne i internetowe kursy językowe)
  • Rozwijanie kompetencji zawodowych opiekunek osób starszych,
  • Wydawanie praktycznych materiałów dydaktycznych, takich jak „Elementarz Opiekunów zawodowo zajmujących się osobami z otępieniem
  • Możliwość konsultacji z cenionymi i doświadczonymi specjalistami z zakresu psychologii, geriatrii, neurologii i wielu innych obszarów.

Misją Akademii Opiekunów jest przekazywanie specjalistycznej wiedzy w przystępnej formie osobom zajmującym się opieką nad osobami starszymi z chorobą Alzheimera lub demencją. Więcej informacji na temat działalności Akademii Opiekunów znajdziesz tutaj.

Sympozjum Aktywizacja seniora

Poza dostępem do platformy edukacyjnej Akademia Opiekunów organizuje szkolenia, warsztaty oraz wydarzenia naukowe, takie jak np. Sympozjum „Opieka – Komunikacja – Aktywizacja osób z chorobą Alzheimera i innymi schorzeniami prowadzącymi do otępienia – Z TOBĄ DAM RADĘ”, które odbyło się w grudniu 2016 roku w Krakowie.

Sympozjum było kierowane do wszystkich osób mających na co dzień styczność z osobami dotkniętymi chorobami otępiennymi – opiekunów, rodzin, terapeutów i ekspertów. Podczas wydarzenia udało się zgromadzić wielu wybitnych ekspertów z dziedziny neurologii i neuropsychologii, którzy podczas wykładów i warsztatów podzielili się swoją ogromną wiedzą i doświadczeniem. W Sympozjum wzięło udział ponad 150 uczestników oraz grupa cenionych specjalistów.

Wychodząc naprzeciw potrzebom opiekunów, którzy nie mogli wziąć udziału w tym wydarzeniu, Akademia Opiekunów rozpoczęła publikację wykładów i warsztatów z Sympozjum na swojej platformie.

Warsztat Zrozumieć demencję

W czerwcu 2017 w Krakowie miała miejsce kolejna inicjatywa Akademii Opiekunów – Warsztat „Zrozumieć demencję”. Wydarzenie było swego rodzaju odszyfrowaniem trudnych i niezrozumiałych dla osób zdrowych komunikatów, jakie są przekazywane przez chorych. Warsztat był kierowany do opiekunów osób starszych oraz ich rodzin. Głównym celem wydarzenia było usprawnienie komunikacji i opieki nad chorymi z demencją lub chorobą Alzheimera za pomocą nowatorskich metod i wskazówek przydatnych w pracy opiekuna.

Opieka seniora – bezcenna pomoc naukowa

Akademia Opiekunów nawiązuje współpracę z cenionymi ekspertami oraz organizuje wydarzenia kierowane do opiekunów. Wszystko w celu przekazania często trudnej medycznej wiedzy w przystępnej formie i usprawnienia codziennej opieki na osobami starszymi z chorobami otępiennymi.

SPRAWDŹ NASZE OFERTY!SPRAWDŹ NASZE OFERTY!

Zamów bezpłatne połączenie →