ATERIMA MED to pewna, legalna i bezpieczna firma – jesteśmy na rynku od 2011 roku
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
Jesteśmy firmą nr 1 w branży opiekuńczej według rankingu firm na portalu opiekunki24.pl.
9,7/10 – nasza ocena wśród polecających nas Opiekunów. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów – sprawdź nasze oferty!
W ATERIMA MED dostajesz więcej! W ramach naszego programu „Jesteś z nami dłużej, zarabiasz więcej” zyskujesz gwarancję podwyżki po 1. zleceniu oraz kolejną już po 2. wyjeździe.
W naszej codziennej pracy kierujemy się mottem: „zaopiekuj się naszym Podopiecznym, a my zaopiekujemy się Tobą”.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do bezpłatnych webinarów „Profesjonalni w opiece z przydatnymi wskazówkami dotyczącymi opieki nad osobami starszymi.
Zapewniamy stałą i indywidualną opiekę Koordynatora.
Nasi Opiekunowie mogą korzystać z nieodpłatnych i indywidualnych porad prawnych.
Organizujemy przejazd w obie strony i zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem od drzwi do drzwi.
Zapewniamy wsparcie psychologiczne przez telefoniczne konsultacje z psychologiem.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do wsparcia językowego przez indywidualne konsultacje z lektorem języka niemieckiego oraz kursy językowe.
Zapewniamy wsparcie merytoryczne przez telefoniczne konsultacje w zakresie opieki z Ekspertami Biura Medycznego ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna prywatnym ubezpieczeniem medycznym, które uprawnia do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej na terenie Niemiec i Polski.
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmiennikami.
Mamy zlecenia w atrakcyjnych regionach Niemiec – sprawdź nasze oferty!
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do preferencji Opiekuna.
Do grona Opiekunów ATERIMA MED dołączył właśnie kolejny Opiekun – dziękujemy za zaufanie.
Teraz nasze oferty przegląda 17 osób. Sprawdź dostępne zlecenia i zarezerwuj najlepsze dla siebie.
W tej chwili nasi Koordynatorzy potwierdzają oferty z 23 Opiekunami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna aż 64 Opiekunów.
image/svg+xml
+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Dlaczego warto wyjechać z ATERIMA MED? Elementarz dla Opiekunów

Każda Opiekunka osób starszych zatrudniona w ATERIMA MED otrzymuje bezpłatnie podręcznik ułatwiający pracę w opiece nad osobami starszymi. Jest to „Elementarz Opiekunów zawodowo zajmujących się osobami dotkniętymi otępieniem” wydany przez Akademię Opiekunów.

Po co Opiekunom Elementarz?

Elementarz-dla-Opiekunow-ATERIMA-MEDChoroby otępienne, na czele z chorobą Alzheimera, stają się coraz większym problemem starzejącego się społeczeństwa – liczba osób chorych rośnie z roku na rok. Oznacza to coraz większą liczbę ofert pracy w Niemczech i wzrost zapotrzebowania na Opiekunki osób starszych, które mają odpowiednie kompetencje oraz cechy charakteru aby zająć się opieką i pielęgnacją osoby chorej.

„Elementarz Opiekunów zawodowo zajmujących się osobami dotkniętymi otępieniem” powstał z myślą o rozwoju Opiekunów, którzy w swojej codziennej pracy zajmują się opieką nad osobami starszymi z chorobami otępiennymi, takimi jak demencja czy choroba Alzheimera.

Główny cel powstania „Elementarza dla Opiekunów” od początku był jasny – najważniejsze jest praktyczne wsparcie Opiekunów osób starszych w ich złożonej i wymagającej pracy w Niemczech. „Elementarz w sposób niezwykle kompleksowy i wielostronny pokazuje najważniejsze problemy związane z opieką i – w naszym rozumieniu – jest podstawowym narzędziem pracy Opiekunów. Każda współpracująca z nami osoba, każdy Opiekun, taki Elementarz otrzyma” – mówi Monika Nowicka-Niedojadło, Dyrektor Akademii Opiekunów.

Wiedza i doświadczenie w pigułce

Książka została wydana przez Akademię Opiekunów – partnera ATERIMA MED. Jej autorem jest współpracujący z Akademią dr Michał Gwiżdż – psycholog, certyfikowany specjalista psychiatrii środowiskowej Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz wykładowca akademicki związany z Uniwersytetem Jagiellońskim.

Od kilkunastu lat pracuje w krakowskim ośrodku prowadzonym przez Małopolską Fundację Pomocy Ludziom Dotkniętym Chorobą Alzheimera, gdzie zajmuje się osobami z otępieniem oraz wspiera ich rodziny i opiekunów. Dr Gwiżdż prowadzi także szkolenia i warsztaty dla osób zawodowo związanych z problematyką demencji.

Treść „Elementarza dla Opiekunów” jest wynikiem doświadczenia zawodowego autora w pracy zarówno z pacjentami z otępieniem, ich Opiekunami, jak i rodzinami. Osoby z najbliższego otoczenia chorych były kluczowym źródłem wiedzy i inspiracji.

Opieka seniora – wsparcie merytoryczne

Podręcznik podzielony jest na trzynaście rozdziałów praktycznej wiedzy. Wskazuje sprawdzone w praktyce rozwiązania oraz optymalne strategie postępowania w relacji: Opiekun – chory z otępieniem. Większość przykładów poruszanych w „Elementarzu dla Opiekunów” to historie z życia wzięte, które prezentują autentyczne zdarzenia, jakie naprawdę miały miejsce podczas opieki nad osobami starszymi z chorobami otępiennymi. Poza tym, poradnik pozwala osobom sprawującym opiekę lepiej zrozumieć emocje podopiecznego, jak i swoje własne zachowania i ograniczenia.

„Poradnik zawiera wskazówki i instrukcje dotyczące tego, w jaki sposób sprawować tę opiekę bardziej efektywnie. Ale dotyczy również samych Opiekunów – znajdziecie tutaj Państwo informacje na temat tego, w jaki sposób przeciwdziałać wypaleniu zawodowemu i symptomom stresu związanym z obciążeniem samego Opiekuna osób starszych” – mówi autor „Elementarza dla Opiekunów”, dr Michał Gwiżdż.

Poza tematem wypalenia zawodowego Opiekunów, w Elementarzu poruszone zostały również kwestie takie jak:

  • nawiązywanie relacji z podopiecznym,
  • warunki skutecznej komunikacji,
  • sposoby aktywizacji seniora,
  • zaburzenia nastroju u osób starszych,
  • sposoby radzenia sobie z trudnymi sytuacjami podczas codziennej opieki nad osobami starszymi.

Bezpłatny podręcznik Opiekunów ATERIMA MED

„Elementarz dla Opiekunów” jest przydatnym źródłem wiedzy dla każdej osoby zainteresowanej tematem i próbującej zrozumieć świat chorego na otępienie. Mamy nadzieję, że po przeczytaniu poradnika wszystkim Opiekunom osób starszych ATERIMA MED będzie dużo łatwiej zrozumieć, na czym polega relacja z chorym i czego można się spodziewać z jego strony, a dzięki temu praca Opiekuna w Niemczech stanie się dużo łatwiejsza.

Więcej informacji i krótkie filmy pokazujące ideę Elementarza znajdziecie w naszym artykule.

 

SPRAWDŹ NASZE OFERTY!SPRAWDŹ NASZE OFERTY!

Zamów bezpłatne połączenie →