Praca dla opiekunek w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Dlaczego warto wyjechać z ATERIMA MED? Informator Opiekuna osoby starszej

Pierwsze dni w pracy Opiekunki osób starszych bywają trudne. Aby początki w pracy Opiekunki w Niemczech były mniej stresujące, każdy pracownik ATERIMA MED otrzymuje specjalnie przygotowany Informator Opiekuna osoby starszej.

Opieka seniora – najważniejsze informacje

Informator-Opiekuna-osoby-starszejW ATERIMA MED nasi pracownicy otrzymują Informator już podczas rozmowy kwalifikacyjnej, a potem dodatkowo drogą mailową w formacie PDF. Informator dla Opiekuna osoby starszej został przygotowany z myślą o wszystkich osobach, zajmujących się opieką nad osobami starszymi w Niemczech – dlatego zawiera wiele przydatnych wskazówek i rad, które m.in.:

  • ułatwią przygotowania do wyjazdu,
  • pomogą zaaklimatyzować się w nowym miejscu pracy w Niemczech,
  • przybliżą wiele zasad obowiązujących w kulturze niemieckiej.

Opieka nad osobami starszymi lub niesamodzielnymi to spore wyzwanie, szczególnie dla Opiekunek wyjeżdżających po raz pierwszy na oferty pracy w Niemczech. W ATERIMA MED dbamy o to, aby nasi pracownicy byli dobrze poinformowani, a dzięki temu czuli się w swojej pracy pewniej. Właśnie dlatego stworzyliśmy Informator, który jest niezbędnikiem każdego naszego Opiekuna.

Co można znaleźć w Informatorze ATERIMA MED?

Informator oprócz funkcji informacyjnych, jest też wizytówką ATERIMA MED. Prezentuje nasze najważniejsze wartości i zasady, korzyści płynące z pracy, a także m.in. informuje o naszej współpracy ze Stowarzyszeniem PoMOC, która polega na przeciwdziałaniu współczesnemu niewolnictwu i handlowi ludźmi. Jej efektem jest wydany poradnik „Bezpieczna praca za granicą”.

Formalności przed wyjazdem

Informator jest niezbędnikiem wszystkich naszych Opiekunów – to pomocne źródło informacji, przede wszystkim dla początkujących pracowników. Znajdziesz w nim wiele rad dotyczących formalności i spraw organizacyjnych przed wyjazdem na ofertę pracy w Niemczech.

Przygotowania do wyjazdu

Termin wyjazdu do pracy w Niemczech coraz bliżej? W Informatorze znajduje się także wiele podpowiedzi, co koniecznie musi znaleźć się w Twojej walizce oraz co może przydać się na miejscu. Więcej na ten temat przeczytasz także w naszym artykule. Podjęliśmy też temat dojazdu do podopiecznego i organizacji całej podróży Opiekunki osób starszych.

Pierwsze dni na miejscu pracy

W Informatorze znajdziesz mnóstwo cennych wskazówek, które ułatwią początki w nowym miejscu pracy, a także pomogą dobrze zorganizować pracę w przyszłości. Odpowiadamy na wiele nurtujących pytań, np.:

  • o co zapytać rodzinę podopiecznego?
  • jaki jest zakres obowiązków Opiekuna?
  • jak budować dobrą relację z seniorem?
  • w jaki sposób tanio kontaktować się z bliskimi w Polsce?
  • jak zachować się w nagłych sytuacjach?
  • jak rozliczać się z rodziną podopiecznego? (Dodatkowo, w Informatorze przygotowaliśmy przykładową tabelę wydatków, która pomoże w prowadzeniu domowego budżetu)

Niemiecki dla Opiekunek z Basią i Akademią Opiekunów

Jeśli dopiero uczysz się języka niemieckiego, możesz skorzystać z wielu materiałów, które tworzymy i udostępniamy dla naszych pracowników. Dowiesz się o nich z Informatora – są to darmowe lekcje niemieckiego z Basią oraz wiele profesjonalnych materiałów edukacyjnych na platformie Akademii Opiekunów, czyli partnera ATERIMA MED.

Niezbędnik Opiekunki osób starszych

Informator to źródło kompleksowej wiedzy, która przyda się na dobry „start” każdego Opiekuna. Poza wskazówkami, które pomogą w codziennej pracy, znajdują się tam też ważne dane kontaktowe do poszczególnych Działów i pracowników ATERIMA MED, którzy zawsze pomogą w sprawach zawodowych. Właśnie dlatego Informator Opiekuna osoby starszej warto mieć pod ręką w trakcie pobytu w Niemczech. Staramy się, aby treści Informatora były zawsze aktualne – już niedługo wprowadzamy nową, zaktualizowaną wersję.

SPRAWDŹ NASZE OFERTY!SPRAWDŹ NASZE OFERTY!

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.

Zgłoś się do nas - oddzwonimy