ATERIMA MED to pewna, legalna i bezpieczna firma – jesteśmy na rynku od 2011 roku
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
Jesteśmy firmą nr 1 w branży opiekuńczej według rankingu firm na portalu opiekunki24.pl.
9,7/10 – nasza ocena wśród polecających nas Opiekunów. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów – sprawdź nasze oferty!
W naszej codziennej pracy kierujemy się mottem: „zaopiekuj się naszym Podopiecznym, a my zaopiekujemy się Tobą”.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do bezpłatnych webinarów „Profesjonalni w opiece" z przydatnymi wskazówkami dotyczącymi opieki nad osobami starszymi.
Zapewniamy stałą i indywidualną opiekę Koordynatora.
Nasi Opiekunowie mogą korzystać z nieodpłatnych i indywidualnych porad prawnych.
Organizujemy przejazd w obie strony i zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem od drzwi do drzwi.
Zapewniamy wsparcie psychologiczne przez telefoniczne konsultacje z psychologiem.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do wsparcia językowego przez indywidualne konsultacje z lektorem języka niemieckiego oraz kursy językowe.
Zapewniamy wsparcie merytoryczne przez telefoniczne konsultacje w zakresie opieki z Ekspertami Biura Medycznego ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna prywatnym ubezpieczeniem medycznym, które uprawnia do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej na terenie Niemiec i Polski.
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmiennikami.
Mamy zlecenia w atrakcyjnych regionach Niemiec – sprawdź nasze oferty!
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do preferencji Opiekuna.
Do grona Opiekunów ATERIMA MED dołączył właśnie kolejny Opiekun – dziękujemy za zaufanie.
Teraz nasze oferty przegląda 17 osób. Sprawdź dostępne zlecenia i zarezerwuj najlepsze dla siebie.
W tej chwili nasi Koordynatorzy potwierdzają oferty z 23 Opiekunami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna aż 64 Opiekunów.
image/svg+xml

Praca opiekunki w Niemczech z ATERIMA MED – możliwości dojazdu do Niemiec

Opieka nad osobami starszymi w Niemczech to praca, która wiąże się z częstymi podróżami za naszą zachodnią granicę. Warto wtedy zadbać o swój komfort w trakcie podróży – z pewnością ułatwi to dobry start w pracy jako opiekunka osób starszych.

dojazd-do-Niemiec-z-ATERIMA-MEDWyjazd do Niemiec z ATERIMA MED

Wyjazd do pracy jako opiekunka w Niemczech – szczególnie po raz pierwszy – to spore przedsięwzięcie. Aby zminimalizować stres związany z podróżą, zapewnić komfort oraz sprawić, by nasi Opiekunowie czuli się w pełni Zaopiekowani w ATERIMA MED przejmujemy trudy planowania dojazdu do Niemiec i kompleksowo organizujemy podróż wszystkich naszych pracowników.

Autokar – sprawdzona opcja na podróż

Najpopularniejszym i najczęściej wybieranym przez opiekunki środkiem lokomocji jest autokar. Wyjazd opiekunki jest możliwy już w kilka dni po podpisaniu umowy. ATERIMA MED kompleksowo organizuje przejazd Opiekunki osób starszych do Niemiec – zapewnia bilety i pokrywa koszty podróży w obie strony przy minimum jednomiesięcznych wyjazdach. Dzięki temu, nasi pracownicy wyjeżdżający do pracy za granicę nie muszą martwić się rezerwacją biletów i płatnościami. Nasi Opiekunowie najczęściej podróżują autokarami firmy Sindbad – jednego z największych przewoźników autokarowych w Polsce, który rocznie obsługuje ponad milion pasażerów.

Jak ułatwić sobie kilkugodzinną podróż autokarem? Koniecznie sprawdź nasz artykuł, w którym znajdziesz wiele przydatnych rad od doświadczonych Opiekunów ATERIMA MED!

A może bus?

Wszyscy Opiekunowie, którzy podróżują do Niemiec autokarem są odbierani z dworca przez rodzinę podopiecznego lub też na miejscu czeka na nich taksówka. Dojazd Opiekuna mini-busem jest organizowany najczęściej w sytuacji, gdy rodzina nie jest w stanie odebrać Opiekunki z dworca. W takim wypadku pokrywamy koszty dojazdu busem pod dom podopiecznego w 100% przy min. miesięcznym wyjeździe.

Podróżując mini-busem ciężko określić dokładną godzinę dotarcia Opiekunki pod adres osoby podopiecznej. Właśnie dlatego, bardzo ważne jest, aby Opiekunka godzinę przed planowanym dojazdem wysłała wiadomość SMS do rodziny lub do zmienniczki. Numer kontaktowy przed wyjazdem zawsze podaje Koordynator ATERIMA MED.

Przejazd Opiekunki na terenie Niemiec

Warto wiedzieć, że Opiekunowie ATERIMA MED, którzy z różnych powodów muszą zmienić miejsce pracy przed ustalonym terminem (np. w przypadku nagłego pobytu w szpitalu podopiecznego), mają zorganizowany i opłacony przejazd pomiędzy poprzednim i nowym miejscem zlecenia na terenie Niemiec. Podczas takich podróży nasi Opiekunowie najczęściej korzystają z popularnej niemieckiej sieci busów FlixBus, kolei Deutsche Bahn, szybkiej kolei miejskiej S-Bahn lub taksówek. Koszt przejazdu na terenie Niemiec jest w 100% pokrywany przez ATERIMA MED.

Samochód czy samolot?

Podróż autobusem to najczęściej wybierany sposób dojazdu na ofertę pracy w Niemczech. Nie jest to jednak Twoja jedyna opcja! Jeśli masz swój samochód i uważasz, że dojazd na własną rękę będzie dla Ciebie wygodniejszy, możesz wybrać taki środek transportu – zwracamy koszty podróży w wysokości ustalonej z Koordynatorem kwoty ryczałtowej.

Często najwygodniejszym i najszybszym środkiem lokomocji dla osób wyjeżdżających do Niemiec jest samolot. W dzisiejszych czasach bilety lotnicze można kupić za coraz mniejsze kwoty – szczególnie w przypadku tanich linii lotniczych. Rezerwując bilet odpowiednio wcześniej lub korzystając z cyklicznych promocji za podróż samolotem można zapłacić nawet mniej niż 100 zł! Jest to naprawdę niewielka cena za kilkukrotnie krótszą podróż. Podobnie jak w przypadku dojazdu samochodem, za podróż do Niemiec drogą lotniczą ATERIMA MED zwraca koszty w wysokości ustalonej wcześniej z Koordynatorem kwoty ryczałtowej. Warto wiedzieć, że w sytuacji wyboru samolotu jako formy transportu, Opiekun samodzielnie organizuje swój transfer z lotniska do miejsca zamieszkania podopiecznego, a ATERIMA MED oferuje wsparcie logistyczne.

Wyjazd do Niemiec z ATERIMA MED

W ATERIMA MED dla wszystkich naszych pracowników dobieramy najlepszą formę dotarcia na miejsce pracy w Niemczech. Większość naszych Opiekunów wybiera autobusy, a my zawsze kompleksowo organizujemy przejazd i opłacamy ich bilety. Jesteśmy elastyczni i zależy nam, aby podróż wszystkich naszych pracowników przebiegała jak najsprawniej i w miłej atmosferze.

O wszystkich sposobach dotarcia na miejsce zlecenia szczegółowych informacji udziela Koordynator ATERIMA MED. W razie pytań zachęcamy do kontaktu!

 

SPRAWDŹ NASZE OFERTY!SPRAWDŹ NASZE OFERTY!

 

Zamów bezpłatne połączenie →