Wyjedź do Niemiec bezpiecznie i komfortowo ATERIMA Busem.
Rekrutacja i zatrudnienie on-line bez konieczności wychodzenia z domu. Aplikuj
Najlepsze oferty od pracodawcy nr 1 w rankingu Opiekunek24.pl
Aż 98% zadowolonych Opiekunów ze współpracy z nami – dołącz do nas!
Bezpieczna praca w pandemii w ATERIMA MED – mamy 6 gwarancji bezpieczeństwa!
W tym momencie 7 Opiekunek przegląda oferty pracy ATERIMA MED
Mamy dopasowane oferty - wyjedź na zlecenie do Niemiec na jak długo chcesz!
W ciągu ostatnich 2 godzin godzin aplikowało już 5 Opiekunów.
Współpracując z nami otrzymasz możliwość uczestnictwa w certyfikowanych szkoleniach.
Oferujemy dedykowany program szkolenia tylko dla Opiekunów ATERIMA MED
Dołącz do grona najlepszych Opiekunek i odbieraj premie do wynagrodzenia.
Tylko dla Opiekunów ATERIMA MED - profesjonalne wsparcie Zespołu Pielęgniarskiego!
Rozwijaj kompetencje językowe i zarabiaj więcej! Korzystaj z kursów języka niemieckiego!
ATERIMA MED – numer 1 wśród firm z branży opieki na seniorami w rankingu Opiekunek24.pl
Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów ATERIMA MED.
Blisko 1000 sprawdzonych ofert czeka na Ciebie. Aplikuj
Teraz najwyższe premie – sprawdź oferty i wyjedź z ATERIMA MED.
U nas to Ty wybierasz zlecenie! Blisko 1000 ofert czeka na Ciebie. Aplikuj Z nami zyskasz wysokie zarobki + PREMIE. Zawsze terminowe wypłaty. Aplikuj

Praca dla opiekunek w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Co pokrywa pakiet dodatkowych ubezpieczeń w ATERIMA MED?

Opiekunowie zatrudnieni w ATERIMA MED są objęci pakietem dodatkowych ubezpieczeń. Co pokrywa pakiet? Czy sprawdza się podczas pracy w Niemczech? Na te i kilka innych pytań odpowiada Katarzyna Kawa, ekspertka ds. ERGO z Działu Koordynacji i Wsparcia Opiekunów.

pakiet-dodatkowych-ubezpieczen

Czym się zajmujesz w ATERIMA MED?

Pracuję w Dziale Koordynacji i Wsparcia Opiekunów. Na co dzień zajmuję się m.in. sprawami związanymi z prywatnym ubezpieczeniem ERGO. Można powiedzieć, że jestem pośrednikiem pomiędzy opiekunem a ubezpieczycielem. Jestem osobą, która łączy obie strony i do której zwykle opiekunowie dzwonią, kiedy muszą skorzystać z ubezpieczenia lub jeśli mają pytania z nim związane. Mamy teraz takie przydatne nagranie na infolinii ATERIMA MED, dzięki któremu osoby, które dzwonią w sprawach związanych właśnie z ERGO, są przekierowywane bezpośrednio do mnie. :)

Jakie koszty pokrywa dodatkowe ubezpieczenie?

ERGO to prywatne, dodatkowe ubezpieczenie, którym są objęci nasi opiekunowie. Ubezpieczenie w razie choroby lub wypadku pokrywa koszty leczenia, transportu medycznego oraz zapewnia profesjonalną pomoc i OC. Jeżeli są jakieś problemy ze zdrowiem w Niemczech i opiekun musi jechać do lekarza lub w poważniejszych przypadkach do szpitala, to wtedy należy skontaktować się właśnie z ERGO. Ubezpieczenie ERGO obejmuje wszystkie przypadki nagłe, transporty medyczne, których np. EKUZ nie obejmuje.

Jak to działa?

Każdy nasz opiekun otrzymuje kartę z numerem polisy oraz numerem telefonu do Centrum Alarmowego. W przypadku problemów należy pod ten numer zadzwonić – jest on czynny 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, również w języku polskim. Zawsze proszę opiekunów, aby po telefonie do ERGO zawsze dzwonili też do nas. Po zgłoszeniu przez opiekuna problemu, konsultant ERGO znajduje odpowiedniego specjalistę i umawia wizytę, która najczęściej przebiega bezgotówkowo. Mimo wszystko ważne jest, aby na wszelki wypadek opiekun miał przy sobie pieniądze. Niektórym specjalistom np. stomatologom w Niemczech płaci się od razu po wykonaniu usługi. W takiej sytuacji opiekun płaci za wizytę, po czym otrzymuje zwrot pieniędzy za leczenie. Wymagane są do tego odpowiednie dokumenty, tj. rachunek za wizytę.

Wspominałaś, że ERGO pokrywa koszty transportu medycznego, a EKUZ nie. Czym jeszcze ERGO różni się od karty EKUZ?

EKUZ, czyli Karta Europejskiego Ubezpieczenia Zdrowotnego działa jedynie w publicznych placówkach, które mają podpisaną umowę z regionalną kasą chorych. Poza tym, karta EKUZ nie zwalnia z ponoszenia częściowych kosztów leczenia. Ubezpieczenie ERGO refunduje w 100% większość kosztów leczenia. 

Czy kwoty, które w ERGO pokrywają usługi medyczne są wystarczające?

Zwykle tak. Jedynym przypadkiem, w którym obowiązuje limit, są usługi stomatologiczne. Jeżeli opiekun będzie leczył zęby w Niemczech na kwotę wyższą niż przewiduje ten limit, to kolejne wizyty będzie musiał opłacać sam. Jednak myślę, że przy wyjazdach na miesiąc lub dwa ta zapewniona kwota w zupełności wystarczy na leczenie w nagłych sytuacjach.

Czy ubezpieczenie ERGO obowiązuje od pierwszego dnia pracy opiekuna w Niemczech?

Nawet wcześniej. ERGO obowiązuje już od momentu wyjazdu – czyli obejmuje również całą podróż do Niemiec oraz drogę powrotną do Polski.

Czy wszyscy opiekunowie zatrudnieni w ATERIMA MED są objęci dodatkowym ubezpieczeniem ERGO?

Wszyscy opiekunowie, którzy podpisali umowę są objęci ubezpieczeniem ERGO. Ubezpieczenie obowiązuje już od momentu wyjazdu – każdy nasz opiekun otrzymuje kartę już na z numerem polisy oraz numerem telefonu do Centrum Alarmowego. To są najważniejsze elementy, które w razie choroby lub wypadku pozwalają od razu skontaktować się z ubezpieczycielem.

Jak wygląda załatwianie formalności związanych z ERGO?

Każdy nasz opiekun z momentem podpisania umowy otrzymuje ubezpieczenie ERGO. Wszystko jest przez nas załatwione. Ubezpieczenie ERGO fizycznie to po prostu karta w formacie dowodu osobistego, na której znajduje się numer telefonu i numer polisy.

W sytuacji, kiedy opiekun jest już po wizycie u lekarza, zwykle otrzymuje zaświadczenia, historię choroby, recepty. Wszystkie te dokumenty w wersjach oryginalnych należy potem wysłać do ERGO. Opiekun dla siebie może zrobić kopie tych dokumentów, jednak dla ERGO niezbędne są oryginały. Do dokumentów opiekun musi dołączyć również wypełniony formularz. Niedawno stworzyłyśmy w naszym zespole taki wzór, jak ten formularz należy wypełnić. Dzięki niemu, każdy nasz opiekun bez problemu może sam uzupełnić dokument. Jest on podstawą do zwrotu pieniędzy za wizytę i np. wykupione w aptece leki. Poza tym, stworzyłyśmy także mały przewodnik dla naszych pracowników – „7 kroków ERGO”, w którym wszystko jest w prosty sposób wytłumaczone – każdy opiekun otrzymuje tekst e-mailem lub pocztą. W razie pytań naszych Opiekunów zawsze służę pomocą :)

Ale w razie problemów Opiekunowie mogą liczyć na Twoją pomoc?

Oczywiście! Zdarza się, że w sytuacjach, kiedy opiekun trafia do lekarza lub szpitala, często ubezpieczyciel kontaktuje się bezpośrednio z placówką, z którą się rozlicza. Wtedy opiekun nie musi zajmować się formalnościami. Bardzo często pomagam naszym opiekunom w zgłoszeniu choroby lub urazu do ubezpieczyciela. Wtedy zwykle dzwonię do ERGO i pomagam w umówieniu wizyty u odpowiedniego specjalisty. Zwykle dość szybko jest znajdowany lekarz, oczywiście jak najbliżej miejsca pracy opiekuna. Jeżeli na wizytę należy dojechać, ERGO zwraca również koszty dojazdu, np. taksówki.

Jakie problemy najczęściej zgłaszają Opiekunowie?

Często są to grypy, przeziębienia, bóle zębów, podwyższone ciśnienie lub nagłe sytuacje, takie jak zapalenie wyrostka robaczkowego. Zdarzają się również skrajne przypadki, w których zagrożone jest życie opiekuna, takie jak zawał serca. W takich poważnych sytuacjach należy oczywiście od razu wezwać karetkę dzwoniąc na numer 112. Wielu opiekunów ma opory, żeby zadzwonić po karetkę, ponieważ nie chcą zostawić podopiecznego samego. Zawsze jednak wtedy tłumaczę, że jeśli opiekun źle się czuje powinien – jeśli oczywiście jest w stanie – powiadomić o tym rodzinę podopiecznego i wezwać karetkę. W takiej sytuacji rodzina zorganizuje opiekę dla seniora.

Czy opiekunowie są zadowoleni z ubezpieczenia ERGO?

Zdecydowanie. Ponad 70% zatrudnionych w ATERIMA MED ocenia dobrze lub bardzo dobrze prywatne ubezpieczenie ERGO – są to dane z naszego tegorocznego badania satysfakcji. Opiekunowie cenią sobie tę opiekę medyczną i mają świadomość, że zawsze mogą zadzwonić i z niej skorzystać. Ja czuwam nad wszystkimi przypadkami i dzwonię do opiekunów na każdym etapie – przed leczeniem, w trakcie i po jego zakończeniu. Zawsze podkreślam, że jeśli coś by się działo, to zawsze mogą do mnie zadzwonić.

Czyli jesteś w stałym kontakcie z wszystkimi osobami korzystającymi z ubezpieczenia?

Tak. Przy pierwszym kontakcie doradzam i tłumaczę, co należy zrobić. Po wizycie zawsze pytam, czy wszystko jest już w porządku. Rozmawiam z opiekunem również o dokumentach, które należy do nas dosłać. Bardzo lubię kontakt z ludźmi, więc wiele codziennych rozmów przez telefon nie sprawia mi problemu. Wręcz przeciwnie – lubię to, co robię. Najbardziej cieszę się, kiedy opiekunowie mówią mi, że im pomogłam i byłam dla nich wsparciem.

 

Co Opiekunowie ATERIMA MED sądzą o dodatkowym ubezpieczeniu?

Kilka wypowiedzi naszych pracowników przeczytacie poniżej :)

 „Wszystko było świetnie zorganizowane, bardzo szybko i blisko znaleziona przychodnia, a transport medyczny oceniam na piątkę z plusem, super obsługa” Pan Tomasz z Mrągowa

„Wszelkie sprawy związane z leczeniem i znalezieniem placówki były jak najlepiej załatwione, nie mam żadnych zastrzeżeń, rachunki zostały szybko uregulowane” Pani Natalia z Grudziądza

„ERGO dobrze się mną zajęło, powiedzieli wszystko co mam odesłać i uzupełnić, ale jeszcze bardziej cenię sobie Waszą opiekuńczość, ATERIMA MED. bardzo interesuje się opiekunkami, wszystkie moje koleżanki mogą to śmiało potwierdzić :) Pani Zofia z Kielc

„Mogę bardzo dobrze ocenić współpracę z ERGO, bardzo szybko i dokładnie został znaleziony  lekarz, a koszty, które poniosłam za leki zostały praktycznie od razu zwrócone” Pani Anita z Orzesza

 

Zamów bezpłatne połączenie →

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.