ATERIMA MED to pewna, legalna i bezpieczna firma – jesteśmy na rynku od 2011 roku
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
Jesteśmy firmą nr 1 w branży opiekuńczej według rankingu firm na portalu opiekunki24.pl.
9,7/10 – nasza ocena wśród polecających nas Opiekunów. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów – sprawdź nasze oferty!
W naszej codziennej pracy kierujemy się mottem: „zaopiekuj się naszym Podopiecznym, a my zaopiekujemy się Tobą”.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do bezpłatnych webinarów „Profesjonalni w opiece" z przydatnymi wskazówkami dotyczącymi opieki nad osobami starszymi.
Zapewniamy stałą i indywidualną opiekę Koordynatora.
Nasi Opiekunowie mogą korzystać z nieodpłatnych i indywidualnych porad prawnych.
Organizujemy przejazd w obie strony i zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem od drzwi do drzwi.
Zapewniamy wsparcie psychologiczne przez telefoniczne konsultacje z psychologiem.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do wsparcia językowego przez indywidualne konsultacje z lektorem języka niemieckiego oraz kursy językowe.
Zapewniamy wsparcie merytoryczne przez telefoniczne konsultacje w zakresie opieki z Ekspertami Biura Medycznego ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna prywatnym ubezpieczeniem medycznym, które uprawnia do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej na terenie Niemiec i Polski.
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmiennikami.
Mamy zlecenia w atrakcyjnych regionach Niemiec – sprawdź nasze oferty!
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do preferencji Opiekuna.
Do grona Opiekunów ATERIMA MED dołączył właśnie kolejny Opiekun – dziękujemy za zaufanie.
Teraz nasze oferty przegląda 17 osób. Sprawdź dostępne zlecenia i zarezerwuj najlepsze dla siebie.
W tej chwili nasi Koordynatorzy potwierdzają oferty z 23 Opiekunami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna aż 64 Opiekunów.
image/svg+xml

Znasz podstawy niemieckiego? Pracuj z ATERIMA MED!

Szukasz dobrej pracy, ale Twoim problemem jest słaba znajomość j. niemieckiego? Chcesz wyjechać jako opiekun osób starszych do Niemiec, ale nie wiesz, czy sobie poradzisz? Teraz możesz zacząć pracę w ATERIMA MED, nawet jeśli znasz tylko podstawowe słowa i proste zdania po niemiecku! Z nami poznasz niemiecki lepiej – nie tylko podczas pracy, lecz także dzięki atrakcyjnym szkoleniom językowym.

 Ile muszę umieć, aby móc wyjechać do pracy?

Podstawowa znajomość niemieckiego oznacza, że znasz najważniejsze słówka związane np. z opieką nad osobą starszą, jedzeniem i przygotowywaniem posiłków, prowadzeniem domu, robieniem zakupów. Możesz mieć problemy z tworzeniem zdań lub może brakować Ci wprawy i pewności w mówieniu. Osoba, która zna podstawy języka, potrafi jednak m.in. się przedstawić i powiedzieć kilka słów o sobie. Więcej informacji na temat poziomów języka niemieckiego w ATERIMA MED można znaleźć TUTAJ.

 

Pomożemy Ci z niemieckim!

Każdy opiekun, który zgłosi się do naszego Działu Rekrutacji (tel. 12 341 15 15), może otrzymać poradę lektora języka niemieckiego oraz przystępne materiały do nauki, które pomogły już dziesiątkom opiekunów.

A może wolisz uczyć się z nauczycielem? Nasz partner, Akademia Opiekunów organizuje stacjonarne kursy języka w całej Polsce oraz kursy przez internet (np. przez komunikator Skype). Cały czas zbieramy chętnych na kursy stacjonarne. Po zakończonym kursie i wyjeździe z ATERIMA MED do pracy (na min. dwa miesiące) zwrócimy Ci koszt kursu. Dla grupy minimum 10-osobowej zorganizujemy kurs całkowicie za darmo! Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z Akademią Opiekunów pod numerem tel. 12 347 64 64 lub pod adresem e-mail: kursy@akademiaopiekunow.pl.

Wszystkich opiekunów osób starszych zachęcamy też do korzystania z naszego bezpłatnego kursu niemieckiego dla początkujących z opiekunką Teresą. Kurs jest tworzony specjalnie dla osób, które myślą o pracy w opiece za zachodnią granicą, ale nie znają języka lub uczą się podstaw.

Nauka z lekcjami z Teresą pozwoli Ci opanować podstawowe wyrażenia niezbędne w pracy opiekuna w Niemczech oraz nauczyć się poprawnej niemieckiej wymowy dzięki nagraniom audio wszystkich dialogów. Materiały z kursu można pobierać na swój telefon, tablet lub laptop i uczyć się w dowolnym miejscu.

Przeczytaj również:

Ile zarabia opiekunka osoby starszej w Niemczech?

Jakie cechy powinien mieć dobry opiekun osób starszych?

Praca w Niemczech bez języka jest możliwa?

Na co mogę liczyć wyjeżdżając z ATERIMA MED?

Decydujesz się na wyjazd po raz pierwszy? Dzięki temu masz szansę na podszlifowanie języka, a także zdobycie doświadczenia w opiece nad osobą starszą w Niemczech i referencji, które potwierdzą Twoje umiejętności.

Wszystkim naszym Opiekunom zapewniamy:

 • opiekę Koordynatora,
 • telefoniczne dyżury lektora języka niemieckiego, które odbywają się dwa razy w tygodniu. Podczas dyżurów można zapytać lektora np. o to, jak wybrnąć z trudnej dla nas sytuacji językowej, lub poprosić o wyjaśnienie zasad niemieckiej gramatyki. Więcej informacji na ten temat można znaleźć TUTAJ.
 • materiały edukacyjne dostępne na platformie Akademii Opiekunów,
 • wsparcie w uporządkowaniu najważniejszych zwrotów w języku niemieckim przydatnych w pracy na miejscu w formie indywidualnych spotkań z lektorem j. niemieckiego np. przez Internet lub w inny ustalony wspólne sposób. Jest to rodzaj „rozgrzewki” językowej, która pomaga w sprawniejszym porozumiewaniu się. Tematyka spotkań będzie dostosowana do potrzeb każdego opiekuna indywidualnie – dowiesz się tego, czego najbardziej potrzebujesz!

Poza wszystkimi wymienionymi materiałami do nauki każdy nasz Opiekun może liczyć na:

ikonki_20200211_ramka-02

Rozwijaj się i zarabiaj więcej!

Z czasem, gdy Twoja znajomość niemieckiego będzie się poprawiać, otrzymasz nowe oferty z wyższym wynagrodzeniem! Praca w opiece nad osobami starszymi w ATERIMA MED to szansa na legalne zatrudnienie i atrakcyjne zarobki. Potwierdzają to nasi Opiekunowie.

Oferty pracy w Niemczech

Dbamy o to, aby zapewnić naszym Opiekunom dobre warunki współpracy. Dlatego w ATERIMA MED masz możliwość wyboru odpowiedniej oferty pracy.

Dostępne oferty możesz łatwo przeglądać w naszej wyszukiwarce ofert pracy. Korzystając z wyszukiwarki masz możliwość filtrowania ogłoszeń pod kątem m. in.

 • miejsca pracy,
 • płci podopiecznego,
 • długości wyjazdu.

Jak mogę się zgłosić?

Myślisz nad pracą z nami? Zachęcamy do kontaktu – zgłosić się można na kilka wygodnych sposobów:

 • wypełniając formularz na naszej stronie,
 • telefonicznie – dzwoniąc na numer Działu Rekrutacji: 12 341 15 15,
 • stacjonarnie – odwiedzając jedno z naszych biur – wszystkie adresy podane są TUTAJ,
 • odwiedzając nasze stanowisko podczas targów, giełd pracy i spotkań informacyjnych, o których informujemy na bieżąco na naszej stronie internetowej w sekcji „Tu będziemy” i na naszym profilu na Facebooku.

 

Zamów bezpłatne połączenie →