Praca dla opiekunek w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Poziomy języka niemieckiego w ATERIMA MED

Opiekunka_s__owniczekStopień znajomości języka niemieckiego to najważniejszy, obok doświadczenia w opiece, warunek zatrudnienia w ATERIMA MED. Dlatego też, często pytacie nas, jakie umiejętności językowe należy posiadać, by pomyślnie przejść rekrutację i zakwalifikować się do wybranego poziomu znajomości niemieckiego. Spieszymy z wyjaśnieniem w tym artykule. 

Po odesłaniu do ATERIMA MED formularza rekrutacyjnego można spodziewać się telefonu z naszej strony. Zadzwonimy, by dopytać o brakujące informacje i sprawdzić poziom znajomości języka niemieckiego. W ramach tej rozmowy weryfikujemy, czy kandydatka poradzi sobie za granicą. Umiejętności językowe wiążą się też z wysokością wynagrodzenia oraz czasem oczekiwania na wyjazd. Innymi słowy – im lepiej mówisz po niemiecku, tym więcej zarobisz i tym szybciej znajdziemy ofertę dla Ciebie.

Ile należy więc umieć, by zakwalifikować się na wybrany poziom znajomości niemieckiego? 

W naszej skali wyróżniamy cztery poziomy:

1. POZIOM PODSTAWOWY

Kandydatka na tym poziomie językowym ma opanowane słownictwo z zakresu życia codziennego (np. samochód, krzesło, kuchnia etc.), zakupów i gotowania (produkty spożywcze) i jest w stanie nazywać konkretne czynności (np. pomogę się pani ubrać). Ważne jest używanie słów w odpowiednim kontekście. 

Od osoby znającej niemiecki w stopniu podstawowym nie oczekujemy poprawności gramatycznej, np. używania poprawnych końcówek czasowników. Nie wymagamy też budowania pełnych zdań, wystarczające są równoważniki, które dzięki właściwemu doborowi słów będą zrozumiałe dla rozmówcy.

Kandydatka powinna rozumieć proste komunikaty po niemiecku związane z wcześniej wymienionymi zakresami słownictwa. Na tym poziomie naturalne są problemy ze zrozumieniem skomplikowanych zdań. 

2. POZIOM KOMUNIKATYWNY

Od osób z komunikatywną znajomością języka wymagamy znajomości słownictwa w tych samych obszarach, co w przypadku poziomu podstawowego. Zakres słów powinien być jednak bogatszy. 

Osoba na tym poziomie językowym potrafi zbudować krótkie zdanie. Stara się komunikować, na tyle na ile potrafi, przekazywać treści spontanicznie (tzn. bez dłuższego zastanawiania się) nawet jeśli nie są w pełni poprawne gramatycznie. 

Kandydatka nie ma większych problemów ze zrozumieniem niemieckiego rozmówcy. Jeśli czegoś nie rozumie – potrafi poprosić o powtórzenie zdania i zrozumieć je w zmienionej formie. 

3. POZIOM DOBRY

Osoba z dobrą znajomością niemieckiego posiada słownictwo z szerszego zakresu tematów. Mówi płynnie, komunikuje się swobodnie, szybko reaguje na pytania – odpowiada spontanicznie, nie potrzebuje czasu na zastanowienie się nad odpowiedzią. 

Kandydatka buduje złożone zdania. Ma świadomość zasad gramatyki, jednak zdarzają jej się błędy w tym zakresie. 

Poziom dobry oznacza także brak problemów ze zrozumieniem niemieckiego rozmówcy nawet podczas dłuższych i skomplikowanych wypowiedzi.  

4. POZIOM BARDZO DOBRY

Kryteria kwalifikacji do bardzo dobrego poziomu znajomości języka niemieckiego są w większości analogiczne, jak w przypadku poziomu dobrego. Różnicą jest wyeliminowanie błędów gramatycznych. U osoby na najwyższym poziomie błędy te praktycznie nie występują. 

 

Jesteś ciekawa jak brzmi weryfikacja znajomości języka przez telefon? Posłuchaj nagrania rozmowy z naszym konsultantem!

Chcesz poprawić swój niemiecki? Ucz się z Basią! Sprawdź przygotowywane przez nas najlepsze w Polsce lekcje z nagraniami audio dla Opiekunek

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.

Kliknij i zadzwoń +48 12 341 15 15