Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
ATERIMA MED to pewna i sprawdzona firma – jesteśmy na rynku opieki już ponad 10 lat!
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
W opinii Opiekunek24 jesteśmy numerem 1 wśród firm świadczących usługi opieki.
Pomagamy w dopasowaniu oferty do potrzeb i możliwości Opiekuna. Porozmawiajmy!
98% Opiekunów i podopiecznych jest zadowolona ze współpracy z nami. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów!
Do grona Opiekunów ATERIMA MED właśnie dołączyła kolejna Opiekunka. Dziękujemy za zaufanie!
Najlepsze oferty schodzą jak świeże bułeczki. Teraz przegląda je 11 osób.
Teraz nasze oferty sprawdza 7 osób.
Nasze oferty weryfikuje teraz 17 osób.
W tej chwili nasi koordynatorzy potwierdzają oferty z 18 Opiekunkami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna 87 Opiekunek.
Świętujemy! Właśnie podpisaliśmy umowę z kolejną Opiekunką!
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmienniczką.
Rok 2022 to rok wyższych stawek za zlecenie. Dobrze zarabiaj z ATERIMA MED.
5 gwarancji bezpieczeństwa – wyjedź na zlecenie ze spokojną głową. Dajemy poczucie bezpieczeństwa w czasie pandemii.
Jesteśmy w razie potrzeby – zapewniamy indywidualną opiekę Koordynatora.
Pomagamy w opiece nad podopiecznym – służymy fachową poradą Zespołu Pielęgniarskiego.
Oferujemy bezpłatne cykle webinarów z certyfikatem „Profesjonalni w opiece”– tylko dla Opiekunów ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna – oferujemy pakiet dodatkowego ubezpieczenia, w tym ubezpieczenie na wypadek zachorowania na COVID-19.
Zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem z adresu pod adres.
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do potrzeb i możliwości Opiekuna.
image/svg+xml

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

10 sprawdzonych i niezawodnych sposobów spędzania czasu wolnego z podopiecznym

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się zastanawiać, w jaki sposób spędzać czas z podopiecznym? Czy miewasz dni, kiedy głowisz się, analizujesz, szukasz rozwiązania na ten temat, ale nic nie przychodzi Ci do głowy? Martwisz się, gdyż pani w biurze ATERIMA MED powiedziała, że do Twoich obowiązków należy także organizacja czasu wolnego? Skończyły Ci się pomysły, a Twój podopieczny na okrągło ogląda telewizję lub jest niezadowolony, bo po prostu brakuje mu zajęć?

Jeśli przydarzyła Ci się któraś z wymienionych sytuacji – koniecznie zapoznaj się z się z listą 10 sprawdzonych i niezawodnych sposobów spędzania czasu wolnego z seniorem. Być może okaże się, że jakiś pomysł wykorzystasz podczas pobytu w Niemczech. Brzmi zachęcająco?

Pamiętaj jednak, że organizacja czasu wolnego zależy w dużej mierze od stanu zdrowia podopiecznego, jego zainteresowań, przyzwyczajeń i możliwości. Zajęcia, które mu proponujesz, mają wpływ na jego samopoczucie. Każdy podopieczny jest inny, więc musisz wybrać odpowiednie rozwiązania. Niektóre aktywności warto skonsultować z lekarzem czy pielęgniarkami.

To jak? Zaczynamy? Do dzieła!

1. Rozmowy

Podopieczni często mają potrzebę wygadania się drugiej osobie. Rozmowy przy herbacie czy kawie sprawdzą się tu doskonale. Będziecie mieć okazję do poznania siebie nawzajem. Senior będzie mógł opowiedzieć coś więcej na temat swojej osoby czy swojej młodości. Ty zaś dzięki bezpośredniej rozmowie odbierzesz wiele sygnałów, które pomogą Wam nawiązać bliższą relację. Unikaj tematów drażliwych. Zapytaj o wcześniejsze doświadczenie zawodowe seniora. Może akurat dowiesz się, że Twój podopieczny pracował kiedyś jako księgowy, kierowca, urzędnik czy prawnik i nasuną Ci się automatycznie nowe pomysły na dostarczenie rozrywek podopiecznemu? Przy okazji poprawisz swój język.

2. Czytanie książek, gazet, czasopism

Siedzenie w domu wcale nie musi być nudne. Kiedy na zewnątrz plucha i deszcz, warto w tym czasie sięgnąć po książki. Historyczne, psychologiczne, komedie, pamiętniki? Czemu nie! Poszukaj jakiegoś czasopisma z branży, którą interesował się niegdyś podopieczny, a rano przy śniadaniu przeczytaj mu aktualne wydarzenia z regionu. Warto spróbować. Czytanie pozwala na przeżycie wielu przygód w zaciszu swoich czterech ścian.

3. Oglądanie albumów ze zdjęciami

Jest to powrót do przeszłości. Powspominanie starych, dobrych czasów pozwoli przywrócić uśmiech na twarzy seniora, a ponoć śmiech to zdrowie. Przy okazji będziesz mieć okazję do wymienienia się swoimi doświadczeniami. Znajdziecie wspólne tematy. Może podczas oglądania zdjęć rozpoczniecie dyskusję na temat swoich dzieci? A może przypomną się Wam najbardziej zwariowane przygody z wypadu nad morze czy w góry?

4. Gry planszowe i towarzyskie

Sięgnij po chińczyka, szachy, domino, karty czy krzyżówki. Jest to sposób na miłe spędzenie czasu wolnego z dala od męczącego wzrok telewizora. Wybierz odpowiedni poziom trudności. Przypomnisz sobie swój okres dzieciństwa, a czas szybko Ci minie.

5. Spacery lub gimnastyka

Kto powiedział, że opieka nad podopiecznym musi odbywać się tylko w domu? Jeżeli aura dopisuje i nie ma przeciwwskazań zdrowotnych do poruszania się, warto spędzić czas na świeżym powietrzu. Wyjście na spacer relaksuje, dotlenia mózg, umożliwia pozbycie się napięć dnia codziennego. Wystarczy odpowiednie ubranie. Wyprawy do parku, lasu czy nad jezioro będą oderwaniem od rutyny. Zadbaj też o to, aby podopieczny wykonał kilka ćwiczeń gimnastycznych, czyli parę skłonów czy wymachów.

6. Spędzanie czasu z rodziną

Co powiesz na wspólny obiad z córką, synem podopiecznego? Może akurat zbliżają się czyjeś urodziny czy imieniny? Zachęć podopiecznego do wspólnych przygotowań, zadbajcie o dekorację domu, upieczcie ciasto, ubierzcie się ładnie. Może wspólne zakupy?

7. Biblioteka

Jest to pretekst do wyjścia z domu. Biblioteka to miejsce otwarte dla wszystkich, niezależnie od wieku. Ciekawe jak Twój podopieczny zareaguje, kiedy zaproponujesz mu wspólne poszukiwanie skarbów między regałami. Wyszukajcie ulubioną książkę. W bibliotece spędzicie miło czas, poznacie nowych ludzi.

8. Gotowanie

Znajdźcie smaczny przepis i do dzieła. Może Maultaschen, czyli kwadratowe pierogi, albo Eintopf – potrawa z jednego garnka? Gotując odprężamy się, zmniejszamy poziom stresu. Pozwól podopiecznemu obrać ziemniaki, pokroić kiełbasę, podać zioła. Niech to będzie cokolwiek, niech poczuje, że to jest też jego danie. Oczywiście nie zapominaj, że podopieczny może Ci pomóc przy sprzątaniu, np. niech powyciera naczynia.

9. Rękodzieło

Zbliżają się Święta Wielkanocne? To doskonała okazja, aby zrobić oryginalne ozdoby. Zaopatrz się w kolorowy papier, wstążki, bibułę, klej, nożyczki. Puść wodzę fantazji. Wykonaj z podopiecznym wspólnego zajączka, stroik, jajko czy tradycyjny bukiet wielkanocny. Pomysłów jest naprawdę bez liku, za to efekt wart zachodu.

10. Słuchanie muzyki

Dobrze rozpocząć dzień od kliku minut w towarzystwie ulubionego artysty. Twój podopieczny lubi muzykę klasyczną? Włącz Mozarta! Jest fanem The Rolling Stones? Odtwórz płyty, znajdź największe przeboje w Internecie. Zaproponuj muzykę, której dźwięki działają kojąco na umysł i duszę. Włącz radio, pokaż mu polskich wokalistów, podziel się swoimi ulubionymi utworami.

Oczywiście są to tylko propozycje. Radzimy wybrać z tej listy takie zajęcia, które odpowiadają Twojemu podopiecznemu, jak i Tobie. Nic na siłę. Ważne, żeby wspólne chwile spędzić w sposób przyjemny i użyteczny. Jako towarzysz osoby starszej musisz wykazać się kreatywnością. Podopieczni mimo swojego podeszłego wieku i licznych ograniczeń, też chcą oddawać się przyjemnościom.

Jesteśmy bardzo ciekawi, w jaki sposób Ty spędzasz najczęściej swój czas z podopiecznym. Masz jakieś rozwiązania, którymi chcesz się z nami podzielić? Napisz o tym w komentarzu!

Zamów bezpłatne połączenie →