ATERIMA MED to pewna, legalna i bezpieczna firma – jesteśmy na rynku od 2011 roku
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
Jesteśmy firmą nr 1 w branży opiekuńczej według rankingu firm na portalu opiekunki24.pl.
9,7/10 – nasza ocena wśród polecających nas Opiekunów. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów – sprawdź nasze oferty!
W naszej codziennej pracy kierujemy się mottem: „zaopiekuj się naszym Podopiecznym, a my zaopiekujemy się Tobą”.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do bezpłatnych webinarów „Profesjonalni w opiece" z przydatnymi wskazówkami dotyczącymi opieki nad osobami starszymi.
Zapewniamy stałą i indywidualną opiekę Koordynatora.
Nasi Opiekunowie mogą korzystać z nieodpłatnych i indywidualnych porad prawnych.
Organizujemy przejazd w obie strony i zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem od drzwi do drzwi.
Zapewniamy wsparcie psychologiczne przez telefoniczne konsultacje z psychologiem.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do wsparcia językowego przez indywidualne konsultacje z lektorem języka niemieckiego oraz kursy językowe.
Zapewniamy wsparcie merytoryczne przez telefoniczne konsultacje w zakresie opieki z Ekspertami Biura Medycznego ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna prywatnym ubezpieczeniem medycznym, które uprawnia do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej na terenie Niemiec i Polski.
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmiennikami.
Mamy zlecenia w atrakcyjnych regionach Niemiec – sprawdź nasze oferty!
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do preferencji Opiekuna.
Do grona Opiekunów ATERIMA MED dołączył właśnie kolejny Opiekun – dziękujemy za zaufanie.
Teraz nasze oferty przegląda 17 osób. Sprawdź dostępne zlecenia i zarezerwuj najlepsze dla siebie.
W tej chwili nasi Koordynatorzy potwierdzają oferty z 23 Opiekunami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna aż 64 Opiekunów.
image/svg+xml

10 sprawdzonych i niezawodnych sposobów spędzania czasu wolnego z podopiecznym

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się zastanawiać, w jaki sposób spędzać czas z podopiecznym? Czy miewasz dni, kiedy głowisz się, analizujesz, szukasz rozwiązania na ten temat, ale nic nie przychodzi Ci do głowy? Martwisz się, gdyż pani w biurze ATERIMA MED powiedziała, że do Twoich obowiązków należy także organizacja czasu wolnego? Skończyły Ci się pomysły, a Twój podopieczny na okrągło ogląda telewizję lub jest niezadowolony, bo po prostu brakuje mu zajęć?

Jeśli przydarzyła Ci się któraś z wymienionych sytuacji – koniecznie zapoznaj się z się z listą 10 sprawdzonych i niezawodnych sposobów spędzania czasu wolnego z seniorem. Być może okaże się, że jakiś pomysł wykorzystasz podczas pobytu w Niemczech. Brzmi zachęcająco?

Pamiętaj jednak, że organizacja czasu wolnego zależy w dużej mierze od stanu zdrowia podopiecznego, jego zainteresowań, przyzwyczajeń i możliwości. Zajęcia, które mu proponujesz, mają wpływ na jego samopoczucie. Każdy podopieczny jest inny, więc musisz wybrać odpowiednie rozwiązania. Niektóre aktywności warto skonsultować z lekarzem czy pielęgniarkami.

To jak? Zaczynamy? Do dzieła!

1. Rozmowy

Podopieczni często mają potrzebę wygadania się drugiej osobie. Rozmowy przy herbacie czy kawie sprawdzą się tu doskonale. Będziecie mieć okazję do poznania siebie nawzajem. Senior będzie mógł opowiedzieć coś więcej na temat swojej osoby czy swojej młodości. Ty zaś dzięki bezpośredniej rozmowie odbierzesz wiele sygnałów, które pomogą Wam nawiązać bliższą relację. Unikaj tematów drażliwych. Zapytaj o wcześniejsze doświadczenie zawodowe seniora. Może akurat dowiesz się, że Twój podopieczny pracował kiedyś jako księgowy, kierowca, urzędnik czy prawnik i nasuną Ci się automatycznie nowe pomysły na dostarczenie rozrywek podopiecznemu? Przy okazji poprawisz swój język.

2. Czytanie książek, gazet, czasopism

Siedzenie w domu wcale nie musi być nudne. Kiedy na zewnątrz plucha i deszcz, warto w tym czasie sięgnąć po książki. Historyczne, psychologiczne, komedie, pamiętniki? Czemu nie! Poszukaj jakiegoś czasopisma z branży, którą interesował się niegdyś podopieczny, a rano przy śniadaniu przeczytaj mu aktualne wydarzenia z regionu. Warto spróbować. Czytanie pozwala na przeżycie wielu przygód w zaciszu swoich czterech ścian.

3. Oglądanie albumów ze zdjęciami

Jest to powrót do przeszłości. Powspominanie starych, dobrych czasów pozwoli przywrócić uśmiech na twarzy seniora, a ponoć śmiech to zdrowie. Przy okazji będziesz mieć okazję do wymienienia się swoimi doświadczeniami. Znajdziecie wspólne tematy. Może podczas oglądania zdjęć rozpoczniecie dyskusję na temat swoich dzieci? A może przypomną się Wam najbardziej zwariowane przygody z wypadu nad morze czy w góry?

4. Gry planszowe i towarzyskie

Sięgnij po chińczyka, szachy, domino, karty czy krzyżówki. Jest to sposób na miłe spędzenie czasu wolnego z dala od męczącego wzrok telewizora. Wybierz odpowiedni poziom trudności. Przypomnisz sobie swój okres dzieciństwa, a czas szybko Ci minie.

5. Spacery lub gimnastyka

Kto powiedział, że opieka nad podopiecznym musi odbywać się tylko w domu? Jeżeli aura dopisuje i nie ma przeciwwskazań zdrowotnych do poruszania się, warto spędzić czas na świeżym powietrzu. Wyjście na spacer relaksuje, dotlenia mózg, umożliwia pozbycie się napięć dnia codziennego. Wystarczy odpowiednie ubranie. Wyprawy do parku, lasu czy nad jezioro będą oderwaniem od rutyny. Zadbaj też o to, aby podopieczny wykonał kilka ćwiczeń gimnastycznych, czyli parę skłonów czy wymachów.

6. Spędzanie czasu z rodziną

Co powiesz na wspólny obiad z córką, synem podopiecznego? Może akurat zbliżają się czyjeś urodziny czy imieniny? Zachęć podopiecznego do wspólnych przygotowań, zadbajcie o dekorację domu, upieczcie ciasto, ubierzcie się ładnie. Może wspólne zakupy?

7. Biblioteka

Jest to pretekst do wyjścia z domu. Biblioteka to miejsce otwarte dla wszystkich, niezależnie od wieku. Ciekawe jak Twój podopieczny zareaguje, kiedy zaproponujesz mu wspólne poszukiwanie skarbów między regałami. Wyszukajcie ulubioną książkę. W bibliotece spędzicie miło czas, poznacie nowych ludzi.

8. Gotowanie

Znajdźcie smaczny przepis i do dzieła. Może Maultaschen, czyli kwadratowe pierogi, albo Eintopf – potrawa z jednego garnka? Gotując odprężamy się, zmniejszamy poziom stresu. Pozwól podopiecznemu obrać ziemniaki, pokroić kiełbasę, podać zioła. Niech to będzie cokolwiek, niech poczuje, że to jest też jego danie. Oczywiście nie zapominaj, że podopieczny może Ci pomóc przy sprzątaniu, np. niech powyciera naczynia.

9. Rękodzieło

Zbliżają się Święta Wielkanocne? To doskonała okazja, aby zrobić oryginalne ozdoby. Zaopatrz się w kolorowy papier, wstążki, bibułę, klej, nożyczki. Puść wodzę fantazji. Wykonaj z podopiecznym wspólnego zajączka, stroik, jajko czy tradycyjny bukiet wielkanocny. Pomysłów jest naprawdę bez liku, za to efekt wart zachodu.

10. Słuchanie muzyki

Dobrze rozpocząć dzień od kliku minut w towarzystwie ulubionego artysty. Twój podopieczny lubi muzykę klasyczną? Włącz Mozarta! Jest fanem The Rolling Stones? Odtwórz płyty, znajdź największe przeboje w Internecie. Zaproponuj muzykę, której dźwięki działają kojąco na umysł i duszę. Włącz radio, pokaż mu polskich wokalistów, podziel się swoimi ulubionymi utworami.

Oczywiście są to tylko propozycje. Radzimy wybrać z tej listy takie zajęcia, które odpowiadają Twojemu podopiecznemu, jak i Tobie. Nic na siłę. Ważne, żeby wspólne chwile spędzić w sposób przyjemny i użyteczny. Jako towarzysz osoby starszej musisz wykazać się kreatywnością. Podopieczni mimo swojego podeszłego wieku i licznych ograniczeń, też chcą oddawać się przyjemnościom.

Jesteśmy bardzo ciekawi, w jaki sposób Ty spędzasz najczęściej swój czas z podopiecznym. Masz jakieś rozwiązania, którymi chcesz się z nami podzielić? Napisz o tym w komentarzu!

Zamów bezpłatne połączenie →