Porady i informacje praktyczne

Jak rozpoznać uczciwą firmę?

Rzetelna firma zatrudniająca opiekunki osób starszych gwarantuje bezpieczeństwo. Wyjeżdżając z nią można spać spokojnie, a w razie ewentualnych problemów można liczyć na pomoc w ich rozwiązaniu.

Nie takie straszne formalności!

Rzetelna firma to szansa na proste załatwienie wszelkich formalności związanych z wyjazdem do pracy za granicę. Jeśli przeraża Cię skomplikowana dokumentacja niezbędna do podjęcia legalnego zatrudnienia – wybierz rzetelną firmę, która pomoże przeprowadzić Cię przez wszelkie formalności niezbędne do podjęcia pracy za granicą. Dobra firma podpowie Ci także, jakimi dokumentami możesz pochwalić się w trakcie rekrutacji (np. referencje od rodzin czy też świadectwa ukończenia kursów, które są dużym atutem na rynku pracy). Pracownicy ATERIMA MED służą pomocą już od pierwszych kroków podejmowanych w zakresie rozpoczęcia pracy za granicą. Nie pobieramy żadnych opłat od kandydatów ani osób rozpoczynających pracę!

Pieniądze w portfelu

Współpracując z rzetelną firmą nie musisz martwić się o wypłatę. Masz bowiem gwarancję, że wynagrodzenie za Twoją pracę wypłacane będzie terminowo. Pani Teresa współpracuje z ATERIMA MED już od roku:

 –Nie muszę się martwić o to, że pieniądze za moją ciężką pracę nie będą wypłacone w terminie. To bardzo ważne, by mieć taką pewność, szczególnie, że pomagam rodzinie, która jest w Polsce. Troszczę się więc nie tylko o siebie, ale także o nich, dlatego terminowe wypłaty to dla mnie bardzo ważna sprawa.

Spokojna praca

Wyjeżdżając do pracy za granicę z firmą oferującą pracę Opiekunkom osób starszych, która uznawana jest za rzetelną, możesz oczekiwać po niej zapewnienia świadczeń: ubezpieczenia zdrowotnego oraz składek emerytalnych. Spokojną pracę umożliwi Ci także zagwarantowanie wliczenia czasu pracy do tzw. okresu składkowego, co oznacza w przyszłości wyższą emeryturę. Dobra firma, myśląc o bezpiecznej pracy poza granicami kraju powinna dać Ci też możliwość skorzystania z dodatkowego ubezpieczenia prywatnego, obejmującego koszty leczenia, których nie pokrywa karta EKUZ.

Wsparcie i pomoc

Poczucie, że jest ktoś, kto chętnie Ci pomoże jest bezcenne – mówi Pani Zofia, która już trzy razy wyjeżdżała do Niemiec z ATERIMA MED – Czuję się bezpiecznie, bo wiem, że mogę zwrócić się o pomoc, kiedy tylko będzie coś nie tak jak trzeba. Poza tym, miałam już jedną kłopotliwą sytuację, podczas której ATERIMA MED bardzo mi pomogła. Pani, którą się opiekowałam odmówiła w pewnym momencie przyjmowania leków. Nie mogłam jej namówić na to, by zażywała przepisane lekarstwa. Zgłosiłam swój problem agencji, która skontaktowała się z rodziną mojej podopiecznej i przedstawiła problem. Dzięki temu zgłoszeniu i szybkiej interwencji rodziny udało się sprawnie go rozwiązać.

W ATERIMA MED staramy się mieć ciągły kontakt z osobami wyjeżdżającymi do Niemiec i na bieżąco wszystko wyjaśniać. Każda rzetelna firma powinna czuwać nad tym, by opiekunowie czuli się bezpiecznie. To poczucie to podstawa do tego by bez obaw podejmować pracę za granicą.   

Osoba, która rozpoczyna z nami współpracę, może liczyć także na pakiet informacyjny, który wyjaśni wszystkie zasady pracy za granicą, a także ułatwi odnalezienie się w nowej pracy. Zawiera on również porady, jak poradzić sobie z kłopotliwymi sytuacjami związanymi z wyjazdem, oraz z kim kontaktować się w ewentualnych niespodziewanych sytuacjach.

Dodaj komentarz

Na podany adres e-mail zostanie wysłany link potwierdzający dodanie komentarza. Adres e‑mail nie będzie prezentowany na stronie.
BW:

Dzień dobry.Ja też nie mogłam się zdecydować z którą agencją jechać bo wszystko okazuję się na miejscu po przyjeździe.Nie wyjechałam w prawdzie z Aterimą ,ale firma obecna okazała się rzetelną firmą mimo niepochlebnych opinii w internecie. A rodzina, u której jestem jest w porządku .Mieszkam tylko z babcią, babcia głównie śpi ,jest bardzo sympatyczna. Po 2 tygodniach mojej pracy powiedziała, że będzie za mną płakać jak zjadę, myślę że zostanę trochę dłużej .Nie każdy tak dobrze trafia.Często odwiedza nas syn i synowa są bardzo mili babcia za każdym razem mnie chwali ,że jestem dla niej taka dobra. Na początku się pytała mnie babcia dlaczego jestem dla niej taka dobra,a ja sobie myślę, a jaka ma być ?Jestem normalną osobą, staram się wyprzedzać jej potrzeby, bo domyślam się czego potrzebuje.Na początku trochę jej nie rozumiałam bo mówi bardzo cicho i niewyraźnie z racji swoich podeszłych lat.Ja jestem szczęśliwa myślę, że nie można lepiej trafić ,a może można? Dziękuję.

Redakcja serwisu:

Pani Hanno, rzeczywiście wiele agencji nie daje wystarczającego wsparcia opiekunkom za granicą. Dla nas bezpieczeństwo pracownika jest na pierwszym miejscu i zawsze staramy się pomóc w razie ewentualnych problemów. Jeśli z czasem Pani Mama zdecyduje się na wyjazd do pracy, to zapraszamy do kontaktu z nami. Życzymy zdrowia! :)

Hania:

Witam ...czy to tak do końca prawda że opiekunka ma wsparcie? moja mama zle wybrała Firmę ...uczyła się z waszej strony niemieckiego, cieszyła się ale firmę wybrała inną nie Państwa i szkoda.Dzisiaj po pięciu miesiącach jest kłębkiem nerwów , zablokowana -nie chce słyszeć jęz niemieckiego, ale przeszła dramat ,firma nawet nie chciała ją ściągnąć ani zaradzić,Smutno mi kiedy patrzę na nią bo to osoba która miała niespotykane podejście do starszych ludzi i doświadczenie, zastanawiam się czy się jeszcze przełamie, czy tamte wydarzenia pozostawią trwały ślad w jej psychice?