Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
ATERIMA MED to pewna i sprawdzona firma – jesteśmy na rynku opieki już ponad 10 lat!
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
W opinii Opiekunek24 jesteśmy numerem 1 wśród firm świadczących usługi opieki.
Pomagamy w dopasowaniu oferty do potrzeb i możliwości Opiekuna. Porozmawiajmy!
98% Opiekunów i podopiecznych jest zadowolona ze współpracy z nami. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów!
Do grona Opiekunów ATERIMA MED właśnie dołączyła kolejna Opiekunka. Dziękujemy za zaufanie!
Najlepsze oferty schodzą jak świeże bułeczki. Teraz przegląda je 11 osób.
Teraz nasze oferty sprawdza 7 osób.
Nasze oferty weryfikuje teraz 17 osób.
W tej chwili nasi koordynatorzy potwierdzają oferty z 18 Opiekunkami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna 87 Opiekunek.
Świętujemy! Właśnie podpisaliśmy umowę z kolejną Opiekunką!
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmienniczką.
Rok 2022 to rok wyższych stawek za zlecenie. Dobrze zarabiaj z ATERIMA MED.
5 gwarancji bezpieczeństwa – wyjedź na zlecenie ze spokojną głową. Dajemy poczucie bezpieczeństwa w czasie pandemii.
Jesteśmy w razie potrzeby – zapewniamy indywidualną opiekę Koordynatora.
Pomagamy w opiece nad podopiecznym – służymy fachową poradą Zespołu Pielęgniarskiego.
Oferujemy bezpłatne cykle webinarów z certyfikatem „Profesjonalni w opiece”– tylko dla Opiekunów ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna – oferujemy pakiet dodatkowego ubezpieczenia, w tym ubezpieczenie na wypadek zachorowania na COVID-19.
Zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem z adresu pod adres.
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do potrzeb i możliwości Opiekuna.

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Dlaczego warto wyjechać z ATERIMA MED? Współpraca z Akademią Opiekunów

Wszyscy Opiekunowie osób starszych zatrudnieni w ATERIMA MED mogą rozwijać swoje kompetencje poprzez dostęp do platformy Akademii Opiekunów. Dzięki temu, nasi pracownicy mogą korzystać z wielu darmowych materiałów edukacyjnych niezwykle przydatnych podczas opieki nad osobami starszymi.

Rozwój z ATERIMA MED

Akademia-Opiekunow_1W ATERIMA MED stawiamy na bezpieczeństwo, ale także rozwój naszych pracowników. Właśnie dlatego współpracujemy z Akademią Opiekunów, która pomaga w podnoszeniu kwalifikacji osób pracujących w opiece seniora.

Opiekunki osób starszych zatrudnione w ATERIMA MED otrzymują dostęp do platformy edukacyjnej www.akademiaopiekunow.pl, na której na bieżąco publikowane są materiały, takie jak filmy oraz kursy, które pomagają w nauce języka niemieckiego dla opiekunek oraz są bardzo pomocne podczas opieki nad osobami starszymi.

Akademię Opiekunów tworzy zespół ekspertów z doświadczeniem, których misją jest przekazywanie specjalistycznej wiedzy w przystępnej i praktycznej formie. Materiały Akademii Opiekunów mają na celu:

  • rozwijanie kompetencji zawodowych opiekunów z zakresu opieki nad osobami starszymi ze zdiagnozowaną chorobą otępienną (np. demencją),
  • pomaganie opiekunom w skutecznej nauce języka niemieckiego.

Niemiecki dla opiekunek – kursy i filmy

Praca Opiekunki w Niemczech wymaga przynajmniej podstawowej znajomości języka niemieckiego, która jest niezbędna podczas codziennej opieki nad niemieckojęzycznym podopiecznym. Poza ogólnodostępnym kursem języka niemieckiego z Basią, wszyscy Opiekunowie zatrudnieni w ATERIMA MED dodatkowo mogą korzystać z profesjonalnie przygotowanych lekcji języka niemieckiego oraz filmów gramatycznych Akademii Opiekunów prowadzonych przez lektora na dwóch poziomach zaawansowania. 

Poza tym, Akademia Opiekunów specjalnie dla osób rozpoczynających naukę języka organizuje cykliczne, stacjonarne kursy niemieckiego. Więcej informacji na ten temat można uzyskać poprzez kontakt z biurem Akademii Opiekunów.

Opieka nad osobami starszymi – niezbędna wiedza

Akademia Opiekunów oprócz wsparcia w nauce niemieckiego, stawia także na edukację opiekunów z zakresu opieki nad osobami starszymi oraz najczęściej występujących chorób wieku podeszłego, takich jak demencja lub choroba Alzheimera. W ramach programu rozwoju kompetencji zawodowych opiekunów, wszyscy pracownicy ATERIMA MED mogą korzystać z kursu zawodowego.

Tworzące go lekcje w przystępny sposób odpowiadają na najczęściej zadawane przez opiekunów pytania oraz dostarczają wiele cennych wskazówek i eksperckiej wiedzy, która pomaga w opiece nad podopiecznymi z różnymi postaciami demencji.

Kurs jest podzielony na rozdziały tematyczne – każdy z nich jest poświęcony innemu zagadnieniu z zakresu opieki nad osobami starszymi, m.in. żywieniu osób z demencją czy też agresji w chorobach otępiennych. Oprócz praktycznych rad i cennych wskazówek dotyczących opieki, w kursie zawodowym znajdują się filmy instruktażowe, które pokazują typowe sytuacje w opiece seniora.

Wszystkie moduły kursu są wzbogacone także o przykłady ćwiczeń aktywizacyjnych, jakie można zastosować podczas opieki nad podopiecznym.

Elementarz dla Opiekunów osób starszych

Na początku 2017 roku Akademia Opiekunów wydała poradnik przeznaczony dla osób, które zawodowo opiekują się osobami z chorobami otępiennymi. Podręcznik zawiera trzynaście rozdziałów praktycznej wiedzy dla Opiekunów.

Elementarz dla Opiekunów jest wynikiem wieloletniego doświadczenia autora, czyli dra Michała Gwiżdża – wykładowcy akademickiego, psychologa i specjalisty psychiatrii środowiskowej, który w swojej pracy na co dzień zajmuje się osobami z demencją oraz wspiera opiekunów i rodziny chorych. Elementarz to zbiór odpowiedzi na wiele pytań, które bardzo często pojawiają się w trakcie codziennej opieki nad osobami starszymi. Egzemplarze Elementarza trafiły bezpłatnie do wszystkich pracowników ATERIMA MED. Krótkie fragmenty Elementarza dla Opiekunów można znaleźć na naszym profilu na Facebooku.

Sympozjum Aktywizacja Seniora

W grudniu 2016 roku Akademia Opiekunów była organizatorem pierwszej edycji Sympozjum Aktywizacja Seniora „Z Tobą dam radę! Opieka, komunikacja i aktywizacja osób z chorobą Alzheimera i innymi schorzeniami prowadzącymi do otępienia”. Podczas Sympozjum udało się zgromadzić wielu cenionych specjalistów z dziedziny neurologii i neuropsychologii, którzy podczas wykładów i warsztatów podzielili się wiedzą i doświadczeniem. W sympozjum wzięło udział ponad 150 uczestników oraz grupa cenionych specjalistów. Wychodząc naprzeciw potrzebom opiekunów, którzy nie mogli wziąć udziału w tym wydarzeniu, Akademia Opiekunów rozpoczęła publikację wykładów i warsztatów z Sympozjum na platformie – filmy zbierają aktualną i praktyczną wiedzę od cenionych specjalistów. Relację z Sympozjum można obejrzeć tutaj.

Dobra opieka z Akademią Opiekunów

Akademię Opiekunów tworzy zespół doświadczonych ekspertów z dziedziny opieki seniora. Opiekunowie ATERIMA MED mogą korzystać także z dyżurów telefonicznych ekspertów – wykwalifikowanych pielęgniarek. Zespół Akademii Opiekunów w swojej pracy stosuje urozmaicone metody dydaktyczne, takie jak e-learning oraz filmy instruktażowe. Dzięki współpracy z Akademią Opiekunów, ATERIMA MED może zapewniać swoim pracownikom specjalistyczne wsparcie w codziennej pracy jako opiekun osób starszych, które ułatwia opiekę nad osobami z demencją.

SPRAWDŹ NASZE OFERTY!SPRAWDŹ NASZE OFERTY!

Zamów bezpłatne połączenie →

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.