ATERIMA MED to pewna, legalna i bezpieczna firma – jesteśmy na rynku od 2011 roku
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
Jesteśmy firmą nr 1 w branży opiekuńczej według rankingu firm na portalu opiekunki24.pl.
9,7/10 – nasza ocena wśród polecających nas Opiekunów. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów – sprawdź nasze oferty!
W naszej codziennej pracy kierujemy się mottem: „zaopiekuj się naszym Podopiecznym, a my zaopiekujemy się Tobą”.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do bezpłatnych webinarów „Profesjonalni w opiece" z przydatnymi wskazówkami dotyczącymi opieki nad osobami starszymi.
Zapewniamy stałą i indywidualną opiekę Koordynatora.
Nasi Opiekunowie mogą korzystać z nieodpłatnych i indywidualnych porad prawnych.
Organizujemy przejazd w obie strony i zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem od drzwi do drzwi.
Zapewniamy wsparcie psychologiczne przez telefoniczne konsultacje z psychologiem.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do wsparcia językowego przez indywidualne konsultacje z lektorem języka niemieckiego oraz kursy językowe.
Zapewniamy wsparcie merytoryczne przez telefoniczne konsultacje w zakresie opieki z Ekspertami Biura Medycznego ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna prywatnym ubezpieczeniem medycznym, które uprawnia do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej na terenie Niemiec i Polski.
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmiennikami.
Mamy zlecenia w atrakcyjnych regionach Niemiec – sprawdź nasze oferty!
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do preferencji Opiekuna.
Do grona Opiekunów ATERIMA MED dołączył właśnie kolejny Opiekun – dziękujemy za zaufanie.
Teraz nasze oferty przegląda 17 osób. Sprawdź dostępne zlecenia i zarezerwuj najlepsze dla siebie.
W tej chwili nasi Koordynatorzy potwierdzają oferty z 23 Opiekunami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna aż 64 Opiekunów.
image/svg+xml

Różo73! Odpowiadam na Pani komentarz!

"Pani Heniu! Jeszcze prosimy coś napisać o opiece!" 

Róża73 (ładny pseudonim) zostawiła pod postem "Lepiej potopić" komentarz-prośbę jak wyżej.

Myślałam po tej prośbie, czy nie powinnam zmienić pierwotnych założeń bloga – chciałam pisać w tym miejscu ku pokrzepieniu, wzmocnieniu, dla oddechu. Może powinnam zmienić kurs? Faktycznie – o opiece więcej.

 

Ale jak?

Od "opieki" stricte są filmiki instruktażowe - jak myć, karmić, zmieniać pampersy etc. Można wejść na YouTube i się doszkolić.

Od niemieckiego jest pani Basia.

O "opiece" gadamy nieraz całymi godzinami telefonicznie, na skypie, potem w autokarze. Są to często-gęsto opowieści krew w żyłach mrożące.

"Taki był, ja mu powiedziałam to... a on mi tak... Rodzina się wtrąciła niezadowolona, to ja im tak... Nie wytrzymałam nerwowo i wygarnęłam tak... A jak przyjechała zmienniczka wtedy tak..." itd. itp.

Nie! Takich opowieści-sprawozdań robić nie chcę. Pisanie tego bloga jest również wielką terapią dla mnie samej.

Sama przez pierwsze dwa lata opowiadałam bez umiaru w podobnym stylu, aż niektórzy znajomi ucinali szybciej rozmowy albo przestali odbierać telefony. Moje osobiste doświadczenie może okazać się mało przydatne dla innych opiekunek.

 

Każdy przypadek jest inny. Każda opiekunka jest inna. Każda rodzina jest inna.

Za każdym razem, już jako opiekunka z dużym doświadczeniem, nawet kiedy miałam wrażenie, że wiem "wszystko", zawsze coś mnie zaskakiwało. Nawet wręcz byłam ściągana do "parteru" za swoją zbytnią pewność siebie.

Jeden z niedawnych przypadków:

15:03 – opiekunka zjadła połowę jabłka.

19:07 – opiekunka wyszła z pokoju i nie powiedziała:"Gute Nacht".

Mąż podopiecznej obserwował mnie dokładnie, czego nie byłam świadoma. Odkryłam to przypadkowo – przez nieuwagę zostawił otwarty notatnik przy telefonie. Zadzwoniła do mnie firma. Zerknęłam mimochodem. Zrobiłam bardzo duże oczy. Z niedowierzaniem czytałam, że dwa dni temu o 15:03 zjadłam połowę jabłka! Dalej następował cały raport o moich czynnościach!

Oniemiałam z wrażenia.

W szczegóły nie będę wchodzić. To był bardzo trudny przypadek jak się szybko okazało i musiałam szybko opuścić to miejsce. Dla własnego bezpieczeństwa.

Psychopaci się zdarzają wszędzie. Zamachy terrorystyczne również, ale przecież nie żyjemy w raju. Nie oznacza to, że mamy sobie cały czas o tym przypominać i pod każdym krzakiem węszyć niebezpieczeństwo. Wręcz przeciwnie! Złe myśli trzeba przeganiać jak najszybciej się da!

Pani Różo73! O opiece będzie, ale nie nachalnie i dosłownie.

Higiena psychiczna jest tak samo ważna jak codzienny prysznic.

Pozdrawiam!

Henia Janik

Epikur

O autorce

Henryka Janik
Henryka Janik
O autorce
Henryka Janik
Czyli jestem jedną z was - opiekunką, która zaczęła jeździć do Niemiec przeszło 7 lat temu. Miałam 27-podopiecznych. Tak jak wy - wyjechałam do pracy za Odrę, bo... kredyty, pętla finansowa, utrata pracy, operacja męża, a tu nie ma pieniędzy, trzeba skończyć rozpoczętą budowę domu, dzieci chcą studiować a ty chcesz, żeby w życiu miały lepiej... Albo chciałaś po prostu uciec od sytuacji, która wydawała ci się nie-do-wytrzymania i liczyłaś na to, że jak odskoczysz gdzieś dalej, sytuacja może zmieni się na lepsze... Tak było? A może miałaś jeszcze zupełnie inny powód, aby podjąć taką pracę? czytaj więcej »

O autorce

Henryka Janik
Henryka Janik
O autorce
Henryka Janik
Czyli jestem jedną z was - opiekunką, która zaczęła jeździć do Niemiec przeszło 7 lat temu. Miałam 27-podopiecznych. Tak jak wy - wyjechałam do pracy za Odrę, bo... kredyty, pętla finansowa, utrata pracy, operacja męża, a tu nie ma pieniędzy, trzeba skończyć rozpoczętą budowę domu, dzieci chcą studiować a ty chcesz, żeby w życiu miały lepiej... Albo chciałaś po prostu uciec od sytuacji, która wydawała ci się nie-do-wytrzymania i liczyłaś na to, że jak odskoczysz gdzieś dalej, sytuacja może zmieni się na lepsze... Tak było? A może miałaś jeszcze zupełnie inny powód, aby podjąć taką pracę? czytaj więcej »

Najpopularniejsze wpisy

Wokół jelit uwag kilka
Problemy z jelitami nasi podopieczni mają prawie bez wyjątku – jakby zostały wpisane w ten przedział wiekowy (aczkolwiek są wyjątki). Dzisiaj podam kilka porad zaczerpniętych z niemieckiego czasopisma Landapotheke dotyczących biegunki. Jakie środki domowe radzą stosować niemieccy naturoterapeuci? więcej »
2019-05-20
Krótki donos o dziadostwie
Najpierw męska decyzja. Albo ja, albo one. Powiedz "Nie!" długom i pętli, w którą się zaplątałeś. Nie zwalaj winy na rząd, osoby postronne, dzieciństwo i temu podobne okoliczności łagodzące. więcej »
2018-10-01
Biała Maria szlocha w piwnicy
Kolekcje reklamówek, zapalniczek, długopisów, hotelowe mydełka, jednorazówki szamponów, próbki perfum – wszystko skrzętnie skrywane na wypadek… Na wypadek czego? Niespodziewanego kataklizmu? Kto w takim wypadku pomyśli o próbce perfum Jil Sander? więcej »
2018-08-30

Dodaj komentarz

Komentarze

Róża 73
O rety!!! Ale mi Pani niespodziankę zrobiła! Dawno mnie tu nie było, więc dziś nadrabiam, lecę od najnowszych wpisów, a tu jeden z dedykacją dla mnie! Taka potrzeba żeby się wygadać jest qw nas głęboko jednak, zwłaszcza u kobit :) Ja mam wrażenie, że mi to pomaga z emocjami uporać. Pani na pewno ma rację, to może Pani podpowie jak sobie z tym radzić>? Jak "oczyszczać" głowę z tych co dziennych smutków i smuteczków, złostewek? Co by Pani mi poradziła? Ślę bardzo serdeczne pozdrowienia!
Zamów bezpłatne połączenie →