ATERIMA MED to pewna, legalna i bezpieczna firma – jesteśmy na rynku od 2011 roku
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
Jesteśmy firmą nr 1 w branży opiekuńczej według rankingu firm na portalu opiekunki24.pl.
9,7/10 – nasza ocena wśród polecających nas Opiekunów. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów – sprawdź nasze oferty!
W naszej codziennej pracy kierujemy się mottem: „zaopiekuj się naszym Podopiecznym, a my zaopiekujemy się Tobą”.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do bezpłatnych webinarów „Profesjonalni w opiece" z przydatnymi wskazówkami dotyczącymi opieki nad osobami starszymi.
Zapewniamy stałą i indywidualną opiekę Koordynatora.
Nasi Opiekunowie mogą korzystać z nieodpłatnych i indywidualnych porad prawnych.
Organizujemy przejazd w obie strony i zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem od drzwi do drzwi.
Zapewniamy wsparcie psychologiczne przez telefoniczne konsultacje z psychologiem.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do wsparcia językowego przez indywidualne konsultacje z lektorem języka niemieckiego oraz kursy językowe.
Zapewniamy wsparcie merytoryczne przez telefoniczne konsultacje w zakresie opieki z Ekspertami Biura Medycznego ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna prywatnym ubezpieczeniem medycznym, które uprawnia do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej na terenie Niemiec i Polski.
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmiennikami.
Mamy zlecenia w atrakcyjnych regionach Niemiec – sprawdź nasze oferty!
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do preferencji Opiekuna.
Do grona Opiekunów ATERIMA MED dołączył właśnie kolejny Opiekun – dziękujemy za zaufanie.
Teraz nasze oferty przegląda 17 osób. Sprawdź dostępne zlecenia i zarezerwuj najlepsze dla siebie.
W tej chwili nasi Koordynatorzy potwierdzają oferty z 23 Opiekunami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna aż 64 Opiekunów.
image/svg+xml

Blog Opiekunki - Henryka Janik

Czyli jestem jedną z was - opiekunką, która zaczęła jeździć do Niemiec przeszło 7 lat temu. Miałam 27-podopiecznych. Tak jak wy - wyjechałam do pracy za Odrę, bo... kredyty, pętla finansowa, utrata pracy, operacja męża, a tu nie ma pieniędzy, trzeba skończyć rozpoczętą budowę domu, dzieci chcą studiować a ty chcesz, żeby w życiu miały lepiej... Albo chciałaś po prostu uciec od sytuacji, która wydawała ci się nie-do-wytrzymania i liczyłaś na to, że jak odskoczysz gdzieś dalej, sytuacja może zmieni się na lepsze... Tak było? A może miałaś jeszcze zupełnie inny powód, aby podjąć taką pracę?

Chciałabym się podzielić z wami moimi doświadczeniami i przemyśleniami na ten temat. Nabrałam już trochę dystansu do tej pracy - już nie mam tych dawnych nocnych koszmarów z tabletkami i wołaniem o pomoc. Jakoś udało mi się wypracować "strategię przetrwania".

Bo… jesteśmy z dala od naszych bliskich, wyjeżdżamy do pracy z bagażem swoich własnych, trudnych doświadczeń, borykamy się z samotnością, jesteśmy zanurzone w obcym języku. I musimy czasem podejmować bardzo trudne decyzje, kierując się często tylko i wyłącznie naszą intuicją. Jeżeli dodać do tego często-gęsto skomplikowane układy rodzinne podopiecznego, które też nas jakoś dotykają, mamy niezły stosik problemów, prawda?

Po kilku latach pracy jako opiekunka zrobiłam "genialne" odkrycie, że tak naprawdę to my, opiekunki - nasza kondycja psychiczna i fizyczna decyduje o jakości tej pracy. To my jesteśmy najważniejsze! My powinniśmy zadbać o siebie na tyle, na ile w tej pracy jest to możliwe!

Jestem też z zamiłowania zielarką i fanką zdrowego stylu życia. Dlatego dzielić się tu będę moją wiedzą jak stosować proste, naturalne metody, co wprowadzić do diety, by wzmocnić swój organizm, przeciwdziałać przeziębieniom, lepiej spać, zapobiegać depresji etc. Piszę też o ziołach i zdrowym stylu życia na portalu www.naturalnie.pro.

Zachęcam cię do tego, żebyś ty, właśnie ty została swoją najlepszą przyjaciółką, swoją opiekunką. Będę cię w tym wspierać najlepiej jak potrafię!

Zamów bezpłatne połączenie →