Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
ATERIMA MED to pewna i sprawdzona firma – jesteśmy na rynku opieki już ponad 10 lat!
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
W opinii Opiekunek24 jesteśmy numerem 1 wśród firm świadczących usługi opieki.
Pomagamy w dopasowaniu oferty do potrzeb i możliwości Opiekuna. Porozmawiajmy!
98% Opiekunów i podopiecznych jest zadowolona ze współpracy z nami. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów!
Do grona Opiekunów ATERIMA MED właśnie dołączyła kolejna Opiekunka. Dziękujemy za zaufanie!
Najlepsze oferty schodzą jak świeże bułeczki. Teraz przegląda je 11 osób.
Teraz nasze oferty sprawdza 7 osób.
Nasze oferty weryfikuje teraz 17 osób.
W tej chwili nasi koordynatorzy potwierdzają oferty z 18 Opiekunkami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna 87 Opiekunek.
Świętujemy! Właśnie podpisaliśmy umowę z kolejną Opiekunką!
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmienniczką.
Rok 2022 to rok wyższych stawek za zlecenie. Dobrze zarabiaj z ATERIMA MED.
5 gwarancji bezpieczeństwa – wyjedź na zlecenie ze spokojną głową. Dajemy poczucie bezpieczeństwa w czasie pandemii.
Jesteśmy w razie potrzeby – zapewniamy indywidualną opiekę Koordynatora.
Pomagamy w opiece nad podopiecznym – służymy fachową poradą Zespołu Pielęgniarskiego.
Oferujemy bezpłatne cykle webinarów z certyfikatem „Profesjonalni w opiece”– tylko dla Opiekunów ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna – oferujemy pakiet dodatkowego ubezpieczenia, w tym ubezpieczenie na wypadek zachorowania na COVID-19.
Zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem z adresu pod adres.
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do potrzeb i możliwości Opiekuna.
image/svg+xml

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Opiekunka dla opiekunki

– Tutaj zrobiłam dla ciebie "rozpiskę" – cały plan dnia Margarethe.

Halina dała mi dwie kartki A4 zapisane starannym pismem. "Przebieg dnia podopiecznej", wszystkie szczegóły, na które trzeba było zwrócić uwagę – od przebudzenia aż po Unser Vater. Ojcze nasz czytało się po niemiecku przed zaśnięciem Margarethe z małego, ewangelickiego modlitewnika.

– Jesteś zmęczona podróżą i większość tego, co ci będę opowiadała, umknie z pamięci. - Wyjaśniła. - W razie problemów, zadzwonisz do mnie – tutaj zostawiam ci numer telefonu.

Docieramy na miejsce pracy po całonocnej, nużącej podróży. Wziąć prysznic i zdrzemnąć się choć chwilę w wygodnym łóżku – nasze jedyne pragnienie. Pierwszy dzień na nowym miejscu to krótkie spotkanie z opuszczającą miejsce opiekunką. Poprzedniczka chce przekazać szybko dosłownie wszystko. My natomiast jesteśmy zbyt zmęczone, by zapamiętać.

"Instrukcja obsługi", którą zostawiła Halina okazała się bardzo pomocna. Później, za jej przykładem zostawiałam czasem podobne rozpiski swoim następczyniom.

Ale czasem jest tak: ani rozpiski, ani wyjaśnień za wiele. Są sekrety.

– Poradzisz sobie! Masz doświadczenie! – Wyjaśnia opiekunka uśmiechając się tajemniczo. – Tosty zrobisz na śniadanie, obiad – to sama najlepiej wiesz... Coś tam na kolację... Reszta jest łatwa.

To, co następuje potem jest serią niespodzianek, niekoniecznie radosnych. W nocy do twojej sypialni, wpada podopieczny z krzykiem: Ludzie! Jest morderca w pokoju! Chce mnie zabić!

Budzisz się i w pierwszym momencie nie wiesz, gdzie jesteś. Miała być lekka demencja i spokojny pacjent. Potem, jak już wyjdziesz z sytuacji przedzawałowej, przyzwyczaisz się do mordercy pojawiającego się każdej nocy, odkrywasz inne rzeczy, których tajemnicza poprzedniczka nie ujawniła. Tracisz przy okazji wiele czasu i nerwów. Miałaś być opiekunką, a jesteś detektywem.

Wszechopiekunki są wśród nas.

Mają patent na wszystko. Wiedzą, co jest najlepsze dla podopiecznego. Lepiej niż lekarz, pielęgniarka, rodzina. Dla rodziny też mają najlepsze rozwiązania – znają historie rozwodów, kłótni, stan majątkowy itp.

– Trzeba sobie rodzinę "ustawić! – mówią z satysfakcją.

To przy nich stulatkowie młodnieją, dostają wilczego apetytu i idzie im na życie.

O swojej poprzedniczce mówią zawsze negatywnie. Dzwonią do agencji informując, że taka owaka, brudas, flejtuch, zostawiła sajgon w lodówce i nie wymieniła worka w odkurzaczu.

Często ujawniają swoją wszechwiedzę w autokarze. W środku nocy, kiedy każdy chce się zdrzemnąć, słychać ich gromki głos niepozwalający nikomu zasnąć:

– Ja swojemu opie, swojej omie, schabowy robię tak: (tu szczegółowy przepis krok po kroku).

– A do drożdżowego daję cztery jaja – chyba, że mają po dwa żółtka, wtedy daję dwa!

Przetrwać wszechmocną i wszechwiedzącą koleżankę jest ciężkim zadaniem, ale do wieczora da się wytrzymać.

Na szczęście, spotykam najczęściej opiekunki takie jak Halinka – ciepłe, życzliwe, niezawistne. I takich wam w tej trudnej pracy życzę!

O autorce

Henryka Janik
Henryka Janik
O autorce
Henryka Janik
Czyli jestem jedną z was - opiekunką, która zaczęła jeździć do Niemiec przeszło 7 lat temu. Miałam 27-podopiecznych. Tak jak wy - wyjechałam do pracy za Odrę, bo... kredyty, pętla finansowa, utrata pracy, operacja męża, a tu nie ma pieniędzy, trzeba skończyć rozpoczętą budowę domu, dzieci chcą studiować a ty chcesz, żeby w życiu miały lepiej... Albo chciałaś po prostu uciec od sytuacji, która wydawała ci się nie-do-wytrzymania i liczyłaś na to, że jak odskoczysz gdzieś dalej, sytuacja może zmieni się na lepsze... Tak było? A może miałaś jeszcze zupełnie inny powód, aby podjąć taką pracę? czytaj więcej »

O autorce

Henryka Janik
Henryka Janik
O autorce
Henryka Janik
Czyli jestem jedną z was - opiekunką, która zaczęła jeździć do Niemiec przeszło 7 lat temu. Miałam 27-podopiecznych. Tak jak wy - wyjechałam do pracy za Odrę, bo... kredyty, pętla finansowa, utrata pracy, operacja męża, a tu nie ma pieniędzy, trzeba skończyć rozpoczętą budowę domu, dzieci chcą studiować a ty chcesz, żeby w życiu miały lepiej... Albo chciałaś po prostu uciec od sytuacji, która wydawała ci się nie-do-wytrzymania i liczyłaś na to, że jak odskoczysz gdzieś dalej, sytuacja może zmieni się na lepsze... Tak było? A może miałaś jeszcze zupełnie inny powód, aby podjąć taką pracę? czytaj więcej »

Najpopularniejsze wpisy

Wokół jelit uwag kilka
Problemy z jelitami nasi podopieczni mają prawie bez wyjątku – jakby zostały wpisane w ten przedział wiekowy (aczkolwiek są wyjątki). Dzisiaj podam kilka porad zaczerpniętych z niemieckiego czasopisma Landapotheke dotyczących biegunki. Jakie środki domowe radzą stosować niemieccy naturoterapeuci? więcej »
2019-05-20
Krótki donos o dziadostwie
Najpierw męska decyzja. Albo ja, albo one. Powiedz "Nie!" długom i pętli, w którą się zaplątałeś. Nie zwalaj winy na rząd, osoby postronne, dzieciństwo i temu podobne okoliczności łagodzące. więcej »
2018-10-01
Biała Maria szlocha w piwnicy
Kolekcje reklamówek, zapalniczek, długopisów, hotelowe mydełka, jednorazówki szamponów, próbki perfum – wszystko skrzętnie skrywane na wypadek… Na wypadek czego? Niespodziewanego kataklizmu? Kto w takim wypadku pomyśli o próbce perfum Jil Sander? więcej »
2018-08-30

Dodaj komentarz

Zamów bezpłatne połączenie →