Wyjedź do Niemiec bezpiecznie i komfortowo ATERIMA Busem.
Rekrutacja i zatrudnienie on-line bez konieczności wychodzenia z domu. Aplikuj
Najlepsze oferty od pracodawcy nr 1 w rankingu Opiekunek24.pl
Aż 98% zadowolonych Opiekunów ze współpracy z nami – dołącz do nas!
Bezpieczna praca w pandemii w ATERIMA MED – mamy 6 gwarancji bezpieczeństwa!
W tym momencie 3 Opiekunki przeglądają oferty pracy ATERIMA MED
Mamy dopasowane oferty - wyjedź na zlecenie do Niemiec na jak długo chcesz!
W ciągu ostatnich 2 godzin godzin aplikowało już 5 Opiekunów.
Współpracując z nami otrzymasz możliwość uczestnictwa w certyfikowanych szkoleniach.
Oferujemy dedykowany program szkolenia tylko dla Opiekunów ATERIMA MED
Dołącz do grona najlepszych Opiekunek i odbieraj premie do wynagrodzenia.
Tylko dla Opiekunów ATERIMA MED - profesjonalne wsparcie Zespołu Pielęgniarskiego!
Rozwijaj kompetencje językowe i zarabiaj więcej! Korzystaj z kursów języka niemieckiego!
ATERIMA MED – numer 1 wśród firm z branży opieki na seniorami w rankingu Opiekunek24.pl
Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów ATERIMA MED.
Blisko 1000 sprawdzonych ofert czeka na Ciebie. Aplikuj
Teraz najwyższe premie – sprawdź oferty i wyjedź z ATERIMA MED.
U nas to Ty wybierasz zlecenie! Blisko 1000 ofert czeka na Ciebie. Aplikuj Z nami zyskasz wysokie zarobki + PREMIE. Zawsze terminowe wypłaty. Aplikuj

Praca dla opiekunek w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Lepiej potopić

Nie potrafię powiedzieć po niemiecku. Opowiem pani po polsku co bym zrobił, gdybym wygrał milion euro.

Z milionem euro w kieszeni nie zamierzał kupić pozłacanego porsche, jachtu, temu podobnych zabawek. Nie zamierzał osiąść na małej wyspie pod palmami. Ludwik podał mi dokładny plan, biznes plan, co on by zrobił z taką kasą, gdyby wygrał milion euro.

 

Ludwik, syn sportowców

Ludwik był moim uczniem. Miał 15 lat. Dawałam mu korepetycje z niemieckiego.

Zawsze, kiedy dochodzi się do trybu przypuszczającego, w ćwiczeniach jest to magiczne pytanie - co byś zrobił, gdyby... W odpowiedzi dał mi dokładną rozpiskę miliona euro. Opadła mi z wrażenia szczęka jak mówią niektórzy.

Ludwik był synem sportowców, którzy po zakończeniu kariery sportowej przeszli do biznesu. Rodzice pracowali ciężko. Byli bardzo zamożnymi ludźmi. Miał jeszcze trójkę rodzeństwa. Całą czwórkę wychowywano w surowej dyscyplinie. Pobudka o szóstej. Ścielenie łóżek. Śniadanie. Szofer zawoził do prywatnej szkoły o równie surowych zasadach (naprawdę taka szkoła powstała - czesne jest wysokie, mimo tego jest kolejka oczekujących na miejsce). Żadnych przekleństw, sms-ów podczas lekcji, odpowiedni strój. Jak na szwajcarskiej pensji dla panienek z dobrych domów. Obiad. Treningi do siedemnastej. Uprawiały różne sporty. Od dziewiętnastej wieczorem wchodzili korepetytorzy. Pomagali uporać się z lekcjami. Dwudziesta druga: cisza nocna. O żadnych grach komputerowych, imprezach, dyskotekach nie było mowy.

Przyzwyczajona, że prawa dziecka są ponad wycinaniem scyzorykiem zygzaków na głowie dorosłych, byłam zdumiona mało dzisiaj popularnymi metodami wychowania przez dyscyplinę.
Do momentu, kiedy przyszedł czas na tryb przypuszczający. Co byś zrobił Ludwiku, gdybyś wygrał milion euro? I Ludwik dokładnie mi to wyjaśnił.

Zrozumiałam, że surowy ojciec nie jest tyranem. Wiedział co robi. Realizował razem z żoną ściśle przemyślany plan wychowawczy. Dzieciaki wytrzymywały ostry reżim, bo były zdrowe i silne. Obydwoje znali je dobrze. Dzieci były dla nich bardzo ważne. Przygotowywali je do życiowych wyzwań. Ojciec był dla nich wielkim autorytetem. Mimo zapracowania, poświęcał im czas i uwagę. Program był spójny. Dzieci go akceptowały.

 

Igor, syn lekarzy

Igor był synem lekarzy. Ojciec widział go jako chirurga wprzęgając w "hodowlę championów". Igor miał inne marzenia. Chciał zostać cybernetykiem. Ojciec nie chciał nawet o tym słyszeć. Nie po to tworzył prywatną klinikę, żeby jedyny syn zajmował się "byle czym". Powstał zgrzyt. Igor był milczącym, zamkniętym nastolatkiem. Zamknięcie w sobie nie wróży w tym wieku nic dobrego. Później dowiedziałam się, że na drugim roku medycyny porzucił studia i bez słowa opuścił rodzinny dom. Rodzice nie mieli z nim kontaktu.

Najważniejsza jest radość! - Mówiła Maria Skłodowska.

Lepiej dzieci potopić niż kształcić w obecnych szkołach! - mówiła o francuskim szkolnictwie. Jak wychowywała swoje dwie córki słynna noblistka możecie przeczytać tutaj. Przekonacie się, czy kariera i noble były dla światowej sławy uczonej aż tak istotne.

Henia Janik

PS
Dla pocieszenia i refleksji rodziców, nauczycieli i dziatwy w nowym roku szkolnym:
„Wychowanie bez błędów nie istnieje. nic takiego nie istnieje. I nie tylko nie istnieje, lecz wręcz nie powinno istnieć. Rodzice są ludźmi. popełniają więc błędy i nie wiedzą wszystkiego. Natomiast odpowiedzialni rodzice nie są mitem. Przeciwnie. Dzieci mają prawo do odpowiedzialnych rodziców. Przyznawanie się do błędów albo niewiedzy jest prawidłowym zachowaniem ze strony rodziców. Powinno ono zarazem być uzupełnione przez dążenie do naprawiania błędów oraz poszukiwania odpowiedzialności”.

                                                                                                              J.G. Woititz

O autorce

Henryka Janik
Henryka Janik
O autorce
Henryka Janik
Czyli jestem jedną z was - opiekunką, która zaczęła jeździć do Niemiec przeszło 7 lat temu. Miałam 27-podopiecznych. Tak jak wy - wyjechałam do pracy za Odrę, bo... kredyty, pętla finansowa, utrata pracy, operacja męża, a tu nie ma pieniędzy, trzeba skończyć rozpoczętą budowę domu, dzieci chcą studiować a ty chcesz, żeby w życiu miały lepiej... Albo chciałaś po prostu uciec od sytuacji, która wydawała ci się nie-do-wytrzymania i liczyłaś na to, że jak odskoczysz gdzieś dalej, sytuacja może zmieni się na lepsze... Tak było? A może miałaś jeszcze zupełnie inny powód, aby podjąć taką pracę? czytaj więcej »

O autorce

Henryka Janik
Henryka Janik
O autorce
Henryka Janik
Czyli jestem jedną z was - opiekunką, która zaczęła jeździć do Niemiec przeszło 7 lat temu. Miałam 27-podopiecznych. Tak jak wy - wyjechałam do pracy za Odrę, bo... kredyty, pętla finansowa, utrata pracy, operacja męża, a tu nie ma pieniędzy, trzeba skończyć rozpoczętą budowę domu, dzieci chcą studiować a ty chcesz, żeby w życiu miały lepiej... Albo chciałaś po prostu uciec od sytuacji, która wydawała ci się nie-do-wytrzymania i liczyłaś na to, że jak odskoczysz gdzieś dalej, sytuacja może zmieni się na lepsze... Tak było? A może miałaś jeszcze zupełnie inny powód, aby podjąć taką pracę? czytaj więcej »

Najpopularniejsze wpisy

Krótki donos o dziadostwie
Najpierw męska decyzja. Albo ja, albo one. Powiedz "Nie!" długom i pętli, w którą się zaplątałeś. Nie zwalaj winy na rząd, osoby postronne, dzieciństwo i temu podobne okoliczności łagodzące. więcej »
2018-10-01
Biała Maria szlocha w piwnicy
Kolekcje reklamówek, zapalniczek, długopisów, hotelowe mydełka, jednorazówki szamponów, próbki perfum – wszystko skrzętnie skrywane na wypadek… Na wypadek czego? Niespodziewanego kataklizmu? Kto w takim wypadku pomyśli o próbce perfum Jil Sander? więcej »
2018-08-30
Wokół jelit uwag kilka
Problemy z jelitami nasi podopieczni mają prawie bez wyjątku – jakby zostały wpisane w ten przedział wiekowy (aczkolwiek są wyjątki). Dzisiaj podam kilka porad zaczerpniętych z niemieckiego czasopisma Landapotheke dotyczących biegunki. Jakie środki domowe radzą stosować niemieccy naturoterapeuci? więcej »
2019-05-20

Dodaj komentarz

Komentarze

Róża 73
tez pozdrawiam!!!!
Róża73
Pani Heniu jeszcze prosimy coś napisać o opiece! Jak często są nowe artykuły??
Redakcja serwisu
Róża73 - nowe wpisy na blogu pojawiają się średnio raz w tygodniu. Pozdrawiamy wszystkich czytelników :)
Zamów bezpłatne połączenie →

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.