Wyjedź do Niemiec bezpiecznie i komfortowo ATERIMA Busem.
Rekrutacja i zatrudnienie on-line bez konieczności wychodzenia z domu. Aplikuj
Najlepsze oferty od pracodawcy nr 1 w rankingu Opiekunek24.pl
Aż 98% zadowolonych Opiekunów ze współpracy z nami – dołącz do nas!
Bezpieczna praca w pandemii w ATERIMA MED – mamy 6 gwarancji bezpieczeństwa!
W tym momencie 5 Opiekunek przegląda oferty pracy ATERIMA MED
Mamy dopasowane oferty - wyjedź na zlecenie do Niemiec na jak długo chcesz!
W ciągu ostatnich 2 godzin godzin aplikowało już 3 Opiekunów.
Współpracując z nami otrzymasz możliwość uczestnictwa w certyfikowanych szkoleniach.
Oferujemy dedykowany program szkolenia tylko dla Opiekunów ATERIMA MED
Dołącz do grona najlepszych Opiekunek i odbieraj premie do wynagrodzenia.
Tylko dla Opiekunów ATERIMA MED - profesjonalne wsparcie Zespołu Pielęgniarskiego!
Rozwijaj kompetencje językowe i zarabiaj więcej! Korzystaj z kursów języka niemieckiego!
ATERIMA MED – numer 1 wśród firm z branży opieki na seniorami w rankingu Opiekunek24.pl
Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów ATERIMA MED.
Blisko 1000 sprawdzonych ofert czeka na Ciebie. Aplikuj
Teraz najwyższe premie – sprawdź oferty i wyjedź z ATERIMA MED.
U nas to Ty wybierasz zlecenie! Blisko 1000 ofert czeka na Ciebie. Aplikuj Z nami zyskasz wysokie zarobki + PREMIE. Zawsze terminowe wypłaty. Aplikuj

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

6 sposobów na szybsze oswojenie się z nowym miejscem pracy

Rozłąka z rodziną, obcy kraj, różnice kulturowe – to wszystko sprawia, że wyjazd do pracy w Niemczech może być stresujący nawet dla doświadczonego opiekuna. Wszelkie obawy znikają, gdy oswoimy się z nowym miejscem pracy. Przeczytaj, jak szybciej zaaklimatyzować się w nowym otoczeniu po przyjeździe do Niemiec.

praca-w-NiemczechPrzygotuj krótką informację o sobie

Przed wyjazdem do nowego miejsca pracy, ułóż krótką informację o sobie w języku niemieckim. Zastanów się, co chcesz przekazać podopiecznemu i jego rodzinie podczas pierwszego spotkania. Do takich najważniejszych informacji należy m.in.:

  • jak się nazywasz,
  • skąd pochodzisz,
  • krótka informacja o twojej rodzinie i doświadczeniu w opiece.

Wcześniejsze przygotowanie tych informacji sprawi, że na miejscu poczujesz się swobodniej.

Słowka przydatne do przygotowania wypowiedzi znajdziesz w bezpłatnej lekcji języka niemieckiego pt. „Ich heiße - czyli jak się przedstawić nowej rodzinie”. Lekcja znajduje się TUTAJ.

Zbierz jak najwięcej informacji o podopiecznym i rodzinie

Jeśli jesteś zmienniczką – porozmawiaj z opiekunką, która przed tobą sprawowała opiekę nad seniorem i poproś ją o najważniejsze informacje.

W pierwszym tygodniu pracy postaraj się zebrać jak najwięcej informacji o podopiecznym. Pytaj o wszystko, czego nie wiesz lub nie rozumiesz. Ustal plan dnia i poproś o oprowadzenie po mieszkaniu lub domu. Porozmawiaj z rodziną podopiecznego o tym, jakie ma oczekiwania dotyczące opieki. Uzgodnij godziny odwiedzin, twój czas wolny oraz kwestie związane z zakupami. Obserwuj, jakie są relacje między podopiecznym a jego bliskimi. Wszystkie te informacje pozwolą Ci poczuć się pewniej w nowym miejscu.

Wyjaśnienie podstawowych kwestii pomoże zapobiec ewentualnym nieporozumieniom. Im więcej będziesz wiedzieć od samego początku, tym łatwiej będzie Ci się przyzwyczaić do nowego miejsca pracy.

Uśmiechnij się na przełamanie lodów

W nowej pracy liczy się dobre wrażenie. Czy wiesz, że podczas pierwszego spotkania, ludzie oceniają nas nie tyle po słowach, ile bardziej po mowie ciała? Mimika, gesty, postawa, zachowanie – wszystkie te elementy są ważne. Gdy na twojej twarzy zagości szczery uśmiech, podopieczny i jego rodzina będą postrzegali cię jako osobę przyjazną i miłą. Uśmiech pomaga przezwyciężyć obawy i uporać się ze stresem.

Zabierz ze sobą ulubiony przedmiot z Polski

Opiekunowie często zastanawiają się, co zabrać ze sobą do Niemiec. Na pewno warto zapakować do walizki… odrobinę Polski, czyli ulubiony przedmiot, który uprzyjemnia pobyt za granicą. Może to być poduszka, ramka ze zdjęciem, kapcie czy książka. Kiedy już wypakujesz rzeczy z walizki, zawiesisz ubrania w szafie, wstawisz swoje kosmetyki w łazience i ustawisz na widoku coś, co jest dla Ciebie ważne, poczujesz się lepiej w nowym dla Ciebie miejscu.

Dla pani Henryki Janik – Opiekunki i blogerki ATERIMA MED – takim amuletem umilającym pobyt w domu podopiecznego jest kubek z bolesławieckiej ceramiki, który zawsze zabiera ze sobą. Jak pisze pani Henryka: „Pierwsza herbata zaparzona na nowym miejscu oznacza dla mnie przymierze z nowym miejscem. Kubek z gorącą herbatą daje mi namiastkę domu”.
Przeczytaj więcej na temat tego, jak pani Henryka oswaja się z nowymi miejscami pracy w Niemczech – jej wpis znajdziesz TUTAJ.

Kontaktuj się z bliskimi

Internet w pracy opiekunki to niezastąpione narzędzie. Większość ofert pracy dla opiekunów osób starszych w ATERIMA MED zawiera możliwość skorzystania z Internetu i naprawdę warto to zrobić! Za pomocą takich programów jak Skype lub Messenger z łatwością skontaktujesz się z rodzina i przyjaciółmi oddalonymi o setki kilometrów. Świadomość tego, że możesz zadzwonić do bliskich w każdym momencie, pomoże przetrwać czas rozłąki.

Przeczytaj więcej o przydatnych komunikatorach do kontaktu z bliskimi w naszym artykule TUTAJ.

Zawieraj nowe znajomości z opiekunkami

Kolejną zaletą Internetu jest możliwość poznawania nowych osób. W sieci znajdziesz fora dla opiekunów np. Opiekunki24 czy grupy tematyczne na Facebooku. Za ich pomocą możesz nawiązać kontakt z opiekunkami, które aktualnie przebywają w okolicy, w której pracujesz. W wolnym czasie warto umówić się na kawę z koleżanką po fachu i miło spędzić czas, rozmawiając w ojczystym języku.

 

Pamiętaj, że zanim przyzwyczaisz się do danego miejsca, musi minąć trochę czasu. Dla podopiecznego to również nowa sytuacja, z którą musi sobie poradzić. Pozytywne nastawienie na pewno sprawi, że każdy dzień w pracy będzie łatwiejszy. Sprawdź, jak przygotować się do pierwszego dnia pracy w naszym artykule TUTAJ.

Zamów bezpłatne połączenie →

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.