Wyjedź do Niemiec bezpiecznie i komfortowo ATERIMA Busem.
Rekrutacja i zatrudnienie on-line bez konieczności wychodzenia z domu. Aplikuj
Najlepsze oferty od pracodawcy nr 1 w rankingu Opiekunek24.pl
Aż 98% zadowolonych Opiekunów ze współpracy z nami – dołącz do nas!
Bezpieczna praca w pandemii w ATERIMA MED – mamy 6 gwarancji bezpieczeństwa!
W tym momencie 9 Opiekunek przegląda oferty pracy ATERIMA MED
Mamy dopasowane oferty - wyjedź na zlecenie do Niemiec na jak długo chcesz!
W ciągu ostatnich 2 godzin godzin aplikowało już 5 Opiekunów.
Współpracując z nami otrzymasz możliwość uczestnictwa w certyfikowanych szkoleniach.
Oferujemy dedykowany program szkolenia tylko dla Opiekunów ATERIMA MED
Dołącz do grona najlepszych Opiekunek i odbieraj premie do wynagrodzenia.
Tylko dla Opiekunów ATERIMA MED - profesjonalne wsparcie Zespołu Pielęgniarskiego!
Rozwijaj kompetencje językowe i zarabiaj więcej! Korzystaj z kursów języka niemieckiego!
ATERIMA MED – numer 1 wśród firm z branży opieki na seniorami w rankingu Opiekunek24.pl
Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów ATERIMA MED.
Blisko 1000 sprawdzonych ofert czeka na Ciebie. Aplikuj
Teraz najwyższe premie – sprawdź oferty i wyjedź z ATERIMA MED.
U nas to Ty wybierasz zlecenie! Blisko 1000 ofert czeka na Ciebie. Aplikuj Z nami zyskasz wysokie zarobki + PREMIE. Zawsze terminowe wypłaty. Aplikuj

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Ogrom możliwości, czyli internet w pracy opiekunki

W dzisiejszych czasach, niewiele osób potrafi wyobrazić sobie życie bez internetu. Dla opiekunek wyjeżdżających do pracy w Niemczech dostęp do sieci w miejscu pracy jest często ważny. Nie ma w tym nic dziwnego – połączenie z siecią zapewnia szybki i łatwy dostęp do informacji oraz umożliwia bezpłatną komunikację i kontakt z bliskimi.

Internet jest także niewyczerpanym źródłem wiedzy, które pozwala na naukę i rozwijanie kompetencji niezwykle przydatnych w codziennej pracy w opiece. Wiedza i nowe informacje mogą sprawić, że codzienna opieka nad osobą starszą i niesamodzielną stanie się znacznie łatwiejsza.

Z czego warto korzystać w internecie?

 • z programów i stron ułatwiających kontakt z rodziną i znajomymi np. Skype, Facebook
 • z materiałów edukacyjnych na temat opieki
 • z kursów, które pomagają szlifować język niemiecki
 • z portali informacyjnych, które pokazują, co się dzieje na świecie, w kraju i w Twoim mieście
 • ze stron, które po prostu lubisz ;)

RADY

Jakie korzyści płyną z korzystania z internetu w pracy opiekunki?

Darmowe materiały edukacyjne i możliwość rozwoju poprzez:

 • profesjonalny, internetowy kurs języka niemieckiego na platformie Akademii Opiekunów – lekcje tworzone na dwóch poziomach zaawansowania to ogromna pomoc w nauce niemieckiego. W każdej lekcji znajdziesz m. in. słówka i interaktywne ćwiczenia,
 • filmy gramatyczne na platformie Akademii Opiekunów prowadzone przez sympatycznego Tomka – ulubionego lektora wszystkich opiekunów! Po co czytać rozdziały z podręcznika, kiedy można posłuchać wyjaśnienia zasad w filmie :)
 • kurs niemieckiego z Basiądostępny na stronie ATERIMA MED kurs niemieckiego cieszy się dużym powodzeniem w internecie – nie tylko wśród opiekunów. W lekcjach znajdziecie słownictwo przydatne w codziennej pracy w Niemczech. Bohaterką każdej lekcji jest Opiekunka Basia Oleksy i jej podopieczna, pani Doris. Do tej pory pojawiło się ponad 70 lekcji. W każdej z nich można m.in. odsłuchiwać całe dialogi lub pojedyncze wypowiedzi oraz pobierać na swój komputer nagrania audio wszystkich dialogów oraz słowniczek,
 • Porady na stronie ATERIMA MED – na naszej stronie internetowej na bieżąco pojawiają się artykuły, w których przybliżamy charakter pracy Opiekunki w Niemczech. Jest to duża baza przydatnej wiedzy zwłaszcza dla początkujących opiekunów lub osób, które dopiero myślą nad podjęciem pracy w opiece. Piszemy m.in. o czym warto pamiętać podczas pakowania się przed wyjazdem do Niemiec, jak zrobić dobre wrażenie na rodzinie podopiecznego, jak dbać o własne zdrowie.

Nasza strona internetowa jest dostosowana do urządzeń mobilnych – możesz z niej wygodnie korzystać na tablecie lub telefonie komórkowym, gdziekolwiek jesteś!

 • Aktualności na stronie ATERIMA MED – na naszej stronie na bieżąco informujemy o organizowanych przez nas spotkaniach informacyjnych, dniach otwartych i stacjonarnych kursach niemieckiego. Zaglądając na stronę ATERIMA MED masz pewność, że nie ominie Cię żadna wizyta naszej firmy w Twoim mieście.
 • Magia Facebooka – najpopularniejszego portalu społecznościowego na świecie chyba nie trzeba nikomu przedstawiać – Facebook stał się miejscem spotkań, wymiany doświadczeń i opinii oraz dzielenia się momentami ze swojego życia. Dzięki Facebookowi możesz utrzymywać kontakt z osobami oddalonymi o dziesiątki kilometrów, a także poznawać nowych ludzi, np. dzięki tzw. grupom, które zdobywają coraz większą popularność. Opiekunki mogą za pomocą takich grup poznawać się, rozmawiać oraz dzielić się swoimi doświadczeniami z pracy w opiece.

Każda dobra firma przykłada dużą wagę do prowadzenia swojego oficjalnego profilu na Facebooku – pozwala to na informowanie o życiu firmy oraz utrzymywanie kontaktu ze swoimi pracownikami. Zapraszamy na nasz profil, który do tej pory polubiło ponad 13 000 osób :) Na bieżąco dodajemy tam wiele przydatnych dla naszych opiekunów informacji i materiałów.

 • Fora internetowe – działają na podobnej zasadzie jak facebookowe grupy tematyczne: ich członkowie zebrani na jednej platformie mogą się poznawać, rozmawiać i wymieniać się doświadczeniami.
 • Skype – najpopularniejszy darmowy internetowy komunikator. Skype pozwala na wykonywanie połączeń za pomocą internetu – dzięki programowi podczas pobytu w pracy za granicą możesz utrzymywać stały kontakt z rodziną. Skype umożliwia połączenia audio, wideo rozmowy, a nawet telekonferencje z większą liczbą osób.
 • Rozrywka – w internecie możesz posłuchać muzyki (np. na Youtube), obejrzeć ulubiony serial (na legalnych platformach takich jak np. tvn.player.pl) lub zrelaksować się grając w ulubioną grę (np. na Facebooku).

Pamiętaj!

Jeśli dostęp do internetu w miejscu pracy w Niemczech jest dla Ciebie niezbędny koniecznie poinformuj o tym swojego Koordynatora.

Zamów bezpłatne połączenie →

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.