Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
ATERIMA MED to pewna i sprawdzona firma – jesteśmy na rynku opieki już ponad 10 lat!
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
W opinii Opiekunek24 jesteśmy numerem 1 wśród firm świadczących usługi opieki.
Pomagamy w dopasowaniu oferty do potrzeb i możliwości Opiekuna. Porozmawiajmy!
98% Opiekunów i podopiecznych jest zadowolona ze współpracy z nami. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów!
Do grona Opiekunów ATERIMA MED właśnie dołączyła kolejna Opiekunka. Dziękujemy za zaufanie!
Najlepsze oferty schodzą jak świeże bułeczki. Teraz przegląda je 11 osób.
Teraz nasze oferty sprawdza 7 osób.
Nasze oferty weryfikuje teraz 17 osób.
W tej chwili nasi koordynatorzy potwierdzają oferty z 18 Opiekunkami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna 87 Opiekunek.
Świętujemy! Właśnie podpisaliśmy umowę z kolejną Opiekunką!
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmienniczką.
Rok 2022 to rok wyższych stawek za zlecenie. Dobrze zarabiaj z ATERIMA MED.
5 gwarancji bezpieczeństwa – wyjedź na zlecenie ze spokojną głową. Dajemy poczucie bezpieczeństwa w czasie pandemii.
Jesteśmy w razie potrzeby – zapewniamy indywidualną opiekę Koordynatora.
Pomagamy w opiece nad podopiecznym – służymy fachową poradą Zespołu Pielęgniarskiego.
Oferujemy bezpłatne cykle webinarów z certyfikatem „Profesjonalni w opiece”– tylko dla Opiekunów ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna – oferujemy pakiet dodatkowego ubezpieczenia, w tym ubezpieczenie na wypadek zachorowania na COVID-19.
Zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem z adresu pod adres.
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do potrzeb i możliwości Opiekuna.
image/svg+xml

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Ogrom możliwości, czyli internet w pracy opiekunki

W dzisiejszych czasach, niewiele osób potrafi wyobrazić sobie życie bez internetu. Dla opiekunek wyjeżdżających do pracy w Niemczech dostęp do sieci w miejscu pracy jest często ważny. Nie ma w tym nic dziwnego – połączenie z siecią zapewnia szybki i łatwy dostęp do informacji oraz umożliwia bezpłatną komunikację i kontakt z bliskimi.

Internet jest także niewyczerpanym źródłem wiedzy, które pozwala na naukę i rozwijanie kompetencji niezwykle przydatnych w codziennej pracy w opiece. Wiedza i nowe informacje mogą sprawić, że codzienna opieka nad osobą starszą i niesamodzielną stanie się znacznie łatwiejsza.

Z czego warto korzystać w internecie?

 • z programów i stron ułatwiających kontakt z rodziną i znajomymi np. Skype, Facebook
 • z materiałów edukacyjnych na temat opieki
 • z kursów, które pomagają szlifować język niemiecki
 • z portali informacyjnych, które pokazują, co się dzieje na świecie, w kraju i w Twoim mieście
 • ze stron, które po prostu lubisz ;)

RADY

Jakie korzyści płyną z korzystania z internetu w pracy opiekunki?

Darmowe materiały edukacyjne i możliwość rozwoju poprzez:

 • profesjonalny, internetowy kurs języka niemieckiego na platformie Akademii Opiekunów – lekcje tworzone na dwóch poziomach zaawansowania to ogromna pomoc w nauce niemieckiego. W każdej lekcji znajdziesz m. in. słówka i interaktywne ćwiczenia,
 • filmy gramatyczne na platformie Akademii Opiekunów prowadzone przez sympatycznego Tomka – ulubionego lektora wszystkich opiekunów! Po co czytać rozdziały z podręcznika, kiedy można posłuchać wyjaśnienia zasad w filmie :)
 • kurs niemieckiego z Basiądostępny na stronie ATERIMA MED kurs niemieckiego cieszy się dużym powodzeniem w internecie – nie tylko wśród opiekunów. W lekcjach znajdziecie słownictwo przydatne w codziennej pracy w Niemczech. Bohaterką każdej lekcji jest Opiekunka Basia Oleksy i jej podopieczna, pani Doris. Do tej pory pojawiło się ponad 70 lekcji. W każdej z nich można m.in. odsłuchiwać całe dialogi lub pojedyncze wypowiedzi oraz pobierać na swój komputer nagrania audio wszystkich dialogów oraz słowniczek,
 • Porady na stronie ATERIMA MED – na naszej stronie internetowej na bieżąco pojawiają się artykuły, w których przybliżamy charakter pracy Opiekunki w Niemczech. Jest to duża baza przydatnej wiedzy zwłaszcza dla początkujących opiekunów lub osób, które dopiero myślą nad podjęciem pracy w opiece. Piszemy m.in. o czym warto pamiętać podczas pakowania się przed wyjazdem do Niemiec, jak zrobić dobre wrażenie na rodzinie podopiecznego, jak dbać o własne zdrowie.

Nasza strona internetowa jest dostosowana do urządzeń mobilnych – możesz z niej wygodnie korzystać na tablecie lub telefonie komórkowym, gdziekolwiek jesteś!

 • Aktualności na stronie ATERIMA MED – na naszej stronie na bieżąco informujemy o organizowanych przez nas spotkaniach informacyjnych, dniach otwartych i stacjonarnych kursach niemieckiego. Zaglądając na stronę ATERIMA MED masz pewność, że nie ominie Cię żadna wizyta naszej firmy w Twoim mieście.
 • Magia Facebooka – najpopularniejszego portalu społecznościowego na świecie chyba nie trzeba nikomu przedstawiać – Facebook stał się miejscem spotkań, wymiany doświadczeń i opinii oraz dzielenia się momentami ze swojego życia. Dzięki Facebookowi możesz utrzymywać kontakt z osobami oddalonymi o dziesiątki kilometrów, a także poznawać nowych ludzi, np. dzięki tzw. grupom, które zdobywają coraz większą popularność. Opiekunki mogą za pomocą takich grup poznawać się, rozmawiać oraz dzielić się swoimi doświadczeniami z pracy w opiece.

Każda dobra firma przykłada dużą wagę do prowadzenia swojego oficjalnego profilu na Facebooku – pozwala to na informowanie o życiu firmy oraz utrzymywanie kontaktu ze swoimi pracownikami. Zapraszamy na nasz profil, który do tej pory polubiło ponad 13 000 osób :) Na bieżąco dodajemy tam wiele przydatnych dla naszych opiekunów informacji i materiałów.

 • Fora internetowe – działają na podobnej zasadzie jak facebookowe grupy tematyczne: ich członkowie zebrani na jednej platformie mogą się poznawać, rozmawiać i wymieniać się doświadczeniami.
 • Skype – najpopularniejszy darmowy internetowy komunikator. Skype pozwala na wykonywanie połączeń za pomocą internetu – dzięki programowi podczas pobytu w pracy za granicą możesz utrzymywać stały kontakt z rodziną. Skype umożliwia połączenia audio, wideo rozmowy, a nawet telekonferencje z większą liczbą osób.
 • Rozrywka – w internecie możesz posłuchać muzyki (np. na Youtube), obejrzeć ulubiony serial (na legalnych platformach takich jak np. tvn.player.pl) lub zrelaksować się grając w ulubioną grę (np. na Facebooku).

Pamiętaj!

Jeśli dostęp do internetu w miejscu pracy w Niemczech jest dla Ciebie niezbędny koniecznie poinformuj o tym swojego Koordynatora.

Zamów bezpłatne połączenie →