Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
ATERIMA MED to pewna i sprawdzona firma – jesteśmy na rynku opieki już ponad 10 lat!
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
W opinii Opiekunek24 jesteśmy numerem 1 wśród firm świadczących usługi opieki.
Pomagamy w dopasowaniu oferty do potrzeb i możliwości Opiekuna. Porozmawiajmy!
98% Opiekunów i podopiecznych jest zadowolona ze współpracy z nami. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów!
Do grona Opiekunów ATERIMA MED właśnie dołączyła kolejna Opiekunka. Dziękujemy za zaufanie!
Najlepsze oferty schodzą jak świeże bułeczki. Teraz przegląda je 11 osób.
Teraz nasze oferty sprawdza 7 osób.
Nasze oferty weryfikuje teraz 17 osób.
W tej chwili nasi koordynatorzy potwierdzają oferty z 18 Opiekunkami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna 87 Opiekunek.
Świętujemy! Właśnie podpisaliśmy umowę z kolejną Opiekunką!
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmienniczką.
Rok 2022 to rok wyższych stawek za zlecenie. Dobrze zarabiaj z ATERIMA MED.
5 gwarancji bezpieczeństwa – wyjedź na zlecenie ze spokojną głową. Dajemy poczucie bezpieczeństwa w czasie pandemii.
Jesteśmy w razie potrzeby – zapewniamy indywidualną opiekę Koordynatora.
Pomagamy w opiece nad podopiecznym – służymy fachową poradą Zespołu Pielęgniarskiego.
Oferujemy bezpłatne cykle webinarów z certyfikatem „Profesjonalni w opiece”– tylko dla Opiekunów ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna – oferujemy pakiet dodatkowego ubezpieczenia, w tym ubezpieczenie na wypadek zachorowania na COVID-19.
Zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem z adresu pod adres.
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do potrzeb i możliwości Opiekuna.
image/svg+xml

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Praca opiekunki w Niemczech i komunikacja z bliskimi – komunikatory

Opieka nad osobami starszymi w Niemczech to praca, która wiąże się z wyjazdem i rozłąką z najbliższymi osobami. Na szczęście przy pomocy internetu kontakty z rodziną i przyjaciółmi mogą stać się łatwiejsze.

komunikacja-z-bliskimi

Koniec roamingu w UE

Od czerwca 2017 roku zmieniły się zasady dotyczące naliczania opłat za rozmowy i wiadomości wysłane poza granicami Polski – roaming został zniesiony. Oznacza to, że ceny połączeń i smsów na terenie Unii Europejskiej są porównywalne do opłat naliczanych przez polskich operatorów sieci komórkowych. Brzmi świetnie, ale osoby, którym zależy na częstym kontakcie z bliskimi w dalszym ciągu mogą ponieść duże opłaty. Aby tego uniknąć warto przed wyjazdem na ofertę pracy w Niemczech upewnić się, czy na miejscu będzie połączenie z internetem.

82% ofert ze stałym łączem internetowym

Staramy się oferować naszym pracownikom tylko takie oferty pracy, które spełniają ich preferencje i oczekiwania. W ATERIMA MED aż 82% zatrudnionych Opiekunów ma na miejscu pracy zapewnione stałe łącze internetowe. Dzięki temu, nasi Opiekunowie osób starszych nie muszą martwić się opłatami za połączenia i smsy – internet dostarcza tak wielu możliwości, że każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli zależy Ci na internecie w miejscu pracy pamiętaj, aby powiedzieć o tym swojemu Koordynatorowi ATERIMA MED. Wtedy będziesz mieć pewność, że w Niemczech nie będziesz mieć problemu z siecią i kontaktem z najbliższymi.

Praca opiekunki i kontakt z najbliższymi

Jeśli wyjeżdżasz na zlecenie, na którym do Twojej dyspozycji będzie stały dostęp do internetu, poza telefonem warto zabrać ze sobą także laptopa lub tablet. Wszystkie te urządzenia umożliwią Ci korzystanie z wielu przydatnych, darmowych komunikatorów.

Sprawdź naszą listę najpopularniejszych i sprawdzonych aplikacji:

  • Whatsapp – to bardzo popularna darmowa aplikacja, która ma ogromną rzeszę zwolenników. Korzysta z niej m.in. wiele osób pracujących za granicą. Komunikator umożliwia dzwonienie, wysyłanie wiadomości tekstowych, głosowych, zdjęć, gifów, filmów, notatek, a także tworzenie specjalnych wieloosobowych grup i prowadzenie jednej, dużej konwersacji. Jest to więc idealne rozwiązanie dla rodzin – jeśli chcesz podzielić się z bliskimi osobami zdjęciami lub filmami z Niemiec, grupowa rozmowa pozwala na wysłanie wiadomości do wielu osób za jednym razem. Obsługa Whatsappa jest bardzo prosta – do rejestracji potrzebny jest Twój numer telefonu – dzięki temu po zainstalowaniu aplikacji automatycznie zaciąga numery telefonów wszystkich Twoich kontaktów używających Whatsappa.
  • Messenger – to darmowy komunikator serwisu Facebook, który na przestrzeni kilku lat zamienił się w wielką platformę komunikacyjną. Pozwala na wysyłanie wiadomości tekstowych, zdjęć, gifów, plików wideo, wiadomości głosowych, naklejek, piosenek, a nawet Twojej aktualnej lokalizacji. Aktualnie, aby korzystać z Messengera nie musisz mieć konta na Facebooku. Wystarczy rejestracja i połączenie z internetem. Messenger wprowadził także funkcję dzwonienia – możesz dzwonić więc do bliskich i prowadzić rozmowy głosowe lub nawet wideo-rozmowy! Warto jednak pamiętać, że jakość połączenia zależy od jakości sieci internetowej. Jeśli używasz telefonu lub tabletu z system operacyjnym Android, Messenger oferuje wygodną funkcję tzw. „dymków czatu”, które pozwalają na prowadzenie rozmowy bez konieczności opuszczania innych aplikacji – oznacza to, że możesz rozmawiać z rodziną słuchając ulubionej muzyki, przeglądając zdjęcia lub oglądając film na Youtube. Wygodne, prawda? :)
  • Skype – lider wśród darmowych aplikacji, głównie ze względu na dobrą jakość połączeń i możliwość wideo-rozmów. Możesz zadzwonić do bliskich, usłyszeć i zobaczyć ich za pomocą kamerki internetowej (aktualnie większość telefonów i laptopów ma takie kamerki wbudowane. Jeśli jednak masz starszy model laptopa, warto pomyśleć o zakupie takiej kamerki). Plusem jest także fakt, że ze Skype’a możesz korzystać na swoim komputerze, a także – po ściągnięciu aplikacji – na swoimi urządzeniu mobilnym, czyli na telefonie lub tablecie.
  • Viber – wygodna, bezpłatna aplikacja, która umożliwia wykonywanie darmowych połączeń głosowych oraz wideo-rozmów w bardzo dobrej jakości. Warunkiem jest oczywiście dostęp do internetu, np. za pomocą WiFi lub sieci komórkowej. Rejestracja konta w komunikatorze jest prosta – wymaga podania numeru telefonu, który będzie zweryfikowany przez aplikację. Podczas rejestracji możemy wpisać nasze dane, ustawić zdjęcie profilowe lub skorzystać z wtyczki logowania za pomocą konta na Facebooku. Viber oferuje także wiele elementów rozrywkowych i społecznościowych. Jednym z nich jest możliwość grania z innymi użytkownikami w gry. Pamiętaj o tym, że osoba z którą chcesz się skontaktować również musi posiadać na swoim telefonie aplikację Viber. Aby dodać użytkownika do swoich kontaktów potrzebujesz jedynie numeru telefonu. Dodatkowo Viber podczas rozmowy na bieżąco informuje o jakości połączenia – jeśli tracisz sieć lub Twój rozmówca ma słabe łącze, aplikacja Cię o tym poinformuje. Tutaj, podobnie jak w przypadku wyżej wymienionych aplikacji, bardzo ważna jest jakość połączenia. Im lepsze łącze, tym lepsza jakość rozmowy.

Internet w Niemczech = lepszy kontakt z rodziną

Połączenie z Internetem na miejscu pracy staje się dla opiekunek osób starszych priorytetem przy wyborze odpowiedniej oferty pracy w Niemczech. Nic w tym dziwnego – internet oferuje ogromne możliwości. Komunikatorów internetowych jest teraz naprawdę mnóstwo, a ich liczba ciągle rośnie. My postanowiliśmy wybrać te sprawdzone, cieszące się dobrymi opiniami i sporym gronem użytkowników. Z rozmów z Opiekunami zatrudnionymi w ATERIMA MED wiemy, że wszystkie te komunikatory znacznie ułatwiają kontakt z bliskimi osobami w Polsce, a także minimalizują uczucie rozłąki i tęsknoty.

Zamów bezpłatne połączenie →