Wyjedź do Niemiec bezpiecznie i komfortowo ATERIMA Busem.
Rekrutacja i zatrudnienie on-line bez konieczności wychodzenia z domu. Aplikuj
Najlepsze oferty od pracodawcy nr 1 w rankingu Opiekunek24.pl
Aż 98% zadowolonych Opiekunów ze współpracy z nami – dołącz do nas!
Bezpieczna praca w pandemii w ATERIMA MED – mamy 6 gwarancji bezpieczeństwa!
W tym momencie 9 Opiekunek przegląda oferty pracy ATERIMA MED
Mamy dopasowane oferty - wyjedź na zlecenie do Niemiec na jak długo chcesz!
W ciągu ostatnich 2 godzin godzin aplikowało już 5 Opiekunów.
Współpracując z nami otrzymasz możliwość uczestnictwa w certyfikowanych szkoleniach.
Oferujemy dedykowany program szkolenia tylko dla Opiekunów ATERIMA MED
Dołącz do grona najlepszych Opiekunek i odbieraj premie do wynagrodzenia.
Tylko dla Opiekunów ATERIMA MED - profesjonalne wsparcie Zespołu Pielęgniarskiego!
Rozwijaj kompetencje językowe i zarabiaj więcej! Korzystaj z kursów języka niemieckiego!
ATERIMA MED – numer 1 wśród firm z branży opieki na seniorami w rankingu Opiekunek24.pl
Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów ATERIMA MED.
Blisko 1000 sprawdzonych ofert czeka na Ciebie. Aplikuj
Teraz najwyższe premie – sprawdź oferty i wyjedź z ATERIMA MED.
U nas to Ty wybierasz zlecenie! Blisko 1000 ofert czeka na Ciebie. Aplikuj Z nami zyskasz wysokie zarobki + PREMIE. Zawsze terminowe wypłaty. Aplikuj

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Praca opiekunki w Niemczech i komunikacja z bliskimi – komunikatory

Opieka nad osobami starszymi w Niemczech to praca, która wiąże się z wyjazdem i rozłąką z najbliższymi osobami. Na szczęście przy pomocy internetu kontakty z rodziną i przyjaciółmi mogą stać się łatwiejsze.

komunikacja-z-bliskimi

Koniec roamingu w UE

Od czerwca 2017 roku zmieniły się zasady dotyczące naliczania opłat za rozmowy i wiadomości wysłane poza granicami Polski – roaming został zniesiony. Oznacza to, że ceny połączeń i smsów na terenie Unii Europejskiej są porównywalne do opłat naliczanych przez polskich operatorów sieci komórkowych. Brzmi świetnie, ale osoby, którym zależy na częstym kontakcie z bliskimi w dalszym ciągu mogą ponieść duże opłaty. Aby tego uniknąć warto przed wyjazdem na ofertę pracy w Niemczech upewnić się, czy na miejscu będzie połączenie z internetem.

82% ofert ze stałym łączem internetowym

Staramy się oferować naszym pracownikom tylko takie oferty pracy, które spełniają ich preferencje i oczekiwania. W ATERIMA MED aż 82% zatrudnionych Opiekunów ma na miejscu pracy zapewnione stałe łącze internetowe. Dzięki temu, nasi Opiekunowie osób starszych nie muszą martwić się opłatami za połączenia i smsy – internet dostarcza tak wielu możliwości, że każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli zależy Ci na internecie w miejscu pracy pamiętaj, aby powiedzieć o tym swojemu Koordynatorowi ATERIMA MED. Wtedy będziesz mieć pewność, że w Niemczech nie będziesz mieć problemu z siecią i kontaktem z najbliższymi.

Praca opiekunki i kontakt z najbliższymi

Jeśli wyjeżdżasz na zlecenie, na którym do Twojej dyspozycji będzie stały dostęp do internetu, poza telefonem warto zabrać ze sobą także laptopa lub tablet. Wszystkie te urządzenia umożliwią Ci korzystanie z wielu przydatnych, darmowych komunikatorów.

Sprawdź naszą listę najpopularniejszych i sprawdzonych aplikacji:

  • Whatsapp – to bardzo popularna darmowa aplikacja, która ma ogromną rzeszę zwolenników. Korzysta z niej m.in. wiele osób pracujących za granicą. Komunikator umożliwia dzwonienie, wysyłanie wiadomości tekstowych, głosowych, zdjęć, gifów, filmów, notatek, a także tworzenie specjalnych wieloosobowych grup i prowadzenie jednej, dużej konwersacji. Jest to więc idealne rozwiązanie dla rodzin – jeśli chcesz podzielić się z bliskimi osobami zdjęciami lub filmami z Niemiec, grupowa rozmowa pozwala na wysłanie wiadomości do wielu osób za jednym razem. Obsługa Whatsappa jest bardzo prosta – do rejestracji potrzebny jest Twój numer telefonu – dzięki temu po zainstalowaniu aplikacji automatycznie zaciąga numery telefonów wszystkich Twoich kontaktów używających Whatsappa.
  • Messenger – to darmowy komunikator serwisu Facebook, który na przestrzeni kilku lat zamienił się w wielką platformę komunikacyjną. Pozwala na wysyłanie wiadomości tekstowych, zdjęć, gifów, plików wideo, wiadomości głosowych, naklejek, piosenek, a nawet Twojej aktualnej lokalizacji. Aktualnie, aby korzystać z Messengera nie musisz mieć konta na Facebooku. Wystarczy rejestracja i połączenie z internetem. Messenger wprowadził także funkcję dzwonienia – możesz dzwonić więc do bliskich i prowadzić rozmowy głosowe lub nawet wideo-rozmowy! Warto jednak pamiętać, że jakość połączenia zależy od jakości sieci internetowej. Jeśli używasz telefonu lub tabletu z system operacyjnym Android, Messenger oferuje wygodną funkcję tzw. „dymków czatu”, które pozwalają na prowadzenie rozmowy bez konieczności opuszczania innych aplikacji – oznacza to, że możesz rozmawiać z rodziną słuchając ulubionej muzyki, przeglądając zdjęcia lub oglądając film na Youtube. Wygodne, prawda? :)
  • Skype – lider wśród darmowych aplikacji, głównie ze względu na dobrą jakość połączeń i możliwość wideo-rozmów. Możesz zadzwonić do bliskich, usłyszeć i zobaczyć ich za pomocą kamerki internetowej (aktualnie większość telefonów i laptopów ma takie kamerki wbudowane. Jeśli jednak masz starszy model laptopa, warto pomyśleć o zakupie takiej kamerki). Plusem jest także fakt, że ze Skype’a możesz korzystać na swoim komputerze, a także – po ściągnięciu aplikacji – na swoimi urządzeniu mobilnym, czyli na telefonie lub tablecie.
  • Viber – wygodna, bezpłatna aplikacja, która umożliwia wykonywanie darmowych połączeń głosowych oraz wideo-rozmów w bardzo dobrej jakości. Warunkiem jest oczywiście dostęp do internetu, np. za pomocą WiFi lub sieci komórkowej. Rejestracja konta w komunikatorze jest prosta – wymaga podania numeru telefonu, który będzie zweryfikowany przez aplikację. Podczas rejestracji możemy wpisać nasze dane, ustawić zdjęcie profilowe lub skorzystać z wtyczki logowania za pomocą konta na Facebooku. Viber oferuje także wiele elementów rozrywkowych i społecznościowych. Jednym z nich jest możliwość grania z innymi użytkownikami w gry. Pamiętaj o tym, że osoba z którą chcesz się skontaktować również musi posiadać na swoim telefonie aplikację Viber. Aby dodać użytkownika do swoich kontaktów potrzebujesz jedynie numeru telefonu. Dodatkowo Viber podczas rozmowy na bieżąco informuje o jakości połączenia – jeśli tracisz sieć lub Twój rozmówca ma słabe łącze, aplikacja Cię o tym poinformuje. Tutaj, podobnie jak w przypadku wyżej wymienionych aplikacji, bardzo ważna jest jakość połączenia. Im lepsze łącze, tym lepsza jakość rozmowy.

Internet w Niemczech = lepszy kontakt z rodziną

Połączenie z Internetem na miejscu pracy staje się dla opiekunek osób starszych priorytetem przy wyborze odpowiedniej oferty pracy w Niemczech. Nic w tym dziwnego – internet oferuje ogromne możliwości. Komunikatorów internetowych jest teraz naprawdę mnóstwo, a ich liczba ciągle rośnie. My postanowiliśmy wybrać te sprawdzone, cieszące się dobrymi opiniami i sporym gronem użytkowników. Z rozmów z Opiekunami zatrudnionymi w ATERIMA MED wiemy, że wszystkie te komunikatory znacznie ułatwiają kontakt z bliskimi osobami w Polsce, a także minimalizują uczucie rozłąki i tęsknoty.

Zamów bezpłatne połączenie →

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.