Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
ATERIMA MED to pewna i sprawdzona firma – jesteśmy na rynku opieki już ponad 10 lat!
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
W opinii Opiekunek24 jesteśmy numerem 1 wśród firm świadczących usługi opieki.
Pomagamy w dopasowaniu oferty do potrzeb i możliwości Opiekuna. Porozmawiajmy!
98% Opiekunów i podopiecznych jest zadowolona ze współpracy z nami. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów!
Do grona Opiekunów ATERIMA MED właśnie dołączyła kolejna Opiekunka. Dziękujemy za zaufanie!
Najlepsze oferty schodzą jak świeże bułeczki. Teraz przegląda je 11 osób.
Teraz nasze oferty sprawdza 7 osób.
Nasze oferty weryfikuje teraz 17 osób.
W tej chwili nasi koordynatorzy potwierdzają oferty z 18 Opiekunkami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna 87 Opiekunek.
Świętujemy! Właśnie podpisaliśmy umowę z kolejną Opiekunką!
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmienniczką.
Rok 2022 to rok wyższych stawek za zlecenie. Dobrze zarabiaj z ATERIMA MED.
5 gwarancji bezpieczeństwa – wyjedź na zlecenie ze spokojną głową. Dajemy poczucie bezpieczeństwa w czasie pandemii.
Jesteśmy w razie potrzeby – zapewniamy indywidualną opiekę Koordynatora.
Pomagamy w opiece nad podopiecznym – służymy fachową poradą Zespołu Pielęgniarskiego.
Oferujemy bezpłatne cykle webinarów z certyfikatem „Profesjonalni w opiece”– tylko dla Opiekunów ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna – oferujemy pakiet dodatkowego ubezpieczenia, w tym ubezpieczenie na wypadek zachorowania na COVID-19.
Zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem z adresu pod adres.
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do potrzeb i możliwości Opiekuna.

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Jak przygotować się do pierwszego dnia pracy jako Opiekunka?

Pierwsze godziny spędzone w nowym miejscu pracy bywają stresujące. Praca w opiece nad osobami starszymi nie jest wyjątkiem. Sprawdź, o czym warto pamiętać na samym początku i jak przygotować się do pierwszego dnia pracy jako Opiekunka osób starszych w Niemczech.

Jak ułatwić sobie pierwszy dzień pracy jako Opiekunka w Niemczech?

Po znalezieniu odpowiedniej oferty pracy w Niemczech przychodzi czas na wyjazd na zlecenie. Przed samym wyjazdem przypomnij sobie podstawowe wyrażenia oraz słownictwo związane z odżywianiem, sprzątaniem i opieką nad osobami starszymi. Jeśli dopiero uczysz się języka niemieckiego i nie czujesz się pewnie (zachęcamy do korzystania z naszych lekcji niemieckiego dla Opiekunek), przed wyjazdem przygotuj krótką informację o sobie po niemiecku, którą zapiszesz na kartce i zabierzesz ze sobą. Ważne są podstawowe informacje o Tobie: 

  • imię i nazwisko, 
  • miejsce pochodzenia, 
  • kilka słów o Twojej rodzinie,
  • Twoje doświadczenie w zawodzie Opiekunki osób starszych. 

Będziesz mieć pewność, że podczas pierwszej rozmowy z rodziną i podopiecznym pomimo stresu przedstawisz się, powiesz kilka słów o sobie i zrobisz dobre wrażenie. Dobrym pomysłem jest także zapisanie sobie pytań po niemiecku, które chciałabyś zadać rodzinie podopiecznego. Pamiętaj, że lekkie potknięcia językowe to nie koniec świata – tak naprawdę najważniejsze jest dobre nastawienie i szczery uśmiech! 

Pierwszy dzień na nowej ofercie pracy w Niemczech

opieka-senioraPo przyjeździe do Niemiec Opiekun osoby starszej poznaje podopiecznego i jego rodzinę. Rodzina seniora zwykle oprowadza nowego Opiekuna po domu lub mieszkaniu i pokazuje gdzie znajduje się podstawowe wyposażenie, np. pralka, zmywarka, środki czystości. Członkowie rodziny opowiadają również o mieście, najbliższej okolicy i pokazują gdzie znajdują się najważniejsze miejsca, takie jak sklep, poczta, apteka i przychodnia lekarska. Dość często przyjazd do Niemiec nowej Opiekunki pokrywa się z dniem wyjazdu do Polski jej poprzedniczki. Jest to świetna okazja, aby skorzystać z możliwości zebrania jak największej ilości informacji o podopiecznym, jego stanie zdrowia i zwyczajach. 

Opieka seniora – o co warto zapytać swoją poprzedniczkę?

Rady wyjeżdżającej Opiekunki osoby starszej to bezcenne źródło wiedzy dla zmienniczki, która może bardzo ułatwić pierwsze dni na nowej ofercie pracy w Niemczech. W pierwszej kolejności warto zapytać o stan zdrowia podopiecznego – zarówno stan psychiczny, jak i fizyczny. Bardzo ważne są również informacje o chorobach przewlekłych seniora (np. postępie choroby Alzheimera), przebiegu aktywizacji chorego, częstotliwości wizyt lekarskich, przyjmowanych lekach oraz wszystkich zaleceniach – zarówno lekarskich, jak i dietetycznych. 

Poza pytaniami na temat opieki seniora warto również zapytać o przyzwyczajenia podopiecznego, jego zainteresowania oraz typowy harmonogram dniaWszystkie te informacje znacznie ułatwiają bliższe poznanie seniora. Wiedza o jego ulubionych zajęciach, programach telewizyjnych, książkach, muzyce czy też jedzeniu pozwoli na przełamanie pierwszych lodów po przyjeździe. 

Twoja poprzedniczka może przekazać Ci również informacje przydatne podczas codziennej pracy, np. o zasadach korzystania z telefonu i Internetu lub rozliczeniach za zakupy. Opiekunki osób starszych ATERIMA MED zwykle na bieżąco robią notatki na temat podopiecznego, kontaktów z jego rodziną lub ponoszonych wydatków. Takie zapiski stanowią dokumentację stanu zdrowia seniora i świadczą o Twoim profesjonalnym podejściu do pracy. Jest to także cenne źródło informacji dla Twojej przyszłej zmienniczki. Podczas opieki nad seniorem Opiekunka powinna również skrupulatnie notować wszelkie wydatki.

Dobry start w pracy jako Opiekunka w Niemczech

Pamiętaj, że zarówno Ty, jak i podopieczny potrzebujecie trochę czasu, aby się poznać i przyzwyczaić do siebie. Opieka nad osobami starszymi to praca, która wymaga posiadania takich cech charakteru jak cierpliwość i tolerancja – szczególnie podczas pierwszych dni z nowym podopiecznym. 

Miłym gestem po przyjeździe jest drobny upominek dla rodziny podopiecznego – na przykład polskie słodycze, drobiazg kojarzący się z Polską lub coś stworzonego własnoręcznie. Prezent nie jest jednak wymagany. Więcej o zasadach dotyczących wręczania i otrzymywania prezentów podczas pracy w opiece nad osobami starszymi przeczytasz w naszym artykule.

Okazując szacunek, zrozumienie i pozytywne nastawienie z pewnością zrobisz dobre wrażenie i zdobędziesz sympatię zarówno podopiecznego, jak i jego rodziny. W razie jakichkolwiek problemów podczas pierwszych dni w pracy jako Opiekunka w Niemczech możesz skontaktować się z Koordynatorem ATERIMA MED, który zawsze Cię wysłucha i w razie problemów na pewno pomoże. 

Zamów bezpłatne połączenie →

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.