Aktualności

Niemiecki dla Opiekunek – Jak uczyć się języka?

Nasza najnowsza lekcja j. niemieckiego poświęcona jest... nauce niemieckiego. Basia nadal pilnie uczy się nowych słówek i gramatyki - może i Wam pomogą sprawdzone przez nią sposoby?

Deutsche Sprache, schwere Sprache - czyli jak skutecznie uczyć się niemieckiego opowiada o tym, co wszyscy wierni czytelnicy naszego kursu świetnie znają, czyli o nauce niemieckiego, która wymaga wiele czasu, wysiłku i wyrzeczeń. Dotyczy to również opiekunki pani Doris - Basi Oleksy, która co prawda zna ten język już bardzo dobrze, ale nigdy nie przestała się go uczyć. To, że teraz tak dobrze sobie radzi, zawdzięcza wielu latom nauki i wytrwałych prób porozumiewania się po niemiecku.

Niespodziewanie z pomocą przyszedł Basi Heinz - syn jej podopiecznej, który przekazał opiekunce wiele cennych rad i wskazówek, na temat tego jak szybko i skutecznie uczyć się nowych słówek i rozwijać umiejętność mówienia i rozumienia w języku niemieckim. Heinz podpowiada też, skąd - poza podręcznikiem - można czerpać wiedzę i inspirację do nauki.

W lekcji znajdziecie słownictwo związane między innymi z nauką języków obcych, szkołą i tłumaczeniami. Na koniec nie zapomnijcie zmierzyć się z ćwiczeniami sprawdzającymi!


Mamy nadzieję, że rady Heinza i Basi pomogą również Wam skuteczniej i z większą przyjemnością uczyć się niemieckiego.


Najnowsza lekcja dostępna jest tutaj. Polecamy Wam również nasz artykuł, w którym znajdziecie jeszcze więcej sprawdzonych rad i podpowiedzi dla osób uczących się języka niemieckiego. Możecie go przeczytać tutaj.

Oprac. CA