Wyjedź do Niemiec bezpiecznie i komfortowo ATERIMA Busem.
Rekrutacja i zatrudnienie on-line bez konieczności wychodzenia z domu. Aplikuj
Najlepsze oferty od pracodawcy nr 1 w rankingu Opiekunek24.pl
Aż 98% zadowolonych Opiekunów ze współpracy z nami – dołącz do nas!
Bezpieczna praca w pandemii w ATERIMA MED – mamy 6 gwarancji bezpieczeństwa!
W tym momencie 6 Opiekunek przegląda oferty pracy ATERIMA MED
Mamy dopasowane oferty - wyjedź na zlecenie do Niemiec na jak długo chcesz!
W ciągu ostatnich 2 godzin godzin aplikowało już 3 Opiekunów.
Współpracując z nami otrzymasz możliwość uczestnictwa w certyfikowanych szkoleniach.
Oferujemy dedykowany program szkolenia tylko dla Opiekunów ATERIMA MED
Dołącz do grona najlepszych Opiekunek i odbieraj premie do wynagrodzenia.
Tylko dla Opiekunów ATERIMA MED - profesjonalne wsparcie Zespołu Pielęgniarskiego!
Rozwijaj kompetencje językowe i zarabiaj więcej! Korzystaj z kursów języka niemieckiego!
ATERIMA MED – numer 1 wśród firm z branży opieki na seniorami w rankingu Opiekunek24.pl
Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów ATERIMA MED.
Blisko 1000 sprawdzonych ofert czeka na Ciebie. Aplikuj
Teraz najwyższe premie – sprawdź oferty i wyjedź z ATERIMA MED.
U nas to Ty wybierasz zlecenie! Blisko 1000 ofert czeka na Ciebie. Aplikuj Z nami zyskasz wysokie zarobki + PREMIE. Zawsze terminowe wypłaty. Aplikuj

Praca dla opiekunek w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Pani Greta wzdryga się, gdy opiekunka do niej podchodzi

„Pani Greta to spokojna i sympatyczna kobieta, ale jest jedna rzecz, która nie daje mi spokoju. Już drugą noc przez to nie śpię” – zwierzyła mi się Pani Marysia. Opiekunka właśnie dotarła na nowe zlecenie do Essen. Jej podopieczna – Pani Greta choruje na demencję i serce. Ma 80 lat, jest cicha, spokojna i zazwyczaj pogodna. Byłam ciekawa, co takiego się dzieje, że opiekunka aż tak martwi się o Panią Gretę.

Okazało się, że podopieczna wzdryga się, kiedy Pani Marysia do niej podchodzi. „Jej oczy wyglądają, jakby się czegoś bała, a ja przecież nie chcę jej zrobić krzywdy. Co robię nie tak?” – zastanawiała się Pani Marysia. Działo się tak, podczas codziennych czynności np., gdy opiekunka wchodziła do pokoju z herbatą lub jakąś przekąską.

Wyczułam, że ta sytuacja bardzo smuci Panią Marysię. Opiekunka bała się też, że podopieczna może jej nie lubić i stąd taka reakcja. Rozumiem Panią Marysię – każdy czułby się tak w podobnej sytuacji.

Od razu uspokoiłam opiekunkę, że zachowanie jej podopiecznej nie zależy od tego, czy Pani Greta ją polubiła. Osoby, które cierpią z powodu demencji często są lękliwe. Wiąże się to z tym, że mózg jest niewydolny. Niestety podopieczna być może nie rozpoznaje Pani Marysi i nie wie, że jest jej nową opiekunką. Dlatego też staje się niespokojna. „A już myślałam, że Pani Greta mnie po prostu nie lubi!” – Pani Marysi wyraźnie ulżyło :)

Poradziłam Pani Marysi, żeby starała się nie podchodzić do podopiecznej z tyłu. Dlaczego? Pani Greta ma demencję i może nie widzieć, kto do niej mówi, gdy opiekunka znajduje się poza zasięgiem wzroku. Jeśli znajdziemy się w podobnej sytuacji, możemy zrobić też prostą, ale skuteczną rzecz. Pukajmy delikatnie w drzwi lub ścianę, kiedy wchodzimy do pomieszczenia, gdzie znajduje się podopieczny.

Poradziłam jeszcze Pani Marysi, żeby po wejściu do pomieszczenia zawsze powoli zbliżała się do Pani Grety, potem podawała jej rękę, a na końcu przywitała się słowami: „Dzień dobry, jestem Maria i jestem pani opiekunką”. Tę czynność możemy powtarzać za każdym razem, kiedy będzie taka potrzeba.

Pamiętajmy, że opiekując się osobami cierpiącymi na demencję, musimy zrobić wszystko, co możliwe, żeby podopieczny czuł się bezpiecznie. Jeśli trzeba będzie za każdym razem się przedstawiać – naprawdę warto to zrobić dla dobra podopiecznego. Dla nas to prosta rzecz, a dla osoby z demencją, może robić ogromną różnicę. Po prostu podopieczni przestaną się bać, a to jest najważniejsze.

Mam nadzieję, że Pani Marysia da mi znać w najbliższym czasie, jak aktualnie wygląda sytuacja na miejscu :) 

A Wam zdarzają się podobne problemy? A może macie inny kłopot i mogłabym Wam pomóc? Napiszcie w komentarzu! :)

Zapraszam Was też do kontaktu w ramach mojego dyżuru pielęgniarskiego – codziennie od poniedziałku do piątku. Numer telefonu znajdziecie w Liście wyjazdowym. Więcej o dyżurze przeczytacie TUTAJ.

 

Pozdrawiam Was ciepło! 

Iwonka Przybyło

O autorce

Pielęgniarka Iwona Przybyło
Pielęgniarka Iwona Przybyło
O autorce
Pielęgniarka Iwona Przybyło
Nazywam się Iwona Przybyło, jestem pielęgniarką i Kierownikiem Zespołu Wsparcia Pielęgniarskiego w Akademii Opiekunów. Każdego dnia podczas dyżurów pielęgniarskich wspieram Opiekunów ATERIMA MED. Na co dzień pracuję również w szpitalu. czytaj więcej »

O autorce

Pielęgniarka Iwona Przybyło
Pielęgniarka Iwona Przybyło
O autorce
Pielęgniarka Iwona Przybyło
Nazywam się Iwona Przybyło, jestem pielęgniarką i Kierownikiem Zespołu Wsparcia Pielęgniarskiego w Akademii Opiekunów. Każdego dnia podczas dyżurów pielęgniarskich wspieram Opiekunów ATERIMA MED. Na co dzień pracuję również w szpitalu. czytaj więcej »

Najpopularniejsze wpisy

Plecy opiekuna w potrzebie! Jak radzić sobie z bólem kręgosłupa?
„W krzyżu mnie rwie”, „Pani Iwonko, plecy mi wysiadają” – powtarzała Pani Regina. Problem z bólem pleców to poważna sprawa. Gdy boli, opiekunka nie może wywiązywać się z obowiązków. A co najważniejsze – cierpi na tym jej zdrowie. Dziś podzielę się z Wami wskazówkami, jak zadbać o swoje plecy. więcej »
2021-12-20
Senior siada przed talerzem z posiłkiem i nie chce jeść. Co zrobić?
„Pani Iwonko, co mam robić, kiedy mój senior w ogóle nie chce jeść?” – usłyszałam w słuchawce telefonu. Po głosie poznałam, że Pani Ania była bardzo zmartwiona. więcej »
2019-10-21
Podopieczny z demencją chodzi za opiekunem krok w krok. Co zrobić?
„Seniorka wszędzie za mną chodzi jak cień. Denerwuje się, gdy pójdę na chwilę do łazienki” – opowiadała Pani Bożenka. Opiekunka zajmuje się 84-letnią panią Agnes. Zachowanie podopiecznej jest dla opiekunki uciążliwie. Czy można temu jakoś zaradzić? więcej »
2021-05-17

Dodaj komentarz

Zamów bezpłatne połączenie →

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.