Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
ATERIMA MED to pewna i sprawdzona firma – jesteśmy na rynku opieki już ponad 10 lat!
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
W opinii Opiekunek24 jesteśmy numerem 1 wśród firm świadczących usługi opieki.
Pomagamy w dopasowaniu oferty do potrzeb i możliwości Opiekuna. Porozmawiajmy!
98% Opiekunów i podopiecznych jest zadowolona ze współpracy z nami. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów!
Do grona Opiekunów ATERIMA MED właśnie dołączyła kolejna Opiekunka. Dziękujemy za zaufanie!
Najlepsze oferty schodzą jak świeże bułeczki. Teraz przegląda je 11 osób.
Teraz nasze oferty sprawdza 7 osób.
Nasze oferty weryfikuje teraz 17 osób.
W tej chwili nasi koordynatorzy potwierdzają oferty z 18 Opiekunkami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna 87 Opiekunek.
Świętujemy! Właśnie podpisaliśmy umowę z kolejną Opiekunką!
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmienniczką.
Rok 2022 to rok wyższych stawek za zlecenie. Dobrze zarabiaj z ATERIMA MED.
5 gwarancji bezpieczeństwa – wyjedź na zlecenie ze spokojną głową. Dajemy poczucie bezpieczeństwa w czasie pandemii.
Jesteśmy w razie potrzeby – zapewniamy indywidualną opiekę Koordynatora.
Pomagamy w opiece nad podopiecznym – służymy fachową poradą Zespołu Pielęgniarskiego.
Oferujemy bezpłatne cykle webinarów z certyfikatem „Profesjonalni w opiece”– tylko dla Opiekunów ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna – oferujemy pakiet dodatkowego ubezpieczenia, w tym ubezpieczenie na wypadek zachorowania na COVID-19.
Zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem z adresu pod adres.
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do potrzeb i możliwości Opiekuna.
image/svg+xml

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Brzmi w trzcinie

Kochacie lato? Jasne! Kojarzy się dobrze. Słońce, urlop, swoboda.

Jest też druga strona letnich przygód. Chrząszcze uaktywnione – nie tylko w Szczebrzeszynie. Komary atakują. Muchy natrętnie przelatują, nie dają się upolować. Kleszcze straszą w trawach potęgując insektofobię. Jak przetrwać? Jak utrzymać całe to towarzystwo w bezpiecznej odległości? Zrelaksować się spokojnie w ogrodzie na tarasie, na balkonie, pospacerować po łące?

W aptekach i drogeriach są dostępne różne środki zabezpieczające nas przed insektami – mamy wybór. Jakie są natomiast wypróbowane sposoby naturalne? Podaję kilka sposobów.

Olejki na pomoc

Insekty odstraszają zapachy niektórych olejków eterycznych: lawendowego, cedrowego, cytronelli, lemongrasowego, bergamotowego, szałwiowego, goździkowego, eukaliptusowego. Kilka kropel wymienionych olejków (niekoniecznie wszystkich naraz) dodać do lampki, świecy zapachowej i już mamy ochronę. Dym nasączony zapachem olejków pozwoli niepożądane towarzystwo utrzymać z daleka. Za to dla większości z nas powyższe aromaty są przyjemne. Możemy również skropić olejkami (oszczędnie! żeby głowa nie rozbolała) obuwie, obicia krzeseł itd., by "zaznaczyć" strefę wolną od brzęczących gości.

Krem przeciwko owadom

Krem zabezpieczający, który z łatwością można zrobić samemu w domu

Olej kokosowy znacie? Jest już ogólnie dostępny w Polsce i w Niemczech. Tak na marginesie przypominam, że włączony do diety zapobiega chorobie Alzheimera.

Jest dobry do skóry jako krem i można na jego bazie zrobić krem ochronny przed insektami.

30-40 g oleju kokosowego dać do małego garnuszka i na małym palniku rozpuścić. Dodać 5 kropel wyżej wymienionych olejków eterycznych olejków eterycznych. Przed wyjściem w tereny zielone nasmarować skórę.

Spray antyinsektowy

Można również zrobić samemu spray antyinsektowy.

10-20 kropli olejków jak wyżej rozpuścić w 3 ml alkoholu etylowego 70%, dodać 90-100 ml wody destylowanej. Wszystko zmieszać, dać do butelki z rozpylaczem. Przed wyjściem skropić włosy, ubranie, torbę, plecak, wetrzeć odrobinę w twarz – nie spryskiwać bezpośrednio.

Trzeba wiedzieć, że komary lgną do ciał spoconych. Nadmierne pocenie hamuje herbatka z szałwii, która działa jak antyperspirant. Trzeba też zwrócić uwagę na dietę: komary unikają osób, które mają wystarczający poziom witaminy B.

Co pomaga na łące?

Naturalnymi środkami, które możemy spotkać na łące są: kwiaty stokrotki pospolitej, liście szczawiu i przede wszystkim liście babki lancetowatej. Zrywamy, rozcieramy i przykładamy na zaatakowane miejsce. Z ogrodu takie samo działanie ma sok z natki pietruszki.

Swędzenie i ból po ukąszeniu owadów koi strumień zimnej wody.

Na ukąszenia rewelacyjny jest sok z cebuli, czosnku, pora, mięty pieprzowej.

Tyle. Spotkań bezpośrednich z kleszczami, osami, bąkami i temu podobnymi nie życzę. W niemieckich aptekach i drogeriach są oczywiście dostępne środki "gegen Zecken" i temu podobnymi.

Najsympatyczniejszy jest oczywiście chrząszcz w trzcinie w Szczebrzeszynie, który jest absolutnie nieszkodliwy, tylko cudzoziemców straszy.

Kto Szczebrzeszyn zna, wie że stoi cudny pomnik chrząszcza nad strumieniem ze skrzypcami i chrząszcz tam sobie brzmi, brzmi, brzmi...

Jak będziecie w okolicy, koniecznie go musicie odwiedzić!

 

Henia Janik

O autorce

Henryka Janik
Henryka Janik
O autorce
Henryka Janik
Czyli jestem jedną z was - opiekunką, która zaczęła jeździć do Niemiec przeszło 7 lat temu. Miałam 27-podopiecznych. Tak jak wy - wyjechałam do pracy za Odrę, bo... kredyty, pętla finansowa, utrata pracy, operacja męża, a tu nie ma pieniędzy, trzeba skończyć rozpoczętą budowę domu, dzieci chcą studiować a ty chcesz, żeby w życiu miały lepiej... Albo chciałaś po prostu uciec od sytuacji, która wydawała ci się nie-do-wytrzymania i liczyłaś na to, że jak odskoczysz gdzieś dalej, sytuacja może zmieni się na lepsze... Tak było? A może miałaś jeszcze zupełnie inny powód, aby podjąć taką pracę? czytaj więcej »

O autorce

Henryka Janik
Henryka Janik
O autorce
Henryka Janik
Czyli jestem jedną z was - opiekunką, która zaczęła jeździć do Niemiec przeszło 7 lat temu. Miałam 27-podopiecznych. Tak jak wy - wyjechałam do pracy za Odrę, bo... kredyty, pętla finansowa, utrata pracy, operacja męża, a tu nie ma pieniędzy, trzeba skończyć rozpoczętą budowę domu, dzieci chcą studiować a ty chcesz, żeby w życiu miały lepiej... Albo chciałaś po prostu uciec od sytuacji, która wydawała ci się nie-do-wytrzymania i liczyłaś na to, że jak odskoczysz gdzieś dalej, sytuacja może zmieni się na lepsze... Tak było? A może miałaś jeszcze zupełnie inny powód, aby podjąć taką pracę? czytaj więcej »

Najpopularniejsze wpisy

Wokół jelit uwag kilka
Problemy z jelitami nasi podopieczni mają prawie bez wyjątku – jakby zostały wpisane w ten przedział wiekowy (aczkolwiek są wyjątki). Dzisiaj podam kilka porad zaczerpniętych z niemieckiego czasopisma Landapotheke dotyczących biegunki. Jakie środki domowe radzą stosować niemieccy naturoterapeuci? więcej »
2019-05-20
Krótki donos o dziadostwie
Najpierw męska decyzja. Albo ja, albo one. Powiedz "Nie!" długom i pętli, w którą się zaplątałeś. Nie zwalaj winy na rząd, osoby postronne, dzieciństwo i temu podobne okoliczności łagodzące. więcej »
2018-10-01
Biała Maria szlocha w piwnicy
Kolekcje reklamówek, zapalniczek, długopisów, hotelowe mydełka, jednorazówki szamponów, próbki perfum – wszystko skrzętnie skrywane na wypadek… Na wypadek czego? Niespodziewanego kataklizmu? Kto w takim wypadku pomyśli o próbce perfum Jil Sander? więcej »
2018-08-30

Dodaj komentarz

Zamów bezpłatne połączenie →