ATERIMA MED to pewna, legalna i bezpieczna firma – jesteśmy na rynku od 2011 roku
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
Jesteśmy firmą nr 1 w branży opiekuńczej według rankingu firm na portalu opiekunki24.pl.
9,7/10 – nasza ocena wśród polecających nas Opiekunów. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów – sprawdź nasze oferty!
W naszej codziennej pracy kierujemy się mottem: „zaopiekuj się naszym Podopiecznym, a my zaopiekujemy się Tobą”.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do bezpłatnych webinarów „Profesjonalni w opiece" z przydatnymi wskazówkami dotyczącymi opieki nad osobami starszymi.
Zapewniamy stałą i indywidualną opiekę Koordynatora.
Nasi Opiekunowie mogą korzystać z nieodpłatnych i indywidualnych porad prawnych.
Organizujemy przejazd w obie strony i zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem od drzwi do drzwi.
Zapewniamy wsparcie psychologiczne przez telefoniczne konsultacje z psychologiem.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do wsparcia językowego przez indywidualne konsultacje z lektorem języka niemieckiego oraz kursy językowe.
Zapewniamy wsparcie merytoryczne przez telefoniczne konsultacje w zakresie opieki z Ekspertami Biura Medycznego ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna prywatnym ubezpieczeniem medycznym, które uprawnia do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej na terenie Niemiec i Polski.
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmiennikami.
Mamy zlecenia w atrakcyjnych regionach Niemiec – sprawdź nasze oferty!
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do preferencji Opiekuna.
Do grona Opiekunów ATERIMA MED dołączył właśnie kolejny Opiekun – dziękujemy za zaufanie.
Teraz nasze oferty przegląda 17 osób. Sprawdź dostępne zlecenia i zarezerwuj najlepsze dla siebie.
W tej chwili nasi Koordynatorzy potwierdzają oferty z 23 Opiekunami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna aż 64 Opiekunów.
image/svg+xml

Brzmi w trzcinie

Kochacie lato? Jasne! Kojarzy się dobrze. Słońce, urlop, swoboda.

Jest też druga strona letnich przygód. Chrząszcze uaktywnione – nie tylko w Szczebrzeszynie. Komary atakują. Muchy natrętnie przelatują, nie dają się upolować. Kleszcze straszą w trawach potęgując insektofobię. Jak przetrwać? Jak utrzymać całe to towarzystwo w bezpiecznej odległości? Zrelaksować się spokojnie w ogrodzie na tarasie, na balkonie, pospacerować po łące?

W aptekach i drogeriach są dostępne różne środki zabezpieczające nas przed insektami – mamy wybór. Jakie są natomiast wypróbowane sposoby naturalne? Podaję kilka sposobów.

Olejki na pomoc

Insekty odstraszają zapachy niektórych olejków eterycznych: lawendowego, cedrowego, cytronelli, lemongrasowego, bergamotowego, szałwiowego, goździkowego, eukaliptusowego. Kilka kropel wymienionych olejków (niekoniecznie wszystkich naraz) dodać do lampki, świecy zapachowej i już mamy ochronę. Dym nasączony zapachem olejków pozwoli niepożądane towarzystwo utrzymać z daleka. Za to dla większości z nas powyższe aromaty są przyjemne. Możemy również skropić olejkami (oszczędnie! żeby głowa nie rozbolała) obuwie, obicia krzeseł itd., by "zaznaczyć" strefę wolną od brzęczących gości.

Krem przeciwko owadom

Krem zabezpieczający, który z łatwością można zrobić samemu w domu

Olej kokosowy znacie? Jest już ogólnie dostępny w Polsce i w Niemczech. Tak na marginesie przypominam, że włączony do diety zapobiega chorobie Alzheimera.

Jest dobry do skóry jako krem i można na jego bazie zrobić krem ochronny przed insektami.

30-40 g oleju kokosowego dać do małego garnuszka i na małym palniku rozpuścić. Dodać 5 kropel wyżej wymienionych olejków eterycznych olejków eterycznych. Przed wyjściem w tereny zielone nasmarować skórę.

Spray antyinsektowy

Można również zrobić samemu spray antyinsektowy.

10-20 kropli olejków jak wyżej rozpuścić w 3 ml alkoholu etylowego 70%, dodać 90-100 ml wody destylowanej. Wszystko zmieszać, dać do butelki z rozpylaczem. Przed wyjściem skropić włosy, ubranie, torbę, plecak, wetrzeć odrobinę w twarz – nie spryskiwać bezpośrednio.

Trzeba wiedzieć, że komary lgną do ciał spoconych. Nadmierne pocenie hamuje herbatka z szałwii, która działa jak antyperspirant. Trzeba też zwrócić uwagę na dietę: komary unikają osób, które mają wystarczający poziom witaminy B.

Co pomaga na łące?

Naturalnymi środkami, które możemy spotkać na łące są: kwiaty stokrotki pospolitej, liście szczawiu i przede wszystkim liście babki lancetowatej. Zrywamy, rozcieramy i przykładamy na zaatakowane miejsce. Z ogrodu takie samo działanie ma sok z natki pietruszki.

Swędzenie i ból po ukąszeniu owadów koi strumień zimnej wody.

Na ukąszenia rewelacyjny jest sok z cebuli, czosnku, pora, mięty pieprzowej.

Tyle. Spotkań bezpośrednich z kleszczami, osami, bąkami i temu podobnymi nie życzę. W niemieckich aptekach i drogeriach są oczywiście dostępne środki "gegen Zecken" i temu podobnymi.

Najsympatyczniejszy jest oczywiście chrząszcz w trzcinie w Szczebrzeszynie, który jest absolutnie nieszkodliwy, tylko cudzoziemców straszy.

Kto Szczebrzeszyn zna, wie że stoi cudny pomnik chrząszcza nad strumieniem ze skrzypcami i chrząszcz tam sobie brzmi, brzmi, brzmi...

Jak będziecie w okolicy, koniecznie go musicie odwiedzić!

 

Henia Janik

O autorce

Henryka Janik
Henryka Janik
O autorce
Henryka Janik
Czyli jestem jedną z was - opiekunką, która zaczęła jeździć do Niemiec przeszło 7 lat temu. Miałam 27-podopiecznych. Tak jak wy - wyjechałam do pracy za Odrę, bo... kredyty, pętla finansowa, utrata pracy, operacja męża, a tu nie ma pieniędzy, trzeba skończyć rozpoczętą budowę domu, dzieci chcą studiować a ty chcesz, żeby w życiu miały lepiej... Albo chciałaś po prostu uciec od sytuacji, która wydawała ci się nie-do-wytrzymania i liczyłaś na to, że jak odskoczysz gdzieś dalej, sytuacja może zmieni się na lepsze... Tak było? A może miałaś jeszcze zupełnie inny powód, aby podjąć taką pracę? czytaj więcej »

O autorce

Henryka Janik
Henryka Janik
O autorce
Henryka Janik
Czyli jestem jedną z was - opiekunką, która zaczęła jeździć do Niemiec przeszło 7 lat temu. Miałam 27-podopiecznych. Tak jak wy - wyjechałam do pracy za Odrę, bo... kredyty, pętla finansowa, utrata pracy, operacja męża, a tu nie ma pieniędzy, trzeba skończyć rozpoczętą budowę domu, dzieci chcą studiować a ty chcesz, żeby w życiu miały lepiej... Albo chciałaś po prostu uciec od sytuacji, która wydawała ci się nie-do-wytrzymania i liczyłaś na to, że jak odskoczysz gdzieś dalej, sytuacja może zmieni się na lepsze... Tak było? A może miałaś jeszcze zupełnie inny powód, aby podjąć taką pracę? czytaj więcej »

Najpopularniejsze wpisy

Wokół jelit uwag kilka
Problemy z jelitami nasi Podopieczni mają prawie bez wyjątku – jakby zostały wpisane w ten przedział wiekowy (aczkolwiek są wyjątki). Dzisiaj podam kilka porad zaczerpniętych z niemieckiego czasopisma Landapotheke dotyczących biegunki. Jakie środki domowe radzą stosować niemieccy naturoterapeuci? więcej »
2024-01-16
Krótki donos o dziadostwie
Najpierw męska decyzja. Albo ja, albo one. Powiedz "Nie!" długom i pętli, w którą się zaplątałeś. Nie zwalaj winy na rząd, osoby postronne, dzieciństwo i temu podobne okoliczności łagodzące. więcej »
2018-10-01
Biała Maria szlocha w piwnicy
Kolekcje reklamówek, zapalniczek, długopisów, hotelowe mydełka, jednorazówki szamponów, próbki perfum – wszystko skrzętnie skrywane na wypadek… Na wypadek czego? Niespodziewanego kataklizmu? Kto w takim wypadku pomyśli o próbce perfum Jil Sander? więcej »
2018-08-30

Dodaj komentarz

Zamów bezpłatne połączenie →