Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
ATERIMA MED to pewna i sprawdzona firma – jesteśmy na rynku opieki już ponad 10 lat!
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
W opinii Opiekunek24 jesteśmy numerem 1 wśród firm świadczących usługi opieki.
Pomagamy w dopasowaniu oferty do potrzeb i możliwości Opiekuna. Porozmawiajmy!
98% Opiekunów i podopiecznych jest zadowolona ze współpracy z nami. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów!
Do grona Opiekunów ATERIMA MED właśnie dołączyła kolejna Opiekunka. Dziękujemy za zaufanie!
Najlepsze oferty schodzą jak świeże bułeczki. Teraz przegląda je 11 osób.
Teraz nasze oferty sprawdza 7 osób.
Nasze oferty weryfikuje teraz 17 osób.
W tej chwili nasi koordynatorzy potwierdzają oferty z 18 Opiekunkami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna 87 Opiekunek.
Świętujemy! Właśnie podpisaliśmy umowę z kolejną Opiekunką!
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmienniczką.
Rok 2022 to rok wyższych stawek za zlecenie. Dobrze zarabiaj z ATERIMA MED.
5 gwarancji bezpieczeństwa – wyjedź na zlecenie ze spokojną głową. Dajemy poczucie bezpieczeństwa w czasie pandemii.
Jesteśmy w razie potrzeby – zapewniamy indywidualną opiekę Koordynatora.
Pomagamy w opiece nad podopiecznym – służymy fachową poradą Zespołu Pielęgniarskiego.
Oferujemy bezpłatne cykle webinarów z certyfikatem „Profesjonalni w opiece”– tylko dla Opiekunów ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna – oferujemy pakiet dodatkowego ubezpieczenia, w tym ubezpieczenie na wypadek zachorowania na COVID-19.
Zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem z adresu pod adres.
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do potrzeb i możliwości Opiekuna.

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Mój pierwszy wyjazd do Niemiec

Zastanawiasz się nad zmianą pracy i szukasz nowych wyzwań? A może przechodzisz na emeryturę i dysponujesz sporą ilością czasu wolnego? Masz ochotę poznać nową kulturę, a także nauczyć się niemieckiego? A może po prostu chcesz dorobić do rodzinnego budżetu, bo zbierasz właśnie na remont mieszkania?

Jeśli nie wiesz od czego zacząć, brakuje Ci odwagi i dopiero zaczynasz pracę w branży opiekuńczej, proponujemy zapoznać się z poniższym artykułem, który podpowie Ci, w jaki sposób przygotować się do pierwszego wyjazdu do Niemiec z ATERIMA MED w charakterze opiekunki osób starszych.

Wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań.

Zaczynamy?

1. Kim tak naprawdę jest opiekunka osób starszych?

Podejmując pracę w tej branży trzeba mieć odpowiednie predyspozycje osobowościowe oraz dobry stan zdrowia. Trzeba posiadać sporo cierpliwości i empatii do drugiej osoby. Mile widziane jest doświadczenie w opiece, referencje i zaangażowanie.

Decyzja o wyjeździe nie należy do najłatwiejszych, bo zostawia się w Polsce rodzinę czy znajomych. Praca w opiece jest wymagająca, ale też dająca wiele satysfakcji. Trzeba być zatem pewnym i zdecydowanym. Najlepiej będzie, jeśli przed wyjazdem postawisz sobie cel. Musisz zdawać sobie sprawę z tego, że jedziesz tam tylko na jakiś czas, a nie na stałe. Wyobraź sobie, kiedy wracasz zadowolona ze zlecenia, bo masz za sobą nowe doświadczenie, lepszą znajomość języka niemieckiego, a na koncie środki, które pozwolą Ci np. na zakup nowych mebli do pokoju.

2. Jak wygląda proces rekrutacyjny?

Jeżeli myślisz o podjęciu pracy, skontaktuj się ze konsultantami ATERIMA MED, którzy opowiedzą szczegółowo o warunkach zatrudnienia, wypełnią z Tobą formularz zgłoszeniowy i przeprowadzą krótką rozmowę w języku niemieckim. Wtedy też dobiorą zlecenie do Twoich preferencji i dyspozycyjności. Twoje wynagrodzenie uzależnione będzie od znajomości języka i od trudności zlecenia.

Rozumiemy, że spora część osób nigdy nie miała styczności z językiem niemieckim, więc przygotowaliśmy dla nich pewne rozwiązania, które pomogą spokojnie przygotować się im do wyjazdu.

O tym, jak nauczyć się języka niemieckiego, możesz przeczytać tutaj.

Prowadzimy spotkania rekrutacyjne na terenie całej Polski. Informujemy o nich z wyprzedzeniem na stronie www.aterima-med.pl/tu-bedziemy. Jest też możliwość podpisania umowy korespondencyjnie. Nie trać czasu, zadzwoń na numer 12 341 15 15.

3. Jakie są obowiązki opiekunki osób starszych?

Codzienne obowiązki opiekuna wymagają sporej siły psychicznej i fizycznej. Pewnie zastanawiasz się, co będzie należeć do Twoich zadań? Śledzisz na różnych forach wypowiedzi innych opiekunek, szukasz wparcia?

Podejmując pracę w ATERIMA MED, do Twoich obowiązków będą należeć m.in. czynności związane z prowadzeniem gospodarstwa domowego, towarzystwo i wsparcie podopiecznego, a także czynności higieniczne, pielęgnacyjne i aktywizacja. Warto pamiętać o tym, że opiekunka/opiekun nie opatruje odleżyn, nie robi opatrunków, zastrzyków, nie mierzy cukru, a także nie rozdziela i nie dawkuje leków.

Każdy podopieczny jest inny, więc Twój zakres obowiązków może się różnić, w zależności od zlecenia.

4. Zaproponowano mi zlecenie, co dalej?

Kiedy Koordynator przedstawił Ci zlecenie, na którym spodobały Ci się warunki, Twój profil zostanie wysłany do rodziny podopiecznego. Jeśli wszystkie szczegóły zostaną już uzgodnione, poinformujemy Cię o tym niezwłocznie i zorganizujemy podróż do Niemiec. To my opłacamy bilety. Zazwyczaj jest to bus lub większy autokar typu Sindbad. Jeśli chcesz pojechać na zlecenie własnym środkiem transportu zwrócimy Ci koszty do 100 EUR w dwie strony.

Przed podróżą otrzymasz list wyjazdowy, na którym będą podane informacje dotyczące podopiecznego, jego stanu zdrowia, a także dokładny adres, dzień rozpoczęcia pracy oraz przewidywany termin zakończenia zlecenia.

Twoim zadaniem będzie spakowanie swojego bagażu. Co warto ze sobą zabrać do pracy w Niemczech? Kilka rad na ten temat znajdziesz w naszym artykule

5. Dlaczego ATERIMA MED?

Powodów, dla którego warto podjąć współpracę z ATERIMA MED, jest wiele. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że jesteśmy firmą, która działa na rynku od 2011 roku i do tej pory zatrudniła setki opiekunów, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Wyjeżdżając z nami masz pewność, że wypłata będzie zawsze na czas. To Ty decydujesz o tym, w jakiej walucie chcesz otrzymać wypłatę – w euro, czy w złotówkach. To Ty masz wpływ na to, na którą stellę (czyli miejsce pracy w Niemczech) pojedziesz. Z ATERIMA MED każdy opiekun pozostaje w stałym kontakcie z Koordynatorem. Zapewniamy prywatne ubezpieczenie, wspieramy pielęgniarek i psychologa w trudnych chwilach, a co najważniejsze - stawiamy na bezpieczeństwo, jak i rozwój.

Wiele powodów, dla których warto wyjechać do pracy w Niemczech z ATERIMA MED znajdziesz TUTAJ

 

Praca opiekuna jest odpowiedzialna i wymagająca. Potwierdzi ten fakt każdy, kto miał okazję pracować w tym zawodzie. Trzeba być gotowym na wiele wyzwań.

Ważne jest to, aby przed wyjazdem mieć pozytywne nastawienie. Uśmiech i pogoda ducha pomogą Ci przezwyciężyć strach przed nieznanym.  

„Nieznane” może przynieść Ci też wiele niezapomnianych, radosnych momentów i wzmocnić przekonanie o własnej sile, odwadze i decyzyjności. Nie zapominaj o tym. Może więc warto spróbować? Czekamy na Ciebie.

Zamów bezpłatne połączenie →

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.