Porady i informacje praktyczne

Niemiecki dla opiekunek: lekcje dla początkujących z Teresą

W ATERIMA MED od kilku lat tworzymy bezpłatny, internetowy kurs niemieckiego z Basią skierowany do wszystkich opiekunów, który cieszy się dużym zainteresowaniem. Specjalnie z myślą o osobach, które dopiero rozpoczynają naukę języka niemieckiego i chcą wyjechać do pracy jako opiekunka w Niemczech przygotowaliśmy nowy kurs z opiekunką, panią Teresą.

Chcesz wyjechać? Ucz się języka!

kurs-niemieckiego-ATERIMA-MEDPrzynajmniej podstawowa znajomość języka niemieckiego jest warunkiem do pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech. Komunikacja z podopiecznym i jego rodziną to podstawa dobrej opieki. Kandydaci do pracy w opiece nad osobami starszymi często nie mogą wyjechać do pracy do Niemiec właśnie przez brak znajomości języka – nawet mimo posiadanego doświadczenia w opiece. Niemiecki opanowany przynajmniej na stopniu podstawowym zapewnia bezpieczeństwo podopiecznemu oraz wpływa na komfort pracy opiekunki. W naszym artykule przeczytasz, jak podzielone są poszczególne poziomy znajomości niemieckiego w ATERIMA MED.

Niemiecki dla opiekunek z Teresą

Właśnie dlatego w ATERIMA MED postanowiliśmy przygotować nowy kurs niemieckiego – tym razem są to lekcje dla osób rozpoczynających swoją przygodę z językiem niemieckim. Towarzyszką nauki w nowym kursie jest Teresa – opiekunka osób starszych, której udało się opanować podstawy języka i wyjechać do pracy jako opiekunka w Niemczech w ATERIMA MED. Teraz pani Teresa dzieli się swoimi doświadczeniami z innymi opiekunami. Nowy kurs niemieckiego dla opiekunek pozwala opanować wiele podstawowych zwrotów niezbędnych w codziennej opiece nad osobami starszymi oraz poprawną wymowę dzięki nagraniom audio w dialogach. Pierwszą lekcję kursu znajdziesz TUTAJ

Niemiecki? Czas start!

Rozpoczynasz naukę języka od podstaw? Świetnie! Sama motywacja i chęć poznania obcego języka jest na początku bardzo ważna. Osoby, które decydują się na naukę na własną rękę mogą na początku swojej drogi napotkać parę problemów, np. związanych z poprawną wymową. Na szczęście, wymowa w języku niemieckim nie jest wyjątkowo trudna – wystarczy zapamiętanie kilku głównych zasad czytania samogłosek krótkich i długich, spółgłosek oraz kilku wyjątków w niemieckim alfabecie.

Dzięki nagraniom audio umieszczonych przy każdym wersie w dialogu wszystkie osoby rozpoczynające naukę języka ucząc się pierwszych wyrażeń od razu mogą poznać podstawowe zasady wymawiania poszczególnych słów, co na początku nauki jest bardzo istotne. Słuchając dialogów automatycznie zapamiętujemy ich wymowę – według naukowców, mózg człowieka już poprzez osłuchanie się z językiem jest pobudzany do nauki nowych wyrazów.

W nowych lekcjach niemieckiego z Teresą znajdziesz:

  • przydatne dialogi,
  • nagrania audio do odsłuchania,
  • rady dotyczące nauki języka,
  • ciekawostki dla dociekliwych,
  • ćwiczenia utrwalające wiedzę.

Kurs niemieckiego z Teresą rozpoczynają lekcje, z których dowiesz się jak prawidłowo przedstawić się oraz jak prosto opowiedzieć o sobie i swojej rodzinie. Dzięki temu bez problemu zrobisz dobre wrażenie po przyjeździe do Niemiec.

 

Chcesz opanować niemiecki i wyjechać do Niemiec jako opiekunka? Zacznij już teraz – im szybciej zaczniesz się uczyć języka, tym lepsze efekty osiągniesz. Nie ma czasu do stracenia, lekcje z panią Teresą czekają!

ZOBACZ NASZE OFERTY PRACY! ZOBACZ NASZE OFERTY PRACY!