Wyjedź do Niemiec bezpiecznie i komfortowo ATERIMA Busem.
Rekrutacja i zatrudnienie on-line bez konieczności wychodzenia z domu. Aplikuj
Najlepsze oferty od pracodawcy nr 1 w rankingu Opiekunek24.pl
Aż 98% zadowolonych Opiekunów ze współpracy z nami – dołącz do nas!
Bezpieczna praca w pandemii w ATERIMA MED – mamy 5 gwarancji bezpieczeństwa!
W tym momencie 6 Opiekunek przegląda oferty pracy ATERIMA MED
Mamy dopasowane oferty - wyjedź na zlecenie do Niemiec na jak długo chcesz!
W ciągu ostatnich 2 godzin godzin aplikowało już 5 Opiekunów.
Współpracując z nami otrzymasz możliwość uczestnictwa w certyfikowanych szkoleniach.
Oferujemy dedykowany program szkolenia tylko dla Opiekunów ATERIMA MED
Dołącz do grona najlepszych Opiekunek i odbieraj premie do wynagrodzenia.
Tylko dla Opiekunów ATERIMA MED - profesjonalne wsparcie Zespołu Pielęgniarskiego!
Rozwijaj kompetencje językowe i zarabiaj więcej! Korzystaj z kursów języka niemieckiego!
ATERIMA MED – numer 1 wśród firm z branży opieki na seniorami w rankingu Opiekunek24.pl
Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów ATERIMA MED.
Blisko 1000 sprawdzonych ofert czeka na Ciebie. Aplikuj
Teraz najwyższe premie – sprawdź oferty i wyjedź z ATERIMA MED.
U nas to Ty wybierasz zlecenie! Blisko 1000 ofert czeka na Ciebie. Aplikuj Z nami zyskasz wysokie zarobki + PREMIE. Zawsze terminowe wypłaty. Aplikuj

Praca dla opiekunek w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Jak Opiekunka osób starszych powinna dbać o własne zdrowie?

Opieka nad osobami starszymi wiąże się z codziennymi obowiązkami, które wymagają zarówno siły fizycznej jak i psychicznej. Pracując jako Opiekunka osób starszych należy pamiętać, że aby dobrze opiekować się podopiecznym, należy zadbać także o siebie i swoje zdrowie.

Pomagając innym, nie zapominaj o sobie!

Praca Opiekunki w Niemczech jest zawodem wymagającym, dlatego też nie należy zapominać o swoim zdrowiu i potrzebie regeneracji sił. Codzienna opieka nad osobami starszymi może być sporym obciążeniem dla Opiekuna w dłuższej perspektywie czasu. Aby ułatwić sobie pracę w opiece, warto zwrócić uwagę na kilka czynników, które mają dobry wpływ na samopoczucie Opiekuna – zarówno fizyczne, jak i psychiczne

Jesteś tym co jesz (i pijesz!)

Prawidłowo zbilansowana dieta i regularne nawadnianie organizmu to podstawa. Podczas pracy jako Opiekunka osób starszych łatwo zapomnieć o swoich zdrowych nawykach. Staraj się jednak jeść posiłki regularnie – najlepiej co 2-3 godziny. Wybieraj produkty bogate w witaminy i minerały. 

Odpowiednie nawodnienie jest bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na funkcjonowanie organizmu – zarówno podopiecznego, jak i Opiekuna. Opiekunowie, którzy przyjmują leki, muszą szczególnie pamiętać o uzupełnianiu płynów – większość leków działa prawidłowo tylko przy odpowiednim nawodnieniu organizmu.

Pamiętaj o regularnym piciu wody! Zadbaj również o swojego podopiecznego – jeśli trzeba go namawiać do wypicia szklanki wody, dobrym sposobem jest przygotowywanie dwóch kubków z napojem – dla siebie i dla seniora. Kiedy podczas rozmowy zaczniesz pić, najprawdopodobniej podopieczny zrobi to samo.

Ruch to zdrowie!

zdrowie-Opiekunki-osob-starszychAktywność fizyczna, najlepiej na świeżym powietrzu, poprawia nastrój i samopoczucie. Już regularne, krótkie spacery pozwalają odetchnąć i nabrać energii. Ruch wpływa na produkcję endorfin w organizmie – nazywanych również hormonami szczęścia, które neutralizują negatywne skutki obciążeń działających na mięśnie i stawy. Spacery mogą pozytywnie wpływać także na samopoczucie podopiecznego – jeśli jego stan zdrowia pozwala na krótkie przechadzki, nie wahaj się wprowadzić ich do planu dnia seniora. Jeśli Twój podopieczny jest osobą leżącą lub ma problemy z mobilnością i spacery nie są możliwe, aby pozostać w formie możesz postawić na proste, codzienne ćwiczenia w domu, np. programy ćwiczeń rozluźniających lub wzmacniających mięśnie i kręgosłup, które są bezpłatnie dostępne w Internecie (np. w serwisie Youtube). 

Zbawienna moc rozmowy

Opieka nad osobami starszymi to udzielanie pomocy i ciągłego wsparcia, które z czasem może stać się sporym obciążeniem dla Opiekunki. Jeśli jesteś zestresowana lub czujesz, że sytuacja zaczyna Cię przerastać warto porozmawiać z bliską osobą. Kilka minut rozmowy z rodziną lub przyjaciółką przez telefon lub Skype’a dodaje otuchy i poprawia nastrój.

Opiekunki osób starszych ATERIMA MED w razie problemów lub pytań mogą skorzystać z telefonicznych dyżurów ekspertów: doświadczonej pielęgniarki, która udzieli porad m.in. z zakresu opieki nad seniorem cierpiącym na choroby takie jak demencja lub Alzheimer oraz cyklicznych dyżurów „Wsparcie w trudnych chwilach”, podczas których można porozmawiać na temat trudnych sytuacji w pracy Opiekunki w Niemczech, np. jak radzić sobie z zaburzeniami nastroju podopiecznego lub z odchodzeniem i śmiercią seniora.

Zdrowa Opiekunka osób starszych = dobra opieka

Podczas pracy jako Opiekunka osób starszych w Niemczech nie można zapominać o sobie. Opieka nad osobami starszymi i dobre sprawowanie obowiązków jest możliwe tylko w przypadku, gdy Opiekun dba o siebie, swoje potrzeby i emocje. Mimo całodobowej opieki nad seniorem ważne jest, aby – w miarę możliwości – wygospodarować trochę czasu na regenerację sił. Może być to czas, w którym podopieczny ucina sobie popołudniową drzemkę, a Opiekunka może wykorzystać na swoją ulubioną formę wypoczynku, np. czytanie książki lub słuchanie muzyki.

Jeśli podczas pracy jako Opiekunka w Niemczech zachorujesz, pamiętaj, aby nie bagatelizować objawów choroby. Wszyscy Opiekunowie ATERIMA MED są objęci pakietem dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego, dlatego w razie choroby możesz skorzystać z niemieckiej opieki medycznej na tych samych zasadach co obywatele Niemiec.

Pamiętaj, aby dobrze wykorzystać swój czas wolny pomiędzy zleceniami w Polsce (tzw. pauzę). Jest to okres, w którym możesz skupić się na sobie – odpocząć, zregenerować siły, a także spędzić czas z rodziną i poświęcić się swoim ulubionym zajęciom.

Doceniaj swoją pracę!

Praca jako Opiekunka osób starszych nie należy do najłatwiejszych. Dlatego też, bardzo ważna jest świadomość, że wykonujesz niezwykle potrzebny zawód – swoim wysiłkiem i wsparciem sprawiasz, że jesień życia seniora jest spokojna, a jego dolegliwości mniej uciążliwe. Jesteś w tej chwili osobą, na której podopieczny może polegać najbardziej, dlatego oprócz sprawowania opieki nad seniorem, pamiętaj, aby opiekować się także samą sobą!

Dołącz do najlepiej zaopiekowanych Opiekunów!

Aktualne oferty pracy w Niemczech w ATERIMA MED dla Opiekunek osób starszych dostępne są na naszej stronie internetowej.

Aplikuj już teraz!

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.

Zgłoś się do nas - oddzwonimy!