ATERIMA MED to pewna, legalna i bezpieczna firma – jesteśmy na rynku od 2011 roku
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
Jesteśmy firmą nr 1 w branży opiekuńczej według rankingu firm na portalu opiekunki24.pl.
9,7/10 – nasza ocena wśród polecających nas Opiekunów. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów – sprawdź nasze oferty!
W naszej codziennej pracy kierujemy się mottem: „zaopiekuj się naszym Podopiecznym, a my zaopiekujemy się Tobą”.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do bezpłatnych webinarów „Profesjonalni w opiece" z przydatnymi wskazówkami dotyczącymi opieki nad osobami starszymi.
Zapewniamy stałą i indywidualną opiekę Koordynatora.
Nasi Opiekunowie mogą korzystać z nieodpłatnych i indywidualnych porad prawnych.
Organizujemy przejazd w obie strony i zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem od drzwi do drzwi.
Zapewniamy wsparcie psychologiczne przez telefoniczne konsultacje z psychologiem.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do wsparcia językowego przez indywidualne konsultacje z lektorem języka niemieckiego oraz kursy językowe.
Zapewniamy wsparcie merytoryczne przez telefoniczne konsultacje w zakresie opieki z Ekspertami Biura Medycznego ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna prywatnym ubezpieczeniem medycznym, które uprawnia do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej na terenie Niemiec i Polski.
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmiennikami.
Mamy zlecenia w atrakcyjnych regionach Niemiec – sprawdź nasze oferty!
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do preferencji Opiekuna.
Do grona Opiekunów ATERIMA MED dołączył właśnie kolejny Opiekun – dziękujemy za zaufanie.
Teraz nasze oferty przegląda 17 osób. Sprawdź dostępne zlecenia i zarezerwuj najlepsze dla siebie.
W tej chwili nasi Koordynatorzy potwierdzają oferty z 23 Opiekunami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna aż 64 Opiekunów.
image/svg+xml

Jak Opiekunka osób starszych powinna dbać o własne zdrowie?

Opieka nad osobami starszymi wiąże się z codziennymi obowiązkami, które wymagają zarówno siły fizycznej jak i psychicznej. Pracując jako Opiekunka osób starszych należy pamiętać, że aby dobrze opiekować się podopiecznym, należy zadbać także o siebie i swoje zdrowie.

Pomagając innym, nie zapominaj o sobie!

Praca Opiekunki w Niemczech jest zawodem wymagającym, dlatego też nie należy zapominać o swoim zdrowiu i potrzebie regeneracji sił. Codzienna opieka nad osobami starszymi może być sporym obciążeniem dla Opiekuna w dłuższej perspektywie czasu. Aby ułatwić sobie pracę w opiece, warto zwrócić uwagę na kilka czynników, które mają dobry wpływ na samopoczucie Opiekuna – zarówno fizyczne, jak i psychiczne

Jesteś tym co jesz (i pijesz!)

Prawidłowo zbilansowana dieta i regularne nawadnianie organizmu to podstawa. Podczas pracy jako Opiekunka osób starszych łatwo zapomnieć o swoich zdrowych nawykach. Staraj się jednak jeść posiłki regularnie – najlepiej co 2-3 godziny. Wybieraj produkty bogate w witaminy i minerały. 

Odpowiednie nawodnienie jest bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na funkcjonowanie organizmu – zarówno podopiecznego, jak i Opiekuna. Opiekunowie, którzy przyjmują leki, muszą szczególnie pamiętać o uzupełnianiu płynów – większość leków działa prawidłowo tylko przy odpowiednim nawodnieniu organizmu.

Pamiętaj o regularnym piciu wody! Zadbaj również o swojego podopiecznego – jeśli trzeba go namawiać do wypicia szklanki wody, dobrym sposobem jest przygotowywanie dwóch kubków z napojem – dla siebie i dla seniora. Kiedy podczas rozmowy zaczniesz pić, najprawdopodobniej podopieczny zrobi to samo.

Ruch to zdrowie!

zdrowie-Opiekunki-osob-starszychAktywność fizyczna, najlepiej na świeżym powietrzu, poprawia nastrój i samopoczucie. Już regularne, krótkie spacery pozwalają odetchnąć i nabrać energii. Ruch wpływa na produkcję endorfin w organizmie – nazywanych również hormonami szczęścia, które neutralizują negatywne skutki obciążeń działających na mięśnie i stawy. Spacery mogą pozytywnie wpływać także na samopoczucie podopiecznego – jeśli jego stan zdrowia pozwala na krótkie przechadzki, nie wahaj się wprowadzić ich do planu dnia seniora. Jeśli Twój podopieczny jest osobą leżącą lub ma problemy z mobilnością i spacery nie są możliwe, aby pozostać w formie możesz postawić na proste, codzienne ćwiczenia w domu, np. programy ćwiczeń rozluźniających lub wzmacniających mięśnie i kręgosłup, które są bezpłatnie dostępne w Internecie (np. w serwisie Youtube). 

Zbawienna moc rozmowy

Opieka nad osobami starszymi to udzielanie pomocy i ciągłego wsparcia, które z czasem może stać się sporym obciążeniem dla Opiekunki. Jeśli jesteś zestresowana lub czujesz, że sytuacja zaczyna Cię przerastać warto porozmawiać z bliską osobą. Kilka minut rozmowy z rodziną lub przyjaciółką przez telefon lub Skype’a dodaje otuchy i poprawia nastrój.

Opiekunki osób starszych ATERIMA MED w razie problemów lub pytań mogą skorzystać z telefonicznych dyżurów ekspertów: doświadczonej pielęgniarki, która udzieli porad m.in. z zakresu opieki nad seniorem cierpiącym na choroby takie jak demencja lub Alzheimer oraz cyklicznych dyżurów „Wsparcie w trudnych chwilach”, podczas których można porozmawiać na temat trudnych sytuacji w pracy Opiekunki w Niemczech, np. jak radzić sobie z zaburzeniami nastroju podopiecznego lub z odchodzeniem i śmiercią seniora.

Zdrowa Opiekunka osób starszych = dobra opieka

Podczas pracy jako Opiekunka osób starszych w Niemczech nie można zapominać o sobie. Opieka nad osobami starszymi i dobre sprawowanie obowiązków jest możliwe tylko w przypadku, gdy Opiekun dba o siebie, swoje potrzeby i emocje. Mimo całodobowej opieki nad seniorem ważne jest, aby – w miarę możliwości – wygospodarować trochę czasu na regenerację sił. Może być to czas, w którym podopieczny ucina sobie popołudniową drzemkę, a Opiekunka może wykorzystać na swoją ulubioną formę wypoczynku, np. czytanie książki lub słuchanie muzyki.

Jeśli podczas pracy jako Opiekunka w Niemczech zachorujesz, pamiętaj, aby nie bagatelizować objawów choroby. Wszyscy Opiekunowie ATERIMA MED są objęci pakietem dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego, dlatego w razie choroby możesz skorzystać z niemieckiej opieki medycznej na tych samych zasadach co obywatele Niemiec.

Pamiętaj, aby dobrze wykorzystać swój czas wolny pomiędzy zleceniami w Polsce (tzw. pauzę). Jest to okres, w którym możesz skupić się na sobie – odpocząć, zregenerować siły, a także spędzić czas z rodziną i poświęcić się swoim ulubionym zajęciom.

Doceniaj swoją pracę!

Praca jako Opiekunka osób starszych nie należy do najłatwiejszych. Dlatego też, bardzo ważna jest świadomość, że wykonujesz niezwykle potrzebny zawód – swoim wysiłkiem i wsparciem sprawiasz, że jesień życia seniora jest spokojna, a jego dolegliwości mniej uciążliwe. Jesteś w tej chwili osobą, na której podopieczny może polegać najbardziej, dlatego oprócz sprawowania opieki nad seniorem, pamiętaj, aby opiekować się także samą sobą!

Dołącz do najlepiej zaopiekowanych Opiekunów!

Aktualne oferty pracy w Niemczech w ATERIMA MED dla Opiekunek osób starszych dostępne są na naszej stronie internetowej.

Aplikuj już teraz!

Zamów bezpłatne połączenie →