Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
ATERIMA MED to pewna i sprawdzona firma – jesteśmy na rynku opieki już ponad 10 lat!
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
W opinii Opiekunek24 jesteśmy numerem 1 wśród firm świadczących usługi opieki.
Pomagamy w dopasowaniu oferty do potrzeb i możliwości Opiekuna. Porozmawiajmy!
98% Opiekunów i podopiecznych jest zadowolona ze współpracy z nami. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów!
Do grona Opiekunów ATERIMA MED właśnie dołączyła kolejna Opiekunka. Dziękujemy za zaufanie!
Najlepsze oferty schodzą jak świeże bułeczki. Teraz przegląda je 11 osób.
Teraz nasze oferty sprawdza 7 osób.
Nasze oferty weryfikuje teraz 17 osób.
W tej chwili nasi koordynatorzy potwierdzają oferty z 18 Opiekunkami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna 87 Opiekunek.
Świętujemy! Właśnie podpisaliśmy umowę z kolejną Opiekunką!
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmienniczką.
Rok 2022 to rok wyższych stawek za zlecenie. Dobrze zarabiaj z ATERIMA MED.
5 gwarancji bezpieczeństwa – wyjedź na zlecenie ze spokojną głową. Dajemy poczucie bezpieczeństwa w czasie pandemii.
Jesteśmy w razie potrzeby – zapewniamy indywidualną opiekę Koordynatora.
Pomagamy w opiece nad podopiecznym – służymy fachową poradą Zespołu Pielęgniarskiego.
Oferujemy bezpłatne cykle webinarów z certyfikatem „Profesjonalni w opiece”– tylko dla Opiekunów ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna – oferujemy pakiet dodatkowego ubezpieczenia, w tym ubezpieczenie na wypadek zachorowania na COVID-19.
Zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem z adresu pod adres.
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do potrzeb i możliwości Opiekuna.

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Jak Opiekunka osób starszych powinna dbać o własne zdrowie?

Opieka nad osobami starszymi wiąże się z codziennymi obowiązkami, które wymagają zarówno siły fizycznej jak i psychicznej. Pracując jako Opiekunka osób starszych należy pamiętać, że aby dobrze opiekować się podopiecznym, należy zadbać także o siebie i swoje zdrowie.

Pomagając innym, nie zapominaj o sobie!

Praca Opiekunki w Niemczech jest zawodem wymagającym, dlatego też nie należy zapominać o swoim zdrowiu i potrzebie regeneracji sił. Codzienna opieka nad osobami starszymi może być sporym obciążeniem dla Opiekuna w dłuższej perspektywie czasu. Aby ułatwić sobie pracę w opiece, warto zwrócić uwagę na kilka czynników, które mają dobry wpływ na samopoczucie Opiekuna – zarówno fizyczne, jak i psychiczne

Jesteś tym co jesz (i pijesz!)

Prawidłowo zbilansowana dieta i regularne nawadnianie organizmu to podstawa. Podczas pracy jako Opiekunka osób starszych łatwo zapomnieć o swoich zdrowych nawykach. Staraj się jednak jeść posiłki regularnie – najlepiej co 2-3 godziny. Wybieraj produkty bogate w witaminy i minerały. 

Odpowiednie nawodnienie jest bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na funkcjonowanie organizmu – zarówno podopiecznego, jak i Opiekuna. Opiekunowie, którzy przyjmują leki, muszą szczególnie pamiętać o uzupełnianiu płynów – większość leków działa prawidłowo tylko przy odpowiednim nawodnieniu organizmu.

Pamiętaj o regularnym piciu wody! Zadbaj również o swojego podopiecznego – jeśli trzeba go namawiać do wypicia szklanki wody, dobrym sposobem jest przygotowywanie dwóch kubków z napojem – dla siebie i dla seniora. Kiedy podczas rozmowy zaczniesz pić, najprawdopodobniej podopieczny zrobi to samo.

Ruch to zdrowie!

zdrowie-Opiekunki-osob-starszychAktywność fizyczna, najlepiej na świeżym powietrzu, poprawia nastrój i samopoczucie. Już regularne, krótkie spacery pozwalają odetchnąć i nabrać energii. Ruch wpływa na produkcję endorfin w organizmie – nazywanych również hormonami szczęścia, które neutralizują negatywne skutki obciążeń działających na mięśnie i stawy. Spacery mogą pozytywnie wpływać także na samopoczucie podopiecznego – jeśli jego stan zdrowia pozwala na krótkie przechadzki, nie wahaj się wprowadzić ich do planu dnia seniora. Jeśli Twój podopieczny jest osobą leżącą lub ma problemy z mobilnością i spacery nie są możliwe, aby pozostać w formie możesz postawić na proste, codzienne ćwiczenia w domu, np. programy ćwiczeń rozluźniających lub wzmacniających mięśnie i kręgosłup, które są bezpłatnie dostępne w Internecie (np. w serwisie Youtube). 

Zbawienna moc rozmowy

Opieka nad osobami starszymi to udzielanie pomocy i ciągłego wsparcia, które z czasem może stać się sporym obciążeniem dla Opiekunki. Jeśli jesteś zestresowana lub czujesz, że sytuacja zaczyna Cię przerastać warto porozmawiać z bliską osobą. Kilka minut rozmowy z rodziną lub przyjaciółką przez telefon lub Skype’a dodaje otuchy i poprawia nastrój.

Opiekunki osób starszych ATERIMA MED w razie problemów lub pytań mogą skorzystać z telefonicznych dyżurów ekspertów: doświadczonej pielęgniarki, która udzieli porad m.in. z zakresu opieki nad seniorem cierpiącym na choroby takie jak demencja lub Alzheimer oraz cyklicznych dyżurów „Wsparcie w trudnych chwilach”, podczas których można porozmawiać na temat trudnych sytuacji w pracy Opiekunki w Niemczech, np. jak radzić sobie z zaburzeniami nastroju podopiecznego lub z odchodzeniem i śmiercią seniora.

Zdrowa Opiekunka osób starszych = dobra opieka

Podczas pracy jako Opiekunka osób starszych w Niemczech nie można zapominać o sobie. Opieka nad osobami starszymi i dobre sprawowanie obowiązków jest możliwe tylko w przypadku, gdy Opiekun dba o siebie, swoje potrzeby i emocje. Mimo całodobowej opieki nad seniorem ważne jest, aby – w miarę możliwości – wygospodarować trochę czasu na regenerację sił. Może być to czas, w którym podopieczny ucina sobie popołudniową drzemkę, a Opiekunka może wykorzystać na swoją ulubioną formę wypoczynku, np. czytanie książki lub słuchanie muzyki.

Jeśli podczas pracy jako Opiekunka w Niemczech zachorujesz, pamiętaj, aby nie bagatelizować objawów choroby. Wszyscy Opiekunowie ATERIMA MED są objęci pakietem dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego, dlatego w razie choroby możesz skorzystać z niemieckiej opieki medycznej na tych samych zasadach co obywatele Niemiec.

Pamiętaj, aby dobrze wykorzystać swój czas wolny pomiędzy zleceniami w Polsce (tzw. pauzę). Jest to okres, w którym możesz skupić się na sobie – odpocząć, zregenerować siły, a także spędzić czas z rodziną i poświęcić się swoim ulubionym zajęciom.

Doceniaj swoją pracę!

Praca jako Opiekunka osób starszych nie należy do najłatwiejszych. Dlatego też, bardzo ważna jest świadomość, że wykonujesz niezwykle potrzebny zawód – swoim wysiłkiem i wsparciem sprawiasz, że jesień życia seniora jest spokojna, a jego dolegliwości mniej uciążliwe. Jesteś w tej chwili osobą, na której podopieczny może polegać najbardziej, dlatego oprócz sprawowania opieki nad seniorem, pamiętaj, aby opiekować się także samą sobą!

Dołącz do najlepiej zaopiekowanych Opiekunów!

Aktualne oferty pracy w Niemczech w ATERIMA MED dla Opiekunek osób starszych dostępne są na naszej stronie internetowej.

Aplikuj już teraz!

Zamów bezpłatne połączenie →