ATERIMA MED to pewna, legalna i bezpieczna firma – jesteśmy na rynku od 2011 roku
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
Jesteśmy firmą nr 1 w branży opiekuńczej według rankingu firm na portalu opiekunki24.pl.
9,7/10 – nasza ocena wśród polecających nas Opiekunów. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów – sprawdź nasze oferty!
W naszej codziennej pracy kierujemy się mottem: „zaopiekuj się naszym Podopiecznym, a my zaopiekujemy się Tobą”.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do bezpłatnych webinarów „Profesjonalni w opiece" z przydatnymi wskazówkami dotyczącymi opieki nad osobami starszymi.
Zapewniamy stałą i indywidualną opiekę Koordynatora.
Nasi Opiekunowie mogą korzystać z nieodpłatnych i indywidualnych porad prawnych.
Organizujemy przejazd w obie strony i zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem od drzwi do drzwi.
Zapewniamy wsparcie psychologiczne przez telefoniczne konsultacje z psychologiem.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do wsparcia językowego przez indywidualne konsultacje z lektorem języka niemieckiego oraz kursy językowe.
Zapewniamy wsparcie merytoryczne przez telefoniczne konsultacje w zakresie opieki z Ekspertami Biura Medycznego ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna prywatnym ubezpieczeniem medycznym, które uprawnia do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej na terenie Niemiec i Polski.
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmiennikami.
Mamy zlecenia w atrakcyjnych regionach Niemiec – sprawdź nasze oferty!
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do preferencji Opiekuna.
Do grona Opiekunów ATERIMA MED dołączył właśnie kolejny Opiekun – dziękujemy za zaufanie.
Teraz nasze oferty przegląda 17 osób. Sprawdź dostępne zlecenia i zarezerwuj najlepsze dla siebie.
W tej chwili nasi Koordynatorzy potwierdzają oferty z 23 Opiekunami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna aż 64 Opiekunów.
image/svg+xml

Odmiany wirusa COVID19 – warianty, z którymi można mieć do czynienia obecnie.

To ważne, by każdego dnia dbać o bezpieczeństwo swoje oraz osób przebywających w naszym otoczeniu. Jest to szczególnie istotne w kontekście opieki nad seniorami, gdy wyjeżdżamy nieść pomoc i wsparcie potrzebującym. Warto więc posiadać informacje o wariantach wirusa COVID19, by mieć świadomość z jakimi objawami mamy do czynienia w przypadku zachorowania.

Warianty koronawirusa występujące obecnie.

Liczby nie pozostawiają złudzeń, koronawirus wciąż jest chorobą, której nie wolno bagatelizować. Na stronie Serwisu Rzeczypospolitej Polskiej, w raporcie zakażeń koronawirusem (SARS-CoV-2) na dzień 04.08.2022 znaleźć można dane, że odnotowano dotychczas 116628 przypadków śmiertelnych, a wyzdrowiało 5335855 osób. W praktyce oznacza to, że z chorobą zmagał się duży odsetek obywateli. Od marca bieżącego roku nasz kraj nie jest już uznawany za obszar wysokiego ryzyka. Jednak to nadal istotne, by nie bagatelizować zagrożenia jakim jest koronawirus.

Na dzień dzisiejszy przyjmuje się, że istnieje klika typów COVID-19. Czym się różnią między sobą? Przede wszystkim stopniem nasilenia objawów, co ma ścisły związek z koniecznością wspomagania oddychania w przypadku ciężkiego przebiegu.

Warianty koronawirusa występujące obecnie. Jakie wyszczególniamy?

 • Omikron (wariant BA.5) - został odkryty w lutym w RPA. Przenosi się z osoby chorej na osobę zdrową przede wszystkim drogą kropelkową. Groźne są więc kichnięcia, kaszel, wdychanie wydychanego przez osobę chorą powietrza i kontakt z jego śliną. Należy także uważać na kontakt z powierzchnią przedmiotów dotykanych przez chorego, ponieważ dotknięcie zainfekowaną dłonią błon śluzowych może spowodować dostanie się wirusa do organizmu. Ten wariant atakuje górne drogi oddechowe. Jego charakterystycznym objawem, nie występującym jednak u wszystkich chorych, jest utrata węchu oraz dzwonienie w uszach. Co ważne osoby, które wcześniej chorowały na inne warianty koronawirusa, mogą nie być odporne na mutację BA.5. Przyjmuje się jednak, że ten wariant nie powinien powodować cięższego przebiegu choroby, zwyczajowo pacjenci przechodzą go łagodnie. Chorzy mogą mieć trudności ze snem z powodu nocnych potów.
 • Omikron (wariant BA.4) – podwariant po raz pierwszy wykryty w lutym 2022 roku w Afryce Południowej. Objawy zachorowania również zbliżone są do tych, jakie daje przeziębienie. Ponowne infekcje wywołane tym subwariantem spotyka się częściej niż miało to miejsce w przypadku pierwszej odmiany koronawirusa. Zdarzały się też przypadki, gdy chorzy mieli problemy z bólem ucha lub ze słyszeniem.
 • Centaurus (wariant BA. 2.75) – po raz pierwszy wykryto go w Indiach na początku czerwca bieżącego roku. Rozprzestrzeniał się tam szybciej niż inne warianty. Zidentyfikowano go dotychczas w dziesięciu krajach. Dotarł już do Europy. Jest wariantem bardzo zaraźliwym, o ciężkim przebiegu.

Objawy zaobserwowane u pacjentów z Omikronem.

Objawy zaobserwowane u pacjentów z Omikronem. Na co zwrócić szczególną uwagę?

 • Katar oraz kichnięcia.
 • Deklarowanie bólów głowy, które przypominają natężeniem bóle migrenowe.
 • Ból gardła przypominający drapanie lub łaskotanie.
 • Podwyższona temperatura, która zazwyczaj nie przekracza 38 stopni Celsjusza.
 • U osób młodych często nie stwierdzano gorączki, lecz skarżyli się oni na zmęczenie, czy wręcz uczucie wyczerpania.
 • Możliwe pojawienie się dyskomfortu związanego z oddychaniem.
 • Nudności, wymioty lub biegunka.
 • Możliwe pojawienie się na ciele zmiany skórnej przypominającej pokrzywkę lub rumień. Zmiany te utrzymują się na nogach, rękach i dłoniach przez około siedem dni od wystąpienia objawu.
 • Zaburzenie zmysłu węchu lub smaku, zwłaszcza występujące u osoby dorosłej. Ten wariant koronawirusa zwykle nie powoduje całkowitej utraty tych dwóch zmysłów, a jedynie ich przytępienie.
 • Stwierdzano także wystąpienie bólu mięśni i pleców.

O czym warto pamiętać dbając o bezpieczeństwo i zapobiegając zarażeniu się COVID? Dowiesz się czytając materiał dostępny tutaj. Zapoznaj się z nim koniecznie!

W trosce o bezpieczeństwo zarówno Twoje, jak i podopiecznego nad którym sprawujesz pieczę powołany został Zespół ds. Prewencji COVID-owej. Masz pytania dotyczące objawów koronawirusa, lub chcesz zasięgnąć porady dotyczącej stanu zdrowia seniora? Skontaktuj się z nami!

Myślusz o wyjeździe do Niemiec w charakterze opiekuna seniorów? Z nami warto! Pamiętaj, że w ATERMIMA MED wyjazd na ofertę jest zabezpieczony na wszystkich jego etapach. Dbamy o Ciebie dzięki 5 Gwarancjom Bezpieczeństwa, o czym szerzej dowiesz się tutaj. Nad przebiegiem Twojego zlecenia czuwa Koordynator, który zawsze jest gotów udzielić Ci pomocy i wsparcia. Możesz także skontaktować się z Zespołem ds. prewencji COVID-owej.

Wszystkich zainteresowanych wyjazdem zachęcamy do kontaktu już teraz! Skontaktuj się ze swoim Koordynatorem lub z Działem Rekrutacji ATERIMA MED pod numerem telefonu 12 341 15 15. Możesz również skorzystać z formularza kontaktowego - oddzwonimy!

Zamów bezpłatne połączenie →