Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
ATERIMA MED to pewna i sprawdzona firma – jesteśmy na rynku opieki już ponad 10 lat!
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
W opinii Opiekunek24 jesteśmy numerem 1 wśród firm świadczących usługi opieki.
Pomagamy w dopasowaniu oferty do potrzeb i możliwości Opiekuna. Porozmawiajmy!
98% Opiekunów i podopiecznych jest zadowolona ze współpracy z nami. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów!
Do grona Opiekunów ATERIMA MED właśnie dołączyła kolejna Opiekunka. Dziękujemy za zaufanie!
Najlepsze oferty schodzą jak świeże bułeczki. Teraz przegląda je 11 osób.
Teraz nasze oferty sprawdza 7 osób.
Nasze oferty weryfikuje teraz 17 osób.
W tej chwili nasi koordynatorzy potwierdzają oferty z 18 Opiekunkami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna 87 Opiekunek.
Świętujemy! Właśnie podpisaliśmy umowę z kolejną Opiekunką!
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmienniczką.
Rok 2022 to rok wyższych stawek za zlecenie. Dobrze zarabiaj z ATERIMA MED.
5 gwarancji bezpieczeństwa – wyjedź na zlecenie ze spokojną głową. Dajemy poczucie bezpieczeństwa w czasie pandemii.
Jesteśmy w razie potrzeby – zapewniamy indywidualną opiekę Koordynatora.
Pomagamy w opiece nad podopiecznym – służymy fachową poradą Zespołu Pielęgniarskiego.
Oferujemy bezpłatne cykle webinarów z certyfikatem „Profesjonalni w opiece”– tylko dla Opiekunów ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna – oferujemy pakiet dodatkowego ubezpieczenia, w tym ubezpieczenie na wypadek zachorowania na COVID-19.
Zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem z adresu pod adres.
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do potrzeb i możliwości Opiekuna.

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Odmiany wirusa COVID19 – warianty, z którymi można mieć do czynienia obecnie.

To ważne, by każdego dnia dbać o bezpieczeństwo swoje oraz osób przebywających w naszym otoczeniu. Jest to szczególnie istotne w kontekście opieki nad seniorami, gdy wyjeżdżamy nieść pomoc i wsparcie potrzebującym. Warto więc posiadać informacje o wariantach wirusa COVID19, by mieć świadomość z jakimi objawami mamy do czynienia w przypadku zachorowania.

Warianty koronawirusa występujące obecnie.

Liczby nie pozostawiają złudzeń, koronawirus wciąż jest chorobą, której nie wolno bagatelizować. Na stronie Serwisu Rzeczypospolitej Polskiej, w raporcie zakażeń koronawirusem (SARS-CoV-2) na dzień 04.08.2022 znaleźć można dane, że odnotowano dotychczas 116628 przypadków śmiertelnych, a wyzdrowiało 5335855 osób. W praktyce oznacza to, że z chorobą zmagał się duży odsetek obywateli. Od marca bieżącego roku nasz kraj nie jest już uznawany za obszar wysokiego ryzyka. Jednak to nadal istotne, by nie bagatelizować zagrożenia jakim jest koronawirus.

Na dzień dzisiejszy przyjmuje się, że istnieje klika typów COVID-19. Czym się różnią między sobą? Przede wszystkim stopniem nasilenia objawów, co ma ścisły związek z koniecznością wspomagania oddychania w przypadku ciężkiego przebiegu.

Warianty koronawirusa występujące obecnie. Jakie wyszczególniamy?

 • Omikron (wariant BA.5) - został odkryty w lutym w RPA. Przenosi się z osoby chorej na osobę zdrową przede wszystkim drogą kropelkową. Groźne są więc kichnięcia, kaszel, wdychanie wydychanego przez osobę chorą powietrza i kontakt z jego śliną. Należy także uważać na kontakt z powierzchnią przedmiotów dotykanych przez chorego, ponieważ dotknięcie zainfekowaną dłonią błon śluzowych może spowodować dostanie się wirusa do organizmu. Ten wariant atakuje górne drogi oddechowe. Jego charakterystycznym objawem, nie występującym jednak u wszystkich chorych, jest utrata węchu oraz dzwonienie w uszach. Co ważne osoby, które wcześniej chorowały na inne warianty koronawirusa, mogą nie być odporne na mutację BA.5. Przyjmuje się jednak, że ten wariant nie powinien powodować cięższego przebiegu choroby, zwyczajowo pacjenci przechodzą go łagodnie. Chorzy mogą mieć trudności ze snem z powodu nocnych potów.
 • Omikron (wariant BA.4) – podwariant po raz pierwszy wykryty w lutym 2022 roku w Afryce Południowej. Objawy zachorowania również zbliżone są do tych, jakie daje przeziębienie. Ponowne infekcje wywołane tym subwariantem spotyka się częściej niż miało to miejsce w przypadku pierwszej odmiany koronawirusa. Zdarzały się też przypadki, gdy chorzy mieli problemy z bólem ucha lub ze słyszeniem.
 • Centaurus (wariant BA. 2.75) – po raz pierwszy wykryto go w Indiach na początku czerwca bieżącego roku. Rozprzestrzeniał się tam szybciej niż inne warianty. Zidentyfikowano go dotychczas w dziesięciu krajach. Dotarł już do Europy. Jest wariantem bardzo zaraźliwym, o ciężkim przebiegu.

Objawy zaobserwowane u pacjentów z Omikronem.

Objawy zaobserwowane u pacjentów z Omikronem. Na co zwrócić szczególną uwagę?

 • Katar oraz kichnięcia.
 • Deklarowanie bólów głowy, które przypominają natężeniem bóle migrenowe.
 • Ból gardła przypominający drapanie lub łaskotanie.
 • Podwyższona temperatura, która zazwyczaj nie przekracza 38 stopni Celsjusza.
 • U osób młodych często nie stwierdzano gorączki, lecz skarżyli się oni na zmęczenie, czy wręcz uczucie wyczerpania.
 • Możliwe pojawienie się dyskomfortu związanego z oddychaniem.
 • Nudności, wymioty lub biegunka.
 • Możliwe pojawienie się na ciele zmiany skórnej przypominającej pokrzywkę lub rumień. Zmiany te utrzymują się na nogach, rękach i dłoniach przez około siedem dni od wystąpienia objawu.
 • Zaburzenie zmysłu węchu lub smaku, zwłaszcza występujące u osoby dorosłej. Ten wariant koronawirusa zwykle nie powoduje całkowitej utraty tych dwóch zmysłów, a jedynie ich przytępienie.
 • Stwierdzano także wystąpienie bólu mięśni i pleców.

O czym warto pamiętać dbając o bezpieczeństwo i zapobiegając zarażeniu się COVID? Dowiesz się czytając materiał dostępny tutaj. Zapoznaj się z nim koniecznie!

W trosce o bezpieczeństwo zarówno Twoje, jak i podopiecznego nad którym sprawujesz pieczę powołany został Zespół ds. Prewencji COVID-owej. Masz pytania dotyczące objawów koronawirusa, lub chcesz zasięgnąć porady dotyczącej stanu zdrowia seniora? Skontaktuj się z nami!

Myślusz o wyjeździe do Niemiec w charakterze opiekuna seniorów? Z nami warto! Pamiętaj, że w ATERMIMA MED wyjazd na ofertę jest zabezpieczony na wszystkich jego etapach. Dbamy o Ciebie dzięki 5 Gwarancjom Bezpieczeństwa, o czym szerzej dowiesz się tutaj. Nad przebiegiem Twojego zlecenia czuwa Koordynator, który zawsze jest gotów udzielić Ci pomocy i wsparcia. Możesz także skontaktować się z Zespołem ds. prewencji COVID-owej.

Wszystkich zainteresowanych wyjazdem zachęcamy do kontaktu już teraz! Skontaktuj się ze swoim Koordynatorem lub z Działem Rekrutacji ATERIMA MED pod numerem telefonu 12 341 15 15. Możesz również skorzystać z formularza kontaktowego - oddzwonimy!

Zamów bezpłatne połączenie →