Porady i informacje praktyczne

Opiekunko dbaj o siebie

Prawidłowe nawodnienie organizmu ma ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka – zarówno osób starszych, jak i ich opiekunów. Odwodnienie – szczególnie latem – staje się częstym problemem, który niestety bywa bagatelizowany. Jak dbać o prawidłowe nawodnienie organizmu? Jakie są objawy odwodnienia? Tego dowiesz się z naszego artykułu.
Czytaj
Wypalenie zawodowe ISTNIEJE – to ważna wiadomość dla każdego opiekuna, który chce zadbać o siebie i swojego podopiecznego. Nie można nie mówić o tym, że praca opiekuna osób starszych nie jest trudna i obciążająca. Trzeba uczyć się głośno rozmawiać o tym, co może być zagrażające, po to by otrzymać wiedzę i wsparcie jak sobie z tym zagrożeniem poradzić.
Czytaj
Chcemy Cię zaprosić do podjęcia prostych kroków, które mogą uchronić Cię przed konsekwencjami późnego wykrycia choroby nowotworowej. Droga Opiekunko, Drogi Opiekunie, kiedy ostatni raz byłeś na badaniach profilaktycznych? Kiedy ostatni raz kontrolowałaś swoje zdrowie?
Czytaj
Opieka nad osobami starszymi wiąże się z codziennymi obowiązkami, które wymagają zarówno siły fizycznej jak i psychicznej. Pracując jako Opiekunka osób starszych należy pamiętać, że aby dobrze opiekować się podopiecznym, należy zadbać także o siebie i swoje zdrowie.
Czytaj
Zofia wróciła z Bawarii, gdzie opiekowała się chorym na Alzheimera. Warunki mieszkaniowe i pensja były świetne, ale zrezygnowała, bo praca okazała zbyt stresująca. Dowiedz się, jak radzić sobie ze stresem w opiece nad osobą starszą.
Czytaj
Zestresowany, ciągle poddenerwowany i ponury opiekun? Codzienne wykonywanie tych samych czynności, trudności w komunikowaniu się z podopiecznym, wysiłek fizyczny, obciążające psychikę sytuacje mogą niekorzystnie wpływać na kondycję opiekuna.
Czytaj