Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
ATERIMA MED to pewna i sprawdzona firma – jesteśmy na rynku opieki już ponad 10 lat!
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
W opinii Opiekunek24 jesteśmy numerem 1 wśród firm świadczących usługi opieki.
Pomagamy w dopasowaniu oferty do potrzeb i możliwości Opiekuna. Porozmawiajmy!
98% Opiekunów i podopiecznych jest zadowolona ze współpracy z nami. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów!
Do grona Opiekunów ATERIMA MED właśnie dołączyła kolejna Opiekunka. Dziękujemy za zaufanie!
Najlepsze oferty schodzą jak świeże bułeczki. Teraz przegląda je 11 osób.
Teraz nasze oferty sprawdza 7 osób.
Nasze oferty weryfikuje teraz 17 osób.
W tej chwili nasi koordynatorzy potwierdzają oferty z 18 Opiekunkami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna 87 Opiekunek.
Świętujemy! Właśnie podpisaliśmy umowę z kolejną Opiekunką!
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmienniczką.
Rok 2022 to rok wyższych stawek za zlecenie. Dobrze zarabiaj z ATERIMA MED.
5 gwarancji bezpieczeństwa – wyjedź na zlecenie ze spokojną głową. Dajemy poczucie bezpieczeństwa w czasie pandemii.
Jesteśmy w razie potrzeby – zapewniamy indywidualną opiekę Koordynatora.
Pomagamy w opiece nad podopiecznym – służymy fachową poradą Zespołu Pielęgniarskiego.
Oferujemy bezpłatne cykle webinarów z certyfikatem „Profesjonalni w opiece”– tylko dla Opiekunów ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna – oferujemy pakiet dodatkowego ubezpieczenia, w tym ubezpieczenie na wypadek zachorowania na COVID-19.
Zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem z adresu pod adres.
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do potrzeb i możliwości Opiekuna.

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Małe przyjemności – jak dobrze wykorzystać swój czas?

Praca jako opiekun osób starszych w Niemczech to wymagający zawód, który wiąże się z dużą odpowiedzialnością i tęsknotą za rodziną w Polsce. Dlatego szczególnie ważne jest dobre wykorzystanie czasu wolnego.

Aby zadbać o dobry humor i samopoczucie, warto nawet kwadrans wolnego czasu wykorzystać na ulubione zajęcie. Jeśli podczas pracy możesz pozwolić sobie na chwilę dla siebie, np. wykorzystując swój czas wolny, warto zrobić wtedy coś, co poprawi Ci humor. Mamy kilka sprawdzonych sposobów!

Na początku zadaj sobie pytanie:

  • Co sprawia mi radość?
  • Co pomaga mi odpocząć?
  • Co mnie relaksuje?

Opieka to praca, która wymaga dużego skupienia na podopiecznym i jego stanie zdrowia, ale bardzo ważne jest także odpowiednie zadbanie o siebie i swoje samopoczucie. Zmęczenie, brak snu i stres mogą prowadzić do depresji, Zespołu Stresu Opiekuna lub wypalenia zawodowego. Więcej na ten temat pisaliśmy w poprzednim numerze naszego magazynu, a także podczas Dnia Opiekuna Osób Starszych, o którym przeczytasz tutaj.

Sprawdzonym i często praktykowanym sposobem na dobry humor są małe przyjemności, czyli drobne rzeczy, które mogą znacznie poprawić Twój dzień. Miłe słowa od kogoś bliskiego, dobra herbata, coś słodkiego – jest tego naprawdę sporo, ale wybór należy do Ciebie! Kilka pomysłów zebraliśmy poniżej.

Relaks z książką

Jeśli lubisz czytać, z pewnością wiesz, jak miło zagłębić się w lekturze dobrej książki. Szczególnie w towarzystwie aromatycznej kawy lub herbaty. Jest to wersja uniwersalna: latem przyjemnie poczytać na świeżym powietrzu, a zimą pod ciepłym kocem!

A może spacer?

Spacer to dobry pomysł o każdej porze roku! Szczególnie wiosną i latem. To jeden z najprostszych sposobów na relaks. Odetchniesz świeżym powietrzem, dotlenisz się, złapiesz trochę witaminy D i uporządkujesz swoje myśli. Spacerując możesz lepiej poznać okolicę, w której mieszkasz. Jeśli lubisz fotografować, podczas takich spacerów rób zdjęcia przyrody. Lubisz kwiaty? Zbierz bukiet polnych kwiatów, którym ozdobisz stół. Poza tym, każda forma ruchu świetnie oddziałuje na organizm i powoduje wytwarzanie hormonu szczęścia, czyli serotoniny. Lepszy humor gwarantowany! :)

Wiatr we włosach

W Twoim miejscu pracy w Niemczech masz do dyspozycji rower? Świetnie! Regularne jeżdżenie na rowerze wpływa pozytywnie nie tylko na kondycję fizyczną, ale również na zdrowie psychiczne! Już pół godziny jeżdżenia na rowerze może poprawić naszą pamięć i rozumowanie, zwalczając przy tym stres i napięcie.

Otaczaj się pozytywnymi ludźmi

Masz w Niemczech zaprzyjaźnioną osobę, np. koleżankę po fachu, z którą lubisz rozmawiać? Świetnie! Rozmowa (nawet telefoniczna) z kimś, komu ufasz i możesz się wygadać zawsze poprawia humor. Jeśli masz dłuższą przerwę, dobrym pomysłem na spędzenie popołudnia z koleżanką jest np. wspólne wyjście do kawiarni. Niestety, nie każdy opiekun ma w swoim miejscu pracy znajomych, z którymi może spędzać czas.

Jeśli tęsknisz za rodziną staraj się jak najczęściej dzwonić, wysyłać zdjęcia lub rozmawiać na Skype. Internet daje teraz naprawdę wiele możliwości! Przeczytasz o nich w naszym artykule. Poza tym, regularny kontakt z bliskimi doda Ci otuchy, uspokoi i sprawi, że czas spędzony w Niemczech minie szybciej, a po powrocie do Polski będziesz na bieżąco z tym, co dzieje się w życiu rodziny i znajomych.

15 minut dla urody

Poświęć kilka minut na zadbanie o siebie. Nawilżająca maseczka na twarz przed snem czy ulubiony kolor lakieru na paznokciach to drobiazgi, które na pewno poprawią Twoje samopoczucie i pomogą czuć się kobieco, a nie wymagają poświęcenia dużej ilości czasu czy pieniędzy. :)

Jesteś tym, co jesz

Ulubione danie lub przekąska potrafi znacznie poprawić nastrój. Na dobry początek dnia zjedz porządne śniadanie. Wybierz zdrowe produkty, które lubisz najbardziej. Dzięki temu zaczniesz dzień pełna energii i w dobrym humorze. W końcu śniadanie to najważniejszy posiłek dnia! :) Staraj się jeść posiłki regularnie. W miarę możliwości, wybieraj produkty zdrowe, bogate w witaminy i minerały.

Pamiętaj, aby pić dużo wody, szczególnie teraz, w okresie letnim. Odpowiednie nawodnienie jest bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na funkcjonowanie całego organizmu i Twoje samopoczucie.

Drzemka w ciągu dnia

Czujesz się zmęczona? Dobrym sposobem na „naładowanie akumulatorów” jest krótka drzemka, nawet kilkuminutowa! Amerykański badacz snu dr Jamesa B. Maas dowiódł, że sen trwający nie więcej niż 20 minut pozwala m.in. na:

  • zmniejszenie senności,
  • zwiększenie koncentracji,
  • polepszenie nastroju.

Może warto spróbować? :)

Małe zakupy

Zakupy mają swoich zwolenników, ale również spore grono osób, które unikają ich jak tylko mogą. Należysz do tej pierwszej grupy? Jeśli chodzenie po sklepach Cię relaksuje – śmiało! Nawet jeśli nic nie zamierzasz kupować, to samo oglądanie może być przyjemne!

Pamiętaj!

Po prostu znajdź coś, co sprawia Ci radość. Opieka w Niemczech to zawód, który wymaga dużej uwagi i zaangażowania, ale staraj się wykorzystać wolne chwile w 100%!

Przeczytaj, co w filmie o wypaleniu zawodowym radzi Pani Henryka, autorka Bloga Opiekunki na stronie ATERIMA MED (wszystkie wpisy znajdziesz tutaj): „To minimum odpoczynku podczas pracy opiekunki powinno się wykorzystać do maksimum. To, co opiekunki lubią najbardziej robić – temu właśnie powinny poświęcać czas. Jeżeli są to zakupy to proszę bardzo – niech robią zakupy w tym czasie. Jeśli lubią czytać, powinny czytać. Zachęcam też do spacerów, świeże powietrze jest niezbędne.”

 

CIEKAWOSTKA

Jakie drobne przyjemności preferują Polacy?

Według badań przeprowadzonych przez instytut badawczy RI Pentor, Polacy najczęściej swój czas  wolny spędzają oglądając telewizję (29% wskazań), spotykając się z bliskimi – 21%, czytając książki lub magazyny (20%), pracując w ogrodzie lub na działce (19%). Na „leniuchowaniu” spędza czas wolny 14% badanych, na małych wycieczkach za miasto 9%, na dbaniu o siebie (kosmetyka, fryzjer, długa kąpiel) – 4%.

A jaki jest Twój ulubiony sposób na relaks? Zachęcamy do dzielenia się z nami swoimi „małymi przyjemnościami” w komentarzach :)

Zamów bezpłatne połączenie →