Aktualności

15 maja – Dzień Opiekuna Osób Starszych

Opiekunowie osób starszych są liczną i ważną grupą zawodową, ale nie mają swojego dnia – właśnie dlatego nasz partner, Akademia Opiekunów postanowiła to zmienić! Zapraszamy wszystkich opiekunów do udziału!

Dzien-Opiekuna-Osoby-Starszej

12 maja swoje święto mają pielęgniarki, 14 maja – opiekunowie medyczni, więc Dzień Opiekuna Osób Starszych będziemy obchodzić tuż po nich – czyli 15 maja. Chcemy, by to święto było okazją do docenienia opiekunów, ale też poruszania ważnych dla Was tematów. W tym roku będzie to problem wypalenia zawodowego wśród opiekunów seniorów.

 

 

 

Podczas tegorocznej edycji Akademia Opiekunów zaprasza na:

  • Bezpłatne infolinie z ekspertami – przy telefonie czeka Iwona Przybyło – doświadczona pielęgniarka, która od lat szkoli opiekunów, oraz Katarzyna Nowak-Ledniowska – psycholog, z którym można porozmawiać m. in. o wypaleniu zawodowym.

Infolinie dostępne są 15 maja w godzinach 10:00-17:00 pod numerem telefonu 12 347 64 90.

  • Transmisja na żywo z rozmowy o wypaleniu zawodowym w pracy opiekuna – ekspertem będzie psycholog Katarzyna Nowak-Ledniowska, która na co dzień pracuje w hospicjach i oddziale paliatywnym z pacjentami w podeszłym wieku, przewlekle chorymi i umierającymi oraz ich rodzinami i opiekunami.

Transmisja dostępna będzie na Facebooku ATERIMA MED 15 maja o godzinie 12:00 – zapraszamy!

Zapis naszej transmisji o wypaleniu zawodowym można znaleźć TUTAJ

Więcej wiedzy i przydatnych wskazówek znajdziesz w artykule naszego Eksperta: "Wypalenie zawodowe – dlaczego warto o nim rozmawiać?".

Jeśli chcesz porozmawiać o swoich emocjach na miejscu pracy, potrzebujesz wsparcia lub czujesz, że dotyka Cię problem wypalenia zawodowego – nie wahaj się! Zadzwoń i skorzystaj w porad wykwalifikowanych ekspertów.

Posłuchajcie, jak o wypaleniu zawodowym opowiada zatrudniona w ATERIMA MED pani Grażyna oraz znana Wam z bloga "Z mojego koszyka" pani Henryka Janik:

Zachęcamy również do lektury nowego wpisu "Co mogę dla ciebie zrobić?" na Blogu Opiekunki, autorstwa pani Henryki :)

Dzień Opiekuna Osób Starszych jest skierowany do wszystkich osób pracujących w opiece – bez żadnych ograniczeń.

Jest to wspólna inicjatywa Akademii Opiekunów oraz ATERIMA MED. 

Dodaj komentarz

Na podany adres e-mail zostanie wysłany link potwierdzający dodanie komentarza. Adres e‑mail nie będzie prezentowany na stronie.
Karolina Tobiasz:

Stanem pożądanym jest, by człowiek dążył do zachowania złotego środka, by dobrze funkcjonował zarówno na obszarze zawodowym, prywatnym i towarzyskim. Dlatego każdy z nas potrzebuje czasem samotności, by móc przemyśleć wiele spraw, by móc odpocząć, odetchnąć nawet od hobby i osiągnąć równowagę życiową. Taka przerwa dodaje nam sił, uskrzydla nas do pokonywania różnych przeciwności, które możemy napotkać opiekując się seniorem.

Aurelia:

Fajnie że jest taki dzień, w którym sie mowi o opiekunach osób starszych. Zawód bardzo potrzebny dzis, ale niestety mało doceniany. Tez jestem opiekunem osoby starszej (jestem pielęgniarka). Nasuwa sie pytanie: czy tylko w moim zakładzie pracy, czy wszędzie opiekunki posyłane sa do osób starszych i tak naprawdę sa od wszystkiego? Czy moze sa normalne miejsca pracy, gdzie sa określone obowiązki opiekunki? Moze tez warto by poruszyć problem wynagrodzeń, bo my w mieście, w którym mieszkam pracujemy za nimimum. Faktem jest ze jednym z wynagrodzeń jest radość tych osób i fakt, ze jest sie im potrzebnym... No ale głodowa pensja jakoś nie rekompensuje trudu pracy.