Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
ATERIMA MED to pewna i sprawdzona firma – jesteśmy na rynku opieki już ponad 10 lat!
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
W opinii Opiekunek24 jesteśmy numerem 1 wśród firm świadczących usługi opieki.
Pomagamy w dopasowaniu oferty do potrzeb i możliwości Opiekuna. Porozmawiajmy!
98% Opiekunów i podopiecznych jest zadowolona ze współpracy z nami. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów!
Do grona Opiekunów ATERIMA MED właśnie dołączyła kolejna Opiekunka. Dziękujemy za zaufanie!
Najlepsze oferty schodzą jak świeże bułeczki. Teraz przegląda je 11 osób.
Teraz nasze oferty sprawdza 7 osób.
Nasze oferty weryfikuje teraz 17 osób.
W tej chwili nasi koordynatorzy potwierdzają oferty z 18 Opiekunkami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna 87 Opiekunek.
Świętujemy! Właśnie podpisaliśmy umowę z kolejną Opiekunką!
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmienniczką.
Rok 2022 to rok wyższych stawek za zlecenie. Dobrze zarabiaj z ATERIMA MED.
5 gwarancji bezpieczeństwa – wyjedź na zlecenie ze spokojną głową. Dajemy poczucie bezpieczeństwa w czasie pandemii.
Jesteśmy w razie potrzeby – zapewniamy indywidualną opiekę Koordynatora.
Pomagamy w opiece nad podopiecznym – służymy fachową poradą Zespołu Pielęgniarskiego.
Oferujemy bezpłatne cykle webinarów z certyfikatem „Profesjonalni w opiece”– tylko dla Opiekunów ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna – oferujemy pakiet dodatkowego ubezpieczenia, w tym ubezpieczenie na wypadek zachorowania na COVID-19.
Zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem z adresu pod adres.
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do potrzeb i możliwości Opiekuna.

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Jak opiekun osoby starszej może zadbać o siebie w dobie pandemii?

Od pewnego czasu wszystkie gorące dyskusje łączy jedno słowo: koronawirus. Sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się nowego wirusa może budzić niepokój. Zanim jednak poddamy się zbiorowym emocjom, warto zgłębić wiedzę na temat tego zjawiska – oczywiście korzystając wyłącznie ze sprawdzonych, oficjalnych źródeł i aktualnej wiedzy medycznej.

Koronawirus zaskoczył nas wszystkich, stawiając przed wieloma trudnymi wyborami. Kolejne wiadomości przekazywane przez media powodują coraz większe obawy, a w efekcie długotrwały stres, który wpływa na nasze codzienne samopoczucie. Jak dbać o siebie w tym trudnym czasie? Jak znaleźć w sobie wewnętrzny spokój, zrelaksować się i myśleć pozytywnie? W tym miesiącu w rubryce specjalnej mamy dla Was kilka porad przygotowanych od serca przez mgr Iwonę Przybyło.

AUTOR: Iwona Przybyło – doświadczona pielęgniarka, na co dzień aktywnie wspiera Opiekunów ATERIMA MED, przygotowuje także szczegółowe instrukcje dot. higieny i bezpieczeństwa.

Zdrowie i bezpieczeństwo jest dla każdego człowieka priorytetem i stanowi najwyższą wartość, nie tylko w obliczu możliwości zarażenia się wirusem. Związana z tym zjawiskiem sytuacja jest zmienna, dochodzą do nas różnego rodzaju informacje, które niejednokrotnie mogą wzbudzać niepokój i prowadzić do paniki, co z kolei może odsunąć naszą uwagę od najważniejszych w tym czasie aspektów prewencyjnych. Przygotowane przeze mnie informacje są oparte na oficjalnych wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia, Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego. W sytuacji chaosu komunikacyjnego zwracam uwagę na to, by korzystać wyłącznie ze sprawdzonych źródeł. Mam nadzieję, że to opracowanie pomoże w odpowiedniej ocenie obecnej sytuacji i zachęci do jeszcze większej czujności oraz dbałości w zakresie zachowania zasad higieny.

Zapraszam do uważnej lektury!

 

Drogi Opiekunie!

Przede wszystkim pragnę podziękować Ci za trud opieki w tak niełatwym dla wszystkich czasie. Codziennie dajesz z siebie maksimum. Twoja praca jest szczególna, ponieważ odnosi się do pomocy drugiemu człowiekowi, który sam nie jest w stanie funkcjonować – tym bardziej w tak wymagającym czasie, jakim jest pandemia. Nie zapomnij jednak o sobie, ponieważ by móc pomagać innym, musisz być w dobrej formie i w pierwszej kolejności zadbać o siebie. Poniżej znajdziesz kilka sposobów na radzenie sobie z emocjami i stresem, które przetestowałam na sobie i teraz mogę Ci je polecić:

 • Gdy towarzyszą Ci trudne emocje, takie jak smutek czy tęsknota, nie bój się ich nazwać. Możesz je nawet zapisać i w wolnej chwili przemyśleć, skąd się biorą i co powoduje, że się pojawiają. Następnie pomyśl, co możesz zrobić, żeby zmniejszyć ich oddziaływanie na Ciebie. Może telefon do kogoś bliskiego pomoże? Albo połączenie wideo za pomocą takiego programu jak Skype? Głos bliskiej osoby na pewno ukoi nerwy. Możesz też zadzwonić do pielęgniarki z Zespołu Medycznego ATERIMA MED. Chętnie pomożemy – zawsze czekamy na Twój telefon.
 • Jeśli masz gorszy humor albo targają Tobą różne emocje, warto swoje myśli zająć czymś pozytywnym. Dobrym sposobem jest zapisywanie codziennie rano, za co jesteś wdzięczny. Może za zdrowie? Za rodzinę, za pracę, za przyjaciół? Często w trudnych czasach zapominamy, ile dobrych rzeczy nas spotyka.
 • Oddawaj się pasjom. Pozostając w domu, mamy więcej czasu na pieczenie, gotowanie, czytanie książek, rysowanie lub rękodzieło, np. robienie na drutach. Wiele z tych czynności możesz zrobić razem ze swoim podopiecznym. To także świetny sposób na aktywizację seniora.
 • Sprawiaj innym przyjemności. Dobrym sposobem będzie przygotowanie posiłku i wspólne zjedzenie go z podopiecznym w bardziej uroczysty sposób. A może ugotowanie tradycyjnego polskiego obiadu? Jeśli lubisz gotować, taki pomysł na popołudnie może wprowadzić Cię w dobry nastrój.
 • Zadbaj też o siebie. Może domowe spa w postaci maseczki na twarz, peelingu, zadbania o skórę dłoni lub ulubionego olejku do kąpieli przyniesie ulgę i relaks? Na pewno masz swoje ulubione sposoby dbania o siebie!
 • Zacznij zapisywać w pamiętniku wszystko, co wydarzyło się w ciągu dnia. Spisywanie swoich myśli i spostrzeżeń ma działanie terapeutyczne i pozwala zrzucić z siebie ciężar jak podczas rozmowy z zaufaną osobą.
 • Dbaj o dobre praktyki higieniczne i dezynfekcję dłoni – szczególnie w czasie pandemii. Świadomość, że przestrzegasz najważniejszych zasad higienicznych da Ci spokój i pewność, że robisz wszystko, co możesz, aby ochronić siebie i swojego podopiecznego przed wirusem.
 • Dbaj o swojego podopiecznego. Czasem miłe słowo, uśmiech na dobry początek dnia czy wspólne obejrzenie ulubionego filmu potrafią zbudować relację i znacząco poprawić nastrój podopiecznego. Pamiętaj, że Twój gorszy nastrój może być odczuwalny dla seniora, dla którego obecna sytuacja również jest bardzo trudna.
 • W miarę możliwości dotleniaj się i korzystaj ze słońca, by dostarczać organizmowi cenną witaminę D. Krótki spacer niedaleko domu lub wyjście na balkon czy taras to dobry moment na pozbieranie myśli i zaczerpnięcie świeżego powietrza.
 • Pij dużo wody. Pamiętaj o odpowiedniej dziennej dawce wody, która ma ogromny wpływ na Twoje samopoczucie i zdrowie. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszym artykule.
 • Dbaj o dzienną dawkę ruchu. Poranna gimnastyka z podopiecznym na pewno doda energii na cały dzień. Jeśli senior nie może pozwolić sobie na ćwiczenia, to sama wykonaj kilka prostych ćwiczeń. Wiele łatwych i przyjemnych treningów znajdziesz bezpłatnie np. na Youtube. Nawet 15 minut aktywności dziennie poprawia nastrój!
 • Nie zapominaj o sobie. Twoje samopoczucie – zarówno psychiczne, jak i fizyczne – jest teraz najważniejsze. Zawód opiekuna osoby starszej to praca wymagająca, tym bardziej w dobie pandemii koronawirusa. Jeśli jednak małymi krokami zadbasz o swój nastrój i zredukujesz stres, Twoja praca będzie nieco łatwiejsza i bardziej satysfakcjonująca. Pamiętaj – aby dobrze opiekować się drugą osobą, czyli seniorem, musisz w pierwszej kolejności zadbać o siebie.

Chcesz śledzić bieżące informacje na temat koronawirusa, które mogą okazać się przydatne w Twojej pracy? Polub fanpage ATERIMA MED na Facebooku. Publikujemy tam specjalny cykl informacyjny, aby zapewnić naszym Opiekunom wsparcie, bezpieczeństwo i dostęp do rzetelnej wiedzy.

Pamiętaj, że wszystkie ewentualne problemy na miejscu pracy możesz zgłaszać do swojego Koordynatora. Oprócz tego, wszyscy Opiekunowie zatrudnieni w ATERIMA MED mogą zasięgnąć porad korzystając z dyżurów telefonicznych wykwalifikowanej pielęgniarki oraz dyżurów „Wsparcie w trudnych chwilach”.

 

Zamów bezpłatne połączenie →