Praca dla opiekunek w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Jak dopasować ofertę pracy w opiece do swoich kwalifikacji?


Chcesz pracować jako opiekunka osób starszych? Zastanawiasz się nad pierwszym wyjazdem do pracy w Niemczech? Przeczytaj, jak dobrać ofertę do Twoich kwalifikacji, doświadczenia i preferencji.

Twoje doświadczenie a stan podopiecznego

Doświadczenie to pierwsza rzecz, o którą zapytają Cię konsultanci ds. rekrutacji ATERIMA MED. Do pracy w opiece wystarczy doświadczenie rodzinne, np. opieka nad bliską osobą starszą. Czytając treść oferty pracy, zwróć uwagę na opis stanu zdrowia seniora. Od tego będzie zależał zakres Twoich obowiązków, np. w przypadku seniora po udarze mózgu może być konieczność przenoszenia go z wózka na łóżko. Mając tę wiedzę, łatwiej dopasujesz ofertę do swoich możliwości.


Przydatne informacje o najczęstszych schorzeniach seniorów znajdziesz w naszych artykułach:

Stwórz roboczy opis idealnej oferty pracy w opiece

W wyborze oferty pracy dopasowanej do Twoich preferencji, pomoże Ci też stworzenie roboczego opisu idealnej oferty. Jak to zrobić w praktyce? Weź kartkę i coś do pisania, a następnie odpowiedz na kilka pytań:

  • Z jakimi schorzeniami osób starszych spotkałaś się wcześniej?
  • Czy jesteś w stanie opiekować się osobą cierpiącą na demencję?
  • Czy dasz radę opiekować się osobą leżącą?
  • Czy jesteś w stanie wstawać w nocy, jeśli podopieczny będzie tego wymagał?
  • Czy poradzisz sobie z wykonaniem transferu podopiecznego?
  • Czy wolisz opiekować się kobietą czy mężczyzną?
  • Na jak długo możesz wyjechać – na 1, 2 czy 3 miesiące?
  • Gdzie wolisz pracować – w małej miejscowości czy w mieście?

Podczas przeglądania ofert pracy – porównaj treść oferty ze swoimi odpowiedziami. Część z tych pytań może być dla Ciebie obojętne, np. nie ma dla Ciebie znaczenie płeć podopiecznego. Ale jeśli wolisz opiekować się kobietami – warto powiedzieć to konsultantowi ds. rekrutacji, który postara się dobrać ofertę pracy pod tym kątem.   

Twój niemiecki a wymagany poziom znajomości języka 

Drugą rzeczą, którą na pewno sprawdzą konsultanci ds. rekrutacji ATERIMA MED, będzie znajomość języka niemieckiego. Dlatego, wybierając ofertę pracy, zwróć uwagę na to, czy wymagany stopień znajomości niemieckiego pasuje do Twoich umiejętności.


W ATERIMA MED stosujemy podział na 4 poziomy znajomości języka: podstawowy, komunikatywny, dobry, bardzo dobry. W jaki sposób sprawdzamy znajomość języka niemieckiego? Przeczytaj więcej w wywiadzie z Natalią Banaszek z Działu Rekrutacji na naszej stronie – znajdziesz go TUTAJ.

Jeśli znasz niemiecki na niższym poziomie niż oczekuje tego oferta pracy – poinformuj o tym konsultanta ds. rekrutacji ATERIMA MED, który postara się znaleźć propozycję dopasowaną do Twoich kompetencji. Możesz też poprawiać swój język poprzez:


Wybrane oferty dla Opiekunów ATERIMA MED znajdziesz na naszej stronie w zakładce Oferty pracy. Jeśli nie znajdziesz tam ogłoszenia, które Ci odpowiada – skontaktuj się z nami!

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.

Zgłoś się do nas - oddzwonimy!