Aktualności

Nowe Samouczki ATERIMA MED dla opiekunów!

samouczekZ myślą o wszystkich kandydatach do pracy opiekuna w Niemczech odświeżyliśmy i ulepszyliśmy nasz Samouczek do nauki języka niemieckiego.

Problemem wielu doświadczonych opiekunów osób starszych, którzy chcieliby wyjechać do Niemiec, jest brak znajomości niemieckiego. Przynajmniej podstawowa znajomość języka jest niezbędna w codziennej pracy z seniorem w Niemczech – opiekunowi zapewnia komfort pracy a podopiecznemu daje poczucie bezpieczeństwa. Właśnie z myślą o naszych kandydatach stworzyliśmy Samouczek, w którym można znaleźć niezbędne w pracy opiekuna słownictwo i zwroty.

„Samouczek: Niemiecki dla opiekunów osób starszych” to kolejny materiał ATERIMA MED, który pomaga kandydatom w nauce języka niemieckiego. Otrzymują go opiekunowie, którzy chcą wyjechać do Niemiec, ale nie opanowali jeszcze podstaw języka i chcieliby się go nauczyć.

W Samouczku można znaleźć podstawowe słówka, zwroty i informacje, czyli minimum językowe, które należy przyswoić przed wyjazdem do pracy w Niemczech. Książeczka jest podzielona na kilka działów tematycznych, m.in.:

  • Pierwsze kontakty
  • Rodzina
  • Opieka nad osobami starszymi,
  • Jedzenie

Kandydaci zainteresowani wyjazdem do Niemiec w charakterze opiekuna mogą otrzymać Samouczek drogą pocztową lub e-mailem (w formie elektronicznej). Wszystkim kandydatom, którzy uczą się języka oferujemy również rozgrzewkę językową z lektorem (więcej informacji na ten temat TUTAJ), a także bezpłatny kurs niemieckiego z Teresą dla osób początkujących. Wszystkie lekcje można znaleźć TUTAJ.

Wolisz naukę z lektorem? Akademia Opiekunów we współpracy z ATERIMA MED organizuje stacjonarne kursy językowe „Niemiecki dla opiekunów” w wielu miastach Polski, dla osób zainteresowanych pracą w opiece w Niemczech. Wszystkie szczegóły odnośnie kursów są dostępne na stronie: www.dlaopiekunow.pl.