ATERIMA MED to pewna, legalna i bezpieczna firma – jesteśmy na rynku od 2011 roku
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
Jesteśmy firmą nr 1 w branży opiekuńczej według rankingu firm na portalu opiekunki24.pl.
9,7/10 – nasza ocena wśród polecających nas Opiekunów. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów – sprawdź nasze oferty!
W naszej codziennej pracy kierujemy się mottem: „zaopiekuj się naszym Podopiecznym, a my zaopiekujemy się Tobą”.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do bezpłatnych webinarów „Profesjonalni w opiece" z przydatnymi wskazówkami dotyczącymi opieki nad osobami starszymi.
Zapewniamy stałą i indywidualną opiekę Koordynatora.
Nasi Opiekunowie mogą korzystać z nieodpłatnych i indywidualnych porad prawnych.
Organizujemy przejazd w obie strony i zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem od drzwi do drzwi.
Zapewniamy wsparcie psychologiczne przez telefoniczne konsultacje z psychologiem.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do wsparcia językowego przez indywidualne konsultacje z lektorem języka niemieckiego oraz kursy językowe.
Zapewniamy wsparcie merytoryczne przez telefoniczne konsultacje w zakresie opieki z Ekspertami Biura Medycznego ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna prywatnym ubezpieczeniem medycznym, które uprawnia do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej na terenie Niemiec i Polski.
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmiennikami.
Mamy zlecenia w atrakcyjnych regionach Niemiec – sprawdź nasze oferty!
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do preferencji Opiekuna.
Do grona Opiekunów ATERIMA MED dołączył właśnie kolejny Opiekun – dziękujemy za zaufanie.
Teraz nasze oferty przegląda 17 osób. Sprawdź dostępne zlecenia i zarezerwuj najlepsze dla siebie.
W tej chwili nasi Koordynatorzy potwierdzają oferty z 23 Opiekunami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna aż 64 Opiekunów.
image/svg+xml

Co ja tutaj robię?

Co ja zrobię? Zadawałaś sobie takie pytanie przed wyjazdem jako opiekunka do Niemiec? Doszłaś do ściany? Stał przed twoimi oczyma wysoki mur nie do skruszenia? Mur niespłaconego kredytu, mur z niemożności znalezienia pracy, a tu oszczędności topnieją, widoki na nową pracę są marne... U mnie też tak było. Przeliczyłam euro na złotówki i powiedziałam "Trzeba spróbować! Jest szansa!".

Ty też? Z duszą na ramieniu wsiadałaś do autokaru?

Ja też.

 

Kartka A4

Największym zaskoczeniem w mojej pierwszej pracy okazało się to, czego się najmniej spodziewałam - przez 2 tygodnie nie mogłam zrozumieć co do mnie mówią, a przecież byłam nauczycielką niemieckiego!

Jak rozwaliłaś swój mur? Trudno było? Wiem.

Rozmowy w czasie podróży do pracy były czasem pouczające.
- Będzie dobrze! - pocieszyła mnie Renata poznana w autokarze. - Przed kilkoma laty, kiedy byłam w sanatorium - snuła swoją historię Renata - mój mąż "wyczyścił" dokładnie nasze wspólne konto, wszystko sprzedał, co nadawało się do spieniężenia i ulotnił się. Jako "oparcie" pozostał mi w mieszkaniu tylko kaloryfer. Zabrał wszystko.

Ja miałam swój "mur" w postaci pętli finansowej. Kartka w kratkę formatu A4 towarzyszyła mi przez 4 lata w Niemczech. Na kartce była lista wierzycieli: od góry szły największe zobowiązania i tak w dół, do najmniejszych. Każda spłata była dopingiem, radością, że jedna po drugiej, pozycja ubywa z listy. Uroczyście "odcinałam" wierzyciela z listy. Nożyczkami.
Wreszcie doszłam do wymarzonego punktu: 0,00 zł zadłużenia. Byłam wolna!!! Jakaż to była radość!

 

7 lat, 35 podopiecznych

W sumie jako opiekunka pracowałam 7 lat. Miałam bardzo wielu podopiecznych - naliczyłam ich 35! Ileż doświadczeń, ileż niesamowitych historii się nazbierało!

Jeszcze jedno pytanie. Spodziewałyście się tego, że będziecie pracować jako opiekunki w Niemczech? Mnie,  to nawet w najbardziej zuchwałych wyobrażeniach się nie pojawiało!
Wam też? No, to jesteśmy w klubie!

A teraz? Co ja tutaj robię na tym blogu? Nigdy nie sądziłam, że podejmę się pisania bloga! Nigdy!

Nie mów "nigdy" -  znamy to! Jeżeli już tu jestem - będę was z całej siły wspierać! Chciałabym choć odrobinkę dać wam wsparcie w waszej trudnej pracy.

Jesteście tego warte!

Henia Janik

Ps W życiu zdarzało mi się wykonywać wiele zawodów  z grupy "Nigdy!" Jednak zawsze, moim stałym punktem odniesienia, moją największą pasją - było zielarstwo. Jemu byłam wierna od zawsze. Nigdy nie przypuszczałam, że założę fundację, która m.in. będzie wspierać ludzi szczególnie narażonych na wypalenie zawodowe. Czyli was. Opiekunki należą do grupy najwyższego ryzyka. Tutaj o jednym z wielu takich przypadków na stronie mojej fundacji "Pamiętamy o ogrodach".

O autorce

Henryka Janik
Henryka Janik
O autorce
Henryka Janik
Czyli jestem jedną z was - opiekunką, która zaczęła jeździć do Niemiec przeszło 7 lat temu. Miałam 27-podopiecznych. Tak jak wy - wyjechałam do pracy za Odrę, bo... kredyty, pętla finansowa, utrata pracy, operacja męża, a tu nie ma pieniędzy, trzeba skończyć rozpoczętą budowę domu, dzieci chcą studiować a ty chcesz, żeby w życiu miały lepiej... Albo chciałaś po prostu uciec od sytuacji, która wydawała ci się nie-do-wytrzymania i liczyłaś na to, że jak odskoczysz gdzieś dalej, sytuacja może zmieni się na lepsze... Tak było? A może miałaś jeszcze zupełnie inny powód, aby podjąć taką pracę? czytaj więcej »

O autorce

Henryka Janik
Henryka Janik
O autorce
Henryka Janik
Czyli jestem jedną z was - opiekunką, która zaczęła jeździć do Niemiec przeszło 7 lat temu. Miałam 27-podopiecznych. Tak jak wy - wyjechałam do pracy za Odrę, bo... kredyty, pętla finansowa, utrata pracy, operacja męża, a tu nie ma pieniędzy, trzeba skończyć rozpoczętą budowę domu, dzieci chcą studiować a ty chcesz, żeby w życiu miały lepiej... Albo chciałaś po prostu uciec od sytuacji, która wydawała ci się nie-do-wytrzymania i liczyłaś na to, że jak odskoczysz gdzieś dalej, sytuacja może zmieni się na lepsze... Tak było? A może miałaś jeszcze zupełnie inny powód, aby podjąć taką pracę? czytaj więcej »

Najpopularniejsze wpisy

Wokół jelit uwag kilka
Problemy z jelitami nasi podopieczni mają prawie bez wyjątku – jakby zostały wpisane w ten przedział wiekowy (aczkolwiek są wyjątki). Dzisiaj podam kilka porad zaczerpniętych z niemieckiego czasopisma Landapotheke dotyczących biegunki. Jakie środki domowe radzą stosować niemieccy naturoterapeuci? więcej »
2019-05-20
Krótki donos o dziadostwie
Najpierw męska decyzja. Albo ja, albo one. Powiedz "Nie!" długom i pętli, w którą się zaplątałeś. Nie zwalaj winy na rząd, osoby postronne, dzieciństwo i temu podobne okoliczności łagodzące. więcej »
2018-10-01
Biała Maria szlocha w piwnicy
Kolekcje reklamówek, zapalniczek, długopisów, hotelowe mydełka, jednorazówki szamponów, próbki perfum – wszystko skrzętnie skrywane na wypadek… Na wypadek czego? Niespodziewanego kataklizmu? Kto w takim wypadku pomyśli o próbce perfum Jil Sander? więcej »
2018-08-30

Dodaj komentarz

Komentarze

Wanda kołobrzeg
to prawda, praca w Niemczech mimo tesknoty za rodzina pozwala nam na godne zycie w Polsce, bez zmartwień czy wystarczy nam do dziesiatego
Zamów bezpłatne połączenie →