ATERIMA MED to pewna, legalna i bezpieczna firma – jesteśmy na rynku od 2011 roku
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
Jesteśmy firmą nr 1 w branży opiekuńczej według rankingu firm na portalu opiekunki24.pl.
9,7/10 – nasza ocena wśród polecających nas Opiekunów. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów – sprawdź nasze oferty!
W naszej codziennej pracy kierujemy się mottem: „zaopiekuj się naszym Podopiecznym, a my zaopiekujemy się Tobą”.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do bezpłatnych webinarów „Profesjonalni w opiece" z przydatnymi wskazówkami dotyczącymi opieki nad osobami starszymi.
Zapewniamy stałą i indywidualną opiekę Koordynatora.
Nasi Opiekunowie mogą korzystać z nieodpłatnych i indywidualnych porad prawnych.
Organizujemy przejazd w obie strony i zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem od drzwi do drzwi.
Zapewniamy wsparcie psychologiczne przez telefoniczne konsultacje z psychologiem.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do wsparcia językowego przez indywidualne konsultacje z lektorem języka niemieckiego oraz kursy językowe.
Zapewniamy wsparcie merytoryczne przez telefoniczne konsultacje w zakresie opieki z Ekspertami Biura Medycznego ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna prywatnym ubezpieczeniem medycznym, które uprawnia do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej na terenie Niemiec i Polski.
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmiennikami.
Mamy zlecenia w atrakcyjnych regionach Niemiec – sprawdź nasze oferty!
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do preferencji Opiekuna.
Do grona Opiekunów ATERIMA MED dołączył właśnie kolejny Opiekun – dziękujemy za zaufanie.
Teraz nasze oferty przegląda 17 osób. Sprawdź dostępne zlecenia i zarezerwuj najlepsze dla siebie.
W tej chwili nasi Koordynatorzy potwierdzają oferty z 23 Opiekunami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna aż 64 Opiekunów.
image/svg+xml

Z Everestu powolutku się schodzi

Grzyby są? Krzyknęłam z wysokości stromego wzniesienia. Na dole dostrzegłam szczupłą postać starszego mężczyzny w kraciastej koszuli. W ręku trzymał płócienną siatkę. Wyglądał na miejscowego zbieracza grzybów.

Nie widziała pani jakiegoś strumyka? Odpowiedział pytaniem. Chciałbym się ogolić!

W górach, w środku lasu starszy pan szukał strumyka, by się doprowadzić do porządku. Przystanęłam  zaintrygowana. Wzięty przeze mnie za miejscowego, starszy pan wspiął się żwawo po trudnym zboczu. Znaleźliśmy się obok siebie. Widzi pani, ja od Bielska-Białej idę szlakami. (Byliśmy w Beskidzie Sądeckim, przed Halą Łabowską!) - Nie biorę z sobą żadnego plecaka, nawet mapy nie mam, po mchu kierunek rozpoznaję, a jak zmoknę, to i wyschnę... Tak sobie wędruję, widoku bloków znieść nie mogę, smutek mnie ogarnia od betonu, więc wychodzę w góry. Biorę tylko maszynkę do golenia, wyjaśniał. Poszliśmy razem dalej. Najpiękniejsze góry to Karkonosze... Zaczął snuć górskie opowieści. Nie był obłąkany. Był jak najbardziej normalnym, zapalonym miłośnikiem górskich wędrówek, jakiego kiedykolwiek spotkałam. - O, tu panią pożegnam! Idę do zaprzyjaźnionej pasieki, w której zawsze zaopatruję się w miód.

Podobnego turysty nie spotkałam już nigdy, choć przedeptałam w młodości wiele kilometrów sudeckich i karpackich szlaków. Po odkryciu Tatr wpadłam w rodzaj uzależnienia. Od Doliny Pięciu Stawów. Musiałam ją zobaczyć kilka razy do roku. Po co mi to, myślałam czasem, spocona, zdyszana. Po co się człowiek wlecze w te górzyska? Ale wystarczyło w oko Doliny spojrzeć i już się wiedziało po co. Żeby ci dech z zachwytu zaparło!

Pozostawało zejście - zwykle trudniejsze, o czym wszyscy ludzie gór wiedzą, że łatwiej wyjść niż zejść.

Jak w życiu. Przez pierwszą połowę życia wspinamy się na swój wybrany Everest. Piękny widok, westchniemy, kiedy osiągniemy szczyt. I wiadomo, że długo tu nie zagrzejemy miejsca. Na szczycie trudno wytrzymać. Trzeba schodzić. Schodząc tracimy powoli to, co zdobywaliśmy w pierwszej połowie życia. Zejścia są zwykle trudniejsze, wiemy.

Pod koniec życia tylko jeden wybór będzie podlegał naszej kontroli: to, czy umrzemy z godnością. Mój ojciec miał zaledwie pięćdziesiąt pięć lat, gdy po niespodziewanej diagnozie raka zaczął się osuwać ku śmierci, przez dziewięć miesięcy. Mężczyzna, który wyemigrował ze zubożałego kraju w celu poprawy swojego bytu i który zawsze pracował, z powodzeniem utrzymując rodzinę, nagle musiał się na nią zdać w kwestii mycia, golenia i karmienia. Ostatnim strategicznym wyborem, jaki mu pozostał, było: umrzeć z godnością lub wyhodować w sobie urazę wobec niesprawiedliwości, jaka go spotkała. Wybrał dobrze. (Chris Lowney "Heroiczne życie").

Dobrze, kiedy uświadamy sobie też pewną prawdę - wędrówki na szczyt i zejścia tak naprawdę, są zadaniem samotniczym. Nawet w towarzystwie przyjaciół i rodziny. Nawet w towarzystwie takiego miłośnika gór, który kierunek wskaże ci po mchu. Idzie się tak naprawdę w pojedynkę. I schodzi też w pojedynkę. Wyboru innego nie ma.

https://www.youtube.com/watch?v=wcO-YZyK86M

Henia Janik

O autorce

Henryka Janik
Henryka Janik
O autorce
Henryka Janik
Czyli jestem jedną z was - opiekunką, która zaczęła jeździć do Niemiec przeszło 7 lat temu. Miałam 27-podopiecznych. Tak jak wy - wyjechałam do pracy za Odrę, bo... kredyty, pętla finansowa, utrata pracy, operacja męża, a tu nie ma pieniędzy, trzeba skończyć rozpoczętą budowę domu, dzieci chcą studiować a ty chcesz, żeby w życiu miały lepiej... Albo chciałaś po prostu uciec od sytuacji, która wydawała ci się nie-do-wytrzymania i liczyłaś na to, że jak odskoczysz gdzieś dalej, sytuacja może zmieni się na lepsze... Tak było? A może miałaś jeszcze zupełnie inny powód, aby podjąć taką pracę? czytaj więcej »

O autorce

Henryka Janik
Henryka Janik
O autorce
Henryka Janik
Czyli jestem jedną z was - opiekunką, która zaczęła jeździć do Niemiec przeszło 7 lat temu. Miałam 27-podopiecznych. Tak jak wy - wyjechałam do pracy za Odrę, bo... kredyty, pętla finansowa, utrata pracy, operacja męża, a tu nie ma pieniędzy, trzeba skończyć rozpoczętą budowę domu, dzieci chcą studiować a ty chcesz, żeby w życiu miały lepiej... Albo chciałaś po prostu uciec od sytuacji, która wydawała ci się nie-do-wytrzymania i liczyłaś na to, że jak odskoczysz gdzieś dalej, sytuacja może zmieni się na lepsze... Tak było? A może miałaś jeszcze zupełnie inny powód, aby podjąć taką pracę? czytaj więcej »

Najpopularniejsze wpisy

Wokół jelit uwag kilka
Problemy z jelitami nasi Podopieczni mają prawie bez wyjątku – jakby zostały wpisane w ten przedział wiekowy (aczkolwiek są wyjątki). Dzisiaj podam kilka porad zaczerpniętych z niemieckiego czasopisma Landapotheke dotyczących biegunki. Jakie środki domowe radzą stosować niemieccy naturoterapeuci? więcej »
2024-01-16
Krótki donos o dziadostwie
Najpierw męska decyzja. Albo ja, albo one. Powiedz "Nie!" długom i pętli, w którą się zaplątałeś. Nie zwalaj winy na rząd, osoby postronne, dzieciństwo i temu podobne okoliczności łagodzące. więcej »
2018-10-01
Biała Maria szlocha w piwnicy
Kolekcje reklamówek, zapalniczek, długopisów, hotelowe mydełka, jednorazówki szamponów, próbki perfum – wszystko skrzętnie skrywane na wypadek… Na wypadek czego? Niespodziewanego kataklizmu? Kto w takim wypadku pomyśli o próbce perfum Jil Sander? więcej »
2018-08-30

Dodaj komentarz

Zamów bezpłatne połączenie →