Ocalić czułość świata

Autor Henia Janik,

Pytanie pierwsze:

Słyszeliście może o chirurgu odwiedzającym schroniska dla bezdomnych? Chirurg robi za friko zabiegi, opatruje rany... Samarytanin z niego. Ktoś słyszał? Chirurg nie pisze na fejsie newsów: Znowu opatrzyłem śmierdzącą ranę bezdomnemu pijakowi.

Chirurg na fejsa czasu nie ma.

Nie słyszeliście? Ale na pewno dużo czytaliście o lekarzach stawiających złe diagnozy, niedouczonych, co się koncernom farmaceutycznym wysługują i kasę tłuką.

Zgadza się?

Pytanie drugie:

Wpadła wam wiadomość o pewnym bogatym młodzieńcu z Kolonii znudzonym obfitością dóbr wielokrotnego i jednorazowego użytku. Wyruszył on z ojczystych do Niemiec pieszo, bez karty bankowej, z małym plecakiem, do Jerozolimy. Zrobił kilka tysięcy kilometrów. Zajęło mu to około dwóch lat.

Nie masz pojęcia jak niewiarygodnie wielu życzliwych ludzi spotkałem podczas mojej wyprawy! - powiedział w wywiadzie.

Pytanie trzecie:

Znacie historię najmłodszego milionera? W dodatku z Polski! Nie uwierzycie! Nie ukradł pierwszego miliona. Stać go na wiele i jeszcze ma nawet marzenie – założyć portal z samymi dobrymi wiadomościami.

Pytanie dodatkowe:

Potraficie wymienić nazwisko cudzoziemca mieszkającego kilkanaście lat w Polsce, który i ani razu nie został okradziony? Cudzoziemiec napisał kilka książek o Polsce. Dla ułatwienia podpowiem, że jest Niemcem.

Jesteście ciekawi odpowiedzi, czy wolicie te newsy z mediów? Ze współczesnych fabryk strachu, przed którymi nasz mózg nie jest w stanie się obronić.

Ktokolwiek słyszał o czym dzisiaj napisałam, niech da znać.

Tymczasem dobrego tygodnia życzę!

Henia Janik


Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Na podany adres e-mail zostanie wysłany link potwierdzający dodanie komentarza. Adres e‑mail nie będzie prezentowany na stronie.