Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
ATERIMA MED to pewna i sprawdzona firma – jesteśmy na rynku opieki już ponad 10 lat!
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
W opinii Opiekunek24 jesteśmy numerem 1 wśród firm świadczących usługi opieki.
Pomagamy w dopasowaniu oferty do potrzeb i możliwości Opiekuna. Porozmawiajmy!
98% Opiekunów i podopiecznych jest zadowolona ze współpracy z nami. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów!
Do grona Opiekunów ATERIMA MED właśnie dołączyła kolejna Opiekunka. Dziękujemy za zaufanie!
Najlepsze oferty schodzą jak świeże bułeczki. Teraz przegląda je 11 osób.
Teraz nasze oferty sprawdza 7 osób.
Nasze oferty weryfikuje teraz 17 osób.
W tej chwili nasi koordynatorzy potwierdzają oferty z 18 Opiekunkami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna 87 Opiekunek.
Świętujemy! Właśnie podpisaliśmy umowę z kolejną Opiekunką!
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmienniczką.
Rok 2022 to rok wyższych stawek za zlecenie. Dobrze zarabiaj z ATERIMA MED.
5 gwarancji bezpieczeństwa – wyjedź na zlecenie ze spokojną głową. Dajemy poczucie bezpieczeństwa w czasie pandemii.
Jesteśmy w razie potrzeby – zapewniamy indywidualną opiekę Koordynatora.
Pomagamy w opiece nad podopiecznym – służymy fachową poradą Zespołu Pielęgniarskiego.
Oferujemy bezpłatne cykle webinarów z certyfikatem „Profesjonalni w opiece”– tylko dla Opiekunów ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna – oferujemy pakiet dodatkowego ubezpieczenia, w tym ubezpieczenie na wypadek zachorowania na COVID-19.
Zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem z adresu pod adres.
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do potrzeb i możliwości Opiekuna.
image/svg+xml

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Weźmy korepetycje od AA

Cierpliwości to ty w ogóle nie miałaś, kiedy mnie uczyłaś niemieckiego!

Mój syn (mieszka obecnie w Anglii) do mnie czasami tak mówi. Niestety, to prawda. Do obcych dzieci – tak, do własnego dziecka w tej dziedzinie – nie. Dawno już zrobiliśmy między sobą rachunek sumienia, ale to akurat mi wypomina – lekcje niemieckiego. Dlatego z obawy przed „wypominkami” chcę być w Anglii od jego językowej pomocy niezależna, żeby nie usłyszeć: A nie pamiętasz?

W następnym tygodniu lecę na jego dwudzieste piąte urodziny. Powtarzam więc angielskie rozmówki.

Myślicie, że ja nie byłam zniechęcona?

Po jakimś czasie, kiedy was tak entuzjastycznie motywowałam, mój zapał smętnie zbladł i osłabł. Po co mi to? Przecież już i tak się płynnie nie nauczę mówić! Po tygodniu zmieniłam metodę (powtarzałam tylko słówka z filmikiem, przepisywałam je, tłumaczyłam i uczyłam się wymowy).

Ale to się po jakimś czasie okazało nużące. Słówka specjalnie nie kojarzyły mi się z niczym, były oderwane, z trudnością je zapamiętywałam. Zaczęłam szukać czegoś innego, czegoś co przyciągało moją uwagę, a nie było klasyczną lekcją. Zaczęłam oglądać filmy BBC o ogrodach. Złapałam się na tym, że w ogóle nie uświadamiałam sobie, że oglądam film po angielsku! Zapominałam, że się „uczę”, bo to mnie interesowało.

Może tak poeksperymentujecie? Poszukajcie np. przepisów kulinarnych na YouTubie po niemiecku – można się w ten sposób dużo nowych słówek nauczyć. Zanurzajcie się w taki temat, który was najbardziej interesuje.

Jeszcze jedno – z dołka niemocy językowej (i nie tylko) jak objawienie pomógł mi fragment o nawykach, o tym dlaczego ruch AA (Anonimowych Alkoholików) odnosi tak niebywałe sukcesy i naprawdę pomaga ludziom wyrwać się ze szponów nałogu.

Twórca projektu AA i jego rzecznicy promują program dwunastu połączonych i współzależnych kroków. Jedna szczególna „mantra” AA pozwala jednak wyjaśnić, dlaczego uczestnikom projektu udaje się zrealizować przysięgę o rozstaniu z alkoholem i dlaczego osiągają znacznie lepsze rezultaty od większości z nas, podejmując zwyczajne, noworoczne zobowiązania. Ich celem jest już nigdy nie pić, ale martwią się tylko o dzień dzisiejszy. I dlatego „mantra” AA brzmi ”jeden dzień naraz”. (…) Perspektywa całego życia w swej rozciągłości czasowej jest przytłaczająca dla ludzkiej psychiki.(…) Przestaniesz pić na całe życie, jeśli nie będziesz pił dzisiaj i jeśli nauczysz się żyć w jednym dniu naraz. W podobny sposób naukowcy NASA wysłali człowieka na Księżyc – odkryli, co należy zrobić każdego jednego dnia. To samo dotyczy wszystkich ambitnych celów oraz wzniosłych wartości, takich jak uczciwość, cześć i doskonałość; osiągaj je w jeden dzień naraz, dzień po dniu.

Podziel wielkie wyzwania na małe kęsy, z którymi łatwiej sobie poradzić: UCZ SIĘ OD ANONIMOWYCH ALKOHOLIKÓW” – radzi autor Chris Lowney („Heroiczne życie”).

Nie myśl, że przez następne kilka lat musisz uczyć się niemieckiego (za którym być może nie przepadasz) – pomyśl, że uczysz się tylko dzisiaj!

Jutro, jak doczekasz – podejmiesz kolejne wyzwanie. Na kolejny dzień.

Henia Janik

O autorce

Henryka Janik
Henryka Janik
O autorce
Henryka Janik
Czyli jestem jedną z was - opiekunką, która zaczęła jeździć do Niemiec przeszło 7 lat temu. Miałam 27-podopiecznych. Tak jak wy - wyjechałam do pracy za Odrę, bo... kredyty, pętla finansowa, utrata pracy, operacja męża, a tu nie ma pieniędzy, trzeba skończyć rozpoczętą budowę domu, dzieci chcą studiować a ty chcesz, żeby w życiu miały lepiej... Albo chciałaś po prostu uciec od sytuacji, która wydawała ci się nie-do-wytrzymania i liczyłaś na to, że jak odskoczysz gdzieś dalej, sytuacja może zmieni się na lepsze... Tak było? A może miałaś jeszcze zupełnie inny powód, aby podjąć taką pracę? czytaj więcej »

O autorce

Henryka Janik
Henryka Janik
O autorce
Henryka Janik
Czyli jestem jedną z was - opiekunką, która zaczęła jeździć do Niemiec przeszło 7 lat temu. Miałam 27-podopiecznych. Tak jak wy - wyjechałam do pracy za Odrę, bo... kredyty, pętla finansowa, utrata pracy, operacja męża, a tu nie ma pieniędzy, trzeba skończyć rozpoczętą budowę domu, dzieci chcą studiować a ty chcesz, żeby w życiu miały lepiej... Albo chciałaś po prostu uciec od sytuacji, która wydawała ci się nie-do-wytrzymania i liczyłaś na to, że jak odskoczysz gdzieś dalej, sytuacja może zmieni się na lepsze... Tak było? A może miałaś jeszcze zupełnie inny powód, aby podjąć taką pracę? czytaj więcej »

Najpopularniejsze wpisy

Wokół jelit uwag kilka
Problemy z jelitami nasi podopieczni mają prawie bez wyjątku – jakby zostały wpisane w ten przedział wiekowy (aczkolwiek są wyjątki). Dzisiaj podam kilka porad zaczerpniętych z niemieckiego czasopisma Landapotheke dotyczących biegunki. Jakie środki domowe radzą stosować niemieccy naturoterapeuci? więcej »
2019-05-20
Krótki donos o dziadostwie
Najpierw męska decyzja. Albo ja, albo one. Powiedz "Nie!" długom i pętli, w którą się zaplątałeś. Nie zwalaj winy na rząd, osoby postronne, dzieciństwo i temu podobne okoliczności łagodzące. więcej »
2018-10-01
Biała Maria szlocha w piwnicy
Kolekcje reklamówek, zapalniczek, długopisów, hotelowe mydełka, jednorazówki szamponów, próbki perfum – wszystko skrzętnie skrywane na wypadek… Na wypadek czego? Niespodziewanego kataklizmu? Kto w takim wypadku pomyśli o próbce perfum Jil Sander? więcej »
2018-08-30

Dodaj komentarz

Zamów bezpłatne połączenie →