Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
ATERIMA MED to pewna i sprawdzona firma – jesteśmy na rynku opieki już ponad 10 lat!
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
W opinii Opiekunek24 jesteśmy numerem 1 wśród firm świadczących usługi opieki.
Pomagamy w dopasowaniu oferty do potrzeb i możliwości Opiekuna. Porozmawiajmy!
98% Opiekunów i podopiecznych jest zadowolona ze współpracy z nami. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów!
Do grona Opiekunów ATERIMA MED właśnie dołączyła kolejna Opiekunka. Dziękujemy za zaufanie!
Najlepsze oferty schodzą jak świeże bułeczki. Teraz przegląda je 11 osób.
Teraz nasze oferty sprawdza 7 osób.
Nasze oferty weryfikuje teraz 17 osób.
W tej chwili nasi koordynatorzy potwierdzają oferty z 18 Opiekunkami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna 87 Opiekunek.
Świętujemy! Właśnie podpisaliśmy umowę z kolejną Opiekunką!
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmienniczką.
Rok 2022 to rok wyższych stawek za zlecenie. Dobrze zarabiaj z ATERIMA MED.
5 gwarancji bezpieczeństwa – wyjedź na zlecenie ze spokojną głową. Dajemy poczucie bezpieczeństwa w czasie pandemii.
Jesteśmy w razie potrzeby – zapewniamy indywidualną opiekę Koordynatora.
Pomagamy w opiece nad podopiecznym – służymy fachową poradą Zespołu Pielęgniarskiego.
Oferujemy bezpłatne cykle webinarów z certyfikatem „Profesjonalni w opiece”– tylko dla Opiekunów ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna – oferujemy pakiet dodatkowego ubezpieczenia, w tym ubezpieczenie na wypadek zachorowania na COVID-19.
Zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem z adresu pod adres.
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do potrzeb i możliwości Opiekuna.
image/svg+xml

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Chłopaki nie płaczą – optymistki czasem tak

W kolano sobie strzelę. Przekornie będzie. Przyprawię sceptycyzmem papkę pozytywnego myślenia. Nie żeby mi się humor pogorszył, nie. Niech pojawi się też wpis o szklance w połowie pustej. Dla równowagi.

Optymistką jestem z wyboru, z odrobionymi zadaniami z radości i nieradości, z przeświadczeniem mocnym, że wesołe serce – jak mówi Salomon jest najlepszym lekarstwem.

Jestem optymistką świadomą, która czasami sobie popłacze w kątku od smutku, z bezsilności na bezmiar zła, którego zwolennicy pozytywnego myślenia, hurra optymizmu i dobrego nastawienia chcą ignorować.

Bo co? Syryjski naród myślał negatywnie i ściągnął na siebie tymi myślami to wszystko, to co cały świat widzi.

Często gęsto nie ma szczęśliwego zakończenia akcji. Cierpienie jest. Wojny są. Terrorysta przemknie z bombą i zrobi się krwawo. Wegetarianin umrze na raka, choć tak się zdrowo odżywiał produktami bio. Ktoś ukradnie dziecko z ulicy i sprzeda na części… Dalej kontynuować czarną listę postępków człowieka zdeprawowanego?

Człowiek ma pewien wrodzony sposób myślenia o negatywnych zdarzeniach, tzw. tendencję optymistyczną (optimistic bias). Polega ona na ocenie, że jeśli coś złego ma się przydarzyć – to raczej innym, nie nam.

Czyli, np. jeśli regularnie palisz i masz świadomość, że prowadzi to do raka płuc, to mimo wszystko oceniasz, że raka dostaną raczej inni, nie Ty; złe odżywianie się i niedbanie o kondycję fizyczną u innych osób kończy się problemami kardiologicznymi, ale u Ciebie jakoś to będzie itd.

Pozytywne myślenie wzmacnia tę tendencję. Skoro wszystko będzie dobrze, to po co dbać o zdrowie? To może prowadzić do poważnych konsekwencji dotyczących Twojego zdrowia lub nawet życia.

Fragment powyższy znaleziony w sieci. Się zgadzam.

Pozytywne myślenie zanurza nas czasami w iluzji, zwalnia od zdroworozsądkowego myślenia, rozważenia sytuacji na wypadek, gdyby nasze wielkie plany i marzenia nie wypaliły. Nie zawsze przecież okazujemy się herosami. Dobre nastawienie pojęte w kategoriach „samo się wszystko zdarzy” - przecież wysyłam „dobrą energię moimi myślami”, spycha drogę osiągania celów ciężką pracą, cierpliwością, planowaniem.

Zaczynamy bowiem liczyć na cud (też się zdarza, nie powiem). Jest dowodem niedojrzałości dzisiejszego społeczeństwa aplikującego sobie w nadmiarze szczęścia jednorazowego użytku. Byle szybko, byle już.

Wolę się przyznać do swoich słabości, pochlipać w podusię, przyjąć do świadomości, że olbrzymem nie jestem. Potem wstać z postrzelonym kolanem, popatrzeć na niebo, na drzewa. Od czego mam zacząć dzisiaj?

Czy uda mi się wydrzeć odrobinę radości w tej pięknej, acz znojnej codzienności.

Dzień następuje po nocy. Słońce wychyla się po burzy. Ktoś się śmieje, ktoś inny płacze. Była śmierć kiedyś w cierpieniach. Ale potem zmartwychwstanie.

O czym, pośród folklorystycznych dodatków świątecznych Wielkiej Nocy, przypomnijmy sobie choć przez chwilę.

Wszystkiego dobrego na ten tydzień!

Henia Janik

O autorce

Henryka Janik
Henryka Janik
O autorce
Henryka Janik
Czyli jestem jedną z was - opiekunką, która zaczęła jeździć do Niemiec przeszło 7 lat temu. Miałam 27-podopiecznych. Tak jak wy - wyjechałam do pracy za Odrę, bo... kredyty, pętla finansowa, utrata pracy, operacja męża, a tu nie ma pieniędzy, trzeba skończyć rozpoczętą budowę domu, dzieci chcą studiować a ty chcesz, żeby w życiu miały lepiej... Albo chciałaś po prostu uciec od sytuacji, która wydawała ci się nie-do-wytrzymania i liczyłaś na to, że jak odskoczysz gdzieś dalej, sytuacja może zmieni się na lepsze... Tak było? A może miałaś jeszcze zupełnie inny powód, aby podjąć taką pracę? czytaj więcej »

O autorce

Henryka Janik
Henryka Janik
O autorce
Henryka Janik
Czyli jestem jedną z was - opiekunką, która zaczęła jeździć do Niemiec przeszło 7 lat temu. Miałam 27-podopiecznych. Tak jak wy - wyjechałam do pracy za Odrę, bo... kredyty, pętla finansowa, utrata pracy, operacja męża, a tu nie ma pieniędzy, trzeba skończyć rozpoczętą budowę domu, dzieci chcą studiować a ty chcesz, żeby w życiu miały lepiej... Albo chciałaś po prostu uciec od sytuacji, która wydawała ci się nie-do-wytrzymania i liczyłaś na to, że jak odskoczysz gdzieś dalej, sytuacja może zmieni się na lepsze... Tak było? A może miałaś jeszcze zupełnie inny powód, aby podjąć taką pracę? czytaj więcej »

Najpopularniejsze wpisy

Wokół jelit uwag kilka
Problemy z jelitami nasi podopieczni mają prawie bez wyjątku – jakby zostały wpisane w ten przedział wiekowy (aczkolwiek są wyjątki). Dzisiaj podam kilka porad zaczerpniętych z niemieckiego czasopisma Landapotheke dotyczących biegunki. Jakie środki domowe radzą stosować niemieccy naturoterapeuci? więcej »
2019-05-20
Krótki donos o dziadostwie
Najpierw męska decyzja. Albo ja, albo one. Powiedz "Nie!" długom i pętli, w którą się zaplątałeś. Nie zwalaj winy na rząd, osoby postronne, dzieciństwo i temu podobne okoliczności łagodzące. więcej »
2018-10-01
Biała Maria szlocha w piwnicy
Kolekcje reklamówek, zapalniczek, długopisów, hotelowe mydełka, jednorazówki szamponów, próbki perfum – wszystko skrzętnie skrywane na wypadek… Na wypadek czego? Niespodziewanego kataklizmu? Kto w takim wypadku pomyśli o próbce perfum Jil Sander? więcej »
2018-08-30

Dodaj komentarz

Zamów bezpłatne połączenie →