ATERIMA MED to pewna, legalna i bezpieczna firma – jesteśmy na rynku od 2011 roku
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
Jesteśmy firmą nr 1 w branży opiekuńczej według rankingu firm na portalu opiekunki24.pl.
9,7/10 – nasza ocena wśród polecających nas Opiekunów. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów – sprawdź nasze oferty!
W naszej codziennej pracy kierujemy się mottem: „zaopiekuj się naszym Podopiecznym, a my zaopiekujemy się Tobą”.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do bezpłatnych webinarów „Profesjonalni w opiece" z przydatnymi wskazówkami dotyczącymi opieki nad osobami starszymi.
Zapewniamy stałą i indywidualną opiekę Koordynatora.
Nasi Opiekunowie mogą korzystać z nieodpłatnych i indywidualnych porad prawnych.
Organizujemy przejazd w obie strony i zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem od drzwi do drzwi.
Zapewniamy wsparcie psychologiczne przez telefoniczne konsultacje z psychologiem.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do wsparcia językowego przez indywidualne konsultacje z lektorem języka niemieckiego oraz kursy językowe.
Zapewniamy wsparcie merytoryczne przez telefoniczne konsultacje w zakresie opieki z Ekspertami Biura Medycznego ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna prywatnym ubezpieczeniem medycznym, które uprawnia do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej na terenie Niemiec i Polski.
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmiennikami.
Mamy zlecenia w atrakcyjnych regionach Niemiec – sprawdź nasze oferty!
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do preferencji Opiekuna.
Do grona Opiekunów ATERIMA MED dołączył właśnie kolejny Opiekun – dziękujemy za zaufanie.
Teraz nasze oferty przegląda 17 osób. Sprawdź dostępne zlecenia i zarezerwuj najlepsze dla siebie.
W tej chwili nasi Koordynatorzy potwierdzają oferty z 23 Opiekunami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna aż 64 Opiekunów.
image/svg+xml

Walizka to całe moje życie

My opiekunki, spędzamy więcej czasu poza domem i w podróży, niż ktokolwiek inny, dlatego nasze torby, torebki, kuferki stały się częścią nas.

Słyszałyście taki tekst?

- Co tam pani wiezie w tej torbie, że taka ciężka? (Taksówkarz do mnie.)

Odpowiadam wtedy żartobliwie: "Całe swoje życie!"

Jeśli nie całe, to odrobinę tego, co przypomina mi mój dom. W torbie mam spakowane rzeczy, których używam przez kilka tygodni, a czasami miesięcy.
Mimo  prób podejmowanych za każdym razem, by zredukować wagę bagażu, nie udało mi się osiągnąć stanu takiego, jakiego bym sobie życzyła. Torba swoje waży i już! Trudne jest to zadanie - często jedziemy na dwie pory roku i musimy zabrać ciężką, zimową odzież i na zmianę - wiosenno-letnią.

Oprócz ubrania prawie wszystkie zabieramy z sobą laptopa (waży też), nasze okno na świat. Niektóre wiozą książki, aczkolwiek wiele z nas podróżuje już z czytnikami. Krzyżowkowiczki biorą pakiety czasopism. Ulubione kosmetyki, niezbędne leki, mieszanki herbat, których nie możemy kupić w Niemczech itd., itp.. Ja np. zawsze zabieram z mój ulubiony niebieski kubek z bolesławieckiej porcelany i  ulubioną mieszankę herbaty białej z zieloną. Zauważyłam, że prawie wszystkie z nas zabierają jakieś ulubione "niezbędniki" podróżne. I dobrze, z nimi jest nam przyjaźniej, choć przydają wagi...

Zabieranie w podróż zbyt wielu walizek albo jednej bardzo ciężkiej oznacza marnowanie czasu i energii - przeczytałam gdzieś w jakimś poradniku.
Dlatego, po kilku latach podróżowania moje doświadczenia w tym względzie mogę streścić w 3 punktach (na chwilę obecną wariant najbardziej optymalny, choć za każdym razem staram się udoskonalić sztukę pakowania):

1.Mam jedną średniej wielkości torbę na mocnych kółkach.W niej przewożę to swoje, całe życie. I radzę kupić torbę dobrej jakości, bo to trafna inwestycja. Ja zmądrzałam po kupnie taniej, chińskiej torby z marketu - kółka odpadły zanim zdążyłam dojść do przystanku tramwajowego.

2. Malutka torebka przewieszona przez ramię, w której mieszczą się: bilet, portmonetka z dokumentami i pieniędzmi. Torebka musi być na długim pasku, nie może nam "zabierać" ręki, bo:

3 Dodatkowo, kiedy zdamy już bagaż podstawowy zabieramy średniej wielkości torbę z: pledem, poduszeczką, ewentualnie wygodnymi butami na zmianę (by uniknąć puchnięcia nóg), jedzeniem, termosem. etc. Mam jeszcze mały kuferek-kosmetyczkę z: kremem w tubce, drażetkami przeciw chorobie lokomocyjnej, chusteczkami higienicznymi, tymi mokrymi też). Mp3 z muzyką.

Życzę wam bezpiecznych, jak najmniej męczących podróży, wielu miłych, inspirujących ludzi oraz ciepła i optymizmu, bo ten się zawsze opłaca!
Każdy dzień jest może być  podróżą ku światłu! Nie wierzycie? Kliknijcie tutaj.

Henia Janik

O autorce

Henryka Janik
Henryka Janik
O autorce
Henryka Janik
Czyli jestem jedną z was - opiekunką, która zaczęła jeździć do Niemiec przeszło 7 lat temu. Miałam 27-podopiecznych. Tak jak wy - wyjechałam do pracy za Odrę, bo... kredyty, pętla finansowa, utrata pracy, operacja męża, a tu nie ma pieniędzy, trzeba skończyć rozpoczętą budowę domu, dzieci chcą studiować a ty chcesz, żeby w życiu miały lepiej... Albo chciałaś po prostu uciec od sytuacji, która wydawała ci się nie-do-wytrzymania i liczyłaś na to, że jak odskoczysz gdzieś dalej, sytuacja może zmieni się na lepsze... Tak było? A może miałaś jeszcze zupełnie inny powód, aby podjąć taką pracę? czytaj więcej »

O autorce

Henryka Janik
Henryka Janik
O autorce
Henryka Janik
Czyli jestem jedną z was - opiekunką, która zaczęła jeździć do Niemiec przeszło 7 lat temu. Miałam 27-podopiecznych. Tak jak wy - wyjechałam do pracy za Odrę, bo... kredyty, pętla finansowa, utrata pracy, operacja męża, a tu nie ma pieniędzy, trzeba skończyć rozpoczętą budowę domu, dzieci chcą studiować a ty chcesz, żeby w życiu miały lepiej... Albo chciałaś po prostu uciec od sytuacji, która wydawała ci się nie-do-wytrzymania i liczyłaś na to, że jak odskoczysz gdzieś dalej, sytuacja może zmieni się na lepsze... Tak było? A może miałaś jeszcze zupełnie inny powód, aby podjąć taką pracę? czytaj więcej »

Najpopularniejsze wpisy

Wokół jelit uwag kilka
Problemy z jelitami nasi Podopieczni mają prawie bez wyjątku – jakby zostały wpisane w ten przedział wiekowy (aczkolwiek są wyjątki). Dzisiaj podam kilka porad zaczerpniętych z niemieckiego czasopisma Landapotheke dotyczących biegunki. Jakie środki domowe radzą stosować niemieccy naturoterapeuci? więcej »
2024-01-16
Krótki donos o dziadostwie
Najpierw męska decyzja. Albo ja, albo one. Powiedz "Nie!" długom i pętli, w którą się zaplątałeś. Nie zwalaj winy na rząd, osoby postronne, dzieciństwo i temu podobne okoliczności łagodzące. więcej »
2018-10-01
Biała Maria szlocha w piwnicy
Kolekcje reklamówek, zapalniczek, długopisów, hotelowe mydełka, jednorazówki szamponów, próbki perfum – wszystko skrzętnie skrywane na wypadek… Na wypadek czego? Niespodziewanego kataklizmu? Kto w takim wypadku pomyśli o próbce perfum Jil Sander? więcej »
2018-08-30

Dodaj komentarz

Zamów bezpłatne połączenie →