ATERIMA MED to pewna, legalna i bezpieczna firma – jesteśmy na rynku od 2011 roku
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
Jesteśmy firmą nr 1 w branży opiekuńczej według rankingu firm na portalu opiekunki24.pl.
9,7/10 – nasza ocena wśród polecających nas Opiekunów. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów – sprawdź nasze oferty!
W naszej codziennej pracy kierujemy się mottem: „zaopiekuj się naszym Podopiecznym, a my zaopiekujemy się Tobą”.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do bezpłatnych webinarów „Profesjonalni w opiece" z przydatnymi wskazówkami dotyczącymi opieki nad osobami starszymi.
Zapewniamy stałą i indywidualną opiekę Koordynatora.
Nasi Opiekunowie mogą korzystać z nieodpłatnych i indywidualnych porad prawnych.
Organizujemy przejazd w obie strony i zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem od drzwi do drzwi.
Zapewniamy wsparcie psychologiczne przez telefoniczne konsultacje z psychologiem.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do wsparcia językowego przez indywidualne konsultacje z lektorem języka niemieckiego oraz kursy językowe.
Zapewniamy wsparcie merytoryczne przez telefoniczne konsultacje w zakresie opieki z Ekspertami Biura Medycznego ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna prywatnym ubezpieczeniem medycznym, które uprawnia do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej na terenie Niemiec i Polski.
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmiennikami.
Mamy zlecenia w atrakcyjnych regionach Niemiec – sprawdź nasze oferty!
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do preferencji Opiekuna.
Do grona Opiekunów ATERIMA MED dołączył właśnie kolejny Opiekun – dziękujemy za zaufanie.
Teraz nasze oferty przegląda 17 osób. Sprawdź dostępne zlecenia i zarezerwuj najlepsze dla siebie.
W tej chwili nasi Koordynatorzy potwierdzają oferty z 23 Opiekunami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna aż 64 Opiekunów.
image/svg+xml

Cynamon na przedświęciu

Jak sama nazwa wskazuje jest to czas, kiedy słyszymy: wesołych, wesołych, wesołych i jeszcze raz wesołych! Potem wesołość niby to się do nas przybliża, ale niekoniecznie. Akurat Kevin zawieruszył się w Nowym Jorku i do śmiechu wcale nie jest. Kevin się odnajduje, ale my niekoniecznie.

Święta, Święta!

Po wesołym święciu wkraczamy w krótki okres międzyświęcia. Potem Nowy Rok, Sylwester, Królowie Trzej i koniec laby, dla tych co nie są na morzu albo na innej szteli. Zakończenie wesołych podsumowujemy ze smutnym westchnieniem: święta, święta i po świętach, czyli teraz już tylko poświęcie.

Czas jednak leci jak szalony. Tylko mig jak po najbliższych Wszystkich Świętych handel wystawi choinki i na nowo zaczynamy. Handel gruszek w popiele nie zasypuje i wydłużył nam czas przedświęcia. Już nie czterotygodniowy adwent, ale listopad też zalicza  się do naznaczonych wesołością dni

Gdzie czym pachnie?

Jest jeszcze coś, co na szczęście nie zaginęło w tym okresie, co czujemy naszymi zmysłami - to wszechobecny zapach cynamonu. Może nawet w Niemczech, w Szwajcarii zwłaszcza, jest on bardziej nasilony. Wzmocniony o aromat wanilii, anyżu, goździków, muszkatu, kardamonu, fenkułu oraz imbiru.

Na świątecznych jarmarkach unosi się zapach grzanego wina. W domach jeszcze niektórzy pieką pierniczki oraz ciasto czekoladowe z różnymi wymienionymi przyprawami.

Mam wrażenie, że cynamon jest taką narodową, niemiecką przyprawą. Naleśniki z musem jabłkowym i cynamonem, Milchreis z cynamonem, placek śliwkowy z cynamonem. Prawie w każdej szafce kuchennej stoi gotowa mieszanka cynamonu z cukrem albo wanilia i cynamon.

Cynamon w filiżance i na talerzu

Niektórzy smakosze kawy dodają do ziaren odrobinę cynamonu twierdząc, że nabiera lepszego i głębokiego smaku.

Szczyptę cynamonu dodawano w Niemczech również do mięs – baraniny i gęsiny.

Jedna z moich podopiecznych opowiadała, że na wsi dodawano cynamon do zsiadłego mleka.

Z dzieciństwa pamiętam pieczone jabłka ze szczyptą cynamonu.

Moja miłość do tej aromatycznej przyprawy bardzo się w Niemczech ugruntowała. Zawsze dodaję odrobinkę do mojej porannej owsianki.

Uwaga! Ważne dla odchudzających się! Cynamon zawiera rzadki pierwiastek chrom, a ten przyśpiesza metabolizm.

W Niemczech jeżeli ktoś w dawnych wiekach pytał "Ileż kosztuje ten cały cynamon?" dawał do zrozumienia, że ma wypchany portfel i na cały cynamon go stać, ponieważ przyprawa należała do bardzo drogich.

Dzisiaj większość z nas na cynamon może sobie już pozwolić, choć niekoniecznie wszyscy go lubią.

Tutaj, jeżeli klikniecie, dowiecie się, że cynamon ma również właściwości lecznicze.

 

Henia Janik

cynamon-Blog

O autorce

Henryka Janik
Henryka Janik
O autorce
Henryka Janik
Czyli jestem jedną z was - opiekunką, która zaczęła jeździć do Niemiec przeszło 7 lat temu. Miałam 27-podopiecznych. Tak jak wy - wyjechałam do pracy za Odrę, bo... kredyty, pętla finansowa, utrata pracy, operacja męża, a tu nie ma pieniędzy, trzeba skończyć rozpoczętą budowę domu, dzieci chcą studiować a ty chcesz, żeby w życiu miały lepiej... Albo chciałaś po prostu uciec od sytuacji, która wydawała ci się nie-do-wytrzymania i liczyłaś na to, że jak odskoczysz gdzieś dalej, sytuacja może zmieni się na lepsze... Tak było? A może miałaś jeszcze zupełnie inny powód, aby podjąć taką pracę? czytaj więcej »

O autorce

Henryka Janik
Henryka Janik
O autorce
Henryka Janik
Czyli jestem jedną z was - opiekunką, która zaczęła jeździć do Niemiec przeszło 7 lat temu. Miałam 27-podopiecznych. Tak jak wy - wyjechałam do pracy za Odrę, bo... kredyty, pętla finansowa, utrata pracy, operacja męża, a tu nie ma pieniędzy, trzeba skończyć rozpoczętą budowę domu, dzieci chcą studiować a ty chcesz, żeby w życiu miały lepiej... Albo chciałaś po prostu uciec od sytuacji, która wydawała ci się nie-do-wytrzymania i liczyłaś na to, że jak odskoczysz gdzieś dalej, sytuacja może zmieni się na lepsze... Tak było? A może miałaś jeszcze zupełnie inny powód, aby podjąć taką pracę? czytaj więcej »

Najpopularniejsze wpisy

Wokół jelit uwag kilka
Problemy z jelitami nasi podopieczni mają prawie bez wyjątku – jakby zostały wpisane w ten przedział wiekowy (aczkolwiek są wyjątki). Dzisiaj podam kilka porad zaczerpniętych z niemieckiego czasopisma Landapotheke dotyczących biegunki. Jakie środki domowe radzą stosować niemieccy naturoterapeuci? więcej »
2019-05-20
Krótki donos o dziadostwie
Najpierw męska decyzja. Albo ja, albo one. Powiedz "Nie!" długom i pętli, w którą się zaplątałeś. Nie zwalaj winy na rząd, osoby postronne, dzieciństwo i temu podobne okoliczności łagodzące. więcej »
2018-10-01
Biała Maria szlocha w piwnicy
Kolekcje reklamówek, zapalniczek, długopisów, hotelowe mydełka, jednorazówki szamponów, próbki perfum – wszystko skrzętnie skrywane na wypadek… Na wypadek czego? Niespodziewanego kataklizmu? Kto w takim wypadku pomyśli o próbce perfum Jil Sander? więcej »
2018-08-30

Dodaj komentarz

Komentarze

ewa
cynamon uwielbiam..szczegolnie do kawy:) nie mialam pojecia zed jest taki zdrowy! a tekst jak zwykle siwetny, pozdrawiam caly zespol!
Zamów bezpłatne połączenie →