ATERIMA MED to pewna, legalna i bezpieczna firma – jesteśmy na rynku od 2011 roku
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
Jesteśmy firmą nr 1 w branży opiekuńczej według rankingu firm na portalu opiekunki24.pl.
9,7/10 – nasza ocena wśród polecających nas Opiekunów. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów – sprawdź nasze oferty!
W naszej codziennej pracy kierujemy się mottem: „zaopiekuj się naszym Podopiecznym, a my zaopiekujemy się Tobą”.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do bezpłatnych webinarów „Profesjonalni w opiece" z przydatnymi wskazówkami dotyczącymi opieki nad osobami starszymi.
Zapewniamy stałą i indywidualną opiekę Koordynatora.
Nasi Opiekunowie mogą korzystać z nieodpłatnych i indywidualnych porad prawnych.
Organizujemy przejazd w obie strony i zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem od drzwi do drzwi.
Zapewniamy wsparcie psychologiczne przez telefoniczne konsultacje z psychologiem.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do wsparcia językowego przez indywidualne konsultacje z lektorem języka niemieckiego oraz kursy językowe.
Zapewniamy wsparcie merytoryczne przez telefoniczne konsultacje w zakresie opieki z Ekspertami Biura Medycznego ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna prywatnym ubezpieczeniem medycznym, które uprawnia do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej na terenie Niemiec i Polski.
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmiennikami.
Mamy zlecenia w atrakcyjnych regionach Niemiec – sprawdź nasze oferty!
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do preferencji Opiekuna.
Do grona Opiekunów ATERIMA MED dołączył właśnie kolejny Opiekun – dziękujemy za zaufanie.
Teraz nasze oferty przegląda 17 osób. Sprawdź dostępne zlecenia i zarezerwuj najlepsze dla siebie.
W tej chwili nasi Koordynatorzy potwierdzają oferty z 23 Opiekunami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna aż 64 Opiekunów.
image/svg+xml

Z przerażenia ćwiczę, z przerażenia!

Jak się ma twój kręgosłup? Pozwól, że zadam ci to pytanie. O moralny kręgosłup nie pytam. Twoja sprawa. Ja tam ojcem i matką duchową nie jestem, nie wnikam w detale sumień ludzkich.

 

Kręgosłup w teorii

Z ciekawości pytam jak się ma u ciebie ten ważny "element szkieletu Homo sapiens, pełniący rolę narządu podporowego, narządu ruchu i osłony rdzenia kręgowego, zbudowanego z 26 kości, w tym 24 oddzielnych kręgów..." Wikipedia patrz.

Ważny jest w twojej pracy jak nie wiem co. Czy on się nie upomina już o swoje? Czy nie przypomina ci, że jemu się też coś należy? Nie zatrzymał cię jeszcze?

 

Kręgosłup w praktyce

Wiele lat temu mój kręgosłup zbuntował się. Budzę się pewnego poranka. Próbuję wstać. Nic z tego.

Ciało jak kłoda.

Próbuję z prawej strony - nic. Z lewej - bez skutku. Próbuję podnieść głowę - nie mogę. Zimny pot. Kompletny paraliż. Ponawiam próby - bezskutecznie. Leżę przerażona.

Co teraz będzie? Dlaczego?

Ty mnie jeszcze pytasz dlaczego? On mi na to odpowiada.

Pędziłaś jak szalona. Praca bez umiaru od rana do wieczora. Nerwy i pośpiech. Pośpiech i nerwy. Dużo mogę wytrzymać, ale są pewne granice.

Po godzinie prób jakimś cudem udało mi się ściągnąć z łóżka.

Ból trudny do opisania. Kto miał tę przypadłość, ten wie o czym mówię. Bez ketonalu się nie obeszło.

Kiedy przeszło, stałam się grzeczna - ze strachu zaczęłam gimnastykę poranną, specjalne ćwiczenia polecone przez fizjoterapeutę. Bałam się powtórki.

Po paru miesiącach przerwałam gimnastykę. A tam! Machnęłam ręką. Jakoś będzie.

Nie było "jakoś". Po drugiej "szteli" ciężkiej fizycznie, po zjeździe do Polski, historia powtórzyła się.

 

Na poważnie

Ola, znajoma Ukrainka, masażystka o złotych dłoniach doprowadziła mnie do stanu "używalności".

Wróć do ćwiczeń! - upomniała mnie.

Wróciłam. Już na poważnie. Od lat ćwiczę. Ja kompletnie anty-sportowy typ, któremu baseny, siłownie, żagle, siatkówki itp. były i są obce. Ba! Nawet sąsiedztwo wyciągu narciarskiego koło domu, w którym się wychowywałam, nie zachęciło mnie do przypięcia nart! (Tego akurat żałuję!). Jedyne, co robiłam dla rekreacji, to piesze wędrówki.

Ćwiczę każdego ranka. Nawet to się przyjemne zrobiło. Nastawiam ulubioną muzykę, o na przykład to.

Zwyczajna rutyna - jak czyszczenie zębów. Mało tego - poranna gimnastyka stała się czymś przyjemnym. Nigdy bym w to kiedyś nie uwierzyła!

A kręgosłup - spoko, spoko! Niedawno natrafiłam na Fb na to. To mnie zainspirowało do podzielenia się z wami tym temat. Co z tym zrobicie, wasza sprawa! W każdym razie życzę wam jak najmniej problemów z tym "elementem szkieletu".

 

Henia Janik

O autorce

Henryka Janik
Henryka Janik
O autorce
Henryka Janik
Czyli jestem jedną z was - opiekunką, która zaczęła jeździć do Niemiec przeszło 7 lat temu. Miałam 27-podopiecznych. Tak jak wy - wyjechałam do pracy za Odrę, bo... kredyty, pętla finansowa, utrata pracy, operacja męża, a tu nie ma pieniędzy, trzeba skończyć rozpoczętą budowę domu, dzieci chcą studiować a ty chcesz, żeby w życiu miały lepiej... Albo chciałaś po prostu uciec od sytuacji, która wydawała ci się nie-do-wytrzymania i liczyłaś na to, że jak odskoczysz gdzieś dalej, sytuacja może zmieni się na lepsze... Tak było? A może miałaś jeszcze zupełnie inny powód, aby podjąć taką pracę? czytaj więcej »

O autorce

Henryka Janik
Henryka Janik
O autorce
Henryka Janik
Czyli jestem jedną z was - opiekunką, która zaczęła jeździć do Niemiec przeszło 7 lat temu. Miałam 27-podopiecznych. Tak jak wy - wyjechałam do pracy za Odrę, bo... kredyty, pętla finansowa, utrata pracy, operacja męża, a tu nie ma pieniędzy, trzeba skończyć rozpoczętą budowę domu, dzieci chcą studiować a ty chcesz, żeby w życiu miały lepiej... Albo chciałaś po prostu uciec od sytuacji, która wydawała ci się nie-do-wytrzymania i liczyłaś na to, że jak odskoczysz gdzieś dalej, sytuacja może zmieni się na lepsze... Tak było? A może miałaś jeszcze zupełnie inny powód, aby podjąć taką pracę? czytaj więcej »

Najpopularniejsze wpisy

Wokół jelit uwag kilka
Problemy z jelitami nasi podopieczni mają prawie bez wyjątku – jakby zostały wpisane w ten przedział wiekowy (aczkolwiek są wyjątki). Dzisiaj podam kilka porad zaczerpniętych z niemieckiego czasopisma Landapotheke dotyczących biegunki. Jakie środki domowe radzą stosować niemieccy naturoterapeuci? więcej »
2019-05-20
Krótki donos o dziadostwie
Najpierw męska decyzja. Albo ja, albo one. Powiedz "Nie!" długom i pętli, w którą się zaplątałeś. Nie zwalaj winy na rząd, osoby postronne, dzieciństwo i temu podobne okoliczności łagodzące. więcej »
2018-10-01
Biała Maria szlocha w piwnicy
Kolekcje reklamówek, zapalniczek, długopisów, hotelowe mydełka, jednorazówki szamponów, próbki perfum – wszystko skrzętnie skrywane na wypadek… Na wypadek czego? Niespodziewanego kataklizmu? Kto w takim wypadku pomyśli o próbce perfum Jil Sander? więcej »
2018-08-30

Dodaj komentarz

Komentarze

Wanda
Kręgosłup jest bardzo ważny i szczególnie my opiekunki powinnyśmy dbać o nasz kręgosłup. Właśnie dzisiaj byłam na szkoleniu ,na którym były omówione techniki transweru podopiecznego i jak nie zdegradować sobie przy tym swojego kręgosłupa.
Zamów bezpłatne połączenie →