Praca dla opiekunek w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Bezpłatne szkolenia dla Opiekunów

Rozpoczynamy już trzecią turę bezpłatnych szkoleń dla Opiekunów organizowanych we współpracy z naszym partnerem z Krakowa. Uczestnicy kursów zyskają wiedzę i praktyczne umiejętności z zakresu opieki. 

Tym razem szkolenia odbędą się w dwóch terminach, dzięki czemu jeszcze więcej Opiekunów będzie miało szansę na uporządkowanie oraz rozszerzenie swojej wiedzy na temat opieki. Wszystkie szkolenia będą miały miejsce już w Krakowie i odbędą się we wrześniu.

Do udziału w kursach zapraszamy kandydatów zainteresowanych pracą w ATERIMA MED, a także Opiekunów, którzy są już u nas zatrudnieni. Nie mamy żadnych innych wymagań!

Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie chęci udziału pod numerem tel. 12 341 15 15. Uwaga, liczba miejsc ograniczona!Program szkolenia 


Każde ze spotkań podzielone zostanie na dwie części. W pierwszej z nich omówione zostaną psychologiczne aspekty opieki i kwestie wspierania pacjentów i opiekunów w leczeniu i pielęgnacji. Druga część szkoleń odbędzie się w formie warsztatów, dzięki czemu Opiekunowie rozszerzą praktyczne umiejętności z zakresu opieki nad osobą w podeszłym wieku lub przewlekle chorą. 

Poruszone zostaną następujące tematy:

 • formy opieki długoterminowej i sposoby jej realizacji, 
 • potrzeby człowieka (biologiczne, psychiczne, społeczne i duchowe), 
 • podstawowa terminologię z zakresu anatomii, fizjologii, patologii i higieny,
 • aspekt jakości życia i opieki w niepełnosprawności, podeszłym wieku, chorobach przewlekłych i wynikającej z nich ograniczonej zdolności pacjenta do samoopieki, 
 • pierwsza pomoc w stanach zagrożenia życia (zadławienie, nagłe zatrzymanie krążenia, akty samobójcze), 
 • komunikowanie się z chorym,
 • czynności pielęgnacyjno-higieniczne u chorego leżącego,
 • pomoc choremu przy chodzeniu (asekuracja, czwórnóg, balkonik), 
 • obserwacja pacjenta (skóry, zachowania, wydalin, wydzielin) w monitorowaniu procesu pielęgnacyjnego, 
 • przemieszczanie i sadzanie chorych bez użycia pomocy technicznych i z ich użyciem (podnośniki, pionizatory i łatwoślizgi) z uwzględnieniem zasad bezpiecznego przemieszczania,
 • zasady profilaktyki powikłań związanych z długotrwałym unieruchomieniem (w tym odleżyn, przykurczów, itp.).

Wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu. Organizatorzy zapewniają catering w trakcie warsztatów oraz materiały szkoleniowo-dydaktyczne. 


Do zobaczenia!

Szukasz pracy jako opiekunka w Niemczech?

Zgłoś się do nas - oddzwonimy!

Masz zdjęcie, dyplomy, certyfikaty lub referencje?
Dodaj je teraz, by przyspieszyć rekrutację.

Administratorem Państwa danych osobowych jest ATERIMA Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie (30-644), ul. Puszkarska 7f zarejestrowana pod numerem KRS 0000725474. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych osobowych adres e-mail: daneosobowe@grupaaterima.pl.

Dane osobowe przetwarzane są na podstawie Państwa zgody i na potrzeby informowania Państwa o aktualnych ofertach pracy. Wyrażenie zgody będzie się wiązało z przetwarzaniem przez Aterima Sp. z o.o. Twoich danych osobowych (w tym wizerunku, jeżeli udostępnisz nam dokumenty ze swoim zdjęciem) z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, mail, telefon w tym wiadomości sms. Dane przetwarzane są do czasu wycofania zgody. Wycofanie zgody pozostaje bez wpływu na legalność przetwarzania danych osobowych przed jej wycofaniem. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek niezbędne do przesyłania Państwu ofert pracy.

Odbiorcami Państwa danych osobowych są: upoważnieni pracownicy administratora; podmioty przetwarzające dane w jego imieniu; podmioty powiązane i współpracujące z Aterima Sp. z o.o. (w tym kontrahenci, na rzecz których prowadzone są lub będą procesy rekrutacji oraz podopieczni i koordynatorzy w Niemczech).

Przysługuje Państwu prawo żądania: dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, przenoszenia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu względem przetwarzania danych jak również prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. ^zwiń

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.

Zgłoś się do nas - oddzwonimy!