Aktualności

365 dni w ATERIMA MED

Rok 2017 był dla nas czasem wielu wyzwań, spotkań z Wami i nowych projektów. Dziękujemy Wam, że kolejny rok jesteście z nami! Zobaczcie, co działo się w ATERIMA MED przez ostatnie 12 miesięcy!

12 miesięcy w liczbach

12 860 polubień na FB – jest Was coraz więcej, dziękujemy! Na naszym profilu na Facebooku na bieżąco dzielimy się z Wami wieloma informacjami na temat pracy u nas – zachęcamy do śledzenia! 

160 osób wzięło udział w Sympozjum „Z Tobą dam radę!” zorganizowanym w Krakowie przez Akademię Opiekunów, partnera ATERIMA MED. Głównym celem wydarzenia było przekazanie Opiekunom eksperckiej wiedzy na temat chorób otępiennych w przystępnej formie.

91 targów, giełd pracy oraz spotkań informacyjnych w całej Polsce, które odwiedziliśmy lub zorganizowaliśmy :)

89 osób, które odpowiedziały na fałszywe ogłoszenie o pracę, zamieszczone w internecie przez tajemniczego Zbigniewa. Wszystko w ramach kampanii „Bezpieczna praca w wakacje”, którą zorganizowaliśmy razem z zaprzyjaźnionym Stowarzyszeniem PoMOC. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

80 lekcji niemieckiego z Basią w znanym i lubianym kursie z nagraniami audio.

26 wpisów na „Blogu Opiekunki”, czyli w nowej zakładce na naszej stronie. Autorką wpisów jest pani Henryka, doświadczona opiekunka osób starszych.

23 filmy interaktywne pokazujące rekrutację i współpracę z ATERIMA MED :) Wszystkie filmy zobaczyć można tutaj.

12 numerów magazynu dla Opiekunów Unter uns, który tworzymy co miesiąc specjalnie dla naszych Opiekunów.

8 lekcji z Teresą, czyli w naszym nowym kursie niemieckiego dla osób początkujących.

6 edycja Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”, w której zostały opisane nasze działania, które prowadzimy i rozwijamy nieprzerwanie od kilku lat, czyli: Bezpieczna praca za granicą (od 2011) oraz nasze bezpłatne udźwiękowione lekcje niemieckiego z Basią (od 2012). Raport to przegląd aktywności firm i podsumowanie najbardziej istotnych kwestii związanych z odpowiedzialnym biznesem w danym roku w Polsce. Jest wydawany od 10 lat przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

2 nowe strony internetowe – odświeżony i bardziej funkcjonalny projekt strony www.aterima-med.pl oraz nowa strona programu Zaopiekowani w ATERIMA MED. Znajdziecie na niej m.in. filmy, w których osoby wyjeżdżające z nami do Niemiec opowiadają o swoich doświadczeniach, przeżyciach i emocjach w pracy.

2 cykliczne dyżury telefoniczne, czyli „Wsparcie w trudnych chwilach” oraz dyżury pielęgniarek.

2 partnerów ATERIMA MED zostało docenionych w niemieckim badaniu jakości! Według analizy opracowanej przez fundację Stiftung Warentest współpracujący z ATERIMA MED partnerzy są w czołówce branży opieki nad osobami starszymi w Niemczech!

1 wolontariat – we wrześniu ruszył wolontariat naszych pracowników w Krakowie – „Pamiętaj o mnie, gdy ja o sobie zapomnę”. Pomagamy w nim seniorom cierpiącym na demencję i Alzheimera.

1 statuetka EB Kreator dla ATERIMA MED. Zostaliśmy docenieni otrzymując Nagrodę Jury za nasze starania w byciu jak najlepszym pracodawcą.

1 Elementarz dla Opiekunów – nasz partner, czyli Akademia Opiekunów wydała Elementarz przygotowany z myślą o osobach zajmujących się seniorami z demencją.