Chcę rozpocząć pracę jako opiekunka, szukam podstawowych informacji

Szukasz pracy opiekunki w Niemczech lub w Polsce?

Dane, które nam przekażesz będą bezpieczne. Ich administratorem będzie Grupa ATERIMA Sp z o.o. Sp. k. z siedzibą w Krakowie. Będą przetwarzane na podstawie Twojej zgody, w celu przekazywania Ci informacji o ofertach i warunkach zatrudnienia dla opiekunów osób starszych.

W każdej chwili możesz swoją zgodę wycofać, ale wówczas nie będziemy mogli przedstawiać Ci ofert. Masz również prawo dostępu do swoich danych oraz prawo ich poprawiania lub usunięcia.

Odbiorcami danych, które nam przekażesz będą nasi pracownicy oraz zaufani partnerzy (np. podopieczni lub koordynatorzy w Niemczech). Masz pytania? Zapoznaj się z naszą polityką prywatności lub skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych.^zwiń

* To pole nie powinno być puste

* Potwierdzenie zgody jest niezbędne do udziału w procesie rekrutacji.

Trwa wysyłanie formularza

„Szukanie pracy jako opiekunka, wyjazd, pierwsze dni w Niemczech - wszystko to było dla mnie nowe i trudne. Panie z ATERIMA MED bardzo mi pomogły. Dziękuję za troskę, wszystkie rozmowy i prowadzenie prawie „za rękę” - dzięki Wam czułam się bezpiecznie.”

Maria z Chojnic

EB Kreator - Nagroda Jury za całokształt działań 2017
UN Global Compact - Wyróżnienie 2015
Lider Zrównoważonego Rozwoju - Wyróżnienie 2013
Wspólnie budujemy kapitał społeczny - Laureat 2013
Dobroczyńca roku - Finalista 2017

Zaufały nam już tysiące pracowników!
Zobacz, co zyskujesz wyjeżdżając z ATERIMA MED

Przyjazny proces rekrutacji

Kontakt z kompetentnymi Rekruterami, których wysoko ocenia 91% naszych Opiekunów

Ofertę dopasowaną do doświadczenia, znajomości języka oraz Twoich możliwości

Wysokie wynagrodzenie

Jedne z najwyższych zarobków na rynku

Możliwość wyboru waluty (EUR lub PLN)

Atrakcyjne premie

Niezależność i stabilność finansowa, przelewy bez opóźnień

Dodatkowe ubezpieczenie medyczne

Pomoc w razie choroby lub wypadku w Niemczech; dedykowany koordynator ds. ubezpieczenia medycznego

Dodatkowe, prywatne ubezpieczenie medyczne na terenie Niemiec

Możliwość zgłoszenia dziecka lub niepracującego małżonka do ubezpieczenia zdrowotnego w Polsce

Opiekę podczas pracy w Niemczech

Stały kontakt i opiekę Twojego Koordynatora

Organizację i pokrycie kosztów podróży

Zakwaterowanie i wyżywienie w domu podopiecznego w Niemczech

Stałe dyżury telefoniczne eksperta ds. opieki i demencji oraz "Wsparcie w trudnych chwilach"

Stabilne miejsce pracy

Legalne zatrudnienie i bezpieczne oferty

Współpracę z najlepszymi pośrednikami w Niemczech

Ciągłość zatrudnienia także podczas pobytu w kraju

Rzetelne i sprawdzone oferty pracy – mamy specjalną procedurę aktualizacji informacji o konkretnym miejscu pracy

Wspieramy Opiekunów w pracy

Stała współpraca z Akademią Opiekunów, która wspiera Opiekunów w ich codziennej pracy

Wysoko oceniany internetowy kurs niemieckiego

Specjalistyczny i doceniany przez ponad 73% naszych Opiekunów kurs profesjonalnego opiekuna

Przygotowany z myślą o naszych pracownikach „Elementarz Opiekunów”

Zostań naszą Opiekunką w 3 prostych krokach

Krok 1

Skontaktuj się z nami, oddzwonimy maksymalnie w ciągu 1 dnia roboczego

Krok 2

Przeprowadzimy krótką rozmowę, zapytamy o Twoją znajomość języka niemieckiego i przedstawimy ofertę pracy

Nie czekaj, aplikuj!

Krok 3

Podpiszemy z Tobą umowę i zorganizujemy Twój wyjazd

Chcesz dalej uczyć się niemieckiego?

Ucz się z kursami ATERIMA MED!
Specjalnie z myślą o naszych Opiekunach przygotowaliśmy darmowe kursy językowe z nagraniami audio na dwóch poziomach:

Wybieram lLekcje z Basią

Kurs dla osób średniozaawansowanych i zaawansowanych

Przejdź do kursu

Wybieram lLekcje z Teresą

Kurs dla początkujących

Na czym polega praca opiekuna?

Sprawdź wymagane kwalifikacje i najczęstsze obowiązki opiekuna osób starszych

Wymagane kwalifikacje:

  • co najmniej podstawowa znajomość języka niemieckiego,
  • doświadczenie w opiece nad osobą starszą lub chorą (zawodowe lub rodzinne),
  • gotowość do podjęcia pracy na terenie Niemiec (min. 6 tygodni),
  • empatia, wrażliwość na potrzeby osoby starszej.

Obowiązki:

Wsparcie podopiecznego w codziennych czynnościach (jedzenie, mycie, ubieranie, poruszanie się), proste prace domowe, dotrzymywanie towarzystwa i aktywizacja osoby starszej.

Warunki mieszkaniowe:

Opiekun / Opiekunka mieszka w domu osoby starszej, ma zapewniony oddzielny pokój, w zależności od możliwości rodziny podopiecznego udogodnienia, np. własna łazienka, czy dostęp do internetu inne.

Sprawdź nasze oferty pracy w opiece

W ATERIMA MED opiekunki osób starszych mogą liczyć na wyjątkowo dobre oferty pracy w Niemczech – i mamy na to dowody! Poniżej kilka liczb, które pokazują nasze oferty. Sprawdź nas i wybierz najlepszą ofertę dla siebie.

98% naszych Opiekunów rozmawiamy m.in. o miejscu pracy do 4 dni po przyjeździe do Niemiec

82% miejsc pracy w ATERIMA MED ma stałe łącze internetowe

100% naszych pracowników dostaje od nas przed wyjazdem e-mailowo szczegółowe informacje o miejscu pracy i podopiecznym

1/3 naszych Opiekunek ma do dyspozycji rower :)

W 100% zastępstw przedstawiamy Kandydatom informacje sprawdzone i zaktualizowane z opiekunką na miejscu w Niemczech

84% naszych Opiekunów ma na miejscu pracy łazienkę lub toaletę tylko dla siebie

100% naszych Opiekunów ma zapewnioną opiekę specjalnego Koordynatora w zakresie prywatnego ubezpieczenia medycznego

78% miejsc pracy w ATERIMA MED w Niemczech to domy jednorodzinne

W ATERIMA MED zyskujesz o wiele więcej – zadzwoń i sprawdź!

Zdaniem naszych opiekunów

91%

Opiekunów wysoko ocenia spotkanie z naszym Rekruterem

70%

Opiekunów docenia naszą słowność w kontaktach

70%

Opiekunów wysoko ocenia zaangażowanie naszych Koordynatorów

80%

Opiekunów wysoko ocenia uprzejmość i kulturę osobistą naszych pracowników

Opinie

„Mój pobyt w Niemczech dobiega już końca, a ja chciałabym wyrazić wyrazy wdzięczności za wsparcie, zrozumienie i troskę. Był to mój pierwszy wyjazd i jestem zachwycona właśnie dlatego, bo mogłam dzięki Waszemu wsparciu czuć się bezpiecznie.”

Joanna, woj. śląskie

„ATERIMA MED to super firma posiadająca miły, sumienny, doświadczony personel. Pracownicy potrafią wiele przekazać i zadbać o osobę szukającą pracy. Przedstawić z wielkim zaangażowaniem oferty pracy jednocześnie cierpliwie je wytłumaczyć. Chciałabym zawsze każdą pracę załatwiać z nimi.”

Małgorzata, woj. dolnośląskie

„Panie w ATERIMA MED są bardzo miłe. Zawsze mają dla mnie czas i wysłuchują mnie. Dostosowują się do moich potrzeb.”

Ewa, woj. małopolskie

„Z firmą ATERIMA MED pracuję już rok i dalej zamierzam pracować. Panie pracujące w biurze są przemiłe, zawsze są gotowe do pomocy, kiedy jej potrzebuję. Jest to firma godna zaufania, która troszczy się o pracownika i dba o jego bezpieczeństwo.”

Regina, woj. małopolskie

Masz więcej pytań o pracę opiekunki w Niemczech?
Wypełnij formularz i zamów bezpłatną rozmowę!

* To pole nie powinno być puste.