ATERIMA MED to pewna, legalna i bezpieczna firma – jesteśmy na rynku od 2011 roku
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
Jesteśmy firmą nr 1 w branży opiekuńczej według rankingu firm na portalu opiekunki24.pl.
9,7/10 – nasza ocena wśród polecających nas Opiekunów. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów – sprawdź nasze oferty!
W naszej codziennej pracy kierujemy się mottem: „zaopiekuj się naszym Podopiecznym, a my zaopiekujemy się Tobą”.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do bezpłatnych webinarów „Profesjonalni w opiece" z przydatnymi wskazówkami dotyczącymi opieki nad osobami starszymi.
Zapewniamy stałą i indywidualną opiekę Koordynatora.
Nasi Opiekunowie mogą korzystać z nieodpłatnych i indywidualnych porad prawnych.
Organizujemy przejazd w obie strony i zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem od drzwi do drzwi.
Zapewniamy wsparcie psychologiczne przez telefoniczne konsultacje z psychologiem.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do wsparcia językowego przez indywidualne konsultacje z lektorem języka niemieckiego oraz kursy językowe.
Zapewniamy wsparcie merytoryczne przez telefoniczne konsultacje w zakresie opieki z Ekspertami Biura Medycznego ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna prywatnym ubezpieczeniem medycznym, które uprawnia do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej na terenie Niemiec i Polski.
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmiennikami.
Mamy zlecenia w atrakcyjnych regionach Niemiec – sprawdź nasze oferty!
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do preferencji Opiekuna.
Do grona Opiekunów ATERIMA MED dołączył właśnie kolejny Opiekun – dziękujemy za zaufanie.
Teraz nasze oferty przegląda 17 osób. Sprawdź dostępne zlecenia i zarezerwuj najlepsze dla siebie.
W tej chwili nasi Koordynatorzy potwierdzają oferty z 23 Opiekunami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna aż 64 Opiekunów.
image/svg+xml

Dlaczego warto wyjechać z ATERIMA MED? Unter uns – magazyn dla Opiekunów

Każda Opiekunka osób starszych zatrudniona w ATERIMA MED co miesiąc otrzymuje na swój adres mailowy nowy numer magazynu „Unter uns”, który tworzymy specjalnie dla wszystkich naszych pracowników.

Unter uns = Między nami

magazyn-Unter-uns-dla-Opiekunow-ATERIMA-MEDW naszym magazynie dla Opiekunów osób starszych „Unter uns” (czyli z niemieckiego „Między nami”) staramy się poruszać tematy ciekawe i ważne dla wszystkich pracowników opieki w Niemczech. Nie boimy się podejmować tematów trudnych i kontrowersyjnych, takich jak tęsknota za domem, podrywanie przez podopiecznego lub agresja z jego strony. Wiemy, że takie sytuacje mogą się zdarzyć i chcemy dostarczyć Opiekunom wskazówek i porad, które mogą okazać się przydatne.

Opiekunki osób starszych zatrudnione w ATERIMA MED w połowie każdego miesiąca otrzymują na swój adres e-mail magazyn w wygodnej formie pliku PDF. Dzięki temu, „Unter uns” można czytać na smartfonie, tablecie lub laptopie w dowolnym miejscu lub też po wydrukowaniu – w tradycyjnej formie papierowej.

Co można znaleźć w magazynie „Unter uns”?

Magazyn tworzymy specjalnie z myślą o naszych Opiekunach. Chcemy, aby wszystkie treści były dla naszych pracowników ciekawe i przydatne podczas codziennej opieki nad osobami starszymi. Każdy kolejny numer składa się z kilku stałych sekcji. Są to między innymi:

Temat numeru

Co miesiąc każdy numer „Unter uns” otwiera „Temat numeru” – czyli obszerny artykuł ekspercki, na temat związany z pracą Opiekunki osób starszych w Niemczech. W każdym numerze poruszamy ważną dla Opiekunów tematykę, m.in.:

  • zjawisko wypalenia Opiekunów i rady jak sobie z nim radzić,
  • skuteczne metody aktywizacji podopiecznego z demencją lub chorobą Alzheimera,
  • wskazówki, które mogą ułatwić pierwsze dni w pracy Opiekunki w Niemczech.

Wszystkie teksty są poparte faktami, a także wiedzą i doświadczeniem naszych ekspertów.

Ankieta dla Opiekunów

Zależy nam na tym, aby poruszać tematy, które interesują naszych czytelników oraz rozwiewać wszystkie ich wątpliwości związane z opieką nad osobą starszą lub niesamodzielną. Właśnie dlatego, w każdym numerze można znaleźć ankietę, w której pytamy nasze Opiekunki o zdanie na dany temat. Wyniki ankiety prezentujemy zawsze w kolejnym numerze. Dzięki temu, my możemy poznać opinię naszych pracowników, a Opiekunki mogą się dowiedzieć, jak na dany problem reagują inne osoby pracujące w opiece.

Poza tym, wszystkie Opiekunki osób starszych ATERIMA MED mogą same zaproponować temat, o którym chciałyby przeczytać w naszym magazynie. Wystarczy wysłać maila na adres unteruns@zaopiekowani.pl – każdą wiadomość z przyjemnością czytamy, a uwagi czytelników staramy się wcielać w życie.

Między nami Opiekunami

W tej sekcji dzielimy się wiadomościami od naszych Opiekunów – najczęściej są to ciekawe historie i ciekawostki związane z pracą jako Opiekunka w Niemczech. Do tej pory mogliśmy przeczytać o niezwykle uzdolnionych podopiecznych lub o pracy w nietypowych miejscach, takich jak zamek! Każdy może zostać bohaterem kolejnego numeru – wystarczy wysłać do nas wiadomość!

Co w ATERIMA MED?

„Unter uns” to także źródło wiedzy o tym, co dzieje się w ATERIMA MED oraz w Akademii Opiekunów. Czytelnicy naszego magazynu są na bieżąco informowani o nowych materiałach edukacyjnych, takich jak lekcje niemieckiego dla Opiekunek, filmy gramatyczne lub materiały z Sympozjum Aktywizacja seniora, a także pierwsi wiedzą o zmianach i ulepszeniach, jakie wprowadzamy w naszej firmie!

Rady ekspertów ATERIMA MED

Wyjazd do pracy jako Opiekunka osób starszych może być dużym wyzwaniem – szczególnie dla osób, dla których jest to pierwszy wyjazd na ofertę pracy w Niemczech. Właśnie dlatego, każdy numer „Unter uns” jest dużą dawką praktycznych porad na temat opieki nad osobami starszymi – nasi eksperci radzą, jak rozwiązywać problemy i trudne sytuacje, które mogą występować w pracy Opiekunki w Niemczech.

Po przeprowadzonym badaniu satysfakcji naszych pracowników dowiedzieliśmy się, że 61% naszych Opiekunów ocenia nasz magazyn jako bardzo atrakcyjny! Mamy nadzieję, że nasi Opiekunowie sięgają po kolejne numery „Unter uns” z przyjemnością, a treści przez nas poruszane są przydatne w codziennej pracy. Odzew ze strony naszych pracowników jest dla nas bardzo ważny, dlatego zachęcamy do dzielenia się z nami uwagami na temat magazynu pod adresem unteruns@zaopiekowani.pl.

SPRAWDŹ NASZE OFERTY!SPRAWDŹ NASZE OFERTY!

Zamów bezpłatne połączenie →