Wyjedź do Niemiec bezpiecznie i komfortowo ATERIMA Busem.
Rekrutacja i zatrudnienie on-line bez konieczności wychodzenia z domu. Aplikuj
Najlepsze oferty od pracodawcy nr 1 w rankingu Opiekunek24.pl
Aż 98% zadowolonych Opiekunów ze współpracy z nami – dołącz do nas!
Bezpieczna praca w pandemii w ATERIMA MED – mamy 6 gwarancji bezpieczeństwa!
W tym momencie 7 Opiekunek przegląda oferty pracy ATERIMA MED
Mamy dopasowane oferty - wyjedź na zlecenie do Niemiec na jak długo chcesz!
W ciągu ostatnich 2 godzin godzin aplikowało już 2 Opiekunów.
Współpracując z nami otrzymasz możliwość uczestnictwa w certyfikowanych szkoleniach.
Oferujemy dedykowany program szkolenia tylko dla Opiekunów ATERIMA MED
Dołącz do grona najlepszych Opiekunek i odbieraj premie do wynagrodzenia.
Tylko dla Opiekunów ATERIMA MED - profesjonalne wsparcie Zespołu Pielęgniarskiego!
Rozwijaj kompetencje językowe i zarabiaj więcej! Korzystaj z kursów języka niemieckiego!
ATERIMA MED – numer 1 wśród firm z branży opieki na seniorami w rankingu Opiekunek24.pl
Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów ATERIMA MED.
Blisko 1000 sprawdzonych ofert czeka na Ciebie. Aplikuj
Teraz najwyższe premie – sprawdź oferty i wyjedź z ATERIMA MED.
U nas to Ty wybierasz zlecenie! Blisko 1000 ofert czeka na Ciebie. Aplikuj Z nami zyskasz wysokie zarobki + PREMIE. Zawsze terminowe wypłaty. Aplikuj

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Dlaczego warto wyjechać z ATERIMA MED? Unter uns – magazyn dla Opiekunów

Każda Opiekunka osób starszych zatrudniona w ATERIMA MED co miesiąc otrzymuje na swój adres mailowy nowy numer magazynu „Unter uns”, który tworzymy specjalnie dla wszystkich naszych pracowników.

Unter uns = Między nami

magazyn-Unter-uns-dla-Opiekunow-ATERIMA-MEDW naszym magazynie dla Opiekunów osób starszych „Unter uns” (czyli z niemieckiego „Między nami”) staramy się poruszać tematy ciekawe i ważne dla wszystkich pracowników opieki w Niemczech. Nie boimy się podejmować tematów trudnych i kontrowersyjnych, takich jak tęsknota za domem, podrywanie przez podopiecznego lub agresja z jego strony. Wiemy, że takie sytuacje mogą się zdarzyć i chcemy dostarczyć Opiekunom wskazówek i porad, które mogą okazać się przydatne.

Opiekunki osób starszych zatrudnione w ATERIMA MED w połowie każdego miesiąca otrzymują na swój adres e-mail magazyn w wygodnej formie pliku PDF. Dzięki temu, „Unter uns” można czytać na smartfonie, tablecie lub laptopie w dowolnym miejscu lub też po wydrukowaniu – w tradycyjnej formie papierowej.

Co można znaleźć w magazynie „Unter uns”?

Magazyn tworzymy specjalnie z myślą o naszych Opiekunach. Chcemy, aby wszystkie treści były dla naszych pracowników ciekawe i przydatne podczas codziennej opieki nad osobami starszymi. Każdy kolejny numer składa się z kilku stałych sekcji. Są to między innymi:

Temat numeru

Co miesiąc każdy numer „Unter uns” otwiera „Temat numeru” – czyli obszerny artykuł ekspercki, na temat związany z pracą Opiekunki osób starszych w Niemczech. W każdym numerze poruszamy ważną dla Opiekunów tematykę, m.in.:

  • zjawisko wypalenia Opiekunów i rady jak sobie z nim radzić,
  • skuteczne metody aktywizacji podopiecznego z demencją lub chorobą Alzheimera,
  • wskazówki, które mogą ułatwić pierwsze dni w pracy Opiekunki w Niemczech.

Wszystkie teksty są poparte faktami, a także wiedzą i doświadczeniem naszych ekspertów.

Ankieta dla Opiekunów

Zależy nam na tym, aby poruszać tematy, które interesują naszych czytelników oraz rozwiewać wszystkie ich wątpliwości związane z opieką nad osobą starszą lub niesamodzielną. Właśnie dlatego, w każdym numerze można znaleźć ankietę, w której pytamy nasze Opiekunki o zdanie na dany temat. Wyniki ankiety prezentujemy zawsze w kolejnym numerze. Dzięki temu, my możemy poznać opinię naszych pracowników, a Opiekunki mogą się dowiedzieć, jak na dany problem reagują inne osoby pracujące w opiece.

Poza tym, wszystkie Opiekunki osób starszych ATERIMA MED mogą same zaproponować temat, o którym chciałyby przeczytać w naszym magazynie. Wystarczy wysłać maila na adres unteruns@zaopiekowani.pl – każdą wiadomość z przyjemnością czytamy, a uwagi czytelników staramy się wcielać w życie.

Między nami Opiekunami

W tej sekcji dzielimy się wiadomościami od naszych Opiekunów – najczęściej są to ciekawe historie i ciekawostki związane z pracą jako Opiekunka w Niemczech. Do tej pory mogliśmy przeczytać o niezwykle uzdolnionych podopiecznych lub o pracy w nietypowych miejscach, takich jak zamek! Każdy może zostać bohaterem kolejnego numeru – wystarczy wysłać do nas wiadomość!

Co w ATERIMA MED?

„Unter uns” to także źródło wiedzy o tym, co dzieje się w ATERIMA MED oraz w Akademii Opiekunów. Czytelnicy naszego magazynu są na bieżąco informowani o nowych materiałach edukacyjnych, takich jak lekcje niemieckiego dla Opiekunek, filmy gramatyczne lub materiały z Sympozjum Aktywizacja seniora, a także pierwsi wiedzą o zmianach i ulepszeniach, jakie wprowadzamy w naszej firmie!

Rady ekspertów ATERIMA MED

Wyjazd do pracy jako Opiekunka osób starszych może być dużym wyzwaniem – szczególnie dla osób, dla których jest to pierwszy wyjazd na ofertę pracy w Niemczech. Właśnie dlatego, każdy numer „Unter uns” jest dużą dawką praktycznych porad na temat opieki nad osobami starszymi – nasi eksperci radzą, jak rozwiązywać problemy i trudne sytuacje, które mogą występować w pracy Opiekunki w Niemczech.

Po przeprowadzonym badaniu satysfakcji naszych pracowników dowiedzieliśmy się, że 61% naszych Opiekunów ocenia nasz magazyn jako bardzo atrakcyjny! Mamy nadzieję, że nasi Opiekunowie sięgają po kolejne numery „Unter uns” z przyjemnością, a treści przez nas poruszane są przydatne w codziennej pracy. Odzew ze strony naszych pracowników jest dla nas bardzo ważny, dlatego zachęcamy do dzielenia się z nami uwagami na temat magazynu pod adresem unteruns@zaopiekowani.pl.

SPRAWDŹ NASZE OFERTY!SPRAWDŹ NASZE OFERTY!

Zamów bezpłatne połączenie →

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.